Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 5204 razy)

Offline farlopa

Odp: Witam
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Grudzień, 2021, 11:33 »
W moim odczuciu to jeden i ten sam pasożyt, jeśli koleś ma 24 lata i płacze z powodu kasy to coś mi tu nie pasuje.Nie odpowiada mu oferta Sebastiana, to chyba nie jest aż w tak tragicznej sytuacji, jak chce zarobić więcej, ok1800€-2200€ to z kolei niech odezwie się do mnie,mogę pomóc znaleźć pracę z zakwaterowaniem w Niderlandach. Obstawiamy zakłady że również nie będzie zainteresowany?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Grudzień, 2021, 12:15 »
(mtg): mam 60+ pamiętam kiedy w młodości miałem ostry wiraż musiałem liczyć na siebie a nie ''na drapane'', bo taka sytuacja była upokarzająca względem siebie.  Rodziły się pomysły aby coś atrakcyjnego wymyślić i sprzedać, udawało się więc miałem parę groszy na podstawowe wydatki, gniazdko rodzinne opuściłem mając zaledwie 24 lata, podjąłem pracę z zakwaterowaniem pracowników to pierwszy start w samo usamodzielnienie w tym wieku.
Dotknął mnie kryzys finansowy musiałem wziąć pożyczkę z banku w kwocie 10 000 na rok, odczułem przez ten okres właśnie tą miesięczną ratę, samo się rozumie pewne ograniczenia i życie z ołówkiem w ręku.
Obecna młodzież ma inne spojrzenie na swój start kierują się domeną: szybko, natychmiast, teraz ... mieć wszystko
 


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Witam
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Grudzień, 2021, 13:54 »
Ja tak samo, w wieku 25 lat wyjechałem z Polski i zaczynałem wszystko od zera w obcym kraju, wymień najgorsze najcięższe najbrudniejsze zajęcia to prawdopodobnie będzie to coś co musiałem tam robić.
Dobry pierwszy krok zrobiłeś uciekając z sekty a teraz za robotę się weź dzieciaku zamiast żebrać bo za darmo nikt ci nic pod nos nie podstawi. Powodzenia.
nihilista


Offline Matylda

Odp: Witam
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Grudzień, 2021, 14:00 »
Jak wiecie albo nie wiecie, mam rodzoną,  niewydarzoną siostrunie o 20 lat młodszą. Kiedy była ze swoim równie niewydarzonym mężem w Anglii, moja matka, skąd inąd pragmatyczna osoba. Wzięła kredyt w banku na kilkadziesiąt tysięcy i dała tej gowniarze kaskę żeby sobie mieszkanie wygodne z dwoma łazienkami wynajeli. Bo w poprzednim mieszkaniu mieli zbyt skromnie i uwaga :nie mogli się skupić na pracy. Już nie wspomnę że matce dupe z opresji uratowałam wtedy bo bank policzyl im, dwoje starszym ludziom, zlodziejskie tzw. Ubezpieczenie kredytu.
A państwo gówniarze po roku mieszkania w tych luksusach w Londynie itak wrócili z niczym do Polski.
Tak że ja się naprawdę nie dziwię że niektórzy są pimo czy coś. Ciężko jest, jak się nie ma honoru i godności, zrezygnować z życia na czyjś, choćby starych rodziców, koszt.
Dlatego u mnie usprawiedliwienia nie ma.


Offline Exodus

Odp: Witam
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Grudzień, 2021, 15:40 »
  Ciężko jest, jak się nie ma honoru i godności, zrezygnować z życia na czyjś, choćby starych rodziców, koszt.
Dlatego u mnie usprawiedliwienia nie ma.

Podoba mi się konkretne i rzeczowe podejście Pani Matyldy do sprawy. W wielu aspektach.
   U mnie jest podobnie - Nie ma , i nie będzie .


Offline Blue

Odp: Witam
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Grudzień, 2021, 16:57 »
Tak że ja się naprawdę nie dziwię że niektórzy są pimo czy coś. Ciężko jest, jak się nie ma honoru i godności, zrezygnować z życia na czyjś, choćby starych rodziców, koszt.
Dlatego u mnie usprawiedliwienia nie ma.

Matyldo, czy ty znowu wszystkich PIMO jedną miarą mierzysz? Naprawdę uważasz, że oni wszyscy (w tym i ja) nie mają honoru i godności?


