Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czas po epidemii  (Przeczytany 41015 razy)

Offline DontBeUnkind

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #210 dnia: 16 Lipiec, 2020, 22:10 »
Powiedzmy sobie szczerze ile da się tak kierować ludźmi poprzez internet?
Pandemia korona wirusa może okazać się zabójcza dla Organizacji,bo kasy zacznie brakować!

Przeciętny Świadek jest tak wytresowany, że włącza Zooma 20 minut wcześniej, żeby „pobyć z braćmi”. Przebierają się z domowych dresików w garnitury/spódniczki, żeby przez 2h siedzieć w tym odświętnym stroju w domowych pieleszach, na własnej kanapie, patrząc się w ekran laptopa/tabletu. Nawet wody się nie napiją, bo na zebraniu nie wolno. Może wychodzą na klatkę, nie wiem 🤷🏼‍♀️   

Na każdym zebraniu słyszę jak Jehowa wspaniale zapewnia nam pokarm przez Zooma w tych trudnych czasach pandemii. Nawet jakby przyszedł list, że od dzisiaj zebrania będą realizowane telepatycznie to oni to łykną bez znieczulenia.

Kontrola starszych ma się świetnie. Uwierz mi na słowo. Wszystko inne może leżeć, ale piecza nad trzodą to jest priorytetowe zadanie, a Zoom to ułatwia. Nie trzeba się umawiać, sprzątać mieszkania, nie trzeba zachowywać pozorów ludzkich odruchów, zainteresowania. Oszczędność czasu dla pasterzy. Odpalamy Zooma, zero smak talk czekając na herbatę i ciasto, przechodzimy do konkretów.

Kasa? „Drodzy bracia, ponieważ wszyscy cierpimy z powodu pandemii covid-19, chcielibyśmy ogłosić że CK zdecydowało się przyspieszyć prace nad budową JW Holywood, żeby umilić nam nasze cotygodniowe spotkania na Zoom większą ilością materiałów filmowych. Niestety, wiąże się to ze zwiększeniem nakładów finansowych m.in. przez środki ochrony osobistej wolontariuszy. Chociaż nigdy nie prosiliśmy o datki, to uważamy że jeśli znalibyście naszą sytuacje finansową to z pewnością z radością nas wesprzecie materialnie.”

« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2020, 22:46 wysłana przez DontBeUnkind »
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #211 dnia: 16 Lipiec, 2020, 23:54 »
czy ja dobrze rozumiem, że w dzisiejszych czasach osoba bez nowoczesnego telefonu z zoomem nie ma szansy aby nadążać za rydwanem Jehowy?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Proctor

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #212 dnia: 17 Lipiec, 2020, 01:37 »
czy ja dobrze rozumiem, że w dzisiejszych czasach osoba bez nowoczesnego telefonu z zoomem nie ma szansy aby nadążać za rydwanem Jehowy?
Dobrze rozumiesz. Ostatnio pomagałem kupić  starszej osobie nowy tablet.
Na poprzednim zoom nie działa.


Offline Takajaja

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #213 dnia: 17 Lipiec, 2020, 07:08 »
Dobrze rozumiesz. Ostatnio pomagałem kupić  starszej osobie nowy tablet.
Na poprzednim zoom nie działa.

No tak...śmiali by sie ze starszych osob katolikow, ze swoje emerytury zostawiają w kosciele, a sami nie lepsi. A nawet gorsi. Bo w org to wymóg miec sprzet, bo bez niego ani rusz. I taki biedny wyznawca jest pozostawiony sam sobie.
Nie masz sprzetu, nie ma cię....
Przykre...
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2020, 07:16 wysłana przez Takajaja »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #214 dnia: 17 Lipiec, 2020, 08:42 »
Co więcej, osoby które w ostatnich latach nie przeszły na nowy system komorkowo-tabletowy są traktowane w znanych mi zborach jako osoby które są słabe duchowe. Jak to powiedziała jedna z betonowych sióstr, ta pandemia wyraźnie pokazała, że rady niewolnika są zawsze sluszne. Ci którzy się nie przystosowali kiedy był na to czas, teraz zostali pozbawieni dostępu do kanału życia i musieli tracić czas na dostosowanie się. To jest współczesne spełnienie się proroctwa o pannach mądrych i glupich.....


Offline Storczyk

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #215 dnia: 17 Lipiec, 2020, 09:49 »
Nie zdaję sobie sprawy, że to właśnie na niej się to proroctwo spełnia... :(
 


Offline Trinity

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #216 dnia: 17 Lipiec, 2020, 10:30 »
w moim rodzinnym zb jest sis już raczej swoje lata ma
zawsze byla bardzo cyfrowa pierwsz mniała kino domowe dolby soraud itp
i ku zdziwieni wszystkich nie ma zooma.
zebrania odbiera przez telefon.
i co jej zrobią?
nikt nawet nie piśnie że może być słaba duchowo!

siostrom sie już bardzo przykrzy za strojeniem sie.
widać jak się to wszystko rozjeżdża
jeszcze starowinki i betony pudrują temat, ale młodzież?
siedzą za kare, albo bez kamery



