Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 53293 razy)

Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Czy musicie wpłacić to wszystko z góry, jeszcze przed sprawą w sądzie? Także te 5500 euro zadośćuczynienia za rzekome szkody którego domaga się Strażnica? A to z jakiej okazji skoro wyrok nie zapadł?

Znaleźliśmy osobę, która pomogła nam rozszyfrować język prawniczy w pismach, które otrzymali Alek z Izą i z tego co się dowiedzieliśmy, to kwota 5500 € to tzw. "wartość sporu", czyli zdaniem Strażnicy takie ponieśli straty z powodu tego filmu. Nie jest to kwota, którą należałoby im w przypadku ich zwycięstwa zapłacić. W najprostszym przypadku, tj. przyjęcie oskarżenia bez walki do zapłaty na 100% byłoby 575 € kosztów prawnika Strażnicy (co jest również kwotą sztuczną bo prawnicy Strażnicy są świadkami i pracują dla nich za darmo) i koszty prawników Alka i Izy - również kilkaset Euro. Przy podjęciu walki koszty prawne po jednej i po drugiej stronie automatycznie rosną, górnej granicy praktycznie nie ma. Do tego dochodzą też koszty dojazdu do Berlina, zakwaterowanie tam, itd. A na końcu Strażnica może też starać się o odszkodowanie za poniesione "straty", którego wysokość nie jest obecnie znana, to dopiero musiałby zasądzić sąd.

Ta kwota 5500 € jest nieprzypadkowa. Z tego co się dowiedzieliśmy w Niemczech obowiązuje prawo, wg którego poniżej wartości sporu w wysokości 5000 € sprawami zajmują się sądy regionalne i strony mogą reprezentować siebie osobiście, bez potrzeby najmowania adwokatów. Natomiast powyżej 5000 € sprawa trafia do sądu narodowego i tu już jest przymus adwokacki, tj. nie można samemu siebie reprezentować. Strażnica specjalnie ustawiła sobie arbitralnie wartość sporu na taką a nie inną kwotę, żeby narobić Alkowi i Izie kosztów już na samym początku, bo przecież oni sami mają prawników za friko, a my - szaraczki - musimy bulić.

Powyższe informacje są dla nas również dosyć nowe dlatego zaktualizowaliśmy trochę opis zbiórki, żeby lepiej odpowiadał faktom tak jak je znamy obecnie. Zapewne jutro lub pojutrze gdy nadejdzie odpowiedź od prawnika, który przygląda się sprawie to będziemy wiedzieli znowu coś więcej.

PS. Jeśli decydujesz się na wpłatę na zbiórkę to pamiętaj proszę, że niestety istnieje szansa, że te pieniądze trafią na konta Strażnicy, gdyby okazało się, że nie ma szans na wygraną z nimi. Dlatego jeśli chcesz wpłacić pieniądze to rób to dlatego, bo uważasz, że nie należy zostawiać Alka i Izy z tymi kosztami samych skoro tak wiele zrobili w kwestii edukowania ludzi na temat ŚJ, a nie dlatego, żeby walczyli do upadłego z korporacją, bo taki scenariusz może się okazać niemożliwy do zrealizowania.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2020, 10:31 wysłana przez mav »


Offline on-on

Tego typu sprawy najczęściej kończą się ugodą przed sądem. Optymistyczny wariant ugody to cofnięcie przez WTS żądania naprawienia szkody, a ze strony Izy i Alka usunięcie filmu z Internetu i jego nierozpowszechnianie.

I niestety to byłoby zwycięstwem WTSu, ale jednocześnie całkiem zrozumiałą decyzją Izy i Alka, którzy odpowiadają swoim majątkiem.

Może exSJ powinni utworzyć organizację, która umieszczać będzie takie materiały w Internecie podrzucone do niej przez exSJ rejestrujących komitety, wizyty starszych, listy. Myślę, że po takim procesie wielu exow zrezygnuje z wrzucania filmów przeciwko WTS. Organizacja posiadająca osobowość prawną odpowiadać będzie tylko do wysokości jej majątku.


Sebastianie podejmiesz się takiej inicjatywy??
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2020, 12:16 wysłana przez on-on »


Offline Gostek

Nie chcę być pesymistą,ale znając niemieckie realia, to najlepiej byłoby gdyby cały proces trwał w miarę krótko. Obojętnie jaki zapadnie w nim wyrok, to im dłużej będzie on trwał, to tym bardziej zadowolony będzie prawnik reprezentujący stronę pozwanego. Tak jak już wcześniej pisałem prawnicy za napisanie jednego pisma życzą sobie w Niemczech od 150euro do 300euro.


Offline Roszada

Tego typu sprawy najczęściej kończą się ugodą przed sądem. Optymistyczny wariant ugody to cofnięcie przez WTS żądania naprawienia szkody, a ze strony Izy i Alka usunięcie filmu z Internetu i jego nierozpowszechnianie.
Ja też myślę, że do procesu w pełnym tego słowa znaczeniu nie dojdzie.
Ale nie wyobrażam sobie, by film miał być wycofany.
Co tam jest kłamliwego, że miałby być wycofany?


