Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?  (Przeczytany 38860 razy)

szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #90 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 20:21 »
Ci od 'zielonych' są często tak samo usposobieni jak ŚJ.
Jedni rzucają Jehową na każde zawołanie, a drudzy Jezusem.

Ja wierze w Jezusa, ale nie rzucam nim w kogo popadnie.

I o to właśnie chodzi, każdy ma prawo do wiary jak i nie wiary.

Kiedyś spotkałam człowieka było to w tym samym czasie co ŚJ. Człowiek ten był bardziej upierdliwy od ŚJ i na okrągło mówił tylko o Jezusie natomiast nie chciał zdradzić z jakiego wyznania jest, mówił całkiem podobnie jak nasz ambasador. :)


Offline Roszada

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #91 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 20:28 »
Ci od zielonych tacy są, niby nie zależy im na kościele, bo wiedzą że to twór z XX wieku, ale jak już ci nawtykają 'prawd' to oczywiście zawloką Cię to swego kościółka.
Najpierw tylko lepem jest Jezus. Wpierw Jego masz chwycić prawie za nogi, a wtedy już łatwiej będzie Ci wstąpić do kościoła który narodził się w XX w.

Stara sztuczka. ;D


szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #92 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 20:37 »
Ci od zielonych tacy są, niby nie zależy im na kościele, bo wiedzą że to twór z XX wieku, ale jak już ci nawtykają 'prawd' to oczywiście zawloką Cię to swego kościółka.
Najpierw tylko lepem jest Jezus. Wpierw Jego masz chwycić prawie za nogi, a wtedy już łatwiej będzie Ci wstąpić do kościoła który narodził się w XX w.

Stara sztuczka. ;D

No niestety nie znam ich aż tak :)  wiec wierzę Ci na słowo :)


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 20:53 »
więc wyrażam taką opinie, iż fanatyzm religijny dotyka ludzi w drugiej połowie życia albo i w trzeciej.

Natomiast moje spostrzeżenia są odmienne. Gdyż znam wielu młodych ludzi zakochanych w Chrystusie.
Wyrażam swoją opinię że jest zbyt mało fanatycznych, w sensie oddanych na 100%, chrześcijan.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline matus

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #94 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 20:55 »
Wyrażam swoją opinię że jest zbyt mało fanatycznych, w sensie oddanych na 100%, chrześcijan.
Pewnie. Nie ma to jak stare wypróbowane metody. Dawno już żadnej krucjaty nie było.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #95 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 21:04 »
Pewnie. Nie ma to jak stare wypróbowane metody. Dawno już żadnej krucjaty nie było.

Dlaczego dzisiaj każdy pisze tutaj to co ja bym chciała napisać?!  ;)  :D


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 21:07 »
Czyli Uważasz, że jeśli otworzę się na Boga to jest szansa, ze jeśli będę bardzo wierzyć w niego, studiowac biblię , że ON mnie bedzie chronił?????

Jestem przekonany że Bóg nikim nie gardzi i przyjmuje każdego. Jednak muszą być spełnione pewne warunki..., pomimo tego że Bóg kocha ludzi bezinteresownie. Gdyż posłał Swego Syna żeby każdy kto w Niego wierzy nie zginął lecz miał życie wieczne.

Tym warunkiem jest wykazanie pokory względem Zbawiciela i oczywiście swojej wolnej woli.

Nie tyle studiowanie co WYKONYWANIE Jego Słowa, jest istotne.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #97 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 21:32 »
Ci od zielonych tacy są, niby nie zależy im na kościele, bo wiedzą że to twór z XX wieku, ale jak już ci nawtykają 'prawd' to oczywiście zawloką Cię to swego kościółka.
Najpierw tylko lepem jest Jezus. Wpierw Jego masz chwycić prawie za nogi, a wtedy już łatwiej będzie Ci wstąpić do kościoła który narodził się w XX w.

Stara sztuczka. ;D

Dokładnie chodzi o to żeby uchwycić się Jezusa i doświadczyć Jego realności. Jak człowiek zmartwychwstanie duchowo, czyli zacznie żyć dla Boga. To musi  karmić się, spożywać pokarm duchowy. Taką strawę znajdzie we właściwej społeczności, to jest oczywiste. Lecz jest wolny. Jest wielu narodzonych na nowo chrześcijan, którzy nie są zapisani na żadnej liście członkowskiej. Nie zbawia żadna religia i przynależność do tworu ludzkiego, czyli religii.
Chodzi przede wszystkim o społeczność ze Zbawicielem Jezusem Chrystusem. Jeśli w tym miejscu będzie normalnie, to oczywistą konsekwencją jest że taka osoba sama będzie chciała relacji z innymi wierzącymi
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #98 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 21:39 »
Jestem przekonany że Bóg nikim nie gardzi i przyjmuje każdego. Jednak muszą być spełnione pewne warunki..., pomimo tego że Bóg kocha ludzi bezinteresownie. Gdyż posłał Swego Syna żeby każdy kto w Niego wierzy nie zginął lecz miał życie wieczne.

