Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wybrakowana tęcza a Strażnica.  (Przeczytany 9990 razy)

Offline Ruben

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Listopad, 2020, 22:08 »
tak zupełnie na marginesie tej dyskusji wspomnę, że zupełnie przypadkowo dowiedziałem się, jak w obecnym stanie prawnym geje radzą sobie z dziedziczeniem majątku:

jadą na zachód i tam w krajach Unii (mając wyłącznie polskie obywatelstwo) rejestrują małżeństwo i zakładają spółkę prawa handlowego (np. hiszpański odpowiednik spółki zoo albo portugalski odpowiednik spółki komandytowej) a następnie otwierają filie tych podmiotów w Polsce ......opisana „transgraniczność” spółek w obrębie Unii sprawia, że po zmarłym (mówiąc potocznie) „dziedziczy spółka”, a po spółce „dziedziczy właściwa osoba”;

są także prostsze metody od dziesiątków lat stosowane w Polsce czyli używanie tzw. Warunku z kodeksu cywilnego (art. 89 k.c.): można pewne rzeczy wnieść do spółki pod warunkiem a potem wyjąć ze spółki pod warunkiem i załatwione. Koszty 1% podatku plus kilkaset złotych opłat sądowych.

To są sprawy do załatwienia.

Sebastian, czy ta ‚transgraniczność zostanie utrzymana dla spółki w Wielkiej Brytanii, po jej wyjściu z Unii?  A co z osobami, które nie mają pieniędzy na takie karkołomne kombinacje prawno–skarbowe, nie znają języka lub - tak po prostu, nie chcą być dyskryminowane we własnej ojczyźnie. Para damsko-męska może to zrobić w lokalnym Urzędzie Stanu Cywilnego za chyba kilkaset złotych jednorazowo, bez wyjeżdżania za granicę, opłacania prawników i księgowych, bez ryzyka, że zmieniające się prawo skarbowe zmusi ich do przenoszenia sztucznego tworu spółki do kolejnego kraju. Nie wiem jaki jest koszt roczny sprawozdawczości skarbowej spółki w Polsce, ale przypuszczam, że lekko jest to kilkaset złotych zapłaconych księgowemu każdego roku.
Słowem, para hetero jednorazowo zapłaci kilkaset złotych i jest uregulowany jej status prawny, natomiast para homo z okolic Karpacza musi co roku bawić się papierkami oraz zanieść Kilkaset złotych Sebastianowi ...... suuuuper pomysł na reklamę własnej firmy ( Hahaha, myślę jednak, że to nie wyrachowanie z Twojej strony, tylko po prostu tzw. „Zboczenie zawodowe” przez Ciebie przemówiło ;-) ) Czyli reasumując, Twoja genialna propozycja to dobre rozwiązanie dla rozgarniętych i bogatych, którzy mogą i chcą się w to bawić.

Przypomina mi to również kupowanie restauracji nie po to by na tym kręcić biznes (bo się na tym nie znają, i nie chcą), ale po to, żeby codziennie, we dwoje i w spokoju zjeść w niej domowe posiłki.
Nie jest to RÓWNOŚĆ obywatela w świetle prawa, a uprzywilejowanie jednej grupy, z BEZPODSTAWNYM utrudnieniem życia grupom mniejszościowym, również płacącym podatki w tym kraju. Powinni być traktowani TAK SAMO jak pozostali, praworządni obywatele tego kraju.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2020, 22:39 wysłana przez Ruben »


Offline Sebastian

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #106 dnia: 04 Listopad, 2020, 23:06 »
Sebastian, czy ta ‚transgraniczność zostanie utrzymana dla spółki w Wielkiej Brytanii, po jej wyjściu z Unii?
nie wiadomo, wszystko jest negocjowane na ostatnią chwilę, a Borys Jonson jest kapryśny i nieprzewidywalny
Przypomina mi to również kupowanie restauracji nie po to by na tym kręcić biznes (bo się na tym nie znają, i nie chcą), ale po to, żeby codziennie, we dwoje i w spokoju zjeść w niej domowe posiłki.
bardzo trafne porównanie
myślę jednak, że to nie wyrachowanie z Twojej strony, tylko po prostu tzw. „Zboczenie zawodowe” przez Ciebie przemówiło ;-) ) Czyli reasumując, Twoja genialna propozycja to dobre rozwiązanie dla rozgarniętych i bogatych, którzy mogą i chcą się w to bawić.
dobrze się domyślasz gdyż reklamowanie usług na niszowym forum nie miałoby sensu

zgadzam się z Tobą, że homoseksualiści _są_dyskryminowani_ przez państwo (tak samo jak poligamiści i inne grupy)

zgadzam się z Tobą, że to co wspomniałem to jest oferta dla bogatych, ale bądźmy szczerzy: jak ktoś nie ma dużego majątku, to nie musi martwić sie o jego przekazanie.

