Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 53289 razy)

Offline Salome

Nie można zostawiać Alka i Izy samych z tym tematem. Nie będzie sekta pluć im w twarz.
Znam temat z pierwszej ręki i jestem zbulwersowana i jednocześnie zszokowana metodami działania orga.

Wielu aktywistów może znaleźć się za chwilę w podobnej sytuacji. WTSowi pali się grunt pod nogami, ludzie się budzą i odchodzą, kasa topnieje, odszkodowania rosną.....

Sekta właśnie tego chce, żeby odstępcy po odejściu z orga schowali głowę w piasek i siedzieli nakryci kocem płacząc w samotności w ciemnym pokoju........ Niedoczekanie.

Jak najbardziej popieram temat zrzutki na prawników.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Do

Chętnie zamiast do skrzynki z rzucę się dla Alka i Izy.
Kochani do tej pory odwaliliście kawał dobrej roboty i sami na pewno nie zostaniecie.


Offline Tortowy SkrytoŻerca

WTS może sobie chcieć, nic im nie zrobią - chcą forsować temat, bo mają nadzieję że może się uda.
Gdyby sądzenie ludzi, za publikowanie rozmów w których uczestniczyli było takie proste, to już dawno część nas by siedziała.
Iza i Alek wyjdą z tego cało, WTS niczego w tej sprawie nie zdziała bo to w głowie się nie mieści żeby zasądzić od kogoś grzywnę za film na youtubie. Jeszcze wspomnicie moje słowa, skończy się to spektakularną porażką WTS'u.

Co oczywiście nie oznacza że można spocząć na laurach, trzeba wspierać naszych w tej sprawie i zrobić wszystko aby WTS jeszcze dotkliwiej oberwał w tym procesie. Sam też popieram Alka i Izę finansowo i mentalnie.


Offline Arvena

Możesz wrzucić tutaj zdjęcie tego pisma?
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Sytuacja ta pokazuje, że brakuje man sprawnie działającego stowarzyszenia/fundacji która zajmowała by się takimi sprawami.
Dzięki temu można było by organizować rożnego uradzając zbiórki oraz poza oficjalnie przeprowadzanymi akcjami informacyjnymi (na które byłby uzbierany odpowiedni budżet) świadczyć pomoc prawną oraz psychologiczną.
Tylko broń boże jakaś fundacją/stowarzyszenie religijna, wchodzi w grę tylko coś świeckiego nie związanego z żadną religią.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline prot

Mamy już takie stowarzyszenie. Prezes zamiast działać, to siedzi pół dnia na forum i wyciąga jakieś opowieści z krypty.


Offline hello_him

Strażnica i tak nie uratuje już swojego zszarganego wizerunku a jeszcze oberwą rykoszetem za wniesienie tej sprawy. Strzelili sobie w kolano. Znowu Lett będzie jęczał ze więcej wydają niż otrzymują !!
Alek i Iza jesteśmy z Wami !!


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Cześć wszystkim , zgadzam się z Roszadą trzeba walczyć ICH bronią . Film narusza ICH dobra osobiste ?! a co z naruszaniem naszych dóbr osobistych ? czym są te ich dobra osobiste? Na czym polega to naruszenie?
Prawnik niezbędny!!
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2020, 03:05 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Vog

Zbiórka to dobry pomysł. Ciekaw jestem czy przemyśleli to, że ten pozew zwiększy popularność filmu. W koncu to co zakazane smakuje świadkom najlepiej. Ciekawe dlaczego akurat to nagranie, może chodzi o niemieckie prawo w którym mają już doświadczenie w temacie blokowania treści.


Offline Iza

Zbiórka to dobry pomysł. Ciekaw jestem czy przemyśleli to, że ten pozew zwiększy popularność filmu. W koncu to co zakazane smakuje świadkom najlepiej. Ciekawe dlaczego akurat to nagranie, może chodzi o niemieckie prawo w którym mają już doświadczenie w temacie blokowania treści.
Tak chodzi o to nagranie gdyż zostało na terenie Niemiec nagrane . Sad Krajowy w Berlinie prowadzi postępowanie.
Koszt prawnika to na chwile obecna 1500 € ale bedziemy wnosić o zwolnienie z kosztów.
Wartość sporu :6200 euro
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Ciekaw jestem czy przemyśleli to, że ten pozew zwiększy popularność filmu. W koncu to co zakazane smakuje świadkom najlepiej.