Tym warunkiem jest wykazanie pokory względem Zbawiciela i oczywiście swojej wolnej woli.

Nie tyle studiowanie co WYKONYWANIE Jego Słowa, jest istotne.
czyli będzie mnie chronił jak będe okazywać głęboką pokorę wobec Boga... a jak to mogę zrobić?
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Roszada

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 22:13 »
Dokładnie chodzi o to żeby uchwycić się Jezusa i doświadczyć Jego realności. Jak człowiek zmartwychwstanie duchowo, czyli zacznie żyć dla Boga. To musi  karmić się, spożywać pokarm duchowy. Taką strawę znajdzie we właściwej społeczności, to jest oczywiste. Lecz jest wolny. Jest wielu narodzonych na nowo chrześcijan, którzy nie są zapisani na żadnej liście członkowskiej. Nie zbawia żadna religia i przynależność do tworu ludzkiego, czyli religii.
Chodzi przede wszystkim o społeczność ze Zbawicielem Jezusem Chrystusem. Jeśli w tym miejscu będzie normalnie, to oczywistą konsekwencją jest że taka osoba sama będzie chciała relacji z innymi wierzącymi

Nie ma społeczności z Jezusem bez Jego Kościoła, którego on jest Głową.
Rozumiesz to czy dalej będziesz udawał, że Jezus sobie prywatnie u ciebie siedzi na kawie? ;D


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 06:23 »
Nie ma społeczności z Jezusem bez Jego Kościoła, którego on jest Głową.
Rozumiesz to czy dalej będziesz udawał, że Jezus sobie prywatnie u ciebie siedzi na kawie? ;D

Zapewne mylnie mnie odczytałeś.
Napisałem przecież że człowiek obudzony do życia z Bogiem, potrzebuje dobrej strawy duchowej, którą znajdzie we właściwej społeczności ?

Staram się pisać obficie w takim celu żebym został dobrze zrozumiany. Bo przecież w realu jak ktoś nie rozumie jakiejś kwestii, to potrafimy godzinami dyskutować używając tysiące słów. Czy przez to że dążę do wyczerpujących wypowiedzi, jestem gorzej rozumiany ?
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Fantom

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #101 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 09:17 »
Jak ŚJ ciągle odwołuja się do Jehowy ,a mniej do Jezusa.to zarzuca sie im ,że Jezusa jest za mało w ich wierze.Jak przychodzi ambasador to znowu problem,bo mówi więcej o Jezusie.Oh, jakie to męczące.

Roszada:''Nie ma społeczności z Jezusem bez Jego Kościoła, którego on jest Głową''.
  Kościołem są jego naśladowcy,którzy wykonuja Jego wolę. Jezus nie zbawia wyznaniami,czy ludzkimi kościołami.Każdy ma społeczność z Jezusem jeżeli trwa w nim.Nigdzie nie czytałem ,że do Jezusa przychodzi sie przez kościół.Jeżeli kościól toludzie,to czy przez ludzi ma sie społeczność z Jezusem?To jak ktoś będzie odizolowany od kościoła(więzienie,bezludna wyspa) ,to już nie będzie mieć społeczności z Jezusem?
 Roszada: to co napisałeś to jest podstawą wiary katolickiej? Cytujesz nieomylnego Papieża,swój pogląd,czy to cytat omylnego duchownego?
 Jaką nazwę miał kościół za czasów apostolskich?
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2015, 09:19 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 09:33 »
Roszada:''Nie ma społeczności z Jezusem bez Jego Kościoła, którego on jest Głową''.
  Kościołem są jego naśladowcy,którzy wykonuja Jego wolę. Jezus nie zbawia wyznaniami,czy ludzkimi kościołami.Każdy ma społeczność z Jezusem jeżeli trwa w nim.Nigdzie nie czytałem ,że do Jezusa przychodzi sie przez kościół.Jeżeli kościól toludzie,to czy przez ludzi ma sie społeczność z Jezusem?To jak ktoś będzie odizolowany od kościoła(więzienie,bezludna wyspa) ,to już nie będzie mieć społeczności z Jezusem?
 Roszada: to co napisałeś to jest podstawą wiary katolickiej? Cytujesz nieomylnego Papieża,swój pogląd,czy to cytat omylnego duchownego?
 Jaką nazwę miał kościół za czasów apostolskich?

Biblia mówi, że Jezus jest Głową Kościoła.
Tak uczą protestanci a papież również.

Pytasz jaką nazwę miał Kościół?
Różne nazwy i ty jako znawca tematu wszystkie nam tu przytoczysz.


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 10:33 »
Zauważam że wątek który zainicjowałem zbacza z wyznaczonego kursu.

Chodzi mi o Wasze spostrzeżenia odnośnie tego co jest bezpośrednią przyczyną tego że ludzie czują się rozczarowani, zawiedzeni, a nawet poranieni ?
 :)
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline matus

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 11:02 »
Indoktrynacja.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.