Samochód można "sprzedać" albo "podarować" partnerowi za życia, a mieszkanie można zapisać w testamencie. Jak ktoś nie ma wielkiego majątku to formalności dużo nie kosztują (skończy sie na kilkuset złotych)

A jak ktoś ma wielomilionowy majątek to tak czy siak sukcesja kosztuje wiele wiele tysięcy i te parę stówek w te czy we wte nie robi wielkiej różnicy.

sumując, owszem, homoseksualiści są dyskryminowani przez państwo przy sukcesji, ale uciążliwość niedogodności z którymi się spotykają jest umiarkowana
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Listopad, 2020, 02:51 »
jeśli ktoś lub snuć fantazje to może snuć wizje że fajnie byłoby drapać lwa za uchem albo fajnie byłoby wprowadzić w Polsce (niezgodne z art. 18 Konstytucji RP) związki jednopłciowe itd. itp.

ale jeśli ktoś realnie twardo stąpa po ziemi to wie, że "nie da się, ponieważ nie da się i już" i musi albo z tego kraju wyjechać albo stosować dostępne na gruncie prawa polskiego (przyznaję, niedoskonałe) realne rozwiązania

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #108 dnia: 05 Listopad, 2020, 10:14 »
uzupełniając odpowiedź dla Rubena:

szczerze mówiąc nie widziałem wyliczenia ile kosztowałoby usługowe prowadzenie księgowości i udostępnianie biura wirtualnego dla spółki transgranicznej zoptymalizowanej dla homoseksualnego _klienta_ zainteresowanego sukcesją gdyż widziałem tylko rozpisany schemat powiązań kapitałowych i organizacyjnych a gdy spytałem o koszty usłyszałem że jeden z homoseksualnych partnerów samodzielnie poprowadzi rozliczenia gdyż "akurat" jest księgowym

w mojej subiektywnej ocenie (zależnie od specyficznych potrzeb klienta) można wycenić taką usługę na dodatkowe od pięciuset zł plus VAT rocznie do sześciu tysięcy zł plus VAT rocznie

kwestia oceny czy to tanio czy drogo zależy od tego jak duży majątek podlega sukcesji i od tego czy klient zna języki obce i od tego czy działalność wymaga finansowania kredytami bankowymi



Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #109 dnia: 05 Listopad, 2020, 10:48 »
Jak widać byli świadkowie Jehowy wielokrotnie nadal bywają szczególnie podatni na manipulację poprzez wzbudzanie obrzydzenia do źródeł informacji. Tak jak Strażnica zabrania szukać informacji w innych źródłach, tak i oni nadal mają uprzedzenia. Stąd zamiast zachęcać do badania informacji zarówno z TVN jak i TVP, WP, Onetu, TVPINFO, oni zrażają ludzi do źródeł zawierających inny punkt widzenia niż ich własny. Dlatego mówicie o pokojowych marszach i agresywnych przeciwnikach marszów. A co nie widzieliście nagrań z atakami na kościoły i policję? Nie widzieliście niszczenia prywatnych samochodów? Nie widzieliście jak lewicowi działacze nawoływali do tego? Przecież dopiero jak obrońcy kościołów wspierani przez radykalne grupy ruszyły z odsieczą lewicowi przywódcy dali nakaz nie atakowania kościołów. A radykalna prawica ruszyła z odwetem. I wtedy wielkie halo, że protestujący są atakowani. Z całym szacunkiem, ale albo nie oglądacie informacji z obu stron, albo teraz manipulujecie podając fakty wybiórczo. I dlatego wychodzi wam to co wam wychodzi. To tak jak kiedyś nic nie wspominaliście o przemocy jaką stosuje środowisko wybrakowanej tęczy na ulicy. Jak tak zwany Margot napadł z nożem na pokojowego człowieka i go pobił. Pewnie też nie widzieliście nagrania jak tydzień temu Margot uszkodził samochód podczas tych protestów? Więc ja mam prośbę. Otwórzcie się. Badajcie wszystkie źródła informacji. Nie dajcie sobie obrzydzić żadnego z nich. Pamiętajcie że już raz wam to zrobiono.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #110 dnia: 05 Listopad, 2020, 11:09 »
Jak widać byli świadkowie Jehowy wielokrotnie nadal bywają szczególnie podatni na manipulację poprzez wzbudzanie obrzydzenia do źródeł informacji. Tak jak Strażnica zabrania szukać informacji w innych źródłach, tak i oni nadal mają uprzedzenia. Stąd zamiast zachęcać do badania informacji zarówno z TVN jak i TVP, WP, Onetu, TVPINFO, oni zrażają ludzi do źródeł zawierających inny punkt widzenia niż ich własny. Dlatego mówicie o pokojowych marszach i agresywnych przeciwnikach marszów. A co nie widzieliście nagrań z atakami na kościoły i policję? Nie widzieliście niszczenia prywatnych samochodów? Nie widzieliście jak lewicowi działacze nawoływali do tego? Przecież dopiero jak obrońcy kościołów wspierani przez radykalne grupy ruszyły z odsieczą lewicowi przywódcy dali nakaz nie atakowania kościołów. A radykalna prawica ruszyła z odwetem. I wtedy wielkie halo, że protestujący są atakowani. Z całym szacunkiem, ale albo nie oglądacie informacji z obu stron, albo teraz manipulujecie podając fakty wybiórczo. I dlatego wychodzi wam to co wam wychodzi. To tak jak kiedyś nic nie wspominaliście o przemocy jaką stosuje środowisko wybrakowanej tęczy na ulicy. Jak tak zwany Margot napadł z nożem na pokojowego człowieka i go pobił. Pewnie też nie widzieliście nagrania jak tydzień temu Margot uszkodził samochód podczas tych protestów? Więc ja mam prośbę. Otwórzcie się. Badajcie wszystkie źródła informacji. Nie dajcie sobie obrzydzić żadnego z nich. Pamiętajcie że już raz wam to zrobiono.

