Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 53968 razy)

Offline Arvena

Może nie trzeba od razu dawać zdjęcia jak prosiłam jakoś czas temu w tym wątku ale chociaż napisać jaki konkretny sad wysłał pismo, z jakiego działu i kto się podpisał. Trochę konkretnych danych, namacalnych uspokoiłoby niewiernych Tomaszów .
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline Aliki

Ja mam nadzieję, że mimo tej całej powyższej dyskusji, Alek i Iza uzbierają potrzebną kwotę. Inaczej wyjdzie na to, że bro Lett ma rację twierdząc, iż ludzi trzeba trzymać krótko (albo za pysk) i mają tym dwucentymetrowym pędzelkiem SK pomalować bez debatowania czy lepiej byłoby trochę szerszym czy może wałkiem... Jakoś tkwi w człowieku potrzeba kwestionowania wszystkiego ... SJ tę potrzebę niszczą w zarodku i jadą rydwanem do przodu po trupach nie ponosząc szkody. My korzystamy z wolnej woli i prawa do wyrażenia swojego zdania, ok. Ale cierpliwość pozwoliłaby nam stanąć po stronie Izy i Alka, którzy nie każą nam przecież czekać do Armagedonu, by zobaczyć ostateczny wynik sprawy i wszelkie dokumenty.


Offline Marek Aureliusz

Może zaangażować Światusów z YouTube do nagłośnienia sprawy?
Sara Edwin pomożecie?


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Ręce opadają opadają opadają.

Czy trzeba jakiś dokument widzieć po tylu latach znajomości Izy i Alka żeby dajmy na to przekazać fortunę w wysokości 100 pln?

Nie bądźmy zero jedynkowi. Co innego gdyby jakiś Świeżak wjechał z takim tematem na forum , to bym też dociekał , no ale tu mamy do czynienia z ludźmi godnymi zaufania niczym Notariusz :)

Tak jak pisał  Mahershalalhashbaz niech by se Alek za to nawet kupił zapas whisky niczym Moris to bym mu przebił piąteczkę przy najbliższej sposobności.

Więcej ludzie luzu w życiu , mniej drobiazgowości to więcej zobaczycie doświadczycie itp






Offline skyline

WTS chce ugrać wycofanie filmu. Dla sądu nie będzie miała znaczenia jego merytoryczność i ukazanie specyfiki sekty. Tu chodzi o niemieckie RODO a tu bezradny był nawet potentat z Montain View i na Google maps Niemcy to biała plama bo nie można publikować nawet kawałka prywatnego trawnika jak ktoś sobie nie życzy.

Sprawa najpewniej przegrana ale trzeba w to wejść i opłacić bo wyrok  pójdzie w eter i społeczeństwo zareaguje podobnie jak choćby u Nas niedawno przy sprawie z wypadkiem byłej pani premier.


Offline Proctor

Każdy niech sobie sam odpowie na pytanie: Czy wiedza, którą posiadam w w/w temacie jest wystarczająca, żebym wsparł finansowo ten "projekt"?
Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrej nocy 😷
Ja sobie odpowiedziałem w momencie założenia tego postu.
Iza i Alek są bardziej godni zaufania niż niejeden Świadek w
organizacji.
Dorzuciłem się do zbiórki i zrobię to znowu jak będzie taka
potrzeba.
Czy potrzebujesz notorycznych dowodów na wierność żony
jeśli ją kochasz i masz do niej zaufanie? Co więcej jeśli żona
nigdy nie dała Ci nigdy powodów do zazdrości?
Ja nie potrzebuje widzieć pozwu żeby wierzyć w to co mówi Alek z Izą.


Offline Cytryna

Chcesz pomóc -pomóż.Nie chcesz-nie pomagaj.Chcesz ,ale ciśnie cie brak wglądu do dokumentów-napisz do Alka I Izy.Po co tu g...no wrzucać ???


Offline zona_abrahama

Może zaangażować Światusów z YouTube do nagłośnienia sprawy?
Sara Edwin pomożecie?
Puściliśmy informację na społeczności YT.
Coś powiemy, nagramy, ale konkretnie w tym momecie trochę żyćko przygniata.