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Może exSJ powinni utworzyć organizację, która umieszczać będzie takie materiały w Internecie podrzucone do niej przez exSJ rejestrujących komitety, wizyty starszych, listy. Myślę, że po takim procesie wielu exow zrezygnuje z wrzucania filmów przeciwko WTS. Organizacja posiadająca osobowość prawną odpowiadać będzie tylko do wysokości jej majątku.

Nie sądzę, ponieważ względem podobnych pomysłów wyrok już wydano:

My nie po to odeszliśmy od tej szkodliwej sekty żeby resztę życia poświęcać na jakieś instytucjonalne działanie w tej sprawie[...]
Nie musimy i nie powinniśmy być zinstycjunalizowani


Offline Proctor

Wpłacajcie ludziska. Dość marudzenia.


Offline Roszada

Wpłacajcie ludziska. Dość marudzenia.
Forum jest do dyskusji, a wpłatomat do wpłacania.

Ponieważ skupiam na swym profilu na face wielu exŚJ, dlatego zamieściłem ten komunikat: https://zrzutka.pl/9htune

https://www.facebook.com/wlodzimierz.bednarski


Offline Cytryna

Dyskusja dyskusją.Fajnie.Jednak teraz najważniejsze wesprzeć ludzi,którzy pomogli wybudzić się wielu zniewolonym.


Offline Matylda

Z tego co zdążyłem zauważyć, to takie tematy w niemieckim społeczeństwie jak polityka, czy religia nie są tematami zbyt popularnymi na oficjalnych forach. Często w popularnych czasopismach, typu Stern, Spiegel czy Bild jest najwyżej tylko kilka komentarzy. W odróżnieniu do Polski np. na takim Onet czy Interia potrafi ich być setki. Niemcy są zazwyczaj apolityczni i nie za bardzo interesują się sprawami innych obcych im ludzi. Po ciężkim dniu w pracy wolą   obejrzeć jakiś film albo mecz w TV popijając ich ulubiony trunek, czyli Bier(piwo). Tak są wychowani i nauczeni. Nawet niemieccy bracia bardzo się różnią od tych w polskich zborach. Są powściągliwi i mają swoje zasady. Wykluczeń, a raczej odejść ze zborów (szczególnie młodych braci jest mnóstwo), najczęściej robią to mało spektakularnie i póżniej się już nigdzie nie udzielają. Takie są moje spostrzeżenia, a żyję tu już dobrych ponad 25 lat.

Ręcyma i nogami się podpisuję.
Jak ktoś tu już  wspomniał,jehowi sprytnie wnieśli taki pozew własnie w Niemczech.
Mogli przecie u nas za zakłócanie im kongresów czy antyjehowickie hasła.U nas by nie mieli żadnych ale to żadnych szans na wygranie,tam mają 99 procentowe.
Swoją drogą tu musi być duża inicjatywa i nacisk osobiście tych trzech pseudo sędziów którzy w tym kabarecie osobiście wystąpili. Bo nie ma gorszej mendy niż drugi Polak,na obczyźnie. Zresztą słychać to wyraźnie na nagraniu gdzie jeden mówi w kółko:to już jest koniec,koniec to jest,Symulując przy tym "wrodzony" niemiecki akcent ;D ;D ;D ;D ;D
Niemcy,jak pisze Gostek unikają tematów religii i polityki są do obrzygania,politycznie poprawni. Prawo do wiary,niewiary wyboru lewej czy prawej strony politycznej,orientacji seksualnej,koloru skóry,rasy,pochodzenia jest u nich święte.

Jest jeszcze jeden aspekt.który ja wychwyciłam odsłuchując jeszcze raz nagranie.Prawnik z pewnością zwróci na niego uwagę.Nie będę  tym pisać żeby nie wkładać tym "panom"argumentów w ręce.
Ile mogę tyle się dołożę. Narazie na prawników i koszty sądowe. Potem zobaczymy co dalej. Osobiście sugeruję dążenie do ugody.Przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny.

PS.
A ilu Gości w tym wątku :o Co chłopaki jeden umie pisać a drugi kręcić zeszytem? >:D No widzicie odstępce to światli ludzie są. W pojedynkę nas nie zrozumiecie, Słuszną linię ma wasza władza.



« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2020, 14:22 wysłana przez Matylda »


Offline Mahershalalhashbaz

Nie sądzę, ponieważ względem podobnych pomysłów wyrok już wydano:

Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów.
Wspieranie się nawzajem dysydentów w obronie przed atakami WTS i stworzenie w tym celu jakiejś struktury to dobra rzecz. Niekoniecznie musi to być taka sama struktura jak ta po drugiej stronie. Przecież to proste że w jedności siła, nawet anarchiści czyli ludzie z zasady przeciwni systemom to wiedzą i zakładają fundacje w obronie swoich interesów.

