Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.  (Przeczytany 1601 razy)

Offline NNN

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Sierpień, 2023, 14:25 »
   29 lipca, w minioną sobotę, Bożenka z kanału "Zawłaszczeni przez sektę" zorganizowała spotkanie grupy exów z WhatsAppa. Postanowiłem tam być, a jednocześnie zrobić sobie 26 lipca po 26 lipca. Spotkanie odbyło się w Chorzowskim parku. Ja już na dworcu kolejowym w Katowicach zostawiłem kilkanaście ulotek "Bezpieczeństwo rodziny" po polsku i ukraińsku przed punktem pomocy dla Ukrainy, ponieważ był w tym momencie zamknięty. Dalsze moje działania kopiuję poniżej, ponieważ wcześniej opisałem je na grupie zamkniętej na WhatsAppie.

Opowiem Wam, jak w niedzielę, po naszym wspólnym spotkaniu o mało nie zderzyłem się z czterema pędzącymi na ślepo rydwanami! Ale przed spotkaniem, w czasie jazdy tramwajem udało mi się porozmawiać  z młodą mamą, która siadła na przeciwko mnie z 3 letnim synkiem. On trącał mi nogami torbę i mama mnie za to przepraszała. Ja jej mówię, że nie trzeba, to tylko dziecko, ale już skoro rozmawiamy, to może się pani dziwi, dlaczego mam tu na koszulce napisane "Stop pedofili w zborach, wujku nie krzywdź mnie". Otóż chodzi o to, że urodziłem się w religii św. J. a dopiero po pięćdziesiątce zorientowałem się, że jest to sekta destrukcyjna. Dlatego teraz staram się zapoznać społeczeństwo z ich niegodnym postępowaniem. Teraz jest ciepło, ludzi coraz więcej na ulicach, ale i świadkowie pojawili się ze swoimi stojakami i próbują  ich werbować do siebie. Ona to potwierdziła, a zaraz mijaliśmy stojak, więc mi go pokazała. Rozmawialiśmy jeszcze chwilę, aż ona wysiadała przed bramą parku w Chorzowie, a ja dawno w nim nie byłem, więc jadąc dalej myślałem, że już przejechałem sobie i muszę się wracać na piechotę.  Pani wzięła ode mnie parę ulotek, a ja się dziwiłem, dlaczego mi nie powiedziała, że tu już jest brama do parku, bo jej mówiłem gdzie i po co jadę. Prawdopodobnie sam ją zagadałem. Ucieszyłem się więc jak przed następnym przystankiem zobaczyłem  szyję żyrafy wystającą zza drzew. Ponieważ byłem o około dwie godziny wcześniej, zacząłem się rozglądać po okolicy i tak trafiłem do minibaru "Witaminka". Nie było jeszcze w niej ruchu, więc zacząłem rozmawiać z młodym sprzedawcą. Dowiedziałem się, że za ok. godzinę będą gofry, lody już są, zapytałem o toaletę, i czy będzie dużo ludzi, bo ja się tutaj chcę spotkać z grupą osób i fajnie by było, żeby nie było tłoku. Zapytał czego oczekujemy po pobycie tutaj i skąd jestem. No i w pewnym momencie zagadałem o  sprawach świadkowych, czy nie stoją tutaj ze stojakami, ale on tego nie wiedział. W każdym bądź razie jak zobaczył ile mam ulotek, to wziął sobie kilkanaście także dla pokazania kolegom. Ja jeszcze miałem sporo czasu do czternastej i poszedłem bliżej wejścia do parku i postanowiłem rozdawać ulotki. Ludzie jednak nie za bardzo brali, mówili, że się sekt nie boją, ale miałem parę fajnych rozmów, szczególnie z jedną wytatuowaną młodą  panią, która zaprezentowała mi sporą wiedzę o sektach. Wzięła ulotki. Z orientowałem się, że ludzie mają teraz umysły na luzie, chcą odetchnąć po całym tygodniu i odpocząć z całymi rodzinami, dzieciom poświęcić więcej czasu i nie chcą angażować się w tak poważne tematy. Nie mieli nawet w większości gdzie włożyć ulotek, dlatego odpuściłem.   