Offline Marek Aureliusz

Puściliśmy informację na społeczności YT.
Coś powiemy, nagramy, ale konkretnie w tym momecie trochę żyćko przygniata.
Super, że daliście znać, fajnie, że powiecie.
Co do życia każdy rozumie, każdy ma swoje trudy i jak to się często u nas mówi przyziemne problemy.
Na spokojnie, batalia z WTS potrwa wiele miesięcy więc będzie czas.
Niech Edwin ułoży fajny tekst, ma chłop dar w opowiadaniu :)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Nie byłam nigdy wielką entuzjastką takich aktywności. Nie potrzebuję też aktywistów

To co tu robisz?

Zaskakujące zdziwienie i oburzenie jak na człowieka, który jeszcze niedawno oklaskiwał podobne deklaracje tej samej osoby, zresztą wraz ze sporą częścią forumowiczów:

My nie po to odeszliśmy od tej szkodliwej sekty żeby resztę życia poświęcać na jakieś instytucjonalne działanie w tej sprawie.

3-4 dni minęły, a rewolucja już zaczyna zjadać swoje dzieci, wczorajsze trybunki ludowe to dzisiejsze pariaski :P
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2020, 13:17 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Matylda

Wczoraj zwyczajnie zabrakło mi sił więc dodam jeszcze parę słów.
Nie o pokazanie pozwu się rozchodzi jeśli są jakieś powody żeby nie pokazywać. Zapytałam czy można w jakimś ustronnym miejscu pozew obejrzeć.Z dwóch powodów,bo jest to naprawdę niesłychana sprawa i wredna aczkolwiek pewnie dobrze przemyślana zagrywka jehowych,po drugie posługuję się podwórkowym językiem niemieckim więc może można by coś pomóc,coś doczytać. Zresztą w pierwszym odruchu pomyślałam że jak będzie trzeba to poproszę kogoś z moich zacnych klientów o pomoc czy pokierowanie.Teraz widzę że muszę się na zawsze wyzbyć takich odruchów pomocy.
To wszystko jednak nie ważne już teraz,ważne jest to że nikt ani sami zainteresowani ani autor wątku nie zwrócili się do mnie w dwóch zdaniach na priv i nie powiedzieli,Matylda narazie mamy inne plany i inne zalecenia i nie chcemy i nie możemy niczego ujawniać,
Jak widać takie znowu tajemnice to to nie są skoro Salome dostapiła zaszczytu oglądania duuuużej ilości dokumentów.
Jestem na forach o byłych świadkach od prawie 10 lat i wiele osób zna mnie osobiście,brak jakiej kolwiek odpowiedzi na forum czy na priw jest zwyczajnym lekceważeniem.
I jeszcze z innej beczki.Jestem od 30 lat wykluczona większość z was,szlachetnych braci jeszcze przed chwilą nie podało by mi ręki,potraktowało jak niechcianego psa. Jako dorośli,poważni ludzie tkwiliście w chorej szkodliwej sekcie.Byliście skłonni sądzić że tacy jak ja bedą leżeć jak gnój na polu a wy będziecie lwy pasać na pastwiskach jehowy.
Teraz mik fik,już jesteście akuratni,po właściwej stronie barykady i znowu jesteście lepsi niż ja  :o
Ja wystawiam sobie laurkę,ja tracę czas na forum bo mam nie takie cele i priorytety  jak szanowni państwo. Z mojego powodu nawet jehowi w Zelters zacierają ręce ::)
Może jednak warto postarać się o odrobinę powściągliwości i szacunku. Po to jest forum dyskusyjne żeby była dyskusja i pytanie nie jest niczym złym. Takie numery że rzucamy temat,ogłaszamy zbiórkę i morda w kubeł,są poniżej pasa.



Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Takie numery że rzucamy temat,ogłaszamy zbiórkę i morda w kubeł,są poniżej pasa.

