Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.  (Przeczytany 5536 razy)

Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Czerwiec, 2023, 16:39 »
Myślę sobie, że takie organizowanie się, drukowanie ulotek, pikietowanie itd zapewne wielu świadków nie przekona.

Szkoda, że Świadkowie Jehowy o tym nie wiedzą i nadal głoszą...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Czerwiec, 2023, 19:32 »
Wiedza wiedza. Dlatego mniej drukują i już w 3 przy jednym stojaku stoją. Pewnie na świadectwo


Offline Gremczak

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Czerwiec, 2023, 21:16 »
Myślę sobie, że takie organizowanie się, drukowanie ulotek, pikietowanie itd zapewne wielu świadków nie przekona.
Natomiast jest to jak widać potrzebne osobom ex-JW.
Daje to im przestrzeń do wyrażenia swojej złości. Do zamanifestowania swojego zdania.
Daje też przestrzeń do przeżycia żałoby. Żałoby po stracie bliskich, przyjaciół, kolegów,  stracie marzeń, stracie czasu, pieniędzy, wysiłku no i często wielu lat swojego życia.


Niech protestują.
Też tak uważam,że nie przekona.
Doszedłem do wniosku,że szkoda czasu poświęcać na te sprawy.
Przez te ileś lat dosyć czasu poświęciłem dla tej religii.
Ne pozwolę aby mnie dalej okradali.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2023, 21:19 wysłana przez Gremczak »


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Czerwiec, 2023, 22:07 »
Różnie się byli świadkowie realizują. Jedni są Youtuberami, inni blogerami, udzielają się na forach społecznościowych, w komentarzach, a jeszcze inni na swoich profilach. Każdy robi to co chce i to co umie. Ja pracuję na ulicy. Mam bezpośredni kontakt z materią, której twarz staram się kształtować na bardziej ludzką. Skutek jest u wszystkich różny. Zdziwiłem się razu pewnego, jak ktoś nawciskał "Światusom". Na pewno na tak agresywną krytykę nie zasłużyli. Suma sumarum- jak się zliczy wszystkie te działania, wynik jest bardzo pozytywny. Cieszę się, że ja mogę być przydatny na starość (bo wcześniej byłem użyteczny inaczej-całkiem niepotrzebnie). Wszystko to niewolnik unieważnił i wyrzucił, nie podziękowawszy mi. Teraz mi to sprawia większą satysfakcję, a  przy okazji ruszam się, jeżdżę na rowerze i ulotkuję do skrzynek pocztowych. Miewam sporo ciekawych i  satysfakcjonujących rozmów z postronnymi ludźmi, a i bywa że i z głosicielami. Cały czas dużo czytam, między innymi o metodach jakie stosują kulty szkodliwe. A że jestem z kieleckiego, to mi się na to nóż w kieszeni otwiera sam, "łape go w łape" i wypadam w plener, aby komuś nawet ręcznie przetłumaczyć.  ;) Na razie mam na to zgodę Konstytucji i nie tylko jej. Ahoy przygodo!

Aha, byłbym zapomniał. Ostatnio podchodzę do stojaków i tylko odczytuję im te ulotki. Co dzień to inne. Proszę o zastanowienie się i wykorzystanie czasu wolnego przy stojakach na konstruktywne myślenie. Sam jestem zaskoczony reakcjami i tym jak mało ci ludzie wiedzą gdzie są tak naprawdę i po co. Ale niektórzy się uśmiechną, albo grzecznie dziękują. Może to ci od PIMO i są zadowoleni, że ci wolni odwiedzają ich "klatki" i próbują i ich uwolnić?

Zobaczyłem polubienie od Roszady i przypomniałem sobie, że przecież niektórzy poświęcają dużo czasu na szukanie informacji, piszą książki i artykuły, a ja ich nie wymieniłem. Bądźcie i wy docenieni.
 A podobnych działaczy jak ja jest trochę w kraju, tylko oni mi mówią (trochę żartem), że szkoda im czasu na "paplanie" na forach i robienie z siebie kaleków (wielogodzinny bezruch). Trochę chyba z tym bezruchem mają racji. Mnie samego nieraz "siedzenie" boli i muszę skracać swoją tutaj obecność.


W załączniku dwustronna ulotka.


