Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 5186 razy)

Offline abece

Odp: Witam
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Grudzień, 2021, 04:54 »
« Odpowiedź #58 dnia: Dzisiaj o 00:47 »

    Cytuj
Cytat: Matylda w Wczoraj o 17:41

   Ale  przysięgam nie jest moim zamiarem cię obrazić.

Cytat: Matylda w Wczoraj o 18:40

   A ty Blue jesteś zwykłym, chamem, cwaniakiem i pajacem. (...)
    Teraz leć do moderatorów że cię Matylda obraziła.

Samozaoranie w najczystszej postaci. Także ten... jak to było z tym Dudkiem na mundialu?



No patrz Pani. Znalazł się autorytet, żeby pisać co męskie a co nie :) Taki już jestem, że jak ktoś pier**** takie kocopoły, to się odzywam. Jak widać, z sekty wyszłaś jednak sekta z Ciebie już nie (...)




Dobrze, że nie wszyscy odstępcy są tacy jak Ty, ponieważ w takim wypadku Świadkowie pewnie nie musieliby o nich za dużo kłamać.

Hehe.

Wiesz, może i jestem chamem, cwaniakiem i pajacem. I będą za Tobą chodził i czytał. Bo chcę i lubię :) (Lub może inaczej - czuję taki obowiązek).

Pytasz dlaczego? Cóż, swoimi wypowiedziami świadczysz o swoim miałkim poziomie intelektualnym. Może pomoże to nowo przybyłym na forum PIMO zdystansować się do twoich mądrości i chłopskiego rozumu.

Blue sam o sobie pisze, że może i jest, więc może jest, tak jak pisze.





"Na chłopski rozum" - zdroworozsądkowo.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/na%20ch%C5%82opski%20rozum.html



"brać (coś) na chłopski rozum"
 Słownik: Słownik frazeologiczny

"podchodzić do jakiegoś problemu w sposób trzeźwy, praktyczny : Naukowe rozważania nic nie dały, więc weźmy to na chłopski rozum"

http://www.edupedia.pl/words/index/show/474178_slownik_frazeologiczny-brac_cos_na_chlopski_rozum.html



"Miałki poziom intelektualny" Matyldy, to też "samozaoranie"? obrażanie?
Jak widać "chłopski rozum", ma walory pozytywne, co koliduje z "miałkim poziomem intelektualnym".




« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2021, 05:09 wysłana przez abece »


Offline Blue

Odp: Witam
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Grudzień, 2021, 08:19 »
Wiadomo, że diabeł adwokatów nie potrzebuje, Matylda tym bardziej. Ale nie lubię jak ktoś w białych (a może niebieskich) rękawiczkach burdy wszczyna.

Tymczasem:

Niech czytelnik sam oceni  ;)

Jednakowoż czytelnicy są różni i różnie ocenią. Jeden z zrozumie inny nie zrozumi  ;D

DPT, tam jest napisanie "niektórzy są PIMO" a nie "niektórzy PIMO". Nie uważasz, że to znacząca różnica?
Po za tym kontekst wypowiedzi wyrażanie świadczy o tym, że Matylda odnosiła się do ogółu "problemu" a nie pojedynczych przypadków:

Nie można być trochę przestępca, trochę praworządnym, trochę dziwką, trochę zakonnicą.
(...)
Uważam jednak że to nie godne tak grać na Dwa fronty. Ale nikomu nie zabraniam. Nie mam takich kompetencji.

Matylda w wielu postach na tym forum głosi swój negatywny stosunek do osób PIMO takich jak ja, Estera, Warszawa Wschodnia i innych użytkowników. Jest też dużo PIMOsów w organizacji, którzy z różnych przyczyn boją się ujawnić i ręce im się trzęsą jak mają napisać pierwszego posta na forum, grupie. Uważam, że osądy wydawane przez Matyldę wcale im nie pomagają.
Więc mogę być nawet oskarżany o wszczynanie burd, ale nie będę pozostawiał tego bez reakcji, ponieważ uważam za haniebne takie ocenianie dużej grupy wybudzonych osób.



Offline Lovely

Odp: Witam
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Grudzień, 2021, 09:12 »
Ogólnie rozumiem raz powiedzieć, że nie zgadzamy się z wszystkimi PIMO i uważamy, że postępują niehonorowo. Ale to pada wielokrotnie przy różnych wątkach. Nie jest to miłe. Może to forum nie jest dla PIMO?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Grudzień, 2021, 09:15 »
Świadkowie budowali teorię raju na przecinku. Ciężko cokolwiek pisać będąc łapanym za słówka.


