Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 4951 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Grudzień, 2021, 12:07 »
(mtg): Jakby nie patrzeć każdy kto pisze na Forum ma ''syndrom strażnicowy", taka rysa na twardym dysku nigdy nie zniknie, czy byłeś, jesteś w (Ww).


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Witam
« Odpowiedź #76 dnia: 14 Grudzień, 2021, 00:19 »
Na wstępie dziękuję. Zostałem wywołany do tablicy, co oznacza, ze zostałem zauważony. Mile bo nie sądziłem że tak tu zagoszczę.

Co do całej tej burzy. Myślę, że warto zrobić krok w tyl bo przysłuży się to nam wszystkim. Emocje pobudzają to forum tylko czy o takie pobudzenie nam chodzi?

Matyldo - cieszę się że znas moje poglądy i się z nimi nie zgadzasz. Jednak twoje wypowiedzi o PIMO są dla mnie osobiście bolesne i rozumiem reakcej Blue. Nie oceniam formy reakcji bo wszyscy poszli chyba za daleko. Wzmacnianie przekazu wulgaryzmem, zakladam ze jest celowe i ma na celu efekt. Pytanie czy go osiągnęłaś?

Jestem pimo to jest moja sprawa i nikomu nic do tego. Mogę uważać że SJ to po części dobra organizacja bo daje tez pozytywne efekty.  Tak jak czerwony krzyż i inne. Można się ze mną nie zgadzać. Jednak czy jest to powod zeby obrażać? Ten poziom służy do robienia polityki a nie dyskusji.
Katolicy często wierzą ale uważają że Kościół to zło. Rozumiem ze mozna teraz przerzucic się na nich.  Albo że wszystkie Matyldy jakie znałem były zle i nie wiem jak można mieć taki nick.
Baaaa... mogę uważać że bycie PIMO dla mnie ma duża wartość i to najlepsze wyjście z sytuacji.

Bede wdzięczny jednak za odpowiedzi do tematu nie do osoby. W innym wypadku nie ma co poruszać tu ciezkich tematów. Napisałem kiedyś tu o moralności. Były bardzo różne odpowiedzi. Część mnie zdziwiła, czesc zasmuciła imna czesc natchnęła. Nie odrobiłem jeszcze całej pracy domowej ale wszystko przymyslalem co napisaliście  i dało mi to inna perspektywę. Życzę sobie i wam jak najwięcej takich wątków.

Nie bądźmy jak Super Express  ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #77 dnia: 14 Grudzień, 2021, 14:53 »
Panie Profesorze, myślę że agresywna to za dużo powiedziane, chociaż w stosunku do Blu rzeczywiście tak jest, ponieważ mnie prześladuje.
Poza tym,  to ja mam coś co pieszczotliwie nazywam, niewyparzonym ryjem. Czyli że bez certolenia mówię to co wielu też myśli tylko nie mówi bo straci przyjaciół.
Nie sądzę też żeby wchodząc na forum, jeszcze świadkowie jehowy takiego znowu szoku doznali z powodu moich wypowiedzi. Ludzie którzy z radością wręcz i często nawet z oklaskami, na kongresach. Przyjmowali fakt że ich krewni, powiniwaci i sympatyczni sąsiedzi, będą leżeć, jak  gnój na polu, mają na sto procent mega silną psychikę.

Matyldo, nie jestem pamiętliwa, ale zdaje się, że był jakiś wątek w którym również się ścięłyśmy.

Posługując się Twoim cytatem: "Poza tym,  to ja mam coś co pieszczotliwie nazywam, niewyparzonym ryjem."...
...powiem szczerze, że nie wiem czy to jest zaleta... Czy jest się czym chwalić?!

Czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że:

1. Ponieważ jesteś bardzo wkurzona na swoją świadkową rodzinę, która od (20, 30?) lat ma Cię w nosie, to wszystkich innych Świadków (obecnych czy byłych) mierzysz tą samą miarką. I na wszystkich jesteś wkurzona. A ponieważ rodzinie nic powiedzieć nie możesz (bo Cię nie chcą słuchać), to całą swoją złość wylewasz tutaj... na innych forumowiczów!
To nie w porządku! Nie jesteśmy kubłami, do których można wlewać swoje pomyje!

2. Ponadto piszesz tak jakbyś czuła się ważniejsza, mądrzejsza od innych exów.
Podkreślasz, że Ty już dawno wyszłaś z orga i punktujesz wszystkich, którzy wyszli dużo później, albo którzy nadal w nim są.

