Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.  (Przeczytany 5343 razy)

Offline NNN

   - W tym wątku będą zamieszczane materiały nie publikowane w innych wątkach, lub takie, które przeszły jakąś metamorfozę, lub istnieje ich kilka wersji. Dotyczy to plakatów, ulotek, naklejek, koszulek, czapeczek, i wszystkiego innego co może być pomocne w "służbie" dla społeczeństwa. Nie będą to wersje wirtualne, ale te wykorzystywane w praktyce w świecie realnym. Na przykład niektóre memy, po jakimś lekkim liftingu zostały zaadoptowane do rozpowszechniania jako plakaty, ulotki czy też nalepki. Albo jakieś gadżety (np. kubki z napisami, obrazkami) jak się takie pojawią. Ale nie chodzi o to, co używają głosiciele, tylko o to, co my używamy i co jest przez naszą grupę forumową wymyślone.

    Na początek znana już nam koszulka, która trafiła tutaj dlatego, że tydzień temu był 26 lipiec - Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy. A więc sprawa jeszcze bardzo świeża.

   I najnowsza produkcja: naklejki na skrzynki pocztowe i drzwi z zachętą do rozmów głosicieli z nami odstępcami. I nie tylko to, ale mają pobudzić do dyskusji otoczenie, sąsiadów, a także zachęcić nasze rodziny do komentowania i ew. podejmowania z nami rozmowy. Służą do pokazania naszej gotowości i  naszego przyjaznego stosunku do szeregowych  świadków. Obalają mit odstępcy z kłami, pazurami i krwiożerczymi oczami.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2021, 15:06 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień, 2021, 00:01 »
   - I kolejne perełki:
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline sawaszi

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień, 2021, 00:17 »
Towarzystwo Strasznicowe nie jest takie straszne jak go malują  :P
Niektórym to pasuje i czują się tam nadzwyczaj dobrze ( :-*- :-*)
To dobra i nie przymuszona wola ich


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień, 2021, 21:08 »
   - Ileż to razy słyszeliśmy  ten slogan z mównic sal krolestwa i z mównic kongresowych! "macie w rękach perłę.  Znaleźliście cenną perłę".

 Strażnica z września 2020 roku, art. do studium nr 40 "Strzeż tego, co ci powierzono" strona 26:

"W SKRÓCIE
Mamy niezwykły zaszczyt- znamy prawdę i możemy dzielić się nią z innymi. Artykuł ten pokaże nam, jak strzec tego skarbu, żeby nigdy go nie stracić."

  Akapit 2: (...)" Nam również Jehowa powierzył cenne rzeczy. Jakie? I dlaczego musimy strzec tego skarbu?
 Akapit 3:  "Jehowa życzliwie pozwolił nam zrozumieć prawdy ze swojego Słowa, Biblii. Są one bardzo cenne, bo wskazują, jak możemy dbać o bliskie relacje z Jehową i co może dać nam prawdziwe szczęście. Jeśli je akceptujemy i zgodnie z nimi żyjemy, to jesteśmy wolni od fałszywych nauk i nieczystych praktyk."

 Akapit 4 ... "Jehowa wyjawia je tylko ludziom pokornym - tym, którzy mają 'właściwe nastawienie serca'... Nikt nie jest w stanie zrozumieć ich na własną rękę, a przecież nie ma nic równie wartościowego."

- Tylko tych ośmiu gangsterów amerykańskich ma monopol na prawdę. Nikt nie jest w stanie zrozumieć jej na własną rękę. Jakoś nie czytałem w Biblii, jakoby Jehowa miał odrzucić Izraela, a miałby dozgonnie polubić Amerykę.

   - Dzisiaj spotkałem dawnego współbrata ze zboru, który był wyrzucony za alkohol na kilka lat. Powrócił w łaski. Nazywam go w duchu Pijusem XII. Zagadałem i w pewnym momencie użyłem wyrażenia"amerykańscy gangsterzy". A on do mnie z ripostą: "to Noe też był gangsterem???"  Aż mnie zatkało. To on ich porównuje do postaci biblijnych? To oni są tacy święci. I tak też do niego mówię. Później żałowałem, że nie spytałem go o to, dlaczego Biblia wspomina o Noem z imienia, a nigdy nie wspomina o Morrisie trzecim, ani o Lettcie, czy też innym Herdzie. Powiedziałem mu o Psalmie 146:3 (Nie pokładajcie nadziei w człowieku...) i zapytałem dlaczego nie stosują się do nakazów Biblijnych to mi rzucił na koniec "zobacz sobie Psalm 142." A  w domu zaglądam do Biblii świadkowskiej, a tam modlitwa Dawida o wybawienie i co trochę - Jehowa, Jehowa i Jehowa.  Ech! Ręcyny opadajom!

A dlaczego mnie pytał o Noego? Bo tych ośmiu gangsterów z CK to współcześni  No, No, Noe - gowie.  Nie wiem, jak to napisać. Też ostrzegają przed zagładą świata.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2021, 21:16 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień, 2021, 14:12 »
- Ustaliliśmy więc, że tych ośmiu niewolników z Warwick symbolizował Noe, a tak precyzyjnie to te wszystkie osiem dusz uratowane w potopie symbolizują tych ośmiu najwspanialszych aktorów telewizyjnych. Noe więc konkretnie symbolizował Morrisa, bo też gdzieś w wielkopowierzchniowym sklepie kupił w promocji tanie wino i się schlał (nie było wtedy jeszcze jakości w systemie ISO, a gwiazdki takie jak teraz na koniaku, były tylko na niebie).