Dalszy ciąg nastąpi.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2023, 14:37 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Sierpień, 2023, 16:25 »
   Z powrotem również wracałem tramwajem, wysiadłem na Korfantego, niedaleko teatru Wyspiańskiego i szybkim krokiem udaję się w kierunku dworca. Nagle kątem oka widzę, że z mojej prawej, od strony Stawowej i supersamu pędzą wprost na mnie cztery rydwany, zaprzężone w cztery konie eukalipsy. 🤪 Jeden za drugim. Orientuję się w sekundę, że pierwszy koń, to mój były nadzorca, ten, co nawet nie rozmawiał ze mną nigdy w cztery oczy, jak mu zgłosiłem poważne nadużycie młodego głosiciela na mojej osobie (później się okazało, że to on był tatusiem w jego wychowaniu w tym dziadostwie). Jak apelowałem do obwodu i okręgu, wreszcie do Nadarzyna, to mi tylko odpowiadano, że nic nie mogą zrobić w mojej sprawie, bo grono starszych się nie zgadza. A on był ich sterem. W sekundę orientuję się, że mógł mnie zauważyć  wcześniej i desperacko chce mnie bezkolizyjnie wyminąć, bo cały czas patrzy w ziemię, a przecież jednocześnie pędzi "na złamanie karku". Nie pozwoliłem mu na to, przyśpieszyłem kroku i znalazłem się tuż przed nim. Podniósł wzrok tylko na moje piersi, a ja byłem już wtedy w koszulce z napisem z przodu: "Głosicielu! Przestań brać udział w dzieleniu i niszczeniu rodzin". Oraz ze znaczkiem " Nie dla JW i nie dla ostracyzmu". A jego działanie jako nadzorcy spowodowało rozbicie mojej rodziny. Nie spojrzał mi w oczy, patrzał tylko na piersi, musiał przeczytać napis, bo ja w pewnym momencie zrobiłem mu drogę, ale zdążyłem mu krzyknąć do ucha "masz, czytaj do woli", i jeszcze bardziej wypiąłem klatkę schodową w jego kierunku. Nie zdołał nic odpowiedzieć, wszystko działo się tak szybko, że ci pozostali nie mieli czasu na reakcję. Śpieszyli się, bo już był przecież wieczór, a oni chyba trochę tutaj stali. Idąc do dworca, zastanawiałem się skąd oni się aż tutaj wzięli, ponad 40 kilometrów, ale zanim doszedłem do celu już się domyśliłem. Katowice na pewno są na kongresie, a prowincja zapewnia ciągłość stania  przy wózkach. I wygląda na to, że wybrali tych z najwyższych stanowisk. To co tu napisano o kongresie w Sosnowcu potwierdziło moje przypuszczenia. Tym trzem z tyłu nawet się nie zdążyłem przyjrzeć. Jestem bardzo zadowolony z tego tak nagłego i bliskiego spotkania. Żałuję tylko jednego, że nie wiedziałem tego, bo przyjechałbym  jeszcze wcześniej, odszukał bym tych stojakowych, ubrał  parę koszulek na siebie i "porozmawiał" bym z nimi bez słów. A jakby się dało to i postał bym koło nich dłużej, na ulicach Katowic miejsca by mi nie zabrakło. Już tak nieraz robiłem, a stojakowi przeżywali katusze z takiego sąsiedztwa. Ale i tak dobrze, że Jehowa mnie takim spotkaniem pobłogosławił. :)
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2023, 16:29 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Reskator

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Sierpień, 2023, 16:46 »
Jakoś te klimaty koszulkowe mi nie odpowiadają ale mówię za siebie.
Wolę siąść na brzegu rzeki i czekać aż spłyną trupy moich wrogów-a raczej ich dogmaty,idee,przekręty.
Wiele już spłynęło:1914,1925,1975,Pokolenie,Wzrost namaszczonych czy Fałszowanie Biblii i wiele innych
O pedofilii,nieruchomościach,akcjach,rolexach,sygnetach,odszkodowaniach,procesach nie wspomnę.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2023, 16:56 wysłana przez Reskator »


Offline Lidia

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sierpień, 2023, 15:48 »
Jakoś te klimaty koszulkowe mi nie odpowiadają ale mówię za siebie.
Wolę siąść na brzegu rzeki i czekać aż spłyną trupy moich wrogów...