Falo propaganda, którą zostałeś zmanipulowany uniemożliwia Ci myśleć. Widziałem natomiast na żywo katolików plujących na protestujące kobiety i szarpiących ich aby wyrwać im plakaty.


Offline Blue

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #111 dnia: 05 Listopad, 2020, 12:07 »
Jak widać byli świadkowie Jehowy wielokrotnie nadal bywają szczególnie podatni na manipulację poprzez wzbudzanie obrzydzenia do źródeł informacji. Tak jak Strażnica zabrania szukać informacji w innych źródłach, tak i oni nadal mają uprzedzenia. Stąd zamiast zachęcać do badania informacji zarówno z TVN jak i TVP, WP, Onetu, TVPINFO, oni zrażają ludzi do źródeł zawierających inny punkt widzenia niż ich własny. Dlatego mówicie o pokojowych marszach i agresywnych przeciwnikach marszów. A co nie widzieliście nagrań z atakami na kościoły i policję? Nie widzieliście niszczenia prywatnych samochodów? Nie widzieliście jak lewicowi działacze nawoływali do tego? Przecież dopiero jak obrońcy kościołów wspierani przez radykalne grupy ruszyły z odsieczą lewicowi przywódcy dali nakaz nie atakowania kościołów. A radykalna prawica ruszyła z odwetem. I wtedy wielkie halo, że protestujący są atakowani. Z całym szacunkiem, ale albo nie oglądacie informacji z obu stron, albo teraz manipulujecie podając fakty wybiórczo. I dlatego wychodzi wam to co wam wychodzi. To tak jak kiedyś nic nie wspominaliście o przemocy jaką stosuje środowisko wybrakowanej tęczy na ulicy. Jak tak zwany Margot napadł z nożem na pokojowego człowieka i go pobił. Pewnie też nie widzieliście nagrania jak tydzień temu Margot uszkodził samochód podczas tych protestów? Więc ja mam prośbę. Otwórzcie się. Badajcie wszystkie źródła informacji. Nie dajcie sobie obrzydzić żadnego z nich. Pamiętajcie że już raz wam to zrobiono.

Czy możesz znaleść choć jeden przykład kogoś z forum, kto zniechęca do sprawdzania podanych przez Ciebie żródeł? Czy możesz w ogóle wskazać, kto tutaj się wypowiadał o pokojowych marszach? Kogoś, kto pochwalał przerywanie mszy, malowanie po pomnikach etc? Proszę, użyj narzędzia cytuj - masz w końcu szansę na poparcie swoich ataków. Na razie są niczym innym - kolejną próbą zmiany kąta dyskusji, kolejnym przesunięciem chorągiewki.

Zamiast wzywać do otwarcia umysłu (o ironio xD) pokaż jaki Ty masz otwarty umysł na krytykę i odnieść się w końcu jakoś do naszych argumentów.

