Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 53944 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus

Tylko dosłowna treść pozwu pozwoli zrozumieć o co chodzi. Jej brak powoduje tylko plotki.


Jak ktoś lubi się karmić plotkami to tak.


Ale to wszystko to są domysły.....

Jeśli ktoś prosi o wsparcie finansowe to cel wsparcia jeśli o mnie chodzi powinien być bardziej transparentny.

No ręce opadają...



To my wszyscy prosimy o wsparcie ja, ty, on i ona, exy z Polski i z zagranicy, to nasza sprawa nie tylko Kociębów. WTS zaatakował nas wszystkich.  Dzisiaj są oni, jutro będziesz Ty.

Niezrozumienie tematu na najwyższym poziomie.

Czy jak na zrzutce ktoś chory na raka ( już nawet nie chcę mówić, że znajomy) prosi o wsparcie finansowe to będziecie żądali od niego potwierdzenia od lekarza na piśmie że jest chory, może zdjęcia w łóżku szpitalnym ze zdjęciem z gazety i datą,  czy może screena recepty z imieniem i nazwiskiem na Larotrectinib?
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2020, 23:15 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Mahershalalhashbaz

Na zrzutce można prosić o wsparcie na dowolny cel i nic nie trzeba pokazywać, wierzysz to dajesz nie wierzysz nie dajesz.

Mi na oszustów nie wyglądają; odeszli z tej sekty ohydnej i ją atakują więc są po dobrej stronie i dla mnie tyle wystarczy żeby wesprzeć. Za samo mistrzostwo dziennikarstwa śledczego i pokazanie materiału na którym starszy Świadków Jehowy się zasłania tajemnicą spowiedzi należy im się nagroda jak nic.

Ci co nie wierzą niech wyczekują nowego światła w tej sprawie :)
nihilista


DeepPinkTool

  • Gość
Hukowa ta wasza dyskusja. k=j


Offline Estera

   Witam wszystkich czytających ten wątek i apeluję o trochę rozsądku.
   Izę i Alka, wszyscy jako ci, co opuścili szeregi tej jw.org znamy nie od dziś i wiemy ile zrobili w kwestii obnażania praktyk tej sekty.
   Jak czytam wypowiedzi co niektórych forumowiczów w tym temacie, to ogarnia mnie wielkie zdziwienie za konkretny brak zrozumienia.
   Zrozumienia dla całej tej powstałej sytuacji.

   Forum jest publiczne.
   Zaglądają tu różni ludzie, również nadarzyńscy "oficerowie" od zadań specjalnych i zapewne nie tylko nadarzyńscy.
   Chętnie by nas rozgnietli, gdyby tyko mogli i chętnie by nam zakneblowali usta, by ukryć prawdę o tym, czego się dopuszczają w imię boga.
   Czy tak trudno jest zrozumieć, że pewnych rzeczy nie można narazie upublicznić? :'( :'(
   Myślę, że nastanie taki czas, że będziemy znali wszystko w najdrobniejszych szczegółach, a na dziś, nie żądajmy wszystkiego.
   Kto ma wątpliwości, co do celu zbiórki tych pieniędzy, niech nie dokłada nawet złamanego grosza.
   Czy tak ciężko jest okazać trochę empatii?

   Przecież Iza i Alek, to są normalni ludzie, którzy prowadzą swoje normalne, rodzinne życie.
   Taki pozew wprowadzony nagle do ich życia, wywraca wszystko do góry nogami, a przecież też mają swoje obowiązki i zobowiązania.
   Którymi nadal trzeba się zajmować, na przykład wychowywaniem dzieci.
   Nie można ich sobie schować na strych i zająć się tylko rozwiązaniem tego problemu.

   Pomyślmy.
   Gdyby to nas dotknęło?
   Takie nagłe ni z gruszki ni pietruszki pałowanie, po czterech latach milczenia, tak znienacka, z zaskoczenia?
   I łotrowskim wbijaniu noża w plecy, pobożnie się uśmiechając.
   A tak tu zadziałała strażnica, to mistrzowie w kopaniu leżącego, o czym niejeden z nas się mógł przeknać.
   Jak byśmy się czuli?
   Jak by wyglądało nasze życie?
   I życie naszych najbliższych w takiej sytuacji?

