Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 53297 razy)

Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
ale zdaje sie cała rzecz polega na tym ze Alek nagrał i opracował film nie ze swojego komitetu
a z cudzego a tego robić nie wolno bez zgody

Nie. Po pierwsze Alek był obecny na miejscu i był jedną ze stron w rozmowie, która została nagrana - nie opublikował więc nic cudzego. Po drugie żaden komitet sądowniczy się nie odbył, bo zanim zdążył się odbyć przedstawiciele Strażnicy stwierdzili, że niedopuszczalne jest, aby podczas takiego komitetu oskarżonemu towarzyszył ktoś inny (w tym wypadku właśnie Alek) i na tym rozmowa się skończyła. Strażnicę boli właśnie to, że został wyjęty na światło dziennie fakt, że nie tylko istnieje w ich procedurach instytucja sądów kapturowych, ale że podczas takich rozpraw oskarżony nie ma żadnego prawa do obrony czy posiadania adwokata - co na nagraniu zostało wyraźnie stwierdzone przez jednego z ich przedstawicieli.

Jest im to na tyle nie na rękę, bo sami będąc na ławie oskarżonych w innych krajach zarzekali się, że u nich nie ma żadnego wewnętrznego systemu sądowniczego, a ten film wyraźnie pokazuje, że jednak takowy istnieje.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2020, 16:14 wysłana przez mav »


Offline Iza

Nie,Uncja to nie jest nagranie z Komitetu, tylko luźna rozmowa ze starszymi, zanim komitet się rozpoczął.
Nie ma upubliczniania wizerunku, nie ma twarzy, nie ma nazwisk. Ale w sądzie trzeba się obronić.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
mav taka podpowiedź, przypnij wątek na stronę główną w osobnej ramce abo cuś :]


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
I ja się dorzucę jak potrzeba. Tak jak to napisał mój przedmówca, to może być precedens. Jak WTS przegra ten proces, to będą się bali własnego cienia. A wtedy zażądać od nich odszkodowania za straty psychiczne. 
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Iza

Chcę podziękować Wam wszystkim, którzy okazali nam wsparcie i wyrazili gotowość pomocy i współpracy w związku z pozwem Organizacji przeciw mojemu Mężowi.
 Wasze reakcje przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie w znalezienie prawnika. Informuje ze ta potrzeba juz jest zaspokojona.
Na razie trwają konsultacje prawne . W zależności od ich wyniku podejmiemy decyzje co dalej robić.
 
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


dwaswiaty

  • Gość
I ja się dorzucę jak potrzeba. Tak jak to napisał mój przedmówca, to może być precedens. Jak WTS przegra ten proces, to będą się bali własnego cienia. A wtedy zażądać od nich odszkodowania za straty psychiczne.
Myślę, że porażkę wkalkulowali w koszty.. czy to precedens? - nawet jeśli, to będzie to sygnał, że wrzucać sobie możesz, ale licz się z tym, że być może stracisz czas, zdrowie i pieniądze w sądzie i uważaj co mówisz, jakie dokładnie rzucasz oskarżenia i czy możesz je udowodnić.
Czy to zadziała? Czas pokaże, czy będą się pojawiać kolejne nagrania z tajnych sądów i przesłuchań na YouTube.
Tymczasem powodzenia życzę Alkowi i Izie!


Offline Iza

I ja się dorzucę jak potrzeba. Tak jak to napisał mój przedmówca, to może być precedens. Jak WTS przegra ten proces, to będą się bali własnego cienia. A wtedy zażądać od nich odszkodowania za straty psychiczne.
Dzięki Nemo.
A czy Wts przegra ? Nie bez powodu wybrali Niemcy na to zeby taki pozew złożyć. Maja tam mocna prawna pozycje i liczne przywileje,a  niemieckie prawo ochrony danych tez zawiera  przepisy korzystne dla nich w tej sprawie.
Poza tym to korporacja która ma kasę i prawników . A czas spędzony na procesach pewnie  raportują jako służbę dla J...y :o
A my -szczerze mówiąc - nie chcielibyśmy juz ani minuty więcej poświecić temu bagnu.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Roszada

Jako ciekawostkę powiem Wam, że Dział Prawny w Niemczech był drugim po Brooklyńskim założonym przez Towarzystwo, już w roku 1926:

„Przyświecało im hasło: »Rozgłaszajcie, rozgłaszajcie, rozgłaszajcie wieść o Królu i jego Królestwie!« W tym samym roku kler w Niemczech nakłonił policję do zatrzymania pewnych Badaczy Pisma Świętego rozpowszechniających publikacje biblijne. Nie był to odosobniony wypadek. Do roku 1926 na wokandę sądów niemieckich trafiło 897 takich spraw. Z powodu tylu procesów Towarzystwo Strażnica musiało w roku 1926 utworzyć Dział Prawny w magdeburskim Biurze Oddziału. W roku 1928 w samych Niemczech wytoczono Badaczom Pisma Świętego 1660 spraw sądowych i z roku na rok wywierano na nich coraz silniejszą presję” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 678-679).

Tylko wtedy im wytaczano procesy, a teraz oni innym. Taka zemsta? ;)


Offline PoProstuJa

Czy jest jakieś forum na którym udzielają się niemieccy "odstępcy"?
Może oni będą w stanie pomóc i dodatkowo nagłośnić tę sprawę?


Offline Roszada

Czy jest jakieś forum na którym udzielają się niemieccy "odstępcy"?
Może oni będą w stanie pomóc i dodatkowo nagłośnić tę sprawę?
Gedeon badał kiedyś to środowisko.
Okazuje się, że niemieccy ŚJ są najbardziej 'prawi'. Prawie brak odstępców. Więcej pewnie polonijnych. ;)
Ja widzę to po literaturze niemieckiej, dostępnej w necie. Bardzo mało jej w stosunku do ang.


Offline Aliki

No nie do końca tak jest... Na anglojęzycznym reddicie dostałam wiadomość że Berlin jest pełen odstępców... Istnieje nawet niemiecka wersja Reddit exjz... No i jwhelp zmienione ostatnio na jzhelp... Funkcjonuje strona bruderinfo... Można sobie sporo gadżetów dla exów kupić - kubki, szklanki, koszulki, bluzy sportowe...
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2020, 19:18 wysłana przez Aliki »


Offline Do

https://www.bruderinfo-aktuell.org

Tam jest między innymi forum


Offline Roszada

Ooo to budujące, że Niemcy też wybudzają się...  :)
Ale pewnie słabo, skoro naszych pod sąd się bierze, a nie ich. :(

To co podał Do ma zaledwie Total Users: 595
No i jakby zaistniało dopiero w 2019 czy 2020 r., jak tam czytam.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2020, 19:37 wysłana przez Roszada »


Offline Do

A to fakt jak na kraj z populacją ponad 83m to aktywność nie jest za duża. Stronka generalnie jest bardzo profesjonalna i merytoryczna jak na mój gust.


Offline Aliki

Misha Anouk za wydanie książki Goodbye Jehova tu Niemczech został pozwany do sądu jeśli się nie mylę...