Chyba właśnie nie do końca to przemyśleli. Od dłuższego czasu byliśmy spokojni i nic nie publikowaliśmy. Filmik sobie wisiał ale nie był jakis hiper popularny. Teraz otworzyli puszkę pandory i mocno się zdziwią jak zobaczą jaki rozgłos ta sprawa zyska. Już napisałem o tym na Reddicie i odzew jest ogromny, sprawą zainteresował się Cedars, jacyś ludzie na Twitterze o tym piszą i udostępniają dalej. Strażnica jeszcze pożałuje tego, że po tym wszystkim co nam zdobiła znowu po latach z nami zadarła.


Offline Salome

Sekta zabrała ludziom dusze, wiele lat życia, rodzinę, znajomych, a teraz chce jeszcze zabrać pieniądze....Niech sami ściągną z neta swój obrzydliwy broadcasting z mową nienawiści i swoje artykuły propagandowe, które krzywdzą ludzi od dziecka i piorą im mózgi. Jakby tak kilka tysięcy pozwów wpłynęło do WTS na raz z roszczeniem o odszkodowanie za straty moralne, to by się ich prawnicy spocili. Mam ochotę takiego ping ponga rozpocząć z nimi.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Safari

Czy idziecie do mediow? Moze jakies organizacje walczace o wolnosc slowa? Albo jakis znany youtuber moglby wspomniec ta sprawe? Niemieckojezyczne media?

Co za sytuacja! Za maluczkich sie biora.

Hej nadarzynscy szpiedzy. Ja sie zastanawiam czy ktos z was nie traci wiary. Wcale bym sie nie zdziwila. Tak tak, to WY jestescie po tej "dobrej" stronie. To wam Jehowa blogoslawi. Normalnie jak o tym wszystkim pomysle to chce mi sie tak wracac do tej sekty. Tak sie rozbiegam I juz juz wracam. Mam nadzieje ze jacys z was sie obudza I zrozumieja jak bardzo krzywdzicie ludzi.

A poki co tez mysle, ze ekspozycja w mediach bylaby najlepsza bronia.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Moze jakies organizacje walczace o wolnosc slowa?

No przecież są Zniewoleni Sebastiana, na pewno już bierze się do roboty! :P


Offline Roszada

Warto by podczas procesu zabłyszczeć i pokazać znajomość procedur Towarzystwa.
Np. wykorzystać taki fragment z Paście.

JEŚLI OBWINIONY GROZI WSZCZĘCIEM KROKÓW PRAWNYCH
18. Gdy obwiniony grozi wszczęciem kroków prawnych przeciwko starszym, komitet zawiesi postępowanie i bezzwłocznie zadzwoni do Działu Prawnego.
19. Jeśli ze starszymi skontaktuje się jakiś dziennikarz lub prawnik reprezentujący winowajcę, nie powinni udzielać żadnych informacji o sprawie ani potwierdzać, że powołano komitet sądowniczy. Powinni podać następujące wyjaśnienie: »Duchowa i fizyczna pomyślność Świadków Jehowy jest dla starszych sprawą najwyższej wagi, toteż chętnie udzielają oni pomocy duchowej członkom zboru. Starsi świadczą taką duchową pomoc z zachowaniem poufności. Dzięki temu osoby, które szukają pomocy starszych, nie muszą się martwić, że to, co powiedzą starszym, zostanie później komukolwiek wyjawione. Dlatego nie udzielamy informacji o tym, czy starsi spotykają się lub w przeszłości spotkali się z którymś członkiem zboru w celu udzielenia mu pomocy«. W razie potrzeby starsi mogą poprosić rozmówcę o nazwisko i numer telefonu oraz poinformować go, że skontaktuje się z nim ich prawnik. Potem powinni jak najszybciej zadzwonić do Działu Prawnego.
20. Gdyby władze poprosiły starszych o poufne dokumenty zboru lub o zeznania na temat poufnych spraw zborowych, nadzorcy powinni bezzwłocznie zadzwonić do Działu Prawnego” (‘Paście trzodę Bożą’ (1 Piotra 5:2) 2019 rozdz. 15:18-20).