Od początku tego tematu pisałem, co zresztą obelżywie wydrwiono, że to idealny czas by działania środowisk odstępczych na powrót sprofesjonalizować, tak jak było chociażby za czasów kwitnącego Stowarzyszenia Wyzwoleni Gedeona, kiedy temat ŚJ był głośny medialnie i podejmowany fachowo jak nigdy przedtem. Teraz to potrzebne nawet bardziej niż wtedy, dlatego że odstępców nie stać na batalie sądowe z WTSem. Towarzystwo Strażnica stać, zwłaszcza teraz gdy ujednolicili sobie przekazywanie datków. Ale czy będzie stać na kolejne batalie sądowe zwykłych szaraków z jutuba i forum, teraz gdy idzie kryzys gospodarczy - prawdopodobnie nie.

To pierwszy taki pozew, ruszyło pospolite ruszenie i możliwe że kasę uda się tym razem zebrać. Ale co będzie za drugim, za trzecim razem? Co będzie jeśli Świadkowie mimo wszystko wygrają i ich to ośmieli do dalszych kroków? Co będzie w momencie gdy pozwą kogoś kto w ogóle nie jest znany w środowisku odstępczym i za kogo nie będzie się komu wstawić i zrobić promocji? Odpowiadam: zostanie pozostawiony samemu sobie i będzie płacić albo wcześniej nauczony doświadczeniem kiwnie ręką i oleje zabawę w demaskatora komitetów sądowniczych i jakiekolwiek utarczki z Towarzystwem.

Już teraz są kontrowersje i kwasy: rozliczanie z przejrzystości, z hojności lub jej braku, z działania na korzyść lub na szkodę środowiska, z tego kto uprzywilejowany a kto nie, z piw i golonek :P Tak jak ktoś wyżej już napisał, na przyszłość wrzucaniem podobnych materiałów multimedialnych i ogarnianiem podobnych spraw powinna się zajmować jakaś organizacja, fundacja znająca się na prawie i wiedząca co wolno a co nie, ktoś kto nie będzie się bał pójść o to do sądu i prawnicy Towarzystwa będą to wiedzieć. Od razu będzie inna sytuacja.

To właśnie proponowałem pod rozwagę, by w zamian usłyszeć, że "Pierd*lę do rzeczy", co spotkało się z żywym aplauzem społeczności, która rzekomo sobie nie życzy zorganizowanych działań i chce aby...zostawić ich w spokoju i całą resztę łzawych naiwnych frazesów :P

No to teraz macie rzeczywistość pospolitego ruszenia, zostawienia w spokoju i "co łaska" ze wszystkimi konsekwencjami: z podejrzeniami, z domaganiem się dokumentów, z pretensjami, wyzwiskami i kontrolowaniem, bo każdy kto wpłaci choć złotówkę czuje się uprawniony do rozliczania. Największe szambo wybija zawsze tam gdzie potrzebne są pieniądze, im większe pieniądze tym większe szambo. A przy okazji bajzel którego nikt nie kontroluje, bo ludzie którzy mieli jakieś pojęcie, wiedzę, obycie medialne i mogli przewodzić oraz to ogarnąć non-profit, z dobrowolnych datków lub za procent z podatku są już nieaktywni i nie wiadomo kim ich zastąpić, chyba tylko opłacanymi doraźnie fachowcami, co tylko zwiększa koszty.

Ale przecież w ogóle nie potrzeba kogoś takiego, prawnika, rzecznika medialnego po stronie odstępców, prawda? Nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Sprawa ureguluje się sama, a w międzyczasie dostaniemy kolejnych 10 stron dramy o "materiały dowodowe" i o wszystko co wykwitnie przy okazji, ze strony ludzi, którzy niby mają temat świadków jehowy i związanego z nimi aktywizmu gdzieś, ale nie przeszkadza im to na tym forum wyrabiać wirtualnego pioniera i od kilkudziesięciu lat nie potrafią zostawić tematu za sobą, tak bardzo są wolni :P
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2020, 20:58 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Fantom

