Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?  (Przeczytany 38861 razy)

Offline matus

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 13:58 »
Nie przedstawiasz stanowiska Biblii.
Jedyne co przedstawiasz to Twoje własne stanowisko, które sam sobie wyinterpretowałeś na podstawie tej książki.
Nie jest ono ani jedyne słuszne, ani jedyne prawdziwe, tylko Twoje własne.
I takim je sobie zostaw, jeśli chcesz, ale nie próbuj tego Twojego odbioru wciskać innym.
Bo jakbyś sobie to napisał raz, dwa razy, to okej, Ale Ty mantrujesz w każdym poście.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2015, 14:01 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 14:00 »

Dlatego jeśli spotkanie Boga jest autentyczne. To przede wszystkim zmienia się stosunek do grzechu. 

Spotkałeś Boga? No nie wierzę :D ;)

P. S. Twoje posty są za długie i na telefonie jest to duże wyzwanie by je edytować i wkleić.



szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 14:01 »
A może to ambassador jest tym Bogiem i to on decyduje między innymi o tobie Roszado czy będziesz zbawiony i czy jesteś dzieckiem Bożym ;)


szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 14:09 »
Zakładasz że po śmierci ciała będzie nicość/anihilacja  tak jak było przed narodzinami ? No muszę przyznać że bardzo odważna teza !

Następna teza też jest bardzo interesująca. To że tyle istnień nie zaistniało i nie zaistnieje. Wypowiadasz się jakbyś był/była Panem Bogiem.

Pójdę o krok dalej. Co jeśli po śmierci trafisz do piekła, nieba bądź czyśca? Co jeśli po śmierci jednej powłoki jaka jest nasze ciało twa dusza odrodzi się w innej istocie? Co jeśli rzeczywiście trafisz do jakiegoś raju? A może do Hadesu? A co jeśli po śmierci nic nie ma? Umierasz i tym samym tracisz swoje ciało, i jest tylko ciemność po prostu nic więcej nie ma? Czy nie lepiej jest żyć tu i teraz? Przynajmniej teraz wiesz ze tu jesteś natomiast nie wiesz co będzie później.


szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 14:11 »
Czujesz się że Ci narzucam ? To po prostu milcz. Wszak jest to miejsce publiczne i przedstawiam tylko stanowisko biblijne, a nie jakiejś religii. Czy ktoś może mi to zarzucić ?

Przedstawia tylko i wyłącznie tutaj swoje podglądy i starasz się nam wmówić ze Ty i twoja wiara jesteś ponad nami a my jesteśmy niczym bo nie uważamy tak jak Ty. :)


Offline Szyszka

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 14:18 »
Zakładasz że po śmierci ciała będzie nicość/anihilacja  tak jak było przed narodzinami ? No muszę przyznać że bardzo odważna teza !

Następna teza też jest bardzo interesująca. To że tyle istnień nie zaistniało i nie zaistnieje. Wypowiadasz się jakbyś był/była Panem Bogiem.

Napiszę więcej.. gdyby moi rodzice poczęli dziecko miesiąc wcześniej lub kiedykolwiek indziej niż te 12 h w danym miesiącu w danym roku , mnie by nie było. byłby tu z Wami ktoś inny :)


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 18:39 »
Gdy się nawracałem tryskałem zdrowiem i było tak do 2002 roku, lecz teraz już tak nie jest...Lecz mój stosunek do Boga dzięki Jego Łasce jest niezmienny. Tak więc Twoje wnioski nie są prawdziwe.
Rozumiem Twój stosunek jest taki sam przez cały czas , nie nastąpiła żadna zmiana więc moje wnioski nie sa prawdziwe.
Aczkolwiek prawdą jest że jak trwoga to do Boga. Uważam jednak że przykre i trudne chwile jakie ludzie przechodzą, są Bożym dzwonkiem.
a więc jednak mogę mieć trochę racji?????
Ale jak kto zareaguje w tych zmiennych okolicznościach, to zależy indywidualnie od każdego z nas. Bo przecież mamy wolną wolę i dokonujemy suwerennych wyborów.
wiadomo, że wszystkich nie da się pod jeden sznurek, ale jakoś 20-latków pod krzyżem walczących przy Belwederze nie widziałam..... więc wyrażam taką opinie, iż fanatyzm religijny dotyka ludzi w drugiej połowie życia albo i w trzeciej.
Trochę smutne to co piszesz na końcu.
Natomiast ja wierzę że tu i teraz decydujemy o naszej wiecznej przyszłości. Prawdziwe życie jest dopiero przed  nami. Zaś to aktualne chociaż bywa piękne, to jednak związane jest z mozołem.
I to jest furtka dla której ludzie w oczekiwaniu na to lepsze przyszłe życie nie czują tego, ze tu i teraz sa do pozałatwiania różne ważne sprawy na przykład międzyludzkie....
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 18:43 »
Myślę że bezpośrednim i najważniejszym źródłem wszystkich i jakichkolwiek niepowodzeń w sferze religijnej, jest brak autentycznego spotkania Boga. Dotyczy to kontaktu z sektami, oraz rozczarowań w zdrowych społecznościach. Wszak przecież w każdej z tych dwóch relacjach, mamy do czynienia z kalejdoskopem charakterów, osobowości i temperamentów.
Zobrazuje to przykładem.
Spóźniam się na jakieś spotkanie tłumacząc że w drodze złapałem gumę. Gdy już wymieniałem to koło, to najechał na mnie tir. Lecz pozbierałem się i właśnie jestem.
Być może niektórzy w pierwszej chwili uwierzyliby w tak niesamowitą historię. Lecz każdy logicznie myślący dopatrzy się fantazji i braku realności. Gdyż gdyby  spotkanie się z taką masą było faktem. To z pewnością doznałbym kontuzji. Byłoby to widać.
Podobnie jest gdy doświadczamy spotkania  z Bogiem. Zapewne słyszy się z ust takich agitatorów „spotkaj Boga” lub coś w podobnym znaczeniu.
Piszę to z autopsji. Bo jako nastolatek nawróciłem się i w wyniku tego moje dotychczasowe plany, pragnienia, upodobania, zwyczaje, uległy diametralnej zmianie.

