Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wybrakowana tęcza a Strażnica.  (Przeczytany 9842 razy)

Offline Falo

Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« dnia: 08 Wrzesień, 2020, 08:30 »
Zastanawialiście się dlaczego Strażnica milczy na temat ostatniego ogólnoświatowego szturmu ruchu wybrakowanej tęczy na społeczeństwo. Przecież podobno z zaciekawieniem obserwuje i komentuje wydarzenia światowe jako strażnik stojący na straży. Skąd to milczenie?


Offline Siedemtwarzy

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 09:03 »
Falo, co masz na myśli mówiąc o ruchu wybrakowanej tęczy?


Offline Blue

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 09:23 »
Zastanawialiście się dlaczego Strażnica milczy na temat ostatniego ogólnoświatowego szturmu ruchu wybrakowanej tęczy na społeczeństwo. Przecież podobno z zaciekawieniem obserwuje i komentuje wydarzenia światowe jako strażnik stojący na straży. Skąd to milczenie?

Strażnica nie milczała, nie milczy i raczej nie zamilczy na temat LGBT.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2020486?q=homoseksualizm&p=par#h=15

Strażnica, z grubsza nie zmieniła swojego podejścia do osób LGBT nawet w ostatnich latach. Kolejny dowód to afera Pillowgate. Zachęcam do zapoznania się. https://www.youtube.com/watch?v=Xh6JdkXn5VY

Twoje pytanie zawiera nie tylko fałszywą, ale przede wszystkim, szkodliwą insynuację. Następnym razem radzę zrobić choć krótki research.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2020, 09:25 wysłana przez Blue »


Offline Storczyk

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 09:59 »
Ciekawe dlaczego w tym artykule piszą nawet pogrubieniem "  musimy odrzucać nauki odstępców"?
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2020, 10:02 wysłana przez Storczyk »


Offline Technolog

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 13:11 »
Temat LGBT+QWERTY został już nie raz podjęty i jasno zaznaczono stanowisko czy to na zgromadzeniu w filmie czy w Strażnicy. Myślę że z powodu tego że obecnie jest on bardziej drażliwy w społeczeństwie i prowokujący do agresji niż kiedyś, więc z ostrożności nie podejmuje się go ponownie.


Offline Blue

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 13:47 »
Temat LGBT+QWERTY został już nie raz podjęty i jasno zaznaczono stanowisko czy to na zgromadzeniu w filmie czy w Strażnicy. Myślę że z powodu tego że obecnie jest on bardziej drażliwy w społeczeństwie i prowokujący do agresji niż kiedyś, więc z ostrożności nie podejmuje się go ponownie.

Skąd taki wniosek, skoro wrzuciłem artykuł z aktualnej Strażnicy (za 3 tygodnie 8.5 mln ŚJ będzie ją studiować), gdzie te stanowisko powtórzono?
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2020, 13:49 wysłana przez Blue »


Offline Technolog

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 14:14 »
Skąd taki wniosek, skoro wrzuciłem artykuł z aktualnej Strażnicy (za 3 tygodnie 8.5 mln ŚJ będzie ją studiować), gdzie te stanowisko powtórzono?
Tak, mój błąd. Przeleciałem wątek na szybko i pominąłem twój post.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 16:49 »
Niektórzy to jednak posiadają mózg bezobjawowo.


Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 21:08 »
Tam jednak nigdzie nie ma odniesienia do aktualnych wydarzeń społecznych. Tylko ogólnie do grzechów seksualnych które nota bene były jeszcze przed zamieszkami prowokowanymi pod sztandarem wybrakowanej tęczy. Podobnie są ogólne odniesienia do rasizmu, ale nic nie ma na temat ruchu Black Lives Matter i zniszczeń, oraz zamętu jaki powoduje. Podobnie nie było wyraźnego nazwania zamachów terrorystycznych, islamskimi zamachami terrorystycznymi. A tylko na chrześcijaństwo jadą jak po psie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 21:22 »
Temat LGBT+QWERTY został już nie raz podjęty i jasno zaznaczono stanowisko czy to na zgromadzeniu w filmie czy w Strażnicy. Myślę że z powodu tego że obecnie jest on bardziej drażliwy w społeczeństwie i prowokujący do agresji niż kiedyś, więc z ostrożności nie podejmuje się go ponownie.
Temat LGBT prowokuje do agresji kiboli z inteligencją onucy, czego mamy dowód w postaci relacji TV ( no może nie w TVP, ale komercyjnych stacjach). Człowiek któremu nie obce jest pojęcie tolerancji, przechodzi nad tym do porządku dziennego. Ale nagonka na środowisko LGBT, spowodowała, że ludzie powiązani z tym środowiskiem postanowili upomnieć się o swoje konstytucyjne prawa.

Zastanawialiście się dlaczego Strażnica milczy na temat ostatniego ogólnoświatowego szturmu ruchu wybrakowanej tęczy na społeczeństwo. Przecież podobno z zaciekawieniem obserwuje i komentuje wydarzenia światowe jako strażnik stojący na straży. Skąd to milczenie?
Wyjaśnij mi dlaczego tęcza, jako symbol LGBT jest wg Ciebie "wybrakowana" ?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Storczyk

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 21:30 »
Wybrakowana bo Biblijna składa się z 7 kolorów .
Tęcza LGBT z 6, brakuje koloru indygo.
Ten kolor symbolizuje Jezusa Chrystusa .


« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2020, 22:19 wysłana przez Storczyk »


Offline Sebastian

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 22:44 »
Wybrakowana bo Biblijna składa się z 7 kolorów .
Tęcza LGBT z 6, brakuje koloru indygo.
Ten kolor symbolizuje Jezusa Chrystusa .
skąd wziął się pogląd że akurat ten kolor symbolizuje akurat tę postać?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Falo

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 22:50 »
Naturalna tęcza w przyrodzie ma 7 kolorów. Ta którą posługują się bojówkarze czy półnadzy prowokatorzy jest wybrakowana, bo nie ma 7 kolorów. Jeśli tak chętnie okrasza się nią na przykład inne symbole światopoglądowe, tudzież religijne, to może pora na swastyki, sierpy i młoty w kolorze wybrakowanej tęczy. Skoro ma to być rzekomy odwet na narodowcach i czy jak to się mówi "faszystach", to czemu nie noszą pseudo tęczowych swastyk, czy czegoś w tym rodzaju?


Offline Blue

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 23:18 »
Tam jednak nigdzie nie ma odniesienia do aktualnych wydarzeń społecznych. Tylko ogólnie do grzechów seksualnych które nota bene były jeszcze przed zamieszkami prowokowanymi pod sztandarem wybrakowanej tęczy. Podobnie są ogólne odniesienia do rasizmu, ale nic nie ma na temat ruchu Black Lives Matter i zniszczeń, oraz zamętu jaki powoduje. Podobnie nie było wyraźnego nazwania zamachów terrorystycznych, islamskimi zamachami terrorystycznymi. A tylko na chrześcijaństwo jadą jak po psie.

No i czego nie rozumiesz? Ruchy LGBT, antifa, black lives mater nie działają od wczoraj ale od lat albo nawet i dekad. Cały czas na świecie dochodzi do protestów, co rok protestuje ktoś inny. Strażnica chce pozostać neutralną, dlatego poprzestaje na generycznej krytyce danych poglądów i postaw. Nawet po "chrześcijaństwie" nie jeździ już tak jak kiedyś.

Nie myśl jednak, że WTS nie zauważa tego co dzieje się na świecie. Gdy w USA zaczęły się zamieszki po śmierci George Floyda, główny temat na JW.ORG zmienił się na: "Czy protest to najlepsze wyjscie?". Swoją drogą, grafika która towarzyszyła temu artykułowi była niefortunna: przedstawiała rozwścieczonego czarnoskórego mężczyznę.

Trzeba też zaznaczyć, że WTS przygotowuje Strażnice z 6miesięcznym wyprzedzeniem. Dlatego czasopismo to nie nadaje się do publikacji opinii na bieżące tematy.

Naturalna tęcza w przyrodzie ma 7 kolorów. Ta którą posługują się bojówkarze czy półnadzy prowokatorzy jest wybrakowana, bo nie ma 7 kolorów.

Każda narysowana tęcza jest wybrakowana, ponieważ tęcza to ciągłe widmo kolorów a nie tylko 7 z nich.

Jeśli tak chętnie okrasza się nią na przykład inne symbole światopoglądowe, tudzież religijne, to może pora na swastyki, sierpy i młoty w kolorze wybrakowanej tęczy. Skoro ma to być rzekomy odwet na narodowcach i czy jak to się mówi "faszystach", to czemu nie noszą pseudo tęczowych swastyk, czy czegoś w tym rodzaju?


Bo mają do tego prawo i nic  Ci do tego :)
Tak na poważnie jednak, to osoby LGBT od lat są przedmiotem pomiotu ogólnie pojętego chrześcijaństwa. Tak się składa, że to właśnie chrześcijaństwo i jego wartości dominują w naszym pięknym kraju. Nie ma sensu walczyć z komunistami, nazistami czy muzułmanami z tego prostego powodu, że ich w Polsce po prostu nie ma.
Zatem LGBT walczy z wrogimi im poglądami chrześcijaństwa. I robi to bardzo niekonwencjonalnie, tzn. zawieszając flagi na ważnych dla nich pomnikach.

Chciałbym, aby wszystkie wojny tak wyglądały. :)

Z Twoich postaw Falo wyłania się obraz osoby niezwykle przejętej rozwojem tych spraw. Jednak nie wiem czy to jest najlepsze miejsce do prezentowania poglądów antylgbt. Śmiem twierdzić, że nie znajdziesz poklasku u dużej liczby exów. Wielu z nas przez lata nasłuchało się podobnej homofobicznej gadki, więc czujemy pismo nosem i mamy jej serdecznie dosyć.


Offline sawaszi

Odp: Wybrakowana tęcza a Strażnica.
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrzesień, 2020, 23:32 »
Kurcze blade - a ja kiedyś założyłem firmę "FOTO TĘCZA" i nie myślałem aczkolwiek o "LGBT" a o fotografii kolorowej dla wszystkich  :)
- ale czasy się zmieniły (ja nie mogę tego pojąć) - żeby rozczep światła słonecznego kojarzyć z seksem i do tego z jakąś polityką społeczną  :-\ ..