Offline Blue

Odp: Witam
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Grudzień, 2021, 09:21 »
Świadkowie budowali teorię raju na przecinku. Ciężko cokolwiek pisać będąc łapanym za słówka.

DPT, nastawienie prezentowane przez Matyldę pojawia się cały czas na forum. W wielu wątkach i tematach powtarza to samo - ostatnio w tym temacie: https://sjwp.pl/bylem-swiadkiem-nasze-historie/nagranie-rozmowy-telefonicznej-news-z-dnia-dzisiejszego/

Tu naprawdę nie chodzi o przecinek - wystarczy przeczytać wszystkie wiadomości Matyldy w tym temacie i widać, co chciała napisać z czym wcale się nie kryje. (Przynajmniej za to muszę ją pochwalić :) )


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Grudzień, 2021, 09:41 »
Może to forum nie jest dla PIMO?
wprost przeciwnie, to jest forum _głównie_ dla PIMO i żadne wypowiedzi Matyldy tego nie zmienią...

moim zdaniem, sam pomysł krytycznego oceniania wszystkich PIMO jedną miarką jest niefajny, a wyrażanie takich opinii w tym konkretnym wątku (poświęconym próbie wyłudzenia pieniędzy od naiwnych) jest _szczególnie_ niefajne...

wydźwięk jest taki, jakby ktoś pod artykułem o pojedynczym Polaku który ukradł auto w Niemczech i o pojedynczej Polce która świadczyła nierząd w Holandii zaczął wylewać swoje żale do całego narodu polskiego i insynuowałby że wszystkie Polki są prostytutkami, a wszyscy Polacy są złodziejami...

takie uogólnienia są krzywdzące i nie powinny być publikowane z oczywistych powodów.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2021, 09:52 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Grudzień, 2021, 09:54 »
DPT, nastawienie prezentowane przez Matyldę pojawia się cały czas na forum. W wielu wątkach i tematach powtarza to samo - ostatnio w tym temacie: https://sjwp.pl/bylem-swiadkiem-nasze-historie/nagranie-rozmowy-telefonicznej-news-z-dnia-dzisiejszego/

Tu naprawdę nie chodzi o przecinek - wystarczy przeczytać wszystkie wiadomości Matyldy w tym temacie i widać, co chciała napisać z czym wcale się nie kryje. (Przynajmniej za to muszę ją pochwalić :) )

Pora więc chyba Matyldę wyrzucić, skoro nie chce pisać tego samego co Blue. Nie powinno to być trudne, wystarczy przyczepić się do każdej wypowiedzi, w której używa słowa PIMO i rozpocząć kłótnię.


Offline Blue

Odp: Witam
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Grudzień, 2021, 09:59 »
Pora więc chyba Matyldę wyrzucić, skoro nie chce pisać tego samego co Blue. Nie powinno to być trudne, wystarczy przyczepić się do każdej wypowiedzi, w której używa słowa PIMO i rozpocząć kłótnię.

Bardzo przepraszam, ale ja nigdy nie chciałem nikogo wyrzucać z forum. (Jeszcze :D )
Krytyka to nie cenzura - mam pełne prawo krytykować głupoty, tak samo jak ktoś ma pełne prawo te głupoty wypisywać (dopóki nie przekracza regulaminu).
W tym akurat wymiarze w pełni popieram prawo Matyldy do pisania postów. 


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #68 dnia: 13 Grudzień, 2021, 10:12 »
Bardzo przepraszam, ale ja nigdy nie chciałem nikogo wyrzucać z forum. (Jeszcze :D )
Krytyka to nie cenzura - mam pełne prawo krytykować głupoty, tak samo jak ktoś ma pełne prawo te głupoty wypisywać (dopóki nie przekracza regulaminu).
W tym akurat wymiarze w pełni popieram prawo Matyldy do pisania postów.

Osobiście, jako półgłupek cieszę się, że są tu też mądrzy.


Offline Matylda

Odp: Witam
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Grudzień, 2021, 10:36 »
wprost przeciwnie, to jest forum _głównie_ dla PIMO i żadne wypowiedzi Matyldy tego nie zmienią...

moim zdaniem, sam pomysł krytycznego oceniania wszystkich PIMO jedną miarką jest niefajny, a wyrażanie takich opinii w tym konkretnym wątku (poświęconym próbie wyłudzenia pieniędzy od naiwnych) jest _szczególnie_ niefajne...

wydźwięk jest taki, jakby ktoś pod artykułem o pojedynczym Polaku który ukradł auto w Niemczech i o pojedynczej Polce która świadczyła nierząd w Holandii zaczął wylewać swoje żale do całego narodu polskiego i insynuowałby że wszystkie Polki są prostytutkami, a wszyscy Polacy są złodziejami...

takie uogólnienia są krzywdzące i nie powinny być publikowane z oczywistych powodów.
Sebuś ala ja niczego nie uogulniam. W kontekście malolata który chce wyłudzić parę groszy,opisalam realną, prawdziwą i z mojego życia historię o pasozytnictwie młodych, dzisiejszych młodych. I napisałam że niektórym. Niektórym! Opłaca się być pimo!!!!
Do głowy mi nie przyszedł Blu ani tym bardziej Estera a już napewno nie Warszawa wschodnia, z którego poglądami się nie zgadzam ale jak dotąd doceniam kulturę jego wpisów.