Osobiście chciałbym pogratulować pozwanym przez WTS zaszczytu że to ich ta zbrodnicza sekta uznała za godnych tego wyróżnienia. Musieliście im grubo napsuć krwi. Macie tylko 22 filmy ale ponad milion wyświetleń, to jest coś.
nihilista


Offline Sebastian

Może exSJ powinni utworzyć organizację, która umieszczać będzie takie materiały w Internecie podrzucone do niej przez exSJ rejestrujących komitety, wizyty starszych, listy. Myślę, że po takim procesie wielu exow zrezygnuje z wrzucania filmów przeciwko WTS. Organizacja posiadająca osobowość prawną odpowiadać będzie tylko do wysokości jej majątku.

Sebastianie podejmiesz się takiej inicjatywy??
odpowiem w ten sposób: jestem gotowy podjąć się takiej inicjatywy, jeżeli znajdę osoby które zajmą się stroną internetową tematu.

Mogę ze swojej strony zaoferować pełną obsługę biurokratyczną: założenie, napisanie statutu, lokal siedziby, odbiór korespondencji, obsługę księgową, sprawozdania do urzędów, protokoły z posiedzeń organów, PIT-y, (a ściślej: CIT-y), itd. itp. wszystko gratis ("schwarze null" :) ), ale...

co więcej: gotów jestem powołać całą serię takich podmiotów, licząc się z tym, że w razie przegranego procesu osoba prawna NIE TYLKO odpowiada "do wysokości majątku" (czyli np. do wysokości 1zł) ale podlega likwidacji, a jej zadania przejmuje kolejna osoba prawna

np likwidujemy "anty JW nr 051" ale mamy już w zapasie "anty JW nr 052" i "anty JW nr 053"

ale ja NIE UMIEM (i "nie naumiem się") obsługiwać facebooka, jutuba, itd.; szczyt moich informatycznych umiejętności to wysłać sms-a i napisać posta na forum (już mms albo post na facebooku to nieco za dużo)

jak osoby biegłe w publikacjach internetowych zgłoszą się na PM, to natychmiast ruszamy z tematem

jeśli Bóg Jehowa pobłogosławi mnie długim żywotem, :) to (uwzględniając że zbliżam się do 50-tki) nawet przez 70 lat gotów jestem zajmować się tworzeniem (i likwidowaniem) kolejnych osób prawnych publikujących w internecie

a tak poważnie: to póki żyję, zawsze i w każdym temacie antystrażnicowym gotów jestem _gratis_ zająć się biurokratyczną stroną każdego antystrażnicowego przedsięwzięcia
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Nie chcę być pesymistą,ale znając niemieckie realia, to najlepiej byłoby gdyby cały proces trwał w miarę krótko. Obojętnie jaki zapadnie w nim wyrok, to im dłużej będzie on trwał, to tym bardziej zadowolony będzie prawnik reprezentujący stronę pozwanego. Tak jak już wcześniej pisałem prawnicy za napisanie jednego pisma życzą sobie w Niemczech od 150euro do 300euro.
Wszystko zależy od kasy i to nie tylko na start ale i na apelacje i SN.
A jak wiadomo korporacje w sądzie idą na całość i do końca.
Jeśli nie będzie kasy lepiej wycofać się i spokojnie spać te kilka lat więcej.
Miałem sprawę ciągnącą się prawie 10 lat aż do SN-i wiem co nieco.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2020, 15:08 wysłana przez Reskator »


Offline Mahershalalhashbaz

To jest kpina że organizacja tak skrajnie nietolerancyjna, o stricte totalitarnym charakterze o rzekome pogwałcenie swoich praw upomina się w sądzie w kraju w którym funkcjonował jeden z najgorszych totalitarnych reżimów w historii. I ciągle istnieje tam pamięć o nim. Świadkowie Jehowy w tak jaskiniowej formule w jakiej obecnie działają powinni wręcz zostać tam zdelegalizowani a jeszcze mają czelność łeb podnosić i żądać aby świeckie panstwo ich wspierało przeciw wolnym ludziom. Życzę im żeby w końcu władze się im przyjrzały i zaczęły się na dobre zajmować tym co tam się u nich potajemnie odbywa. Może ten proces będzie początkiem.
nihilista


Offline Matylda

Tak apropos to są jakieś szanse na wstawienie tego pozwu w jakieś bardziej może ustronne niż to,miejsce.Szczerze mnie ciekawi jak brzmi taki pozew.Oczywiście bez danych wrażliwych. To raz. Dwa to przyszło mi do głowy że moglibyście się domagać ze szczególnych względów,przeprowadzenia części dowodów,w drodze pomocy prawnej,przed Sądem Polskim.w Konsulacie lub Ambasadzie.Nie wiem dokładnie która opcja jest adekwatna ale napewno jedna z tych trzech.
Moim zdaniem warto by było się skonsultować z niemieckojęzycznym polskim adwokatem.


Offline Trinity

mnie ciekawi jak państwo niemieckie
pozywa naszego krajana 🤔 ???
czy znowu niemiec będzie pluć nam w twarz?
czy nie ma na to jakiejś konwencji?
państwo ze złym PR ( nie możemy zapomnieć)
i to kogo? chłopaka z sercem na dloni !?
przecież od Alka bije dobroć.!

to się w głowie nie mieści