 A tak po prawdzie to Jehowa okazał się bardzo naiwny myśląc infantylnie, że pozbędzie się zła, jak utopi wszystkich ludzi w wodach potopu. Do tego przecież zniszczył masę zwierząt i roślin.  A zło jak wiemy przetrwało spokojnie, niezauważone gdzieś na górnej belce arki i szybko odrodziło się  po potopie. Teraz wyznawcy Jehowy głoszą znowu zagładę, bo zło już dawno przekroczyło bramy niebieskie, gdzie w 1914 roku schronił się anioł Jezus Chrystus. Im się zawsze wszystko spełnia, no to do trzech razy sztuka. Zło się odrodzi i po 1000 leciu znowu trzeba będzie niszczyć ludzi. Czy naprawdę ten Jehowa nie ma innych bardziej humanitarnych metod na ostateczne wykarczowanie z ziemi zła? Przecież mógłby spróbować bezpośrednio i osobiście przemówić ludziom do rozsądku. Co to Mu szkodzi? Nie byłoby wtedy ofiar, więc mógłby tak próbować bez szkodliwych skutków wiele razy. Nuże Boże Jehowo! Bądź odważny! Nie bój się ostracyzmu ze strony odstępców. Oni są bardziej pokojowo nastawieni niż tych ośmiu z Warwick. Co prawda to prawda, że tam  w tym Warwick jest tak wszystko pokręcone, iż niewolnik jest Panem, a rzekomi panowie swej wiary - niewolnikami. Ale przecież zawdzięczasz to sobie Jehowo. Od wielu już lat nie ma tam ludzkich prezesów, a rządzisz  tam Ty niepodzielnie, o wielki Jehowo! Zrób najpierw tam porządek, a potem mierz się z całym światem. A tak to tam burdel i tu burdel.  O pardon! Nazywa się to teraz Brudcasting.  Wiec tam Brudcasting i tu brudcasting!
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2021, 14:28 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień, 2021, 16:51 »
Kolejne "publikacje" głoszące nauki Ciała Kierowniczego.
Swoją drogą, ciekawie to brzmi; głoszenie ŚJ ich własnych nauk  ;D
Dostępne formaty to A4 i A6 (także jako "wklejki").
Chętni do rozpowszechniania / naklejania, mogą się zgłaszać do NNN.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień, 2021, 22:07 »
Kolejne plakaty z odstępczego arsenału.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sierpień, 2021, 13:04 »
Plakat i 2-stronna ulotka do skrzynek (B5).
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień, 2021, 13:32 »
     
 Plakat dwustronny A4, ulotki A6, czyli tak zwane "pocztówki"
Do trzech razy sztuka, a w porywach nawet do czterech:
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2021, 13:37 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpień, 2021, 17:06 »
Plakat i zestaw naklejek na drzwi, bramę itp.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Październik, 2021, 18:55 »
T-shirt dla EX-ów, którzy nie lubią słowa "odstępca"  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Październik, 2021, 12:55 »

- Proudly POMO to ironiczne nawiązanie do wklejek SJ-tów na Facebooku. Oni piszą o sobie: Proudly JW (dumny lub/i szczęśliwy świadek Jehowy). W tym przypadku Proudly Pomo  tłumaczy się na dumnego lub/i szczęśliwego odstępcę. Ale jeśli ktoś rzeczywiście nie lubi słowa odstępca, to może skorzystać z koszulki angielskojęzycznej.
Ja jestem pod wrażeniem starodawnych Kwakrów. Kwakrzy (ang. Quakers) określenie u zarania tego ruchu dla nich obraźliwe i lekceważące (Quakers po angielsku znaczy Drżący), które po pewnym czasie przyjęli jako swoją skrótową nazwę, w ten sposób niejako wytrącając broń z ręki przeciwników. Takie samo mam marzenie co do "odstępcy". Jeśli je spopularyzujemy tak, że spowszednieje, to świadków już tak nie będzie ono  bawić.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2021, 13:20 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN


  W związku z sytuacją na Ukrainie do Polski przemieszcza się sporo uchodźców, a codziennie będzie ten ruch narastał. Jeśli sytuacja nie zmieni się na lepsze, w Polsce będzie w jakimś dłuższym okresie przebywać dużo obywateli Ukrainy. Będą zestresowani, będą martwić się o rodzinę pozostawioną na Ukrainie, swój majątek i o swój teraźniejszy i późniejszy byt. Staną się łatwym celem i łupem dla różnych hochsztaplerów i sekt szkodliwych, a nie wątpię w to, że szczególnie dla świadków Jehowy, którzy przecież już od dawna mają literaturę  i stojaki w ich języku, oraz już częściowo  praktycznie znają się na  ich werbowaniu.
  Dlatego zamieszczam tutaj link do ulotki "Bezpieczeństwo rodziny" w języku ukraińskim, w postaci PDF do pobierania.

https://drive.google.com/file/d/1bNPSRZwOwKPTwEDmcHUUn6yAsK2umBHD/view?usp=sharing

Przypominam także, iż na tę okoliczność posiadamy gotowych kilka tysięcy tych ulotek. Zapraszam i zachęcam wszystkich do zamawiania tych ulotek i zachęcam do długofalowego działania wśród uchodźców. Proszę do mnie pisać na priv.  Ulotki zapłacił sponsor, wy zapłacicie tylko przesłanie do Was. Powodzenia.

 Pamiętajcie o w czuciu się w ich trudną sytuację i o okazywaniu współczucia dla tych ludzi.

A tutaj link do miejsca, gdzie ulotka się pojawiła po raz pierwszy i gdzie była o niej dyskusja.

https://sjwp.pl/zapraszamy-do-dzialania/nowa-akcja-ulotka-pt-'bezpieczenstwo-twojej-rodziny'/

« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2022, 18:44 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwiecień, 2022, 20:27 »
Kolejny plakat. Twórcza parafraza słów S. J. Leca  ;)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.