 
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2023, 22:51 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Lidia

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Czerwiec, 2023, 23:37 »
       Ale się wkurzyłam !
       Warszawa i Szymon nie wstyd Wam tak krytykowac działania NNN, znaleźli się nastepni malkontenci. A Ty Warszawo powiedz co robisz by demaskowac sekte, jak działasz, pochwal sie, czy tylko klikasz na forum. Pikiety przed stadionami i banery nie są dla świadków tylko dla społeczeństwa i instytucji państwowych by sygnalizować obłude, rozbijanie rodzin, łamanie prawa i kłamstwa zarzadu świadków Jehowy w Nadarzynie. Jest na filmie jak to świadkowie wychodza po kongresie ze stadionu setkami i nikt nawet na banery nie spoglada, bo nie wolno bo Jehowa patrzy. Nawet gdyby na banerach był napis że (odstępcy to kłamcy i oszuści), to i tak nie spojrzeli by. A Ty Szymon w tym temacie lepiej się nie wypowiadaj bo nie w tą strone myślisz.

       Od lat na tym forum wszystkie inicjatywy które demaskuja zarząd świadków Jehowy w Nadarzynie są torpedowane. Zawsze malkontenci w akcji a w rzeczywistości są to szpiedzy dla Nadarzyna by burzyć tutaj na forum i znichęcać do działań. Maskują się róznymi wypowiedziami niby to przeciwko sekcie, mój ich juz dawno tu odkrył, jest ich pełno.

       Z tego co czytałam to NNN jest seniorem i należy mu się szacunek za jego prace a nie krytykanctwo. Nie znam go, nie wiem jak wygląda i skąd jest. Koleżanka ze śląska zna go i opowiedziała o jego działaniach. Tysiące ulotek rozprowadza po ulicach, osiedlach i blokowiskach. Jest ich do tej pracy więcej, nawet katolik pracuje przy dystrybucji ulotek. NNN musiałam to napisać, bo nadal jestem wkurzona jak diabli.

       A może tak by wesprzć NNN kwota 500 zł od każdego kto tutaj klika i nic więcej nie robi, bo przecież on wszystko pokrywa ze swojej kieszeni. co za dużo ? To może chociaż grosik. Wstyd mi za Was, za jakiś czas zapytam kto zapłacił.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2023, 23:41 wysłana przez Lidia »


Offline Światus

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Czerwiec, 2023, 00:34 »
Osoby, które uważają, że metody tutaj prezentowane są nieskuteczne, prosimy o zaprezentowanie własnych pomysłów. Będą mile widziane.
Wychodzę z założenia, że jeśli uważam jakiś pomysł za "zły", to mam gotową "dobrą" alternatywę.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Gostek

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Czerwiec, 2023, 00:50 »
Konstruktywna krytyka jest zawsze porządana. Niech każdy robi to, co mu wychodzi najlepiej. Jedni piszą na forach, drudzy robią filmiki a jeszcze inni drukują antyświadkowską literaturę. Wszystko ma sens, jeśli odnosi oczekiwany skutek. A jeśli nie ma efektu, jaki byśmy sobie życzyli, to róbmy to na świadectwo,tak, jak mawiają Świadkowie Jehowy. 🙂


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Czerwiec, 2023, 08:48 »
       Ale się wkurzyłam !
       Warszawa i Szymon nie wstyd Wam tak krytykowac działania NNN....
[...]
 A Ty Szymon w tym temacie lepiej się nie wypowiadaj bo nie w tą strone myślisz.
Wow! Przecież ja niczego nie krytykuję.
Pisze przecież, że macie prawo pikietować, drukować ulotki itd itp. Że rozumiem to. Że to widocznie dla Was ważne. Że pomaga to Wam wyrazić siebie.
Jesteśmy wolnymi ludźmi w wolnym kraju.
Jeśli Wam to pomaga, to róbcie to.

A ja też mam prawo się wypowiadać.

