Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?  (Przeczytany 38803 razy)

Offline gedeon

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #120 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:03 »
A ja uważam że kwesta CZŁOWIEK - BÓG  jest sprawą indywidualną tak jak małżeństwo wolny wybór i nikt nigdy nie powinien się do tego wcinać.
Amelia bardzo dobrze to ujęłaś... ;D ;D ;D


Offline gedeon

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #121 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:06 »
Wolni dlatego że doznali zawodu. Zaś ja próbuję wskazać w jaki sposób można prawdziwie być wolnym. Prawdziwa wolność jest w poddaniu się w niewolę Chrystusa, JEDYNIE  JEZUSA  CHRYSTUSA.

Ambasadorze, Ty już lepiej nic nie wskazuj.
Wiesz ja żyję tak aby w obliczu śmierci powiedzieć: żyłem tak jak chciałem a nie jak mi kazali. A TY....?
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2015, 19:12 wysłana przez gedeon »


Offline Roszada

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #122 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:08 »
Tak jak ambasador jest poraniony, to mało kto jest.
Z niego aż wychodzi to poranienie.
Musieli go w KK bardzo poranić. :-\


Offline Ameliia

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #123 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:09 »
A z ran jeszcze się jontrzy  :o


Offline Ameliia

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #124 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:11 »
Ambasador nie przejmuj się ja też dostałam BĘDĄC/NIE BEDĄC W PRAWDZIE  po dupie i żyje wylizałam się i jestem szczęśliwa Ty też będziesz daj sobie troszkę czasu.


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #125 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:13 »
Więc oby była jasność to w co wierzę czy w kogo jest moją indywidualną sprawą a jeśli wierzę to Ty uwierz mi swojej WIARY CZY PRZEKONAŃ się nie wstydzę. Nie zmienia to faktu że nadgorliwości i narzucania komuś wlasnego zadania nie lubię.

Rzecz w tym że nie chodzi o nie wstydzenie się swego zdania, w co się wierzy albo nie wierzy. Lecz chodzi o to żeby nie wstydzić się Zbawiciela.
Dostrzegasz różnicę ?

To co przedstawiam nie jest moim  osobistym zdaniem, lecz wolą Bożą. Ponieważ nie ma zbawienia w żadnym innym imieniu niż imię Jezusa Chrystusa.

Odnośnie tego że nie lubisz tego co przedstawia Biblia. Gdyż osądza, a tego nikt nie lubi.
Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.    „
[Heb 4;12 BT].
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #126 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:14 »
Wolni dlatego że doznali zawodu. Zaś ja próbuję wskazać w jaki sposób można prawdziwie być wolnym. Prawdziwa wolność jest w poddaniu się w niewolę Chrystusa, JEDYNIE  JEZUSA  CHRYSTUSA.
Widzisz Ambasador, Jezus CZYNIŁ UCZNIÓW I NAKAZAŁ TO SWOIM NAŚLADOWCOM..... Więc czy chcesz czy nie chcesz, robisz dokładnie to, starasz się zwerbowac ludzi do tej ..... nie wiem jak to nazwać do zaczątku Twojej religii. Chyba, ze już związałeś się z jakąs grupą tylko o tym na dobry poczatek nie mówisz.

A my cały czas mówimy, że się temu sprzeciwiamy, że własnie PORANIONYCH DUCHOWO wychodzących z jednej religii NIE WOLNO werbować do następnej.
Bo to znów może okazać się sekta....

Bo to po prostu nieetyczne!

To już lepiej chodzić i głosić od domu do Domu jak świadkowie jehowy Z OTWARTĄ PRZYŁBICĄ
a nie czyhać na okreslonych, wyselekcjonowanych ludzi, poranionych duchowo, byłych świadków.....jak sam powiedziałes gdzies wczesniej, jestes tu na tym forum dlatego że tu są poranieni duchowo.

Ambasador, proszę idź głoś na ulicę, do parku.... ale zostaw ludzi poranionych duchowo w spokoju, aby nabrali sił, odchorowali traumę.


« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2015, 19:27 wysłana przez R2D2 »
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Stanisław Klocek

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #127 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:16 »
Lecz Twojego zdania nie znam.  Napisz więc coś  odnośnie tego czy To Bóg zawodzi czy ludzie ?
Nie doznałem aby Bóg mnie zawiódł lub poprowadził ku szczęściu. Naprawdę nie znam ani jednej manifestacji Boga w stosunku do mnie lub innych osób, aby zaznaczył swe działanie. Jeśli czuje się zawiedziony lub zraniony, to tylko przez niektórych ludzi, lub sam zraniłem kogoś, gdyż to można odczuć widzialnie, namacalnie, praktycznie itp. Mówienie o Bogu, że Go zasmuciliśmy jakimś sprzeciwem (grzechem), to tylko wyobrażenie ludzi, którzy próbują przypisać pewne cechy na swe wyobrażenie, swego wyimaginowanego Boga. Mówiąc w skrócie: "Człowiek stworzył Boga na swój obraz", a nie odwrotnie, "Bóg stworzył człowieka na swój obraz". Gdyby nawet to ostatnie było prawdą, to przyglądając się zabijaniem człowieka przez innego człowieka, stawia tym samym wizytówkę samemu Bogu, co potwierdza historia biblijna mściwego Jahwe.
Bo jeśli człowiek nie narodzi się na nowo z wody – żywej wody i Ducha Świętego, nie ma szans na zbawienie.
Czy dotyczy to tylko obecnie żyjących? Czy może dotyczy zmartwychwstałych? Czy wszyscy od Adama do Jana Chrzciciela byli nowo narodzeni z Ducha? Jeśli tak, to jakim sposobem to się stało. Jeśli nie, to nie mają szans na zbawieni, jak sam stwierdziłeś. A jeśli po zmartwychwstaniu będą mieli możliwość zrodzenia się z Ducha, to coś tu nie gra, gdyż mimo, że nie byli zrodzeni z Ducha, a jednak mają szanse na zbawienie, o czym podaje 11 rozdział do Hebrajczyków. A co z niemowlakami, które zmarły nie narodziwszy się z "żywej wody i Ducha? Tylko odpowiedz prosto bez jakichś metafor.

« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2015, 19:19 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #128 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:22 »
Ambasadorze, Ty już lepiej nic nie wskazuj.
Wiesz ja żyję tak aby w obliczu śmierci powiedzieć: żyłem tak jak chciałem a nie jak mi kazali. A TY....?

O to właśnie  wszystko  się rozbija żeby żyć tak jak się chce, a nie tak jak mówi Bóg. To jest sprytna taktyka szatańska.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline gedeon

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #129 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:22 »



Ambasador, proszę idź głoś na ulicę, do parku.... ale zostaw ludzi poranionych duchowo w spokoju, aby nabrali sił, odchorowali traumę.

Ambasadorze to jest to, co powinieneś mocno rozważyć, bo raczej tu nie po głosisz. W parku ławki pełne są chętnych do słuchania i nie martw się w najgorszym razie dostaniesz parasolką ale życzę wytrwałości w parkowym głoszeniu. ;D ;D ;D


Offline Ameliia

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #130 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:22 »
To tak jak by się pakować z deszu pod rynne.


Offline gedeon

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #131 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:23 »
O to właśnie  wszystko  się rozbija żeby żyć tak jak się chce, a nie tak jak mówi Bóg. To jest sprytna taktyka szatańska.

Ale to maja taktyka i  mój wybór, wara Tobie do niej...... ;D ;D ;D


Offline Ameliia

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #132 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:25 »
Ambasador a co Ci nie pasowało u świadków?  Bo na moje oko to Ty dalej ciągniesz ten wózeczek z czasopismami.


Offline Ameliia

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #133 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:28 »
Tu są moje karaiby a ten czas to mój urlop religijny i finito.


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #134 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 19:39 »
Ambasador nie przejmuj się ja też dostałam BĘDĄC/NIE BEDĄC W PRAWDZIE  po dupie i żyje wylizałam się i jestem szczęśliwa Ty też będziesz daj sobie troszkę czasu.

Nie zamierzam już nigdy porzucić drogi za Jezusem. Przekonałem się że Bóg jest dobry. Nie chcę Go zawieźć, a gdy Powróci to chcę być w grupie którzy dochowają wiarę.
„... Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?    „
[Łk 18;8 BW].
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii