Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza  (Przeczytany 14330 razy)

Offline dziewiatka

Odp: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 12:28 »
Jestem dyslektykiem i na zwracanie mi uwagi na błędy wyrobiłem sobie ,odpowiednią postawę .Nie napiszę jaką bo to niecenzuralne.  Tak na marginesie jak coś mi świeci na czerwono to poprawiam.


Offline M

Odp: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 12:29 »
Ja też to zauważyłem dziewiątka. Bez urazy, po prostu Twoje posty wyglądają jak "ściana tekstu" i dlatego ciężko się je czyta. Wystarczy, że przy każdej zmianie myśli naciśniesz "Enter" i będziesz pisał krótsze zdania i już będzie dużo lepiej :)

Osobiście też czasem mam z tym problem, dlatego zawsze po napisaniu postu czytam go, a potem w razie potrzeby poprawiam. Dlatego przy tak wielu moich postach jest napis "ostatnia zmiana..." ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2015, 12:32 wysłana przez M »


Offline falafel

Odp: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 13:04 »
Myślę, że nie warto zaśmiecać tego ważnego tematu rozważaniami na temat czyjegoś stylu pisania. Tak jak pisałem arielowu na pw, mimo, że powinniśmy dbać o język, nie warto tego komuś wytykać publicznie na forum.


Online Stanisław Klocek

Odp: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 14:23 »
Jezus wypowiadając słowa zapisane w Mat: 18 rozdziale mówił oprawie żydowskim a nie chrześcijańskim.
Na mej stronie  umieściłem artykuł p. t. Wykluczanie Świadka Jehowy. Są tam w miarę liczne argumenty biblijne, które zestawiłem z literaturą ŚJ, która, albo nie zauważa, albo podważa biblijne zmiany ST z PG (NT), ale również uwidacznia sprzeczność niejawnej praktyki komitetów sądowniczych z podawaną interpretacją swej literatury.  (niektóre przypadki mają uzasadnienie, ale na żądanie oskarżonego o jawności, nie powinno robić przeszkód, o ile nie zaszłyby szczególne przypadki niejawności) Podkreślić chcę, że w mym przypadku nie uchylałem się, a wręcz sam domagałem się ks przed całym zborem. W swym odwołaniu do Nadarzyna podałem o różnych uchybieniach proceduralnych, a jednym z nich o tym, że nie podano mi biblijnej mej winy oraz jego uzasadnienia. Mało tego, gdyż do tej pory domagam się ujawnienia mi formularza S-77, na którym znajdują się oskarżyciele i przedstawiony przez nich zarzut. Niestety jak dotąd bez rezultatu. Dokumenty korespondencji z Nadarzynem posiadam, jak i odwołania do innych instytucji.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2015, 14:27 wysłana przez Stanisław Klocek »


dawid

  • Gość
Odp: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 12:40 »
Sądzę, że nadszedł czas na pierwsze podsumowania, żeby nie ciągnąć tematu w nieskończoność. Nie ulega wątpliwości, że w społeczności chrześcijan musi istnieć jakiś system sądowniczy, żeby uchronić ją przed szkodliwymi wpływami, o których mowa w Biblii. Z przytoczonych przez Was wersetów wynika, że system ten ma pozostawać pod kontrolą zboru. Oczywiście poszczególnymi sprawami nie musi się zajmować cały zbór, gdyż może do tego wyznaczyć swoich przedstawicieli, na przykład wybranych przez siebie starszych. Podsądny powinien być pisemnie powiadomiony, kto i o co go oskarża, aby mógł przygotować linię obrony i w razie potrzeby powołać świadków. Wszelkie decyzje powinny być oparte na wyraźnie sprecyzowanych zasadach biblijnych (a nie na jakiś spekulacjach czy dywagacjach), a wszelkie wątpliwości należałoby interpretować na korzyść oskarżonego.  Każdemu, kto upiera się przy złym postępowaniu, albo po prostu nie chce się już identyfikować ze zborem chrześcijańskim, powinno się pozwolić spokojnie odejść, nie stosując wobec niego żadnych represji. Myślę, że takie podejście byłoby sprawiedliwe, uczciwe i po prostu ludzkie.         


Offline ariel

Odp: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 13:44 »
Dawidzie, zgoda :) .
http://thaleia.pl/
Unitariański serwis apologetyczny. Since 1999..
One God, the Father and one Lord, Jesus Christ...


dawid

  • Gość
Odp: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 14:51 »
Problem jednak w tym, że starsi nie są wybierani przez zbór i nie podlegają jego kontroli, więc czują się bardzo pewni siebie (czyli: bezkarni), gdy mają poparcie nadzorcy obwodu. Kwestia wyboru starszych wymaga osobnego omówienia, dlatego chciałbym ją przenieść do nowego wątku.


Mario

  • Gość
Odp: komitet sądowniczy - instytucja rodem ze średniowiecza
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Czerwiec, 2015, 16:18 »
Problem jednak w tym, że starsi nie są wybierani przez zbór i nie podlegają jego kontroli, więc czują się bardzo pewni siebie (czyli: bezkarni), gdy mają poparcie nadzorcy obwodu. Kwestia wyboru starszych wymaga osobnego omówienia, dlatego chciałbym ją przenieść do nowego wątku.

Ciekawy temat. Zapraszam do założenia nowego wątku.