Napisałaś: "Bo nie w tą stronę myslisz" - to co mam mysleć tak jak Ty? Wyjdź z tej czarnobiałej mentalności i zaakceptuj fakt, że świat jest róznorodny i ludzie mają różne poglądy :) 
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec, 2023, 08:52 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Czerwiec, 2023, 08:41 »
Dawno nikt mnie do tablicy nie wywołał. Mądrość podobno ma wielu doradców. Jestem zdaniam ze nie zniechęcam i nie to było moim celem. Z natury dążę do zgody i wierze ze miękkie komunikaty w dzisiejszych czasach są lepsze. Mam do tego prawo i nie mam zamiaru za to przepraszać. CK to też starsi panowie to może i tu jakieś względy dajmy i nie "krytykujmy". Rozumiem emocje ale chyba zdecydowanie mało tematów jest nowych bo wiekszosc juz została powiedziana i robimy z igly widły.

Na codzień siedzę na kanapie o nie zamierzam się tego wstydziec ani zmieniać.


Offline NNN

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Czerwiec, 2023, 22:33 »
Kolejne ulotko - koszulki których jestem pomysłodawcą, a pliki według mojego pomysłu wykonał mi znajomy drukarz, on też to drukuje w wielkości A6 i nanosi także na koszulki. Można sobie z tych plików wydrukować ulotki, tylko nie wolno na nich zarabiać. Za dziewczynkę musiałem ekstra zapłacić, ponieważ nie znaleźliśmy tej, która by nam pasowała w gratisie. 

W sobotę i niedzielę będę spacerował z ulotkami i w koszulkach przed centrum kongresowym w Sosnowcu, przed rozpoczęciem kongresu.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2023, 22:50 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Lidia

Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Czerwiec, 2023, 14:55 »
       Brawo !!!
       Zamawiam te ulotki A6, dużo. Razem z moim mamy około kilkadziesiąt adresów braterstwa, wyślemy im na adresy domowe. Chcemy zapłacić za prawa autorskie bo będa zamieszczone w książce o pedofilii w zborach świadków Jehowy. Pierwszy rozdział jest już ukończony. Nadmiar który zostanie przyczepimy do tablic ogłoszeniowych.

       Ciekawa jestem ilu z Was jeszcze złoży zamówienie u NNN, za jakiś czas zapytam w jaki sposób rozdysponowaliście. Lidia  :)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Magazyn rozmaitości - bądźcie wyposażeni do wszelkiego dobrego dzieła.
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Czerwiec, 2023, 21:23 »
A tak w ogóle były jakieś oskarżenia o pedofilię wśród ŚJ w Polsce?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Sebastian

tak
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Znam przypadek, kiedy to facet Świadek Jehowy zaczynał myśleć i miał wątpliwości.
Jego żona, zabetonowana wyznawczyni organizacji wpadła na pomysł i namówiła swoją córkę i syna, żeby poszły do starszych i opowiedzieli, że ich tato molestuje ich seksualnie.
Nastała taka granda, że zbór się podzielił na dwa obozy. Starsi nakłonili obie strony ( było to w zborze niemieckojęzycznym) ażeby udali się z tą sprawą do prokuratury.
Sprawa ciągnęła się długo, bo przez jakieś 2 lata.
Efekt końcowy był taki, że faceta władze świeckie uwolniły od oskarżeń a dzieci odeszły od matki i zamieszkali u ojca. Było to może jakieś 15 lat temu a w zborze tym są nadal tacy, co to są po stronie matki....

Dlatego wydaje mi się, że w tej Australii, gdzie wpłynęło do zborów te  ponad tysiąc przypadków molestowania, niejeden po zbadaniu przez władze świeckie okazałby się wymyślony i nieprawdziwy.
Dzisiaj można tylko gdybać ile tam tak naprawdę tych przypadków miało miejsce? 🤔
Gdyby były w odpowiednim czasie zgłoszone tam gdzie należało je zgłosić, to liczba przypadków byłaby bardzo prawdziwa a tak jworg zostało z palcem w nocniku i wielką aferą, głośną na cały świat. 😏


Offline Światus

Które zbory masz na myśli? Jakieś konkretne miasta?

Podobno Świadkowie Jehowy opublikowali listę zborów, w których dochodzi do pedofilii i ulotki są nieaktualne.
Okazało się, że na liście znajdują się zbory z USA, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Kanady, Nowej Zelandii, Irlandii, Hiszpanii i jeszcze kilku krajów.
Nie ma wśród nich Polski. Na szczęście do polskich zborów pedofilia nie dotarła.
Starsi zapewnili, że gdy tylko dowiedzą się o takim przypadku, poinformują Technologa, udzielając mu szczegółowych informacji.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?