Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomoc w obliczu epidemii  (Przeczytany 7120 razy)

Offline pikola2000

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Marzec, 2020, 09:13 »
Szukam wiedzy w różnych miejscach po prostu. Nic nadzwyczajnego dużo podróżuję a obecnie jestem uziemiona totalnie. Potrzebuję dodatkowej wiedzy o sj a jako takie forum się prezentujecie. Myślałam że znajdę tu jakieś dodatkowe info na temat bieżących poglądów sj i sytuacji na świecie która dotyka wszystkich. Nie szukam wiedzy o tym kto z kim spał gdzie oraz ile razy bo mam dość takich klimatów w firmie. Jeśli możecie jakoś w kilku zdaniach podać mi jakieś konkrety których nie wiem to poproszę a jeśli nie to trudno. Interesuje mnie co wszyscy robią teraz w 2020 roku bo licytowanie się na brudy z przeszłości mam na co dzień w TVN i TVP wystarczy zmienić kanał w TV.  Zakładam maskę i idę na zakupy. Pozdrawiam.


Offline hiacynta

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Marzec, 2020, 09:26 »
Jako instytucja wyznania ŚJ, to nie słyszałem o przekazaniu jakiejś kwoty na wsparcie walki z koronawirusem. Jednak Caritas zbiera. Jak na razie z mizernym skutkiem, ale zawsze coś. Papież również przekazał 30 respiratorów. Nie jestem za tym aby dowalić komuś, ale trzymajmy się faktów. ŚJ głośno ''wrzeszczą'', że prawdziwych chrześcijan można poznać po miłości. Tylko, że ta miłość nie ma być ograniczona do wąskiego grona. Co CK przekazało na walkę z wirusem? Czy zachęciło wspołwyznawców do podjęcia jakiś działań? ŚJ pełnią społeczną misję. Inni też. Normalne jest dla mnie, że mamy prawo porównać jak rzeczywiście w krytycznej chwili te wyznania zdają społeczny egzamin. A więc jak ŚJ wypadają w porównaniu z innymi? Przecież to oni lubią się tak porównywać i dowalać tym drugim. Byłem ŚJ i wiem z jaką satysfakcją i pychą wynosili się ponad innych nie szczędząc sobie achów i ochów.
 
Nie jestem fanem KK. Nie będę jednak zakłamywał rzeczywistości. Czy KK mógłby sypnąć groszem? Mogłby, bo ma. Pomimo tego i tak robi o wiele więcej od SJ.

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-we-wloszech-papiez-przekazal-wloskim-szpitalom-30-respiratorow-4515656

https://gk24.pl/dyrektor-caritasu-w-walce-z-koronawirusem-wszystkie-rece-na-poklad/ar/c1-14875249

Świadkowie pomagają swoim i jak już to zrobią to z fanfarami a teraz siedzą w chalupach i łącza telefoniczne blokują na głoszenie z tego co wiem to nie pomagają światu,bynajmniej u mnie w mieście


Offline Storczyk

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Marzec, 2020, 09:32 »
Pojedynczo, ludzie dziela się i wplacaja na badania naukowe i kupno
respiratorow. Nikt nie pyta, kto z tych urządzeń, bedzie korzystał, wyznawca jakiej religii? O Swiadki Jehowy? Tych nie podłączamy do respiratora, tylko naszych z wyznania KrK?
Zbierają pieniądze w necie i wolontariusze robią zakupy starszym osobom numery telefonów  porozwieszane po klatkach, aby osoby starsze zadzwoniły gdy potrzebują czegoś, nie wychodziły same do sklepów !

Każdy wie jak jest, swiadki skupiaja sie na" końcu " , i całą energię w to lokują.

Może pomogą miedzy sobą "braciom oddanym jehowie, " ale na tym pomoc sie urywa .


« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 09:34 wysłana przez Storczyk »


Offline hiacynta

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Marzec, 2020, 09:35 »
Pikola 2000 jak szukasz wiedzy o św jeh to u źródła pytaj szukaj piwnic, bo ponoć tam mają się schować w obliczu końca świata 😉🙂


Offline on-on

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Marzec, 2020, 09:54 »
Nie wiem czy to wiecie ale na 99% wirus uciekł w Chinach wskutek eksperymentów z ludzkim i zwierzęcym DNA a potem "materiał genetyczny" czyli zakażone zwierzę zostało sprzedane na targu jak zwykłe mięso. Generalnie gratuluję zabawy w "PanaBoga" i stworzenie kolejnego problemu dla wszystkich przez manipulowanie kodem genetycznym roślin zwierząt i wirusów.
(...)

Konkrety proszę bez personalnych wycieczek... :)

Konkretnie podaj na to źródło.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Marzec, 2020, 09:54 »
Szukam wiedzy w różnych miejscach po prostu. Nic nadzwyczajnego dużo podróżuję a obecnie jestem uziemiona totalnie. Potrzebuję dodatkowej wiedzy o sj a jako takie forum się prezentujecie. Myślałam że znajdę tu jakieś dodatkowe info na temat bieżących poglądów sj i sytuacji na świecie która dotyka wszystkich. Nie szukam wiedzy o tym kto z kim spał gdzie oraz ile razy bo mam dość takich klimatów w firmie. Jeśli możecie jakoś w kilku zdaniach podać mi jakieś konkrety których nie wiem to poproszę a jeśli nie to trudno. Interesuje mnie co wszyscy robią teraz w 2020 roku bo licytowanie się na brudy z przeszłości mam na co dzień w TVN i TVP wystarczy zmienić kanał w TV.  Zakładam maskę i idę na zakupy. Pozdrawiam.

Więc pytaj. Czego nie wiesz? Masz wyszukiwarkę na forum. Użyj jej. Jeśli czegoś nie znajdziesz to załóż wątek i pytaj o konkrety. Nie rób bałaganu.  ;)


Offline pikola2000

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Marzec, 2020, 10:06 »
To znaczy że sj w ogóle nigdzie nie pracują teraz w czasie epidemii i nie chcąc ryzykować swojego życia zamknęli się po piwnicach ? Czy oni wszyscy mają piwnice w takim razie ? Nie znam w ogóle tematu. A co jeśli epidemia potrwa 3 miesiące ? A gdyby teraz na przykład nastąpił jakiś wybuch na słońcu bo przecież takie rzeczy się zdarzają jest to opisane naukowo i padłby Internet to takie bandy jak teraz w Hiszpanii i we Włoszech pojawiłyby się na całym świecie. Bandy które kradną gwałcą biją i mordują aż wojsko na ulicę jak po wojnie muszą wystawiać bo to grozi masowymi rozruchami. Lodowiska zamienione w kostnice. W tej chwili internet nas ratuje. A co jeśli.... Stawianie pytań jest domeną homo sapiens. Niewiele trzeba żeby się nasza cywilizacja cofnęła do epoki kamienia łupanego. 90% młodzieży potrafi w dzisiejszych czasach wyłącznie "pocierać smartfona"'. Czasami jedną ręką potrafią pocierać smartfona a drugą gmerać sobie w majtkach i na tym się niejednokrotnie kończą umiejętności wielu młodych ( i nie tylko ) ludzi. Nie mam czasu czytać całego forum. Piszę i pytam na bieżąco to co mnie konkretnie interesuje. Przecież nie przeczytam całego forum. Mam ciekawsze zajęcia.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 10:09 wysłana przez pikola2000 »


Offline Fantom

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Marzec, 2020, 10:28 »
Zawracasz gitarę. Co Cię konkretnie interesuje? Poza gwałtami w Hiszpanii , co żrą świnie itp. itd. W temacie ŚJ pytam. Chcesz konkretów, a sam mącisz.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Storczyk

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Marzec, 2020, 10:44 »
To znaczy że sj w ogóle nigdzie nie pracują teraz w czasie epidemii i nie chcąc ryzykować swojego życia zamknęli się po piwnicach ? Czy oni wszyscy mają piwnice w takim razie ? Nie znam w ogóle tematu. A co jeśli epidemia potrwa 3 miesiące ? A gdyby teraz na przykład nastąpił jakiś wybuch na słońcu bo przecież takie rzeczy się zdarzają jest to opisane naukowo i padłby Internet to takie bandy jak teraz w Hiszpanii i we Włoszech pojawiłyby się na całym świecie. Bandy które kradną gwałcą biją i mordują aż wojsko na ulicę jak po wojnie muszą wystawiać bo to grozi masowymi rozruchami. Lodowiska zamienione w kostnice. W tej chwili internet nas ratuje. A co jeśli.... Stawianie pytań jest domeną homo sapiens. Niewiele trzeba żeby się nasza cywilizacja cofnęła do epoki kamienia łupanego. 90% młodzieży potrafi w dzisiejszych czasach wyłącznie "pocierać smartfona"'. Czasami jedną ręką potrafią pocierać smartfona a drugą gmerać sobie w majtkach i na tym się niejednokrotnie kończą umiejętności wielu młodych ( i nie tylko ) ludzi. Nie mam czasu czytać całego forum. Piszę i pytam na bieżąco to co mnie konkretnie interesuje. Przecież nie przeczytam całego forum. Mam ciekawsze zajęcia.
Świadkowie Jehowy to w większości budowlancy, zainteresuj sie jak jest na rynku budowlanym?
Kobiety w większości nie pracuja wogole.

Z młodzieżą, nie zgadzam sie zupełnie
Znam wilelu wspaniałych mlodych ludzi zainteresowanych swoim dobrem kształcą sie rozwijają

Straszny pesymizm i negatywizn  od Ciebie bije ...
Swiat nie jest czarno biały .





