Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rolf Furuli autor książki broniącej 607r wzywa do reformy Świadków Jehowy?  (Przeczytany 9823 razy)

Offline Triss

Swoją drogą, ciekawe czy również farmaceuci są sprawdzani pod kątem wydawania preparatów wczesnoporonnych w aptece :/ a znam sporo sióstr które pracują w takim charakterze.
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Roszada

Jak na złość tego listu w Archiwum nie ma (list Ciała Kierowniczego z 15 czerwca 2018 r.:):

https://wtsarchive.com/letters/do-gron-starszych

Chyba że ma go właściciel ale nie wstawił. :(


Offline donadams

Swoją drogą, ciekawe czy również farmaceuci są sprawdzani pod kątem wydawania preparatów wczesnoporonnych w aptece :/ a znam sporo sióstr które pracują w takim charakterze.

A stosując takie arbitralnie rozróżnienia czy brat może produkować takie środki w fabryce? Czy brat logistyk może wprowadzić taki środek na stany magazynowe? Czy na kompletacji brat może realizować zamówienie i układać takie środki na palecie? Czy inny brat może ją streczować? Czy brat operator wózka może taką paletę załadować na samochód? Czy brat kierowca może dostarczyć taki środek do punktu aptecznego? Tyle pytań, tak niewiele odpowiedzi!
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Trinity

Swoją drogą, ciekawe czy również farmaceuci są sprawdzani pod kątem wydawania preparatów wczesnoporonnych w aptece :/ a znam sporo sióstr które pracują w takim charakterze.
u nas chyba nie ma wczesnoporonnych 🤔
jest ta dzień po, ale ona nie pozwala zagnieździć
się jajeczku.
nie chcę wchodzić na grzązki grunt bo za chwilę
forum rozgrzeje się do czerwoności.
osobiście pamiętam jak moja bratowa w zamierzchłych czasach wyszła od ginekologa
z kwitkiem a nie z receptą na tabletki anty
bo doktor zasłonił się klauzulą sumienia.
sorki za offtop


Offline donadams

Wiesz, akurat ten konkretny temat nie ma znaczenia. Chodzi raczej o to, że w każdym temacie można zadać mniej lub bardziej absurdalne pytania i ustalenie jednej granicy zazwyczaj nie rozwiązuje problemu.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline julia7

Może by książkę przetłumaczyć na polski? Tłumacz nie kosztowałby drogo (można zrobić zrzutkę i wydać to w pdfie bezpłatnym). Autor też pewnie wyraziłby zgodę na translację ;)


Offline donadams

Książka jest udostępniana odpłatnie, z tego co wiem, więc pewnie i wydanie polskie, zgodnie z wolą autora, musiałoby być udostępniane odpłatnie.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline julia7

Mi wysłał to nieodpłatnie. Odpłatności wymaga zapewne wydawnictwo, w którym to wydał. Napisałam mu maila. Można z nim ponegocjować. Jakbyście chcieli to mogę z nim pogadać i zobaczymy jakie przedstawi warunki.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Na książce się znam, bo nie czytałem. Pewnie są tam ciekawe sprawy poruszane. Z tego co piszą ludzie, to facet może podzielić los Raymonda.
Do tematów pobocznych się odniosę. Jak pisałem, to zwyczajnie powtarzanie.

Facet chyba jeszcze żyje. Na starość ma się odpały - to wiadomo. Zna go pół Polski. Był tzw wykładowcą terenowym. W grupie może 30 starszaków (to z dziurawej pamięci) powiedział, że Ew. wg. Mateusza 24:45 -47 jest w świetle różnych polskich tłumaczeń pytaniem otwartym. Wielu się podaje, ale nikt nie wie kim jest ów niewolnik. Kto wtedy załapał, to zrozumiał. Nie wiem co sądzi teraz o współczesnym CK. Może dla niego to już Kewin Clain :D