       Brawo Reskator !
       Przeczytałam Misiowi, pochwal go, powiedział, to chwale. Jestem z Ciebie dumna, co za wspaniała informacja, radosna, odkrywcza, przecudna, radość we mnie zapanowała. Nie potrzeba nic robić tylko czekać aż wszystko spłynie i siedzieć sobie nad rzeczką. Nie mogłam powstrzymać się od przymiotników. Przecież w razie czego to "...kamienie będą wołać...".

       Ale ja byłam głupia. Po co wysyłałam już ponad 100 listów z papierowymi ulotkami do braterstwa. Po co pisze książkę o pedofilii w sekcie swiadkowie Jehowy. Po co wysyłam listy do urzędów panstwowych z informacją o brudach w Nadarzynie. Po co przykleiłam plakaty o pedofilii w sekcie śJ. W tym czasie mogłam sobie siedzieć nad rzeczką i cieszyć się słonkiem, szumem wiatru i zapachami przyrody, popijając mój ulubiony napój.

       Miś mi dał polecenie, nie informuj więcej forumowiczów o naszych działaniach nie warto, to pisze, nie będę informować i kropka.

Nemo: I tego się trzymaj. Nikogo nie informuj o tym co robisz i też nikogo nie oceniaj za to co robi, lub nie robi. To każdego prywatna sprawa jak się zapatruje na sprawy związane ze ŚJ. i ocenianie kogokolwiek na tej podstawie, jest co najmniej bardzo niegrzeczne. 
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2023, 07:05 wysłana przez Nemo »


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sierpień, 2023, 16:51 »
(...) Wolę siąść na brzegu rzeki i czekać aż spłyną trupy moich wrogów (...)
   No tak, najlepiej siedzieć z założonymi rękami.
   A robota niech się sama zrobi !!!
   No taka bardzo wygodna postawa, niech się inni wysilają, a ja tylko będę odcinał kupony !!!
   :'( :'(

   Przypomniał mi się taki argument ze służby w tej sekcie, żeby przekonać osobę niewierzącą w boga żeby sama się logicznie zastanowiła, że naprawdę istnieje Stwóca.
   Sprawa dotyczyła produkcji sajgonek i brzmiało to mniej więcej tak:
  "żeby kucharz wziął produkty składające się na zrobienie sajgonki i je tylko podrzucał do góry.
   To nijak z tego nie powstałaby gotowa sajgonka, dopóki on sam tego logicznie nie poskłada ją w sajgonkę!"
   Podobnie z tymi spływającymi trupami jw.org :o ::) ???
   Reskator, bez obrazy.
   Ale gdyby każdy zajął takie stanowisko jak Ty, to nawet nie dowiedziałbyś się tego:

(...) trupy (...) ich dogmaty, idee, przekręty.
Wiele już spłynęło:1914,1925,1975,Pokolenie,Wzrost namaszczonych czy Fałszowanie Biblii i wiele innych
O pedofilii,nieruchomościach,akcjach,rolexach,sygnetach,odszkodowaniach,procesach nie wspomnę.
   O czym tu wyżej sam napisałeś.
   Bo to właśnie odważne działania wielu sprawiły, że te informacje zostały odkryte.
   I te ... "trupy strażnicowe" ... spłynęły do Twojej świadomości.
   I nie tylko Twojej.
   Osobiście, jestem bardzo wdzięczna wszystkim działaczom, którym chciało się coś robić w kwestii demaskowania praktyk strażnicy.
   Bo dzięki ich pracy, poświęceniu jestem tu gdzie jestem.
   A tak to bym pewnie jako gorliwy śj, sterczała przy jakimś martwym rydwanie Jehowy z makulaturą nikłej jakości.
   Albo szlifowała wszelkie okoliczne drogi, chodniki i dróżki jako pionierka  >:D >:D >:D
   A tak prowadzę wolne od doktryn strażnicy życie.
   I czuję się szczęśliwa, że tak właśnie jest.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Sierpień, 2023, 17:13 »
Bo to właśnie odważne działania wielu sprawiły, że te informacje zostały odkryte.
   I te ... "trupy strażnicowe" ... spłynęły do Twojej świadomości.
   I nie tylko Twoje
Esterko nie trzeba WCALE "odważnych działań wielu" by informacje o 607,1914,1925,1975 czy o zmienianej nauce o Pokoleniu czy Ostatku ujrzało światło dnia- wystarczyło PRZEŻYĆ wspomniane daty czy nowe światła zaprzeczające starym światłom by trupy strażnicowe spłynęły samoistnie rzeką bez tych jak piszesz "odważnych" Od ponad 10 lat siedzę nad rzeką z "założonymi rękami"jak piszesz i obserwuję upadek WTS. I cenię słowa Biblii"Umiłowani nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości,lecz pozostawcie to pomście Bożej"- Rz12:18.Biblia to nie sajgonki bez obrazy Esterko.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2023, 17:54 wysłana przez Reskator »