A ciebie niebieski księciu proszę o odjebanie się odemnie. Do żony się swojej przyczep, jak ją masz.
Za chwilę cała nasza radosna twórczość pójdzie w śmietnik, tak że ja schodzę że sceny.

Aha i jeszcze w kwestii miałkiego intelektu, Blu to nie ja przez ostatnie trzydzieści lat głosiłam z lew będzie się pasł z barankiem,  tylko ty. Więc pozostawiam twój błyskotliwy intelekt bez komentarza
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2021, 10:40 wysłana przez Matylda »


Offline Profesor Tutka

Odp: Witam
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Grudzień, 2021, 11:00 »
W mojej ocenie Matylda jest agresywna.W mojej ocenie nie wszystko jest biało-czarne. jestem przekonany o tym że niektóre wypowiedzi Matyldy są trudne do zaakceptowania.Mogą zniechęcac tych, którzy zawitali po raz pierwszy na forum.


Offline abece

Odp: Witam
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Grudzień, 2021, 11:10 »
Tu naprawdę nie chodzi o przecinek - wystarczy przeczytać wszystkie wiadomości Matyldy w tym temacie i widać, co chciała napisać z czym wcale się nie kryje. (Przynajmniej za to muszę ją pochwalić :) )

Jak kolwiek naprawdę uważam że mając przekonanie że tkwi się w czymś złym powinno się od tego złego odejść.
Nie można być trochę przestępca, trochę praworządnym, trochę dziwką, trochę zakonnicą.
Uważam jednak że to nie godne tak grać na Dwa fronty. Ale nikomu nie zabraniam. Nie mam takich kompetencji.
To zdanie Matyldy. Czy ona nie może tak myśleć?
Twierdzę, że jak najbardziej może i dalej powinna być sobą jak jest, zdanie, które nie jest brane pod uwagę całościowo gdyż, poniższe zostało w "dyskusji" pominięte:

Ale nikomu nie zabraniam. Nie mam takich kompetencji.
Dlaczego już drugi raz w takiej podobnej sprzeczce tych samych osób nie widzi się logicznego ciągu wyrażenia się Matyldy?
1. Pisze co uważa, wyraża co myśli na podstawie własnych, lub zaobserwowanych przeżyć, doświadczeń, lub innych okoliczności.
2. Oświadcza, że nie nie zabrania nikomu "żyć na dwa fronty".
3. Będąc ŚJ nie można wyrażać swojego zdania, chyba że pokątnie, i narażając się na donosy, w konsekwencji na wykluczenia, a w
    na utratę rodziny, statusu społecznego itd.       



Jak Ci się nie podoba co ja pierd** to nie łaź za mną i nie czytaj. Przyszykuj się lepiej do wykładu. Wszakże masz do tego kompetencje żeby pouczać z piedestału 100 osób.


To może być/ jest trudne  moralnie, wiedzieć, że wygłasza się mowy, poucza z podium, gdzie wiemy jak wiele manipulacji jest w wykładach, czy "studium" strażnicy i jak wiele fałszu jest wykazane, chociażby tu na tym Forum w związku naukami ŚJ.
Nie mam pretensji do Matyldy, za jej wyrażenie takiego, a nie innego zdania, gdyż faktycznie jest jak pisze.
Obrazić się za słowa "działanie na dwa fronty" itd.?
Przecież tak wygląda działanie pimo, na dwa fronty, zostaje w orgu m.in. by pomagać innym wyjść z orga , ujawniając tajne listy itd.
Oraz na ten czas żyje w pewnej strefie komfortu, poniewąż ma normalne kontakty, rodzinne, zawodowe, społeczne.
W "pewnej" strefie komfortu, gdyż moralnie, wiedząc o czymś co jest fałszywe, czy "złe", a "karmić taką strawą duchową" sporą grupę ludzi (ŚJ), jak pisała Matylda, musi być uciążliwe.




I będą za Tobą chodził i czytał. Bo chcę i lubię :) (Lub może inaczej - czuję taki obowiązek)
Tak wiem, że to odnosi się do Matyldy i do Forum.