   Towarzystwo strażnica najchętniej by nas wszystkich rozjechało, jak jakieś robactwo.
   Nie rozjeżdżajmy się tu nawzajem.
   Wiemy skąd wyszliśmy.
   Nie wszyscy chcą coś zrobić, krytykantów również nie brakuje.
   Alek z Izą poświęcili jakiś kawał czasu na demaskowanie praktyk strażnicy.
   To oni pakowali banery, wlewali paliwo do baków za swoje własne pieniądze i jechali na różne akcje.
   Akcje, które dla wielu pomogły otworzyć oczy na to, co w tej organizacji się wyprawia.
   Czy nie widzicie, że strażnicy chodzi o to, żeby skutecznie zabetonować wszystkim działaczom usta?
   Na tę ich gównianą prawdę??
   Co się sama nie może obronić?? :'( :'(

   Osobiście, apelowałabym o trochę cierpliwości.
   Kto nie chce, niech nie wspiera tych ludzi, bo odstępcy, to też różne kategorie charakterów.
   Proponuję, za radą Efektumotyla :-* :-* ... wrzucić trochę na luz ...
   A kto chce tylko z boku popatrzeć, jak strażnica rozszarpuje czyjeś nowe, poukładane życie, niech na ten moment zamilknie.
   I nie buduje dla nich szubienicy razem ze strażnicą.
   Trochę człowieczeństwa, Panie i Panowie.
   Trochę człowieczeństwa.

 
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline PoProstuJa

"Detektor Prawdy w potrzebie" naprawdę świetny film, konkretna analiza sytuacji.

Filmik youtubera (1,38 tys. subskrypcji !) poruszający sprawę pozwu sądowego WTS-u. Fajnie, że osoby które nigdy nie były ŚJ, ze świata ;) kręcą o tym filmy i w ten sposób wspierają akcję.

Komentarz pani Agnieszki poniżej filmu pozostawię bez komentarza ;). :

"W samo sedno, tutaj jest okazja, żeby stanąć murem za ludżmi, którzy nie boją się piętnować niesprawiedliwości i płacą za to wysoką cenę "


Bardzo dobrze nagrany filmik! Myślę, że śmiało można przekazywać go dalej i zwrócić też uwagę mediów na ten problem.
I taka ciekawostka - "obcy człowiek, a ma serce"... Nie jest Świadkiem, ale bardzo empatycznie wczuł się w sytuację Izy i Alka. Czego niestety nie można powiedzieć o niektórych "odstępcach"...

Przy okazji mnie olśniło... Może ktoś ma możliwość żeby przetłumaczyć ten filmik na język angielski? Żeby puścić to w świat do ex-Świadków zza granicy. Nie znam za bardzo regulaminu zrzutki, ale chyba mogą wpłacać pieniądze także ludzie spoza Polski... ze świata po prostu?!

To my wszyscy prosimy o wsparcie ja, ty, on i ona, exy z Polski i z zagranicy, to nasza sprawa nie tylko Kociębów. WTS zaatakował nas wszystkich.  Dzisiaj są oni, jutro będziesz Ty.

Niezrozumienie tematu na najwyższym poziomie.

Czy jak na zrzutce ktoś chory na raka ( już nawet nie chcę mówić, że znajomy) prosi o wsparcie finansowe to będziecie żądali od niego potwierdzenia od lekarza na piśmie że jest chory, może zdjęcia w łóżku szpitalnym ze zdjęciem z gazety i datą,  czy może screena recepty z imieniem i nazwiskiem na Larotrectinib?

Baranie, ja jestem w szoku, że pojawiły się w tym wątku wypowiedzi, które są atakiem w kierunku Izy i Alka! Podałeś trafny przykład! Jak ktoś zbiera pieniądze na leczenie, to raczej nikt mu nie pisze - a udowodnij żeś chory, pokaż wyniki badań...! Opublikuj tu zaraz w Internecie wyniki z morfologii i moczu ogólnego! A gdzie markery? I skąd mam mieć pewność, że ta łysa głowa to po chemioterapii, a nie specjalnie ogolona, żeby wyłudzić kasę?!