PS. W ogóle to jest temat o Strażnicy i jej stosunku do LGBT. Wyskakujesz tutaj z oceną protestów w sprawie aborcji. Nie mam pojęcia o co Ci chodzi, ponieważ w tym temacie niezbyt się wypowiadano. 
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2020, 12:09 wysłana przez Blue »


Offline Sebastian

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #112 dnia: 05 Listopad, 2020, 12:23 »
w moim odczuciu (z którym możecie zgadzać sie albo nie zgadzać się) w sprawach LGBT i w sprawach protestów po wyroku TK wszystkie stacje TV i wszystkie inne media manipulują albo w lewo albo w prawo

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #113 dnia: 05 Listopad, 2020, 13:34 »
Proszę, użyj narzędzia cytuj - masz w końcu szansę na poparcie swoich ataków. Na razie są niczym innym - kolejną próbą zmiany kąta dyskusji, kolejnym przesunięciem chorągiewki.
Na razie to chorągiewka w kolorach wybrakowanej tęczy, miota się to tu to tam na wietrze.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #114 dnia: 05 Listopad, 2020, 14:01 »
Na razie to chorągiewka w kolorach wybrakowanej tęczy, miota się to tu to tam na wietrze.

Falo jednak dzieciak z Ciebie.  ;) Ale nie martw się. Może kiedyś dorośniesz i zrozumiesz, że Bóg*/Natura* (* - wybierz co wolisz) wymyśliła i tęczę i homoseksualizm. Z Bogiem/Naturą nie wygrasz a walka z nimi jest oznaką niedojrzałości. Faktycznie jest spora grupa ludzi, którzy nie dorośli do obecnych czasów. Otwórz głowę chłopie, może jeszcze będą z Ciebie ludzie. Tego Ci życzę.  :)


Offline lukier

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #115 dnia: 05 Listopad, 2020, 14:21 »
Falo jednak dzieciak z Ciebie.  ;)

Dobre podsumowanie. Niektórzy traktują przyznanie praw gejom niedojrzale i zbyt osobiście, tak jakby dotykał ten problem ich własnej seksualności, czyli bardzo drażliwego tematu. Jakby tolerancja dla gejów oznaczała że ktoś chce z nich samych zrobić osoby homoseksualne. Takie czasem odnoszę wrażenie.


Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #116 dnia: 05 Listopad, 2020, 16:46 »
Nic z tych rzeczy. Już dawno zostało wyrażone, że nie każdy homoseksualista wspiera wspomniany ruch spod znaku wybrakowanej tęczy. Po prostu nie dostrzegacie tak prostej sprawy. Ja nim nie jestem, tak na marginesie.


Offline Sebastian

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #117 dnia: 05 Listopad, 2020, 18:58 »
Już dawno zostało wyrażone, że nie każdy homoseksualista wspiera wspomniany ruch spod znaku wybrakowanej tęczy.
to co napisałeś jest oczywiste - albowiem wystarczy aby dokładnie jeden hierarcha kościelny zmagał się z autohomofobią i już Twoje zdanie musi być prawdziwe :)

ale mimo to jest prawdą, że znaczna część gejów popiera ruch (czy jak wolisz: ideologię) LGBT
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #118 dnia: 05 Listopad, 2020, 19:31 »
Nie każdy homoseksualista popiera ruch spod znaku wybrakowanej tęczy. Tak samo nie każdy kto krytykuje ruch wybrakowanej tęczy, jest przeciwnikiem homoseksualistów. Nawet są osoby mające zaburzenia seksualne ale ich nie praktykują. Podobnie jak heteroseksualista ma popęd w stosunku do wielu kobiet ale go nie praktykuje, lecz powstrzymuje. Rodzimy się różni. Jedni zdrowi drudzy z powikłaniami. Oba przypadki nieraz wymagają naszej powściągliwości dla ładu i dobra społecznego. Nawet pedofil jest w stanie powstrzymać sie od swych pragnień. Ale jeszcze daleko daleko daleko innym jest ruch ideologiczny LGBT. Jeśli tego nie zrozumiecie nadal będzieice nazywać homofobami nawet homoseksualistów którzy go nie popierają.


Offline lukier

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #119 dnia: 05 Listopad, 2020, 19:37 »
A co to za ład i dobro społeczne, dla których homoseksualista ma się powstrzymywać przed prowadzeniem naturalnego dla niego życia seksualnego i rodzinnego? Kto je ustanowił i w jaki sposób szkodzi mu tym, że żyje własnym życiem?