Wczoraj zwyczajnie zabrakło mi sił więc dodam jeszcze parę słów.
Nie o pokazanie pozwu się rozchodzi jeśli są jakieś powody żeby nie pokazywać. Zapytałam czy można w jakimś ustronnym miejscu pozew obejrzeć.Z dwóch powodów,bo jest to naprawdę niesłychana sprawa i wredna aczkolwiek pewnie dobrze przemyślana zagrywka jehowych,po drugie posługuję się podwórkowym językiem niemieckim więc może można by coś pomóc,coś doczytać. Zresztą w pierwszym odruchu pomyślałam że jak będzie trzeba to poproszę kogoś z moich zacnych klientów o pomoc czy pokierowanie.Teraz widzę że muszę się na zawsze wyzbyć takich odruchów pomocy.
To wszystko jednak nie ważne już teraz,ważne jest to że nikt ani sami zainteresowani ani autor wątku nie zwrócili się do mnie w dwóch zdaniach na priv i nie powiedzieli,Matylda narazie mamy inne plany i inne zalecenia i nie chcemy i nie możemy niczego ujawniać,
Jak widać takie znowu tajemnice to to nie są skoro Salome dostapiła zaszczytu oglądania duuuużej ilości dokumentów.

Cierpliwości. Doczekasz się.
Jestem na forach o byłych świadkach od prawie 10 lat i wiele osób zna mnie osobiście,brak jakiej kolwiek odpowiedzi na forum czy na priw jest zwyczajnym lekceważeniem.
I jeszcze z innej beczki.Jestem od 30 lat wykluczona większość z was,szlachetnych braci jeszcze przed chwilą nie podało by mi ręki,potraktowało jak niechcianego psa. Jako dorośli,poważni ludzie tkwiliście w chorej szkodliwej sekcie.Byliście skłonni sądzić że tacy jak ja bedą leżeć jak gnój na polu a wy będziecie lwy pasać na pastwiskach jehowy.
Teraz mik fik,już jesteście akuratni,po właściwej stronie barykady i znowu jesteście lepsi niż ja  :o
Ja wystawiam sobie laurkę,ja tracę czas na forum bo mam nie takie cele i priorytety  jak szanowni państwo. Z mojego powodu nawet jehowi w Zelters zacierają ręce ::)
Może jednak warto postarać się o odrobinę powściągliwości i szacunku. Po to jest forum dyskusyjne żeby była dyskusja i pytanie nie jest niczym złym. Takie numery że rzucamy temat,ogłaszamy zbiórkę i morda w kubeł,są poniżej pasa.
Cierpliwości, doczekasz się.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
"Detektor Prawdy w potrzebie" naprawdę świetny film, konkretna analiza sytuacji.

Filmik youtubera (1,38 tys. subskrypcji !) poruszający sprawę pozwu sądowego WTS-u. Fajnie, że osoby które nigdy nie były ŚJ, ze świata ;) kręcą o tym filmy i w ten sposób wspierają akcję.

Komentarz pani Agnieszki poniżej filmu pozostawię bez komentarza ;). :

"W samo sedno, tutaj jest okazja, żeby stanąć murem za ludżmi, którzy nie boją się piętnować niesprawiedliwości i płacą za to wysoką cenę "


« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2020, 22:27 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline uncja


Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach

Zgadzam się z Matyldą co do tego ze fajnie byłoby zobaczyć pozew bo to po prostu pozwala wiele zrozumieć. Przynajmniej kto i czego żąda - bo od kogo to wiemy.
Dla mnie te informacje, które są w opisie zrzutki ani ty w wątku nie są wystarczające.choć po obejrzeniu filmu domyślam się czyje dobra osobiste mogły zostać naruszone.

Z ust samych starszych poszło w świat ze są oni jak księża a ks jak spowiedź- no jak ktoś powiedział merytoryczny hicior. Temu kto nie był SJ trudno zrozumieć obciach jakim jest to stwierdzenie, bogobojnych SJ przytyka a odstepców bawi po pachy.

Ten któremu to się wyrwało ukazuje siebie w złym świetle a ktoś ośmiela się to publikować na YT

Ale to wszystko to są domysły.....
Tylko dosłowna treść pozwu pozwoli zrozumieć o co chodzi. Jej brak powoduje tylko plotki.

Jeśli ktoś prosi o wsparcie finansowe to cel wsparcia jeśli o mnie chodzi powinien być bardziej transparentny.