Ja rozumiem, że nawet wśród takich zbiórek na leczenie mogą zdarzać się fejki, ale jeżeli chodzi o Izę i Alka, to naprawdę można sobie darować głupie komentarze w ich kierunku!
To są ludzie, którzy przedzierali w Polsce "odstępcze" szlaki! Poświęcali swój własny czas, siły i pieniądze, aby nagłośnić ostracyzm panujący w religii Świadków! Pokazali swoją twarz publicznie, opowiedzieli swoją historię. To był chyba pierwszy wywiad jaki ja widziałam z "odstępcami", którzy swoją postawą naprawdę mi zaimponowali. A byłam wtedy jeszcze Świadkiem, gdy ukazał się on w Internecie.

Ludzie, czy pojmujecie czym jest SOLIDARNOŚĆ?!

Popatrzcie na Białoruś - 200 tysięcy ludzi wychodzi na ulice, by protestować, narażając się na pobicie i odsiadkę w więzieniu! Jakbyście się zachowali w tej sytuacji?
Jedni też wyjdą na ulicę, by wspierać protestujących. Inni nie wyjdą, ale przynajmniej zaopiekują się pobitymi. Jeszcze inni z kolei nie kiwną palcem - chętnie będą korzystać z wywalczonej wolności, ale bez żadnego wysiłku z własnej strony. Natomiast najgorsza kategoria to będą ci, co sami nic nie zrobią dla wolności swojego kraju, a dodatkowo będą krytykować tych co protestują!

Jeśli ktoś z Was należy do tej ostatniej lub przedostatniej kategorii i życzy sobie żeby "odstępcy" zaczęli być masowo ścigani przez "milicję" Watchtowera i ciągani po sądach, to mam przynajmniej jedną prośbę... Po prostu milczcie!

Kiedyś spotkałam się z takim powiedzeniem, że Polak za granicą najbardziej pomaga drugiemu Polakowi wtedy, gdy po prostu mu nie szkodzi.

I myślę, że analogicznie można to przyłożyć do niektórych "odstępców". Jak już nie chcecie / nie potraficie pomóc, to przynajmniej nie szkodźcie innym!
Motto: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem".

Alka i Izę poznałam osobiście, z czego bardzo się cieszę! I bardzo mile wspominam nasze spotkanie. To wspaniali ludzie, którzy jak nikt inny zasługują na pomoc i wsparcie!
Zresztą Baran trafnie pisze, że ten pozew to nie jest tylko osobista sprawa Izy i Alka, ale to jest sprawa nas wszystkich! - byłych i jeszcze obecnych Świadków Jehowy!

Iza i Alek mieli "jaja" żeby wyjść na ulicę oraz do mediów, żeby walczyć o wolność, podczas gdy większość z nas siedziała jeszcze bezpiecznie w domku pod kołderką i co najwyżej kibicowała im przez monitor komputera.

Teraz każdy z nas ma okazję, aby pokazać im, że wspiera ich nie tylko słowem (choć i dobre słowo jest bardzo ważne), ale przede wszystkim czynem!

P.S. Izo i Alku, przesyłam Wam gorące pozdrowienia  :-*


Offline Fantom

Bardzo dobrze nagrany filmik! Myślę, że śmiało można przekazywać go dalej i zwrócić też uwagę mediów na ten problem.
I taka ciekawostka - "obcy człowiek, a ma serce"... Nie jest Świadkiem, ale bardzo empatycznie wczuł się w sytuację Izy i Alka. Czego niestety nie można powiedzieć o niektórych "odstępcach"...

Przy okazji mnie olśniło... Może ktoś ma możliwość żeby przetłumaczyć ten filmik na język angielski? Żeby puścić to w świat do ex-Świadków zza granicy. Nie znam za bardzo regulaminu zrzutki, ale chyba mogą wpłacać pieniądze także ludzie spoza Polski... ze świata po prostu?!

Baranie, ja jestem w szoku, że pojawiły się w tym wątku wypowiedzi, które są atakiem w kierunku Izy i Alka! Podałeś trafny przykład! Jak ktoś zbiera pieniądze na leczenie, to raczej nikt mu nie pisze - a udowodnij żeś chory, pokaż wyniki badań...! Opublikuj tu zaraz w Internecie wyniki z morfologii i moczu ogólnego! A gdzie markery? I skąd mam mieć pewność, że ta łysa głowa to po chemioterapii, a nie specjalnie ogolona, żeby wyłudzić kasę?!