Ja jednak  dodam iż przerażające w pewnym sensie jest : "I będą za Tobą chodził i czytał."
Coś jak pilnowanie.
Tak za mną i wieloma innymi już byłymi i już nieaktywnymi ŚJ CHODZILI, ŚLEDZILI POD OKNAMI, CZAILI SIĘ ZA DRZEWAMI NA OSIEDLACH I PRZEŚLADOWALI, NĘKALI W DOMACH STARSI, GDZIE POMOCNI BYLI DONOSICIELE ZBOROWI, BYLE CHOCIĄŻ PRÓBOWAĆ UDOWODNIĆ, CZY JAKIEŚ PLOTKI, POMÓWIENIA, mogą okazać się prawdą.

Dramat przeżyła młoda dziewczyna ŚJ, ktora wraz z matką była nękana przez takich ŚJ, KTORZY WŁASNIE "ZA NIMI CHODZILI".
Telefony z zmienianych numerow, milczenie w słuchawce, regularne śledzenie na ulicach, no na pewien czas były wrakami ludzkimi, młoda trzęsła się jak miała coś opowiedzieć, zastraszona.
Już nie są ŚJ.


Matyldo, czy ty znowu wszystkich PIMO jedną miarą mierzysz? Naprawdę uważasz, że oni wszyscy (w tym i ja) nie mają honoru i godności?

Z tym honorem to bym nie generalizowała, moja siostra go niema. Znam ją to wiem. Czy ty masz? Nie wiem.


Matylda pisze o siostrze w związku z brakiem honoru.
Czy tego nie widać?

Reszta to dopowiedzenie, a w jakim celu, nie wiem.





Profesor Tutka. Cytat:
 Odp: Witam
« Odpowiedź #70 dnia: Dzisiaj o 11:00 »
    Cytuj
"W mojej ocenie Matylda jest agresywna.W mojej ocenie nie wszystko jest biało-czarne. jestem przekonany o tym że niektóre wypowiedzi Matyldy są trudne do zaakceptowania.Mogą zniechęcac tych, którzy zawitali po raz pierwszy na forum."





Proponuję zapoznanie się z przejawami przemocy w białych rękawiczkach, tzn. przemocy emocjonalnej, przemocy psychicznej oraz tematem narcyzmu, gdyż to jest inny rodzaj stosowania także agresji.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2021, 11:24 wysłana przez abece »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Grudzień, 2021, 11:18 »
W mojej ocenie Matylda jest agresywna.W mojej ocenie nie wszystko jest biało-czarne. jestem przekonany o tym że niektóre wypowiedzi Matyldy są trudne do zaakceptowania.Mogą zniechęcac tych, którzy zawitali po raz pierwszy na forum.

Śmierć i choroby też trudne do zaakceptowania i częstokroć agresywne. Nie przeszkadza to jednak od tysięcy lat kochającym ponoć rodzicom, skazywać swoich pociech na rzeczone choroby i śmierć.


Offline Matylda

Odp: Witam
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Grudzień, 2021, 11:40 »
W mojej ocenie Matylda jest agresywna.W mojej ocenie nie wszystko jest biało-czarne. jestem przekonany o tym że niektóre wypowiedzi Matyldy są trudne do zaakceptowania.Mogą zniechęcac tych, którzy zawitali po raz pierwszy na forum.

Panie Profesorze, myślę że agresywna to za dużo powiedziane, chociaż w stosunku do Blu rzeczywiście tak jest, ponieważ mnie prześladuje.
Poza tym,  to ja mam coś co pieszczotliwie nazywam, niewyparzonym ryjem. Czyli że bez certolenia mówię to co wielu też myśli tylko nie mówi bo straci przyjaciół.
Nie sądzę też żeby wchodząc na forum, jeszcze świadkowie jehowy takiego znowu szoku doznali z powodu moich wypowiedzi. Ludzie którzy z radością wręcz i często nawet z oklaskami, na kongresach. Przyjmowali fakt że ich krewni, powiniwaci i sympatyczni sąsiedzi, będą leżeć, jak  gnój na polu, mają na sto procent mega silną psychikę.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2021, 11:41 wysłana przez Matylda »


Offline Gostek

Odp: Witam
« Odpowiedź #74 dnia: 13 Grudzień, 2021, 11:43 »
Szkoda, że nie ma osobnego Forum dla różnych Pimo, Pomo, Sromo, Homo, i wszystkich innych inaczej myślących. 🙃

Bo tu, w tym wątku zaczyna robić się to powoli nudne.. 🙄
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2021, 11:45 wysłana przez Gostek »