Dlatego jeśli spotkanie Boga jest autentyczne. To przede wszystkim zmienia się stosunek do grzechu. Taki człowiek źle się czuje w towarzystwie gdzie prowadzone są niemoralne rozmowy i opowiada się sprośne dowcipy. Filmy czy książki naładowane seksem, przemocą i niemoralnością, są ciężkostrawne.
Ale też widać śmierć starej natury, ego. Nie obrażamy się gdy doznamy przykrości. Nie wdajemy się w szczegóły, nie roztrząsamy tego kiedy nikt nie zauważa naszych zdolności i dobrych uczynków. Nie robimy problemu w sytuacjach gdy w towarzystwie jesteśmy pomijani.
Ta sprawa ma szczególne znaczenie gdy jesteśmy pośród innych wierzących. Człowiek narodzony na nowo ma już inną naturę i zranić go jest niezwykle trudno. Jeśli już jednak do tego dojdzie, to wkrótce wybacza to. Oczywiście różne osobowości różnie to przechodzą. Osobiście wybaczam bardzo szybko, lecz przykładowo moja Żona zmaga się z tym już o wiele dłużej.
Czyli Uważasz, że jeśli otworzę się na Boga to jest szansa, ze jeśli będę bardzo wierzyć w niego, studiowac biblię , że ON mnie bedzie chronił?????
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Roszada

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 18:49 »
Czyli Uważasz, że jeśli otworzę się na Boga to jest szansa, ze jeśli będę bardzo wierzyć w niego, studiowac biblię , że ON mnie bedzie chronił?????

To samo słyszałem o Jehowie. :)


szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 19:08 »
To samo słyszałem o Jehowie. :)

Miałam napisać  to samo :D


Offline ambasador

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 19:18 »
W nawiązaniu do tytułu wątku, chcę wyrazić taką myśl.

Osoby które dane mi było już poznać, czują się świetnie.
 Myślę że jednak  są osoby które autentycznie czują się zgnębione  i smutne, poprzez dawniejszy kontakt z tymi którzy obiecywali dobre rzeczy.  Pomimo tego pragnę powiedzieć tym jednostkom, że Bóg Was kocha i zna dokładnie wszystko co jest w Waszych sercach. Jezus wypowiedział taką myśl którą dedykuje dzisiaj dla Was.
„  Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.  Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.  „
[Mt 11;28-29 BW].
 :)
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline gedeon

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 19:49 »
Czujesz się że Ci narzucam ? To po prostu milcz. Wszak jest to miejsce publiczne i przedstawiam tylko stanowisko biblijne, a nie jakiejś religii. Czy ktoś może mi to zarzucić ?

I co ja mam Tobie odpowiedzieć.....masz racje będę "milczał". ;) ;D


Offline Roszada

Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 19:53 »
Miałam napisać  to samo :D

Ci od 'zielonych' są często tak samo usposobieni jak ŚJ.
Jedni rzucają Jehową na każde zawołanie, a drudzy Jezusem.

Ja wierze w Jezusa, ale nie rzucam nim w kogo popadnie.


szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 20:15 »
W nawiązaniu do tytułu wątku, chcę wyrazić taką myśl.

Osoby które dane mi było już poznać, czują się świetnie.
 Myślę że jednak  są osoby które autentycznie czują się zgnębione  i smutne, poprzez dawniejszy kontakt z tymi którzy obiecywali dobre rzeczy.  Pomimo tego pragnę powiedzieć tym jednostkom, że Bóg Was kocha i zna dokładnie wszystko co jest w Waszych sercach. Jezus wypowiedział taką myśl którą dedykuje dzisiaj dla Was.
„  Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.  Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.  „
[Mt 11;28-29 BW].
 :)

Nas kocha? Przecież my nie jesteśmy dziećmi Bożymi, sam  to gdzieś napisałeś ;)
Tutaj pasuje teraz to :)

Św Piotr mówi do Boga
- Panie ateiści do Ciebie
Na co Bóg odpowiada
- powiedz im ze mnie nie ma
;)


szczebiotka

  • Gość
Odp: Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Czerwiec, 2015, 20:17 »
I co ja mam Tobie odpowiedzieć.....masz racje będę "milczał". ;) ;D

Ha ha no i popłakałam się ze śmiechu :8 kto jak kto ale Ty jesteś większą gadułą ode mnie :D