Ja rozumiem, że nawet wśród takich zbiórek na leczenie mogą zdarzać się fejki, ale jeżeli chodzi o Izę i Alka, to naprawdę można sobie darować głupie komentarze w ich kierunku!
To są ludzie, którzy przedzierali w Polsce "odstępcze" szlaki! Poświęcali swój własny czas, siły i pieniądze, aby nagłośnić ostracyzm panujący w religii Świadków! Pokazali swoją twarz publicznie, opowiedzieli swoją historię. To był chyba pierwszy wywiad jaki ja widziałam z "odstępcami", którzy swoją postawą naprawdę mi zaimponowali. A byłam wtedy jeszcze Świadkiem, gdy ukazał się on w Internecie.

Ludzie, czy pojmujecie czym jest SOLIDARNOŚĆ?!

Popatrzcie na Białoruś - 200 tysięcy ludzi wychodzi na ulice, by protestować, narażając się na pobicie i odsiadkę w więzieniu! Jakbyście się zachowali w tej sytuacji?
Jedni też wyjdą na ulicę, by wspierać protestujących. Inni nie wyjdą, ale przynajmniej zaopiekują się pobitymi. Jeszcze inni z kolei nie kiwną palcem - chętnie będą korzystać z wywalczonej wolności, ale bez żadnego wysiłku z własnej strony. Natomiast najgorsza kategoria to będą ci, co sami nic nie zrobią dla wolności swojego kraju, a dodatkowo będą krytykować tych co protestują!

Jeśli ktoś z Was należy do tej ostatniej lub przedostatniej kategorii i życzy sobie żeby "odstępcy" zaczęli być masowo ścigani przez "milicję" Watchtowera i ciągani po sądach, to mam przynajmniej jedną prośbę... Po prostu milczcie!

Kiedyś spotkałam się z takim powiedzeniem, że Polak za granicą najbardziej pomaga drugiemu Polakowi wtedy, gdy po prostu mu nie szkodzi.

I myślę, że analogicznie można to przyłożyć do niektórych "odstępców". Jak już nie chcecie / nie potraficie pomóc, to przynajmniej nie szkodźcie innym!
Motto: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem".

Alka i Izę poznałam osobiście, z czego bardzo się cieszę! I bardzo mile wspominam nasze spotkanie. To wspaniali ludzie, którzy jak nikt inny zasługują na pomoc i wsparcie!
Zresztą Baran trafnie pisze, że ten pozew to nie jest tylko osobista sprawa Izy i Alka, ale to jest sprawa nas wszystkich! - byłych i jeszcze obecnych Świadków Jehowy!

Iza i Alek mieli "jaja" żeby wyjść na ulicę oraz do mediów, żeby walczyć o wolność, podczas gdy większość z nas siedziała jeszcze bezpiecznie w domku pod kołderką i co najwyżej kibicowała im przez monitor komputera.

Teraz każdy z nas ma okazję, aby pokazać im, że wspiera ich nie tylko słowem (choć i dobre słowo jest bardzo ważne), ale przede wszystkim czynem!

P.S. Izo i Alku, przesyłam Wam gorące pozdrowienia  :-*

Film niedostępny.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Film niedostępny.
[/b][/size]
Godzinę temu działał
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Film działa tylko link przestał. Najlepiej w wyszukiwarkę youtube wpisać "Detektor prawdy w potrzebie"
Kanał ma nazwę "Biblia na nowo"
Właściciel filmu dodał kilka nowych faktów, wstawił nowe wycinki filmów i nową grafikę. Przypuszczalnie skasował poprzedni film i wkleił nowy dlatego link do poprzedniego nie działa, tak mi się wydaje.
nowy link poniżej:

« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2020, 09:01 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Zygmunt

Aż specjalnie założyłem konto, żeby napisać. Uważam, że pozew powinien zostać opublikowany, żeby było wiadomo:

1. czego dokładnie chce Strażnica? Zadośćuczynienia? Odszkodowania? Za co dokładnie? Naruszenie dóbr osobistych? Których, w jaki sposób?