Offline Kyuubi

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Marzec, 2020, 11:08 »
Szukam wiedzy w różnych miejscach po prostu. Nic nadzwyczajnego dużo podróżuję a obecnie jestem uziemiona totalnie. Potrzebuję dodatkowej wiedzy o sj a jako takie forum się prezentujecie. Myślałam że znajdę tu jakieś dodatkowe info na temat bieżących poglądów sj i sytuacji na świecie która dotyka wszystkich. Nie szukam wiedzy o tym kto z kim spał gdzie oraz ile razy bo mam dość takich klimatów w firmie. Jeśli możecie jakoś w kilku zdaniach podać mi jakieś konkrety których nie wiem to poproszę a jeśli nie to trudno. Interesuje mnie co wszyscy robią teraz w 2020 roku bo licytowanie się na brudy z przeszłości mam na co dzień w TVN i TVP wystarczy zmienić kanał w TV.  Zakładam maskę i idę na zakupy. Pozdrawiam.

piotrandryszczak.pl - tu masz duzo o świadkach dod A do Z
równierz roszada tez pisze na temat publikacji itp
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 11:10 wysłana przez Kyuubi »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Marzec, 2020, 11:29 »
Pikola 2000  ...  przestan  peplac  jak  przekupa  na rynku  i  skup  sie na konkretnym  temacie  !
Chcesz  konkretnej  wiedzy , to  otwoz  nowy watek  z lista  pytan  i  poczekaj na  odpowiedzi .
Takie  sa  tu  reguly  .   :-*


Offline pikola2000

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Marzec, 2020, 11:35 »
Storczyku dzielę się tutaj nie swoimi emocjami tylko ogólnie dostępną wiedzą której cała masa jest dostępna na przykład w sieci. Nie mam wpływu na to jakie emocje u Ciebie to wywołuje podobnie jak nie mam wpływu na to że jutro wstanie słońce a gazety napiszą to albo tamto. Jeśli chodzi o młodzież to wiem o czym mówię bo pracuję z młodzieżą i wiem jakie ma problemy większość z nich. To jest reality a nie odczucia. Co do niektórych postów to mam wrażenie że to forum funkcjonuje troszkę jak związek wyznaniowy a przynajmniej ma takie cechy. Rozumiem że najlepiej będzie pogadać z jakimś sj o tym jak to oni widzą ten tak zwany koniec świata bo ja mam osobiste wrażenie że ten koniec świata to wcale nie koniec świata tylko koniec obecnej cywilizacji w kształcie jaki znamy w tej chwili. W tematach religijnych się nie wypowiadam bo od dziesięcioleci nie chodzę do żadnego kościoła. Skoro to jest forum o sj a nikt nie umie się konkretnie wypowiedzieć jak sj widzą to co się dzieje teraz i dlaczego a co mnie właśnie najbardziej interesuje no to sorry może rzeczywiście pomyliłam Fora. W takim razie Fora ze Dwora :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Marzec, 2020, 11:35 »
Zawracasz gitarę. Co Cię konkretnie interesuje? Poza gwałtami w Hiszpanii , co żrą świnie itp. itd. W temacie ŚJ pytam. Chcesz konkretów, a sam mącisz.

Z tego co przeczytałem to oprócz gwałtów w Hiszpanii jest jeszcze jedno zainteresowanie (podwójne) pocieranie ręką smartfona z jednoczesnym gmeraniem drugą w majtkach i chyba na tym się zainteresowania pikoli2000 kończą.  ???
Tylko współczuć współczesnej młodzieży skoro skazana jest by pracowały z nią osoby pokroju naszej nowej forumowej gwiazdeczki (zapewne noszącej trampeczki).
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 11:38 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Takajaja

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Marzec, 2020, 11:52 »
Pikola2000, dzieki za twoje wypowiedzi, ale zaśmiecasz wątek.
Przecież widac że są tu działy i tematy.
Jeśli ci sie nie chce czytać wszystkiego to wystarczy zalozyc swoj watek dyskusyjny i pytac. Kto bedzie chciał to ci odpowie.

A ty nie dosc ze jestes nowa, to od razu atakujesz i masz pretensje...
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 11:56 wysłana przez Takajaja »


Online Reskator

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Marzec, 2020, 12:00 »
Dodam do tego wywodu gospodarczego iż w ciągu tygodnia oficjalnie w Polsce zatrzymało biznes 11 tys podmiotów,przedsiębiorcy złożyli wnioski o zawieszenie działalności co to oznacza- nie będą płacić podatków, ZUS-u,składek Jak na ironię te wnioski są dla przedsiębiorców pomocą w obliczu epidemii z pracownikami domyślacie się co będzie.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 12:05 wysłana przez Reskator »