Nie znam Twojej historii, ale zastanawiam się z jakiego powodu wyszłaś z organizacji?
Z takiego powodu, że głęboko badałaś Pisma i uznałaś, że CK z USA robi Cię w konia, czy też miałaś po prostu religię w nosie... plus jeszcze złe relacje w rodzinie... plus "niewyparzony ryj" i wszystko to złożyło się na to, że rzuciłaś to wszystko?! Domniemuję, że gdybyś była w katolickiej (i miała moherowych rodziców), to też byś ją rzuciła. Ale czy to aż taka zasługa?!

Jeśli Ty nie lubisz, gdy ktoś ocenia Ciebie... to nie oceniaj postępowania i życia innych. Nie znasz sytuacji życiowej tych ludzi! Od razu uważasz, że tkwią w orgu z wygodnictwa, a Ty bohatersko go rzuciłaś. I teraz wszyscy mają postąpić tak jak Ty i traktować Ciebie jak autorytet i wyrocznię.

Tymczasem, gdy wchodzi tu jakiś Świadek i czyta Twoje (agresywne!) komentarze, to myśli tylko jedno: "Ufff, dobrze, że jej już nie ma w organizacji, bo ze swoim "niewyparzonym ryjem" robiłaby nam tylko wstyd!"

"Odstępca" to szeroko pojęte słowo obejmujące zarówno wielkich grzeszników, którzy zostali wywaleni z organizacji na zbity łeb za swoje złe postępowanie, jak i ludzi szlachetnych, miłych, dobrych i pomocnych, którzy ośmielili się mieć inne zdanie niż CK z USA.

Wszyscy siedzimy w tym "worku" odstępców i nie ukrywam, że im bardziej ktoś pisze tu agresywne komentarze, tym gorsze światło pada na WSZYSTKICH "odstępców".

Nie chodzi o to, że wszyscy mają mieć to samo zdanie. Ale chodzi o szacunek do drugiego człowieka, nieobrażanie siebie nawzajem!

Może zanim ktoś tu napisze coś agresywnego najpierw powinien sobie zrobić terapię - "wyparzyć ryj" - i dopiero potem kontynuować dialog z innymi?!


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #78 dnia: 14 Grudzień, 2021, 16:05 »
Matyldo, nie jestem pamiętliwa, ale zdaje się, że był jakiś wątek w którym również się ścięłyśmy.


 ;)  PPJ zastanów się jak to z Tobą jest. Jesteś czy nie jesteś?  ;D



Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #79 dnia: 14 Grudzień, 2021, 16:11 »
;)  PPJ zastanów się jak to z Tobą jest. Jesteś czy nie jesteś?  ;D

Gdybym była pamiętliwa, to bym wiedziała na 100%, że takie wydarzenie miało miejsce, a tymczasem ja się waham czy tak było :D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #80 dnia: 14 Grudzień, 2021, 17:10 »
Gdybym była pamiętliwa, to bym wiedziała na 100%, że takie wydarzenie miało miejsce, a tymczasem ja się waham czy tak było :D

Mylisz chyba pamiętliwość ze zdolnością zapamiętywania. Poza tym wychodzi na to, że stygmatyzujesz siostrę przypisując jej uczestnictwo w kłótni której nie było i budując na tym ocenianie kogoś o kim piszesz, że go nie znasz. Oj, oj, oj  :))


Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #81 dnia: 14 Grudzień, 2021, 17:23 »
Mylisz chyba pamiętliwość ze zdolnością zapamiętywania. Poza tym wychodzi na to, że stygmatyzujesz siostrę przypisując jej uczestnictwo w kłótni której nie było i budując na tym ocenianie kogoś o kim piszesz, że go nie znasz. Oj, oj, oj  :))
DeepPinku zaczynam się zastanawiać jaki wykonujesz zawód, bo jesteś niesamowitym szczególarzem!  ;D Każdy przecinek w zdaniu badasz pod lupą!