Offline Matylda

Odp: Witam
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Grudzień, 2021, 17:41 »
Matyldo, czy ty znowu wszystkich PIMO jedną miarą mierzysz? Naprawdę uważasz, że oni wszyscy (w tym i ja) nie mają honoru i godności?
Blue ☺️no k****, ja mało kiedy nie wiem co powiedzieć. Bo taki mam harakter że jak nie wiem to powiem co kolwiek. Tym razem naprawdę nie wiem. 👀😎
Musi być coś z tobą nie tak, jak już tak pytasz, bo to naprawdę takie nie męskie jest żeby za babą łazić po forum, wychwytywać jej pojedyncze słowa i walczyć 👀
Ale  przysięgam nie jest moim zamiarem cię obrazić. Jak kolwiek naprawdę uważam że mając przekonanie że tkwi się w czymś złym powinno się od tego złego odejść.
Nie można być trochę przestępca, trochę praworządnym, trochę dziwką, trochę zakonnicą.
Z tym honorem to bym nie generalizowała, moja siostra go niema. Znam ją to wiem. Czy ty masz? Nie wiem.
Uważam jednak że to nie godne tak grać na Dwa fronty. Ale nikomu nie zabraniam. Nie mam takich kompetencji.


Offline Blue

Odp: Witam
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Grudzień, 2021, 18:03 »
Blue ☺️no k****, ja mało kiedy nie wiem co powiedzieć. Bo taki mam harakter że jak nie wiem to powiem co kolwiek. Tym razem naprawdę nie wiem. 👀😎
Musi być coś z tobą nie tak, jak już tak pytasz, bo to naprawdę takie nie męskie jest żeby za babą łazić po forum, wychwytywać jej pojedyncze słowa i walczyć 👀
Ale  przysięgam nie jest moim zamiarem cię obrazić. Jak kolwiek naprawdę uważam że mając przekonanie że tkwi się w czymś złym powinno się od tego złego odejść.
Nie można być trochę przestępca, trochę praworządnym, trochę dziwką, trochę zakonnicą.
Z tym honorem to bym nie generalizowała, moja siostra go niema. Znam ją to wiem. Czy ty masz? Nie wiem.
Uważam jednak że to nie godne tak grać na Dwa fronty. Ale nikomu nie zabraniam. Nie mam takich kompetencji.

No patrz Pani. Znalazł się autorytet, żeby pisać co męskie a co nie :) Taki już jestem, że jak ktoś pier**** takie kocopoły, to się odzywam. Jak widać, z sekty wyszłaś jednak sekta z Ciebie już nie do końca. W Twoich licznych postach widać myślenie zerojedynkowe, którym z łatwością osądzasz tych, którym grozi utrata dotychczasowego życia, rodziny i całej struktury społecznej.

Dobrze, że nie wszyscy odstępcy są tacy jak Ty, ponieważ w takim wypadku Świadkowie pewnie nie musieliby o nich za dużo kłamać.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2021, 18:16 wysłana przez Blue »


Offline Matylda

Odp: Witam
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Grudzień, 2021, 18:40 »
Ja nie jestem odstepcom. Odeszlam bez afer od świadków jehowy i nigdy nie głosiłam żadnych nauk ani teorii przeciwnych świadkom jehowy.
A ty Blue jesteś zwykłym, chamem, cwaniakiem i pajacem. Jak Ci się nie podoba co ja pierd** to nie łaź za mną i nie czytaj. Przyszykuj się lepiej do wykładu. Wszakże masz do tego kompetencje żeby pouczać z piedestału 100 osób.
Nie masz mnie za autorytet a pytasz mnie zdanie. Pytam się po co? Żeby znaleźć zaczepkę?
Teraz leć do moderatorów że cię Matylda obraziła.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2021, 18:45 wysłana przez Matylda »


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Grudzień, 2021, 19:16 »
w społeczności odstępczej NIE musimy być jednomyślni, możemy mieć odmienne poglądy na wiele kwestii, w tym: na kwestię czy warto oficjalnie odejść z organizacji i być POMO czy z jakiejkolwiek przyczyny warto być PIMO i męczyć się wewnątrz struktury, której NIE akceptujemy...

ale NIE powinniśmy uważać innych za gorszych od nas...

każdy ma swoje życie i każdy ma prawo przeżyć je po swojemu (a nawet ma prawo przeżyć je częściowo po swojemu a częściowo nie po swojemu, jeśli zdecyduje że właśnie tak chce żyć)

w tej dziedzinie i Matylda ma swoją rację i Blue ma swoją racje...
 
