Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Starsi - kto ich ma wyznaczać?  (Przeczytany 15885 razy)

Mario

  • Gość
Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 22:39 »
Jeśli chodzi o Twoje pytania, Mario, to jedynym czynnikiem, który przy wyborze starszych można przypisać oddziaływaniu ducha Bożego, jest zestaw wymagań postawionych im w Biblii, włączając w to znane słowa z 1 Tymoteusza 3:1-5. Gdyby rzeczywiście duch Boży osobiście mianował każdego ze starszych, jak to kiedyś napisano w Strażnicy, to po pierwsze, wykluczone byłyby jakiekolwiek pomyłki, a po drugie, oznaczałoby to ni mniej ni więcej, iż Bóg jest zobowiązany przyjmować do wiadomości decyzje personalne podejmowane przez NO i innych starszych. 

Z wszystkim zgadzam się oprócz pomyłek starszych. No bo przecież Duch Święty musi zakładać że starsi są niedoskonali i także popełniają błędy.


Mario

  • Gość
Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 22:43 »
Jak kiedyś zażartowałam że ja w sumie też mogę wcinać chlebek i popijać winkiem bo nikt mi nie udowodni co mam w sercu i głowie to mnie zrugano.


W Poznaniu "Winogrady" była kobieta , która co roku piła wino i jadła chleb a nie była Św J . Podczas Pamiątki bracia wyrywali jej wręcz emblematy żeby nie mogła tego czynić ;)


Offline Ameliia

Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 22:45 »
Może była namaszczona  ;D


Mario

  • Gość
Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 22:48 »
No oni muszą w jakiś sposób być zaakceptowani przez zbór, bo inaczej to są chorzy psychicznie:

„Liczba spożywających emblematy. Jest to liczba wszystkich ochrzczonych osób, które spożywały emblematy podczas Pamiątki. Czy jest to zatem liczba pomazańców żyjących jeszcze na ziemi? Niekoniecznie.  Pewne czynniki - między innymi dawne przekonania religijne lub nawet zaburzenia psychiczne bądź emocjonalne - mogą powodować, że ktoś błędnie uzna, iż ma powołanie niebiańskie. Dlatego nie da się ustalić dokładnej liczby pomazańców na ziemi; zresztą nie jest nam to potrzebne. Ciało Kierownicze nie prowadzi listy wszystkich osób spożywających emblematy” (Strażnica 15.08 2011 s. 22).


 To prawda , kobieta o której napisałem poniżej to bardzo miła pani ale jako że spożywała emblematy Św J mówili , że jest psychiczna. A jak oburzali się, kiedy po Pamiątce rozmawiałem z nią i chwyciłem pod rękę ( była w starszym wieku ) i odprowadziłem do drzwi.


Mario

  • Gość
Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 22:51 »
Może była namaszczona  ;D

Kto wie ????

Na pewno chciała upamiętnić Wieczerzę Pańska w sposób opisany w Biblii.


Mario

  • Gość
Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 22:53 »
Roszado, spokojnie. Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem: ... A potem nastąpiła wielowiekowa przerwa... I tyle w tym temacie.


Roszada wierzy w sukcesję apostolską opartą na KK i dla niego nie ma przerwy...


dawid

  • Gość
Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:00 »
To niech te kościoły udowodnią, że apostołowie przekazali im jakieś dary. Jeśli tego nie pokażą czarno na białym, to możesz te ich twierdzenia włożyć spokojnie pomiędzy bajki.


Offline Ameliia

Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:03 »
W bajki to raczej nie przejdzie dzieci z roku na rok coraz mądrzejsze i nawet w doborze bajek wybredne to tylko ja taka durna wierzyłam bo musiałam.


dawid

  • Gość
Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:08 »
Nie byłaś durna, tylko nie miałaś wiedzy. Nie znam się na pieczeniu ciasta, ale chyba samo w sobie to nie znaczy, że jestem durnowaty.


Offline Ameliia

Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:14 »
Ostatnio usłyszałam że szatan mną powoduje więc kto wie może ja też NAMASZCZONA tyle że ciut inny sposób


Mario

  • Gość
Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:15 »
Ostatnio usłyszałam że szatan mną powoduje więc kto wie może ja też NAMASZCZONA tyle że ciut inny sposób
Według niektórych teorii Szatan to sprzymierzeniec człowieka i jego opiekun , którego bóg -twórca wyrzekł się, więc może nie jest tak źle ;)


Offline Ameliia

Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:20 »
No toć ponoć zawsze trzeba w coś wierzyć.  A jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.


Offline awmala

Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:32 »
Ostatnio usłyszałam że szatan mną powoduje więc kto wie może ja też NAMASZCZONA tyle że ciut inny sposób
Ja też ten cudny tekst o opętaniu przez diabła słyszę od dłuższego czasu.


Offline Ameliia

Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:33 »
Jeszcze trochę a okrzykną nas nie ODSTĘPCAMI a wyznawcai szatana


Offline awmala

Odp: Starsi - kto ich ma wyznaczać?
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 23:36 »
Jeszcze trochę a okrzykną nas nie ODSTĘPCAMI a wyznawcai szatana
A ja normalna "światuska"....
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2015, 23:43 wysłana przez awmala »