Napisałam: "pamiętliwą", bo o to konkretnie mi chodzi.
Osoba pamiętliwa to taka, która po 25 latach będzie z detalami pamiętała o co się z Tobą pokłóciła i będzie dodatkowo czuła tę samą złość jaką miała 25 lat temu podczas tej kłótni (nawet gdy dotyczyła ona jakiejś bzdury).
Przykładem osoby pamiętliwej jest Jaśko, który po przyjeździe z Ameryki powiedział do Kargula ze złością: "40 lat na ciebie czekałem!"  ;D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #82 dnia: 14 Grudzień, 2021, 17:31 »
Nie badam pod lupą wypowiedzi innych. Ale PoProstuTy  ;) gdy piszesz, że nie jesteś pamiętliwa po czym wypominasz swoje krzywdy, których być może nie zaznałaś, to wydaje mi się to zabawne, dlatego zawróciłem Ci głowę.  :)


Offline abece

Odp: Witam
« Odpowiedź #83 dnia: 14 Grudzień, 2021, 17:42 »
(...) ale zdaje się, że był jakiś wątek w którym również się ścięłyśmy.


Ale chodzi o szacunek do drugiego człowieka, nieobrażanie siebie nawzajem!


Nie znam Twojej historii, ale zastanawiam się z jakiego powodu wyszłaś z organizacji?
Z takiego powodu, że głęboko badałaś Pisma i uznałaś, że CK z USA robi Cię w konia, czy też miałaś po prostu religię w nosie... plus jeszcze złe relacje w rodzinie... plus "niewyparzony ryj" i wszystko to złożyło się na to, że rzuciłaś to wszystko?! Domniemuję, że gdybyś była w katolickiej (i miała moherowych rodziców), to też byś ją rzuciła. Ale czy to aż taka zasługa?!


Ale chodzi o szacunek do drugiego człowieka, nieobrażanie siebie nawzajem!


Domniemania uwłaczające, poniżające Matyldę.
Kto ma zrozumieć, zrozumie.

Przykre bardzo to wszystko.

Pozdrawiam Wszystkich ciepło i serdecznie.

« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2021, 17:50 wysłana przez abece »


Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #84 dnia: 14 Grudzień, 2021, 17:42 »
Nie badam pod lupą wypowiedzi innych. Ale PoProstuTy  ;) gdy piszesz, że nie jesteś pamiętliwa po czym wypominasz swoje krzywdy, których być może nie zaznałaś, to wydaje mi się to zabawne, dlatego zawróciłem Ci głowę.  :)

Ahaaa zabawne...

Otóż posty Matyldy znam od dłuższego czasu, więc powiedzmy, że nie jestem wariatem któremu się zdaje, że coś czytał, ale nie wie czy czytał... Tylko czytał naprawdę.
Nie pamiętam tylko czy nasze starcie było małe, średnio ostre czy ostre...
A szczególarzem i tak jesteś niesamowitym!  ;D
 Kiedyś to mnie nawet bardzo rozbawiło jak skomentowałeś mój post - i wskazałeś na pewien szczegół... tylko nie pamiętam o co konkretnie chodziło  ;D


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Grudzień, 2021, 18:04 »
(mtg): Teraz jest czas przed ŚWIĄTECZNY a wypominki już były w LISTOPADZIE  >:D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #86 dnia: 14 Grudzień, 2021, 18:28 »
Ahaaa zabawne...

Otóż posty Matyldy znam od dłuższego czasu, więc powiedzmy, że nie jestem wariatem któremu się zdaje, że coś czytał, ale nie wie czy czytał... Tylko czytał naprawdę.
Nie pamiętam tylko czy nasze starcie było małe, średnio ostre czy ostre...
A szczególarzem i tak jesteś niesamowitym!  ;D
 Kiedyś to mnie nawet bardzo rozbawiło jak skomentowałeś mój post - i wskazałeś na pewien szczegół... tylko nie pamiętam o co konkretnie chodziło  ;D

Fakt, jestem szczególarzem i ważne są dla mnie konkrety.  Być może też wariantem. Szkoda, że jesteś aż tak bardzo doskonała, że nie pozwalasz sobie zwrócić uwagi na nadużycia jakie stosujesz wobec innych.


Offline Matylda

Odp: Witam
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Grudzień, 2021, 19:36 »
Nie mam za wiele czasu. Nie będę się rozwodzić. Powiem tylko PPJ że dobrze by było odróżniać że co innego kiedy ja sama o sobie mówię że mam, niewyparzony ryj, a co innego kiedy ty z lubścią odmieniasz, mój niewyparzony ryj przez wszystkie przypadki. Robisz dokładnie to co mi tu zarzucacie, że ja obrażam wszystkich pimo. A ja tylko opisalam historyjkę o mojej siostrze i powiedziałam że niektórzy.
To jest chyba raczej forum które ma być grupą wsparcia dla osób poturbowanych przez świadków, a nie miejsce do smarowania sobie dupy miodem nawzajem.
Ja taką osobą poturbowaną przez świadków jestem i mam prawo do swojego odbioru.
I jeszcze na koniec, nie pamiętam żebym się z tobą PPJ o coś ścierała, teraz to uczynię.
Zapamiętaj sobie ze cnotą jest słuchanie i nie tobie osądzać czy moja rodzina ma mnie w nosie czy w dupie czy jeszcze w czymś innym.