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Witam
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Grudzień, 2021, 19:20 »
Ja nie jestem odstepcom. Odeszlam bez afer od świadków jehowy i nigdy nie głosiłam żadnych nauk ani teorii przeciwnych świadkom jehowy.
A ty Blue jesteś zwykłym, chamem, cwaniakiem i pajacem. Jak Ci się nie podoba co ja pierd** to nie łaź za mną i nie czytaj. Przyszykuj się lepiej do wykładu. Wszakże masz do tego kompetencje żeby pouczać z piedestału 100 osób.
Nie masz mnie za autorytet a pytasz mnie zdanie. Pytam się po co? Żeby znaleźć zaczepkę?
Teraz leć do moderatorów że cię Matylda obraziła.

Hehe. Odeszłaś od Świadków Jehowy, piszesz na forum odstępców i nazywasz ŚJ sektą oraz niegodziwą organizacją. Odstępca jak się patrzy ( i to zgodnie z wykładnią Strażnicy :) ). Już nie piszę o tym, że słowo odstępca rozumiane potocznie odnosi się po prostu do tych, którzy odchodzą od wiary - więc takich osób jak Ty. Chyba się nie wstydzisz tego miana?

Wiesz, może i jestem chamem, cwaniakiem i pajacem. I będą za Tobą chodził i czytał. Bo chcę i lubię :) (Lub może inaczej - czuję taki obowiązek).

Pytasz dlaczego? Cóż, swoimi wypowiedziami świadczysz o swoim miałkim poziomie intelektualnym. Może pomoże to nowo przybyłym na forum PIMO zdystansować się do twoich mądrości i chłopskiego rozumu. Wolałbym, żeby mieli o tym miejscu dobre zdanie - spotkali się z empatią i zrozumieniem co do ich ciężkiej, skomplikowanej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2021, 19:30 wysłana przez Blue »


Offline Matylda

Odp: Witam
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Grudzień, 2021, 19:39 »
Hehe. Odeszłaś od Świadków Jehowy, piszesz na forum odstępców i nazywasz ŚJ sektą oraz niegodziwą organizacją. Odstępca jak się patrzy ( i to zgodnie z wykładnią Strażnicy :) ). Już nie piszę o tym, że słowo odstępca rozumiane potocznie odnosi się po prostu do tych, którzy odchodzą od wiary - więc takich osób jak Ty. Chyba się nie wstydzisz tego miana?

Wiesz, może i jestem chamem, cwaniakiem i pajacem. I będą za Tobą chodził i czytał. Bo chcę i lubię :) (Lub może inaczej - czuję taki obowiązek).

Pytasz dlaczego? Cóż, swoimi wypowiedziami świadczysz o swoim miałkim poziomie intelektualnym. Może pomoże to nowo przybyłym na forum PIMO zdystansować się do twoich mądrości i chłopskiego rozumu. Wolałbym, żeby mieli o tym miejscu dobre zdanie - spotkali się z empatią i zrozumieniem co do ich ciężkiej, skomplikowanej sytuacji.

Wygrałeś Blu. Ajmsory ale nie dam rady.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2021, 19:47 wysłana przez Matylda »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Grudzień, 2021, 23:07 »
Wiadomo, że diabeł adwokatów nie potrzebuje, Matylda tym bardziej. Ale nie lubię jak ktoś w białych (a może niebieskich) rękawiczkach burdy wszczyna.

Matyldo, czy ty znowu wszystkich PIMO jedną miarą mierzysz? Naprawdę uważasz, że oni wszyscy (w tym i ja) nie mają honoru i godności?

Tymczasem:

...
Tak że ja się naprawdę nie dziwię że niektórzy są pimo czy coś. Ciężko jest, jak się nie ma honoru i godności, zrezygnować z życia na czyjś, choćby starych rodziców, koszt.
...

Niech czytelnik sam oceni  ;)

Jednakowoż czytelnicy są różni i różnie ocenią. Jeden z zrozumie inny nie zrozumi  ;D


Offline Legion

Odp: Witam
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Grudzień, 2021, 00:47 »
Ale  przysięgam nie jest moim zamiarem cię obrazić.
A ty Blue jesteś zwykłym, chamem, cwaniakiem i pajacem. (...)
Teraz leć do moderatorów że cię Matylda obraziła.

Samozaoranie w najczystszej postaci. Także ten... jak to było z tym Dudkiem na mundialu?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Grudzień, 2021, 01:10 »
(mtg): Wielka KLASA i mistrzowski poziom obydwóch User-ów MATYLDA, BLUE, nie każdy potrafi tak zakończyć wyrażając osobisty pogląd, natomiast MATYLDA perfekcyjnie podała wisienkę na torcie. 
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2021, 01:13 wysłana przez Nadaszyniak »