Offline Profesor Tutka

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Sierpień, 2023, 17:57 »
Lidio Droga
Twój post to kryształ jest,co tam kryształ to cyrkonia,mało,on diamentem najczystszej wody.
Teraz na prawach cytatu:
Głupia byłam-w tym miejscu stanowczo zaprzeczam.

Co do tego,że nie bedziesz informować forumowiczów o swoich
 działaniach to bardzo mądra decyzja,bardzo.Masz madrego Misia.Trzymaj się go.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Sierpień, 2023, 18:12 »
Esterko nie trzeba WCALE "odważnych działań wielu" by informacje o 607,1914,1925,1975
czy o zmienianej nauce o Pokoleniu czy Ostatku ujrzało światło dnia- wystarczyło przeżyć wspomniane daty
czy nowe światła zaprzeczające starym światłom by trupy strażnicowe spłynęły samoistnie rzeką
   Drogi Reskatorze ;D
   Tak, częściowo przyznam Ci rację w pewnym sensie, jest tak jak napisałeś.
   I ktoś, kto analitycznie podchodził do wielu informacji, wiele tego typu treści sam mógł odkryć.
   Bo do wielu demaskujących wiadomości można się było samemu dokopać, przeżyć i zorientować, to prawda.

   Ale już np., co do nagrywanych i ujawnianych komitetów sądowniczych trzeba było zdobyć się na odwagę, by to zrobić.
   Ujawnianie treści tajnych listów przez odważnych starszych PIMO czy POMO, również.
   A ci, którzy tworzą kanały na you tube, którzy nadal oficjalnie są śj w zborach i nawet wielu z nich pełni różne funkcje.
   A postawienie się dla strażnicy w procesie sądowym przez np., Kociembów, którzy odważnie działali na rzecz poszkodowanych przez jw.org.
   Myślę, że nie chciałbyś przeżyć ich emocji w starciu się z takim olbrzymim Goliatem.

   I pisząc o tych ... odważnych działaniach ... , miałam na myśli m.in., tego rodzaju działania.
   Nie te trupy strażnicowe, które samoistnie spływają do Twoich uszu i rąk >:D >:D
   I proszę, nie zawężaj tych działań, które idą w różnych kierunkach i nie odmawiaj odwagi tym, którzy to zrobili i robią.
   Bo nie wszystkie trupy samoistnie spływają ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Sierpień, 2023, 18:57 »
   Drogi Reskatorze ;D
   A postawienie się dla strażnicy w procesie sądowym przez np., Kociembów, którzy odważnie działali na rzecz poszkodowanych przez jw.org.
   Myślę, że nie chciałbyś przeżyć ich emocji w starciu się z takim olbrzymim Goliatem.
Droga Estero a czytałaś posty Kociembów jak żałowali swoich działań wobec Goliata?
Właśnie przez te emocje które musieli przeżyć a przed którymi ja ich przestrzegałem.
Czy nie lepiej siąść i czekać.
Jeśli ktoś chce walczyć musi liczyć się ze stratami a po co sobie aplikować stresy i nieprzespane noce.
Chińskie:Wielka rzecz umieć czekać.

   















« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2023, 19:07 wysłana przez Reskator »


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Sierpień, 2023, 19:25 »
Droga Estero a czytałaś posty Kociembów jak żałowali swoich działań wobec Goliata?
Właśnie przez te emocje które musieli przeżyć a przed którymi ja ich przestrzegałem.
   Pisałam nt., "odważnych działań" w kontekście Twojej wypowiedzi wyżej w temacie samoistnie spływających trupów.
   Dobrze by było, gdybyś odniósł się do tego, co odpisałam dla Ciebie jako odpowiedź.
   Nie zmieniał kierunku rozmowy.