BetMen

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #217 dnia: 17 Lipiec, 2020, 10:57 »
No właśnie jak pisze Trinity,głównie starsze osoby są jeszcze zaangażowane w zebrania,choć teraz tylko na Zoom ???
Młodzi robią to,bo tak wypada,bo rodzice każą,bo nie ma nic innego do roboty popołudniami i w niedzielę!
Moim zdaniem,jak to pokolenie staruszków zacznie wymierać,to podobnie jak w KK zacznie się spadek liczby aktywnych Świadków po równi pochyłej...
My sami jesteśmy tego przykładem,a myślę że średnia wieku "odstępców" nie przekracza 50 lat :D


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #218 dnia: 17 Lipiec, 2020, 10:58 »
BetMen, kasy nie zabraknie. Po początkowych spadkach datków na początku pandemii, powoli datki idą do góry. Babcie i dziadkowie ogarneli przelewy na konto i kaska zaczyna płynąć, a koszta maleją.  Jak celnie zauważył Moyses, chociażby wózki z jednoosobowa załoga już dawno stać by mogły, a i zebrania możnaby organizować w domach albo salach. Tylko jednak coś ich trzyma przy zoomie. Myślę że czekają na szersze dane ze świata, aby zobaczyć co im się bardziej opłaca. Trzymać ludzi w domach czy wracamy do starego systemu.

Potwierdzam. Umw moim zborze odczytano ostatnio sprawozdanie finansowe i wpadło szekli trochę więcej niż zazwyczaj.


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #219 dnia: 17 Lipiec, 2020, 11:06 »
ile teraz kosztuje taki "odpowiedni" sprzęt techniczny powiedzmy w 2 letnim abonamencie? Załóżmy że babcia z emeryturką 1300zł netto nie ma odłożonych tych 2 lub 3 tysięcy aby kupić sobie taki sprzęcior za gotówkę; musi pójść z odcinkiem emerytury i z dowodem osobistym do salonu GSM i kupić "odpowiedni" sprzęt w "odpowiednim" abonamencie; ile taki abonament może kosztować?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #220 dnia: 17 Lipiec, 2020, 11:15 »
No właśnie jak pisze Trinity,głównie starsze osoby są jeszcze zaangażowane w zebrania,choć teraz tylko na Zoom ???
Młodzi robią to,bo tak wypada,bo rodzice każą,bo nie ma nic innego do roboty popołudniami i w niedzielę!
Moim zdaniem,jak to pokolenie staruszków zacznie wymierać,to podobnie jak w KK zacznie się spadek liczby aktywnych Świadków po równi pochyłej...
My sami jesteśmy tego przykładem,a myślę że średnia wieku "odstępców" nie przekracza 50 lat :D
Dokładnie tak będzie. Widoczne to jest bardzo np. w Niemczech, gdzie na salach 'królewskich' siedzą przeważnie  bracia sędziwi w latach.. Dzieci i młodzieży jest bardzo mało.


Offline Triss

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #221 dnia: 17 Lipiec, 2020, 13:30 »
Przed kamerę siadam równo z powitaniem przewodniczącego zebrania. Dlaczego? Nie wiem jak u was, ale mam dosyć słuchania tego gdakania. Każdy kto akurat włącza zooma i odpala kamerkę zostaje przywitany przez siostry "kierowniczki" i tylko słychać : "dzień dobry Helenko, dzień dobry Kaziu, Witaj Zbyszku, ooo witaj Aniu "
I tak przez 20 minut... Co zebranie...
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Proctor

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #222 dnia: 17 Lipiec, 2020, 16:07 »
ile teraz kosztuje taki "odpowiedni" sprzęt techniczny powiedzmy w 2 letnim abonamencie? Załóżmy że babcia z emeryturką 1300zł netto nie ma odłożonych tych 2 lub 3 tysięcy aby kupić sobie taki sprzęcior za gotówkę; musi pójść z odcinkiem emerytury i z dowodem osobistym do salonu GSM i kupić "odpowiedni" sprzęt w "odpowiednim" abonamencie; ile taki abonament może kosztować?
Zawsze bardziej opłacało się kupować w sklepie. Sprzęt + abonament w sieciach komórkowych wychodzi drożej. W RTV AGD lub Media Markt wychodzi taniej bo raty 0%.


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #223 dnia: 17 Lipiec, 2020, 17:04 »
Zawsze bardziej opłacało się kupować w sklepie. Sprzęt + abonament w sieciach komórkowych wychodzi drożej. W RTV AGD lub Media Markt wychodzi taniej bo raty 0%.
a bez abonamentu te wszystkie zoomy będą działać? i oglądanie jw.org oraz brudnego kastingu?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #224 dnia: 17 Lipiec, 2020, 17:58 »
Tylko czekać jak pojawią się tablety marki JW.org
Z systemem  operacyjnym Nowy Świat.

Tablety będą takie jak wszystkie inne wyprodukowane w Chinach tylko z logo JW.org, coś jak nasza polska Manta.
A system to też Android tylko ze specjalną nakładką, która pozwoli tylko na przeglądanie wiadomego serwisu, no ewentualnie na logowanie się do swojego konta bankowego żeby zrobić przelew.