Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020  (Przeczytany 5356 razy)

Marzena

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Marzec, 2020, 14:24 »
Pamiątka nudna jak niewiem co. Na jednej pamiątce żeśmy się przed rozpoczęciem śmiały tak po prostu babskie pogaduszki to podszedł do nas jeden gburowaty starszy i przywołał nas do porządku że to nie czas i miejsce na radość gbur jeden 😠😠

Bo śj mają jedno jedyne święto i nawet z tego im nie wolno się cieszyć. Bo w tym ważnym dniu dla nich muszą ustępować miejsca ludziom, dla których to święto nie ma znaczenia, a sami muszą wychodzić do drugiej salki. Gdzie tu logika, gdzie radość, gdzie w ogóle cokolwiek...



Offline Siedemtwarzy

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Marzec, 2020, 14:46 »
Pamiątka jest nudna, bo SJ robią wszystko, żeby nie podobne to było do żadnego innego święta religijnego. Dlatego tacy smutni są , przed salą zawsze stoi kolejeczka wyczekującą nadejscia zaproszonych zainteresowanych, tych co się nie dali nabrać na podwiezienie. I te zawiedzione twarze, bo jednak nie przyszli. Większość próbuje wejść w zadumę, tylko wygląda to bardziej jakby walczyli z galopująca sraczką, takie dziwnie wykrzywione w grymasie twarze. Jeszcze przed era wyświetlanych wykladow, zdążył się jakiś starszy co chociaż ciekawie wykład powiedział. Dziś i to jest nudne.
Czasami zdarzają się ludzie co po pamiątce zapraszają się na jakas kolację do knajpy, czy do domu. Przynajmniej jakas namiastka świętowania, ale przez starszych praktyka raczej potępiana. Poprostu, spędzic jak najwięcej, a później spadać do domu bo drugi zbór czeka w kolejce. Jak w fabryce


Offline HARNAŚ

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Marzec, 2020, 14:56 »
U mnie w domu był jeszcze zakaz oglądania telewizji tego dnia , można było dopiero po Pamiątce i nie szedłem do szkoły , tylko na poranną zbiórkę specjalną  . Dziwiło mnie to , bo przecież  to własnie po Pamiątce jest dzień , w którym działy się wielkie rzeczy a tymczasem my funkcjonowaliśmy już wtedy normalnie . To tak jakby dla świadków najważniejsza była wieczerza Jezusa z uczniami a nie fakt aresztowania , przesłuchań , cierpienia i wreszcie śmierci .


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Marzec, 2020, 15:04 »
U mnie w domu był jeszcze zakaz oglądania telewizji tego dnia
Jak u mnie w Wielki Piątek. :)


Offline witja

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Marzec, 2020, 15:08 »
U mnie w domu był jeszcze zakaz oglądania telewizji tego dnia , można było dopiero po Pamiątce i nie szedłem do szkoły , tylko na poranną zbiórkę specjalną  . Dziwiło mnie to , bo przecież  to własnie po Pamiątce jest dzień , w którym działy się wielkie rzeczy a tymczasem my funkcjonowaliśmy już wtedy normalnie . To tak jakby dla świadków najważniejsza była wieczerza Jezusa z uczniami a nie fakt aresztowania , przesłuchań , cierpienia i wreszcie śmierci .
U mnie podobnie z tv tylko do końca dnia


Marzena

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Marzec, 2020, 15:26 »
U mnie w domu był jeszcze zakaz oglądania telewizji tego dnia , można było dopiero po Pamiątce i nie szedłem do szkoły , tylko na poranną zbiórkę specjalną  . Dziwiło mnie to , bo przecież  to własnie po Pamiątce jest dzień , w którym działy się wielkie rzeczy a tymczasem my funkcjonowaliśmy już wtedy normalnie . To tak jakby dla świadków najważniejsza była wieczerza Jezusa z uczniami a nie fakt aresztowania , przesłuchań , cierpienia i wreszcie śmierci .

Uroczysty obiad był to chyba jedyna rzecz, a tak to dzień jak co dzień.


