Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wybrakowana tęcza a Strażnica.  (Przeczytany 9929 razy)

Offline Blue

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #120 dnia: 05 Listopad, 2020, 20:01 »
Nie każdy homoseksualista popiera ruch spod znaku wybrakowanej tęczy. Tak samo nie każdy kto krytykuje ruch wybrakowanej tęczy, jest przeciwnikiem homoseksualistów. Nawet są osoby mające zaburzenia seksualne ale ich nie praktykują. Podobnie jak heteroseksualista ma popęd w stosunku do wielu kobiet ale go nie praktykuje, lecz powstrzymuje. Rodzimy się różni. Jedni zdrowi drudzy z powikłaniami. Oba przypadki nieraz wymagają naszej powściągliwości dla ładu i dobra społecznego. Nawet pedofil jest w stanie powstrzymać sie od swych pragnień. Ale jeszcze daleko daleko daleko innym jest ruch ideologiczny LGBT. Jeśli tego nie zrozumiecie nadal będzieice nazywać homofobami nawet homoseksualistów którzy go nie popierają.

Ty weż idź głosić gdzie indziej ok? Powtarzasz argumenty z artykułów Świadków.
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/przebudzcie-sie-nr4-2016-sierpien/co-biblia-mowi-o-homoseksualizmie/

"Ktoś mógłby uznać, że stanowisko biblijne jest okrutne. Jednak takie twierdzenie opiera się na założeniu, że musimy ulegać swoim pragnieniom. Niektórzy uważają, że popęd płciowy jest tak ważny, że nie należy starać się go kontrolować, a nawet że jest to niemożliwe. Tymczasem w Biblii ludzi oceniono znacznie lepiej — powiedziano, że jesteśmy w stanie zapanować nad swoimi pragnieniami. W przeciwieństwie do zwierząt możemy świadomie się im opierać (Kolosan 3:5)
[5]
.

Weź pod uwagę następujące porównanie: część ekspertów utrzymuje, że pewne cechy charakteru, takie jak agresja, mogą być  uwarunkowane biologicznie. Chociaż Biblia nie wypowiada się szczegółowo na ten temat, to przyznaje, że niektórzy ludzie są „skorzy do gniewu” i „skłonni do złości” (Przysłów 22:24; 29:22). Ale czytamy w niej też: „Zaniechaj gniewu i zostaw złość” (Psalm 37:8; Efezjan 4:31)."



Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #121 dnia: 05 Listopad, 2020, 21:25 »
Weź mi tu nie wymachuj kolorowymi czasopismami jak flagą z wybrakowaną tęczą. To te pisemka kopiują często ze źródeł chrześcijańskich.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #122 dnia: 05 Listopad, 2020, 21:34 »
Weź mi tu nie wymachuj kolorowymi czasopismami jak flagą z wybrakowaną tęczą. To te pisemka kopiują często ze źródeł chrześcijańskich.

Falo, czy potrafisz napisać cokolwiek bez przepisywania pustych frazesów prawackiej propagandy? A wątek jest o Straznicy., Chyba się pogubiles


Offline Gremczak

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #123 dnia: 05 Listopad, 2020, 21:51 »
A co to za ład i dobro społeczne, dla których homoseksualista ma się powstrzymywać przed prowadzeniem naturalnego dla niego życia seksualnego i rodzinnego? Kto je ustanowił i w jaki sposób szkodzi mu tym, że żyje własnym życiem?
Jak to ,kto ustanowił. Bóg. :) Tak jest napisane w biblii.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #124 dnia: 06 Listopad, 2020, 06:43 »
Jak to ,kto ustanowił. Bóg. :) Tak jest napisane w biblii.
Biblia obiecywała tez, że węże miały żywić się prochem. Ta obietnica pochodzi z podobnego okresu. To wszystko było na żarty.


Offline Blue

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #125 dnia: 06 Listopad, 2020, 08:43 »
Weź mi tu nie wymachuj kolorowymi czasopismami jak flagą z wybrakowaną tęczą. To te pisemka kopiują często ze źródeł chrześcijańskich.

DPT już Cię ładnie wyjaśnił ale tutaj akurat mnie zaskoczyłeś. Czy mógłbyś wskazać choć jeden przykład plagiatu/kopiowaniny na łamach Strażnicy? I żródło z którego coś przekopiowali.


Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #126 dnia: 06 Listopad, 2020, 14:27 »
Ja nic nie mówiłem o plagiacie. Pewnie celowo to przekręcasz, bo chcesz mnie zaprowadzić w jakiś kozi róg. Strażnica jako towarzystwo, powiela mnóstwo poglądów chrześcijaństwa, cały czas cytując różne słowniki, czy chrześcijańskich historyków lub uczonych. A tobie zapewne chodziło o taki plagiat:
https://piotrandryszczak.pl/piesn-jana-kochanowskiego-w-tomie-russella.html


Offline Blue

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #127 dnia: 07 Listopad, 2020, 10:29 »
Ja nic nie mówiłem o plagiacie. Pewnie celowo to przekręcasz, bo chcesz mnie zaprowadzić w jakiś kozi róg. Strażnica jako towarzystwo, powiela mnóstwo poglądów chrześcijaństwa, cały czas cytując różne słowniki, czy chrześcijańskich historyków lub uczonych. A tobie zapewne chodziło o taki plagiat:
https://piotrandryszczak.pl/piesn-jana-kochanowskiego-w-tomie-russella.html

No i widzisz, pierwszy raz Cię pochwalę. Nie wiedziałem o sprawie z tym Psalmem. W końcu coś ciekawego :)

Jednak w dalszej części piszesz o tym, że Strażnica powiela poglądy chrześcijaństwa cytując słowniki czy chrześcijańskich uczonych. Idąc tym tokiem rozumowania ja też powielam poglądy Świadków Jehowy, ponieważ często cytuje ich artykuły :)


Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #128 dnia: 07 Listopad, 2020, 11:03 »
Jeśli czerpiesz od nich wiedzę i cytujesz na poparcie swoich poglądów, a nie w celu polemiki z nimi. To oczywiście tak. Masz rację.


Offline Sebastian

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #129 dnia: 12 Listopad, 2020, 02:28 »
A co to za ład i dobro społeczne, dla których homoseksualista ma się powstrzymywać przed prowadzeniem naturalnego dla niego życia seksualnego i rodzinnego? Kto je ustanowił i w jaki sposób szkodzi mu tym, że żyje własnym życiem?
bardzo dobre pytanie

jeśli oczekujemy od pedofila aby powstrzymał się od seksu, możemy powołać się na ewentualną krzywdę dziecka (uniknięcie skrzywdzenia innego człowieka to czyn szlachetny)

ale w przypadku dwojga pełnosprawnych umysłowo pełnoletnich i co najważniejsze współżyjących ze sobą _dobrowolnie_ homoseksualistów NIE możemy się powołać na podobnej wagi racje...
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2020, 02:30 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)