Offline Estera

Odp: Witam
« Odpowiedź #88 dnia: 15 Grudzień, 2021, 01:38 »
(...) A ja tylko opisalam historyjkę o mojej siostrze i powiedziałam że niektórzy (...)

   To nie jest prawda i nie manipuluj informacją.
   Od tego wpisu zaczęła się cała sytuacja w obrażaniu Blue nieodpowiednimi epitetami.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11035.msg238583#msg238583
   Dokładnie pomijasz fakty.

   Blue nie obrzucał Cię złośliwie błotem, zadał Ci proste, logiczne pytanie, na które odpowiedziałaś jak wyżej w linku.
   I w dalszych odpowiedziach go personalnie obrażałaś.
   A mogło to pójść w zupełnie inną stronę, to tylko od Ciebie zależało, w którą?!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline abece

Odp: Witam
« Odpowiedź #89 dnia: 15 Grudzień, 2021, 08:09 »
   To nie jest prawda i nie manipuluj informacją.
   Od tego wpisu zaczęła się cała sytuacja w obrażaniu Blue nieodpowiednimi epitetami.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11035.msg238583#msg238583
   Dokładnie pomijasz fakty.

   Blue nie obrzucał Cię złośliwie błotem, zadał Ci proste, logiczne pytanie, na które odpowiedziałaś, jak wyżej w linku. 
   I w dalszych odpowiedziach go personalnie obrażałaś.
   A mogło to pójść w zupełnie inną stronę, to tylko od Ciebie zależało, w którą?!
   



Tu nie zaczęło się od obrażania Blue epitetami.

Zaczęło się od słowa pimo.
Tu w wątku, pimo jest w odniesieniu do rodziny Matyldy.


Już nie wspomnę że matce dupe z opresji uratowałam wtedy bo bank policzyl im, dwoje starszym ludziom, zlodziejskie tzw. Ubezpieczenie kredytu.
A państwo gówniarze po roku mieszkania w tych luksusach w Londynie itak wrócili z niczym do Polski.
Tak że ja się naprawdę nie dziwię że niektórzy są pimo czy coś. Ciężko jest, jak się nie ma honoru i godności, zrezygnować z życia na czyjś, choćby starych rodziców, koszt.
Dlatego u mnie usprawiedliwienia nie ma.


Matyldo, czy ty znowu wszystkich PIMO jedną miarą mierzysz? Naprawdę uważasz, że oni wszyscy (w tym i ja) nie mają honoru i godności?




Esterko tu jest moment, gdzie poszło w nie tę stronę.

(...)  że niektórzy są pimo czy coś.
(...) czy ty znowu wszystkich PIMO jedną miarą mierzysz?





Blue nie obrzucał Cię złośliwie błotem (...)
Esterko, Blue niestety też ma swój wkład, że poszło w niewłaściwym  kierunku w takim tonie odnosząc się do Matyldy:


No patrz Pani. Znalazł się autorytet, żeby pisać co męskie a co nie :) Taki już jestem, że jak ktoś pier**** takie kocopoły, to się odzywam. Jak widać, z sekty wyszłaś jednak sekta z Ciebie już nie do końca.(...)


Cóż, swoimi wypowiedziami świadczysz o swoim miałkim poziomie intelektualnym. (...) zdystansować się do twoich mądrości i chłopskiego rozumu.

Np.to: dlaczego dystansować się do Matyldy mądrości i chłopskiego rozumu, tym samym umniejszać Matyldzie skoro:

"brać (coś) na chłopski rozum -
podchodzić do jakiegoś problemu w sposób trzeźwy, praktyczny : Naukowe rozważania nic nie dały, więc weźmy to na chłopski rozum."
http://www.edupedia.pl/words/index/show/474178_slownik_frazeologiczny-brac_cos_na_chlopski_rozum.html
Albo to :"miałki poziom intelektualny" Matyldy.

Obrzucenie błotem, to nie są  tylko  i wyłącznie epitety.


ITD....

no nic....

Wszystkiego Dobrego Wam Wszystkim!
Pozdrawiam też Wszystkich bardzo serdecznie!



« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień, 2021, 08:54 wysłana przez abece »