Offline hiacynta

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Marzec, 2020, 15:49 »
Ja tam lubię świata katolickie piękne są teraz to nie mam oporu żeby stroiki robić piękny wianek na drzwiach przed domem dekoracje i to jest piękne i te piosenki świąteczne cudne ogólnie aura tych świąt piękna ale pamiątka żenada 😥a śmieszne to jest że niby śj nie obchodzą świąt katolickich a w domach nagotowane, napieczone tylko choinki im brakuje myślę że w głębi sercu brakuje śj takiej atmosfery jaką mają katolicy.


Offline varny

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Marzec, 2020, 15:57 »
Ja tam lubię świata katolickie piękne są teraz to nie mam oporu żeby stroiki robić piękny wianek na drzwiach przed domem dekoracje i to jest piękne i te piosenki świąteczne cudne ogólnie aura tych świąt piękna ale pamiątka żenada 😥a śmieszne to jest że niby śj nie obchodzą świąt katolickich a w domach nagotowane, napieczone tylko choinki im brakuje myślę że w głębi sercu brakuje śj takiej atmosfery jaką mają katolicy.
A księdza po kolędzie też gościsz? Kropidełko wodą święconą i napis K+M+B przyjmujesz oraz za powyższe usługi co łaska płacisz?
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2020, 16:11 wysłana przez varny »


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Marzec, 2020, 15:59 »
A księdza po kolędzie też gościsz? Kropidełko wodą święconą i napis K+M+B 2 przyjmujesz oraz za powyższe usługi co łaska płacisz?
Znam ŚJ co przyjmują, bo sobie chcą pogadać z księdzem raz w roku. :)
Nie płacą co łaska. ;)


Offline hiacynta

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:06 »
A księdza po kolędzie też gościsz? Kropidełko wodą święconą i napis K+M+B 2 przyjmujesz oraz za powyższe usługi co łaska płacisz?

Nie nie ja tylko w święta się wkręciłam i dobrze mi z tym ☺️


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:11 »
Jak u mnie w Wielki Piątek. :)

Przebijam, u mnie ,zakaz ruchu ciężarówek
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline varny

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:16 »
Znam ŚJ co przyjmują, bo sobie chcą pogadać z księdzem raz w roku. :)
Nie płacą co łaska. ;)
Pogadac zawsze można o ile ksiądz chce. Do mnie jak przyszedł i dowiedział się co i jak, wyczuł że nie zarobi więc poszedł dalej


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:25 »
Pogadac zawsze można o ile ksiądz chce. Do mnie jak przyszedł i dowiedział się co i jak, wyczuł że nie zarobi więc poszedł dalej
On wiedział z góry że nie zarobi, bo ma kartotece, kto zacz.
Więc nie bój żaby. ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:27 »
Pogadac zawsze można o ile ksiądz chce. Do mnie jak przyszedł i dowiedział się co i jak, wyczuł że nie zarobi więc poszedł dalej
Chcesz pogadać to umów się do niego . Kolęda nie jest do takich celów aby prowadzić dysputy z rozżalonymi


Offline Takajaja

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Marzec, 2020, 16:35 »
Ja tam lubię świata katolickie piękne są teraz to nie mam oporu żeby stroiki robić piękny wianek na drzwiach przed domem dekoracje i to jest piękne i te piosenki świąteczne cudne ogólnie aura tych świąt piękna ale pamiątka żenada 😥a śmieszne to jest że niby śj nie obchodzą świąt katolickich a w domach nagotowane, napieczone tylko choinki im brakuje myślę że w głębi sercu brakuje śj takiej atmosfery jaką mają katolicy.

Nie poznaje kolezanki :)) Hiacynta....a taki beton podobno z ciebie był hihi....
Ale przypomnij mi...ty bylas kiedys katoliczką czy od ur w rodzinie SJ?
Bo jesli katoliczką no to sie nie dziwie :)), ale jeśli SJ to przecieram oczy ze zdumienia że taki zachwyt świetami teraz masz :))
Ale ciesz się, ciesz...po to żyjemy zeby cieszyc sie życie. A nie organiczać sie pierdołami bo coś wolno, coś nie wolno itp