Co do tego podłączania z krwią. Poznałem dziewczynę od świadków, która skończyła jakieś te fakultety medyczne. Opowiadała, jak to w ramach praktyk szkolnych, miała podłączyć kogoś do krwi. Nie wiem, czy pełnej, czy niepełnej. Odmówiła wykonania czynności zasłaniając się wyszkolonym sumieniem. Pytanie teraz, na czym szkoliła sumienie? Powiedziała (jadę z pamięci), że jej Biblia to powiedziała. Jeżeli ona nie przyjmuje, to nie podaje. Pewnie też nie oddaje. Gdy się zapytałem o sytuacje hipotetyczną, że jest jakąś weganką, to czy by mi podała kotleta schabowego? Trochę zaczęła myśleć. Nie jest dziś ŚJ. W chwili opisanego incydentu była młodą ochrzczoną.


Offline donadams

Mi wysłał to nieodpłatnie. Odpłatności wymaga zapewne wydawnictwo, w którym to wydał. Napisałam mu maila. Można z nim ponegocjować. Jakbyście chcieli to mogę z nim pogadać i zobaczymy jakie przedstawi warunki.

Kto wysłał ci nieodpłatnie? Na Reddicie jest napisane, że to autor oczekuje wpłaty za książkę w pdf. W każdym razie można nad tym pomyśleć. Jeśli będą jasne jego warunki, można zrobić na forum wątek o tym i zobaczyć czy będą chętni wesprzeć akcję finansowo.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline julia7

Kto wysłał ci nieodpłatnie? Na Reddicie jest napisane, że to autor oczekuje wpłaty za książkę w pdf. W każdym razie można nad tym pomyśleć. Jeśli będą jasne jego warunki, można zrobić na forum wątek o tym i zobaczyć czy będą chętni wesprzeć akcję finansowo.

Napisałam do niego prywatnego maila, nie przez Reddita. Żeby książkę oficjalnie przetłumaczyć trzeba zapytać o warunki wydawnictwo, nie Autora. Mam maila do wydawnictwa. Pewnie zażądają jakiejś opłaty, ale wtedy my nie musimy żądać w PL opłaty za pdf. Zapytam jakie są warunki zatem. Chyba, że namówimy jakieś wydawnictwo na publikację tego? Jak myślicie: ile osób by to kupiło gdyby książka kosztowała 20-30 zł?


Offline Roszada

Jeśli on krytykuje Przekład Nowego Świata 2013, to znaczy że w nim nie miał ŻADNEGO udziału, a przecież:
Cytuj
Rolf Johan Furuli (ur. 19 grudnia 1942) – norweski lingwista, wykładowca języków semickich na Uniwersytecie w Oslo oraz w Norweskim Instytucie Paleografii i Filologii Starożytnej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rolf_Furuli

Kto, jak nie on, powinien być co najmniej konsultantem przy powstaniu tego przekładu ŚJ.

Miałem rację pisząc, że oni przez automatycznego translatora tłumaczą Biblię. :-\

Co do tłumaczenia książki, to nie zapalajcie się. Sytuacja jest dynamiczna i jak wykluczą go to zapewne powstanie kolejne rozszerzone wydanie.
Poza tym po wykluczeniu wierzę, że odrzuci cześć poglądów, które tu jeszcze broni.

Bo jak można zwalczać rok 1919, co robi, a równocześnie bronić roku 1914, który jest łączony z rokiem 1919?
On zrobił pierwszy krok krytyki. Przyjdzie kolejna refleksja po wykluczeniu.

R. Franz podobnie wiele poglądów zmienił po wykluczeniu.


Offline julia7

Mogą go wykluczyć jak jest koronawirus?


Offline donadams

Chyba, że namówimy jakieś wydawnictwo na publikację tego? Jak myślicie: ile osób by to kupiło gdyby książka kosztowała 20-30 zł?

Myślę, że wtedy kupiliby ją tylko ci, którzy już teraz mają do niej dostęp w wersji angielskiej + kilka innych osób. Lepiej wziąć koszty na siebie i mieć możliwość swobodnego dysponowania książką (chciałbym móc np. legalnie wysłać komuś kopię). Chyba, że warunki wydawnictwa będą zaporowe, cokolwiek by to oznaczało na ten moment.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.