2. w związku z pkt.1, jak uniknąć lub przygotować się do takich pozwów w przyszłości, przecież nie jedni Kociembowie ujawniają prawdę o Strażnicy

3. po to żebyśmy mogli ocenić pracę niemieckiego pełnomocnika, a Alek nie musiał zadawać się na jego łaskę


Offline Salome

Rozumiem, że osoby domagające się publikacji pozwu- jak tylko zobaczą screena niezwłocznie robią przelew na zrzutkę.pl ? Hahaha 😂😂😂😂 Sanhedryn stwórzcie, powołajcie Najwyższą Izbę Sądowniczą dla Kociembów... nie wystarczy, że ich jworg kopie
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Cytryna

Rozumiem, że osoby domagające się publikacji pozwu- jak tylko zobaczą screena niezwłocznie robią przelew na zrzutkę.pl ? Hahaha 😂😂😂😂 Sanhedryn stwórzcie, powołajcie Najwyższą Izbę Sądowniczą dla Kociembów... nie wystarczy, że ich jworg kopie

I patrz ! Nagle zakładają tu konta aby poprzeć tych domagających się wglądu  ;D ;D ;D


Offline Roszada

Aż specjalnie założyłem konto, żeby napisać. Uważam, że pozew powinien zostać opublikowany, żeby było wiadomo:
Wszysko ma swój czas.
Jest czas zbierania i jest czas publikowania... :)

Ciekawe, że osoby te chcą oglądać pozew a nie chcą słuchać ludzi, którzy znają Alka... :(


Offline HARNAŚ

Omatko iCórko . Ludzie przestańcie drążyć temat ,bo z 11 stron zrobi się zaraz 19 przepychanki o krzywe sznurowadła.
 Chcesz to zapłać , nie chcesz to nie płać , po jakiego grzyba żądasz wglądu w akta skoro nie ufasz i nie masz ochoty wesprzeć.
Jedź do Berlina , póki kwarantanny nie ma , zrób film , wrzuć w sieć i się przekonasz co jest na papierze z logo Strażnicy.
Z tego co widzę to Iza i Alek prawie uzbierali na koszta i prawnika więc akcję można uznać za udaną . Jak usłyszą wyrok to wtedy złożymy się , kto będzie miał ochotę , tym razem na opłacenie wyroku skazującego jeśli taki zapadnie.
Dajmy im działać i nie zakładajcie wszędzie teorii spisku.
 Ludzie , którzy nigdy świadkami nie byli dostrzegają o co idzie gra i okazują wyrozumiałość i zaufanie .
Widzę , że niektórzy  chcą  raptem stówę dać a wymagania mają jakby byli głównymi sponsorami  Herty Berlin wymagającymi Mistrzostwa Kraju , kolejnego wazonu w gablocie i tytułu króla strzelców.


Offline Siedemtwarzy

Nie wiem czy tez to zauważacie, ale zaobserwowalem na większości takich zrzutek jak suma zaczyna przekraczać jakiś pułap zamożności przeciętnego Polaka, to pojawiają się jakieś takie pytania jak szanownego Pana Zygmunta. Nie wiem czy społeczeństwo jest takie biedne że te parę złotych robi wrazenie, czy jakaś zawiść się zgłasza.
Jak zbierają na dziecko i jego operację to też wymagacie całej dokumentacji medycznej. I wtedy Janusz z Grażyna odpala Internet Explorer i patrzą że tą operację taniej można zrobić w Kazachstanie, po co więc USA. Jeszcze raz powtarzam, wczujmy się w ich sytuacje, zaskoczenie, pozew z innego kraju. Myślę że ludzie na pewno nam wszystko przedstawia, czy przegrają czy nie. Czas nam da odpowiedź, a póki co miłość wśród braci odstepczej nie zamarła co widać po zbiórce...   I to cieszy


Offline Roszada

Nie wiem czy tez to zauważacie, ale zaobserwowalem na większości takich zrzutek jak suma zaczyna przekraczać jakiś pułap zamożności przeciętnego Polaka, to pojawiają się jakieś takie pytania jak szanownego Pana Zygmunta.
A każdy z nich może założyć sobie profil na face i napisać tam, że nie popiera, że nie da ani grosza, że to ściema, itp. itd. Nikt nie broni. :(

Zobaczymy ile osób będzie tam to czytać i lubikować.

Czasem ludzie wykorzystują nasze forum by zaistnieć, by mieć swoje pięć minut. Napisać 2-3 posty i zniknąć. ;)