   Ale już np., co do nagrywanych i ujawnianych komitetów sądowniczych trzeba było zdobyć się na odwagę, by to zrobić.
   Ujawnianie treści tajnych listów przez odważnych starszych PIMO czy POMO, również.
   A ci, którzy tworzą kanały na you tube, którzy nadal oficjalnie są śj w zborach i nawet wielu z nich pełni różne funkcje.
   A postawienie się dla strażnicy w procesie sądowym przez np., Kociembów, którzy odważnie działali na rzecz poszkodowanych przez jw.org.
   Myślę, że nie chciałbyś przeżyć ich emocji w starciu się z takim olbrzymim Goliatem.
   Wystarczyłoby, gdybyś uczciwie przyznał, że wiele działań PIMO i POMO jednak naprawdę wymaga odwagi.
   A wymieniłam tylko niektóre, bo jest ich o wiele więcej, jak się dobrze przyjrzy.
   Co do działań Kociembów.
   Nie kojarzę sobie jakichkolwiek żalów Izy i Alka, że czynnie włączyli się do demaskowania poczynań strażnicy.
   A Ty zamieszczając taką informację, dobrze byłoby gdybyś uczciwie zadbał o jakiś cytat takiej ich wypowiedzi.


Czy nie lepiej siąść i czekać.
Jeśli ktoś chce walczyć musi liczyć się ze stratami a po co sobie aplikować stresy i nieprzespane noce.
Chińskie:Wielka rzecz umieć czekać.
   Oczywiście, kto podejmuje walkę, musi się liczyć z pewnym ryzykiem jej następstw.
   I z pewnymi kosztami, nie tylko finansowymi, ale tymi emocjonalnymi również.
   Jedni wolą czekać, inni wolą działać.
   I nie da się zaprzeczyć, że ci, którzy siedzą z założonymi rękami zajmują wygodniejszą pozycję.
   Bo jakiekolwiek działania wymagają pewnych poświęceń czasu, energii, funduszy, wysiłków i co by tam jeszcze nie wymienić.
   A w przypadku PIMO, zdemaskowania na przykład :'(


« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2023, 19:27 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Sierpień, 2023, 20:03 »
Droga Estero przyznaję że wiele trzeba mieć odwagi jak PIMO czy POMO o których piszesz  by walczyć z WTS.
Ale wiąże to się z emocjami,stresami,i kto jest w stanie to udżwignąć to jego decyzja.
Co do Kociembów i moich rad dla nich są w jakimś wątku forum nie wierzysz mi trudno będę z tym żył.
Kto chce walczyć z Goliatem -nie zachęcam ani potępiam -bo wiem ile to kosztuje zdrowia i kasy.
Miałem proces (nie związany z WTS) trwajacy 10 lat, 200 tysięcy strat z Sądem Najwyższym włącznie i wiem co piszę.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2023, 20:24 wysłana przez Reskator »


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Sierpień, 2023, 20:41 »
Droga Estero przyznaję że wiele trzeba mieć odwagi jak PIMO czy POMO o których piszesz  by walczyć z WTS.
Ale wiąże to się z emocjami, stresami, i kto jest w stanie to udźwignąć to jego decyzja (...)
    :-* :-* :-*


(...) Miałem proces (nie związany z WTS) trwajacy 10 lat, 200 tysięcy strat z Sądem Najwyższym włącznie i wiem co piszę.
   :'( :'( :'(
   Bardzo współczuję.
   Co do stresu sądowego, również mam pewne doświadczenia i kto nie musi, to niech lepiej takich emocji unika.
   Dziękuję za kulturę w dyskusji.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 26 lipca 2023 Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Sierpień, 2023, 06:57 »
Proszę, nie zmuszajcie mnie żebym zamknął ten wątek. Umówmy się że nie komentujemy personalnie tego, kto ma jakie podejście do działań związanych z 26 lipca. To każdego prywatna sprawa kto co robi i jakiekolwiek wycieczki personalne do jakichkolwiek użytkowników forum będą skutkowały usuwaniem wpisów.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi