Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020  (Przeczytany 5312 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Marzec, 2020, 06:42 »
Mnie by się podobało jakbyś tak zagrała jeszcze na gitarze. Chwyty znasz. ;)


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Marzec, 2020, 13:58 »
Przypominamy udział w Pamiątce w Polsce:

1997 - 246 485 osób (Rocznik ŚJ 1998)

2010 - 212 002 osoby (Rocznik ŚJ 2011)
2011 - 213 284 (Rocznik ŚJ 2012)
2012 - 206 964 (Rocznik ŚJ 2013)
2013 - 200 871 (Rocznik ŚJ 2014)
2014 - 201 135 (Rocznik ŚJ 2015)
2015 - 191 524 (Rocznik ŚJ 2016)
2016 - 190 613 (Rocznik ŚJ 2017)
2017 - 185 246 (Sprawozdanie z działalności w poszczególnych krajach)
2018 - 180 603 (Sprawozdanie z działalności w Świadków Jehowy na całym świecie 2018 s. 4).
2019 - 177 379 (Sprawozdanie z działalności w Świadków Jehowy na całym świecie 2019 s. 4).

Obstawiam 170 000 w tym roku. ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Marzec, 2020, 15:31 »
Koronawirus może spowodować wprowadzenie zakazu zgromadzeń, co jak wiadomo sprawia, że zakazane smakuje lepiej. Nawet jeśli takowego zakazu nie będzie to świeżo po doniesieniach medialnych o zachorowaniach oraz o wpływie na gospodarkę, giełdę itd wielu może dojść do wniosku, że to jednak czasy końca i zapragnie schronić się pod Jehową. Może się okazać, że odnotują wzrost liczby lub spadek nie będzie aż taki jakiego im życzy Roszada... choć wolałbym się mylić  ;)


Marzena

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Marzec, 2020, 15:41 »
Uważam, że wszyscy przyjadą do Polski  i spadku żadnego nie będzie 😉 nasz kraj jest przecież wolny od wirusa.


Offline ondre

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Marzec, 2020, 16:15 »
Koronawirus może spowodować wprowadzenie zakazu zgromadzeń, co jak wiadomo sprawia, że zakazane smakuje lepiej. Nawet jeśli takowego zakazu nie będzie to świeżo po doniesieniach medialnych o zachorowaniach oraz o wpływie na gospodarkę, giełdę itd wielu może dojść do wniosku, że to jednak czasy końca i zapragnie schronić się pod Jehową. Może się okazać, że odnotują wzrost liczby lub spadek nie będzie aż taki jakiego im życzy Roszada... choć wolałbym się mylić  ;)
Czy uważasz, że w kraju gdzie nie ma zakazu ich działalności a byłby tylko wprowadzony czasowy zakaz zgromadzeń, ze względu na niebezpieczeństwo pandemi, SJ zorganizowaliby by zgromadzenie?
O manipulacje CK można posądzać, ale o celowe narażanie swoich wyznawców na choroby to już pierdzielenie głupot.
Porównywanie ŚJ do sekty "Świątynia Ludu" Jima Jonesa, w której prawie 1000 osób popełniło samobójstwo trąci ostrym przegięciem.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2020, 17:00 wysłana przez ondre »


Offline Technolog

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Marzec, 2020, 16:56 »
Wino powinno być po upływie doby, jak jeden starszy powiedział o możliwości spożyciu chleba po Pamiątce. ;)
To ja nie wiem. Ostatnio chleb wcinałem zaraz po Pamiątce, jak sprzątałem ze sceny. Nawet najbardziej ortodoksyjny starszy powiedział mi tylko, żebym nie jadł tak na widoku, bo ktoś może się zgorszyć.


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Marzec, 2020, 17:03 »
Koronawirus może spowodować wprowadzenie zakazu zgromadzeń, co jak wiadomo sprawia, że zakazane smakuje lepiej. Nawet jeśli takowego zakazu nie będzie to świeżo po doniesieniach medialnych o zachorowaniach oraz o wpływie na gospodarkę, giełdę itd wielu może dojść do wniosku, że to jednak czasy końca i zapragnie schronić się pod Jehową. Może się okazać, że odnotują wzrost liczby lub spadek nie będzie aż taki jakiego im życzy Roszada... choć wolałbym się mylić  ;)
A tu wspomnienie sprzed 100 lat o zakazie z powodu epidemii grypy:  :)

https://sjwp.pl/historia-swiadkow-jehowy/zakaz-zgromadzen-w-roku-1918-z-powodu-epidemii/msg212350/#msg212350
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2020, 17:12 wysłana przez Roszada »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Marzec, 2020, 17:23 »
Czy uważasz, że w kraju gdzie nie ma zakazu ich działalności a byłby tylko wprowadzony czasowy zakaz zgromadzeń, ze względu na niebezpieczeństwo pandemi, SJ zorganizowaliby by zgromadzenie?
O manipulacje CK można posądzać, ale o celowe narażanie swoich wyznawców na choroby to już pierdzielenie głupot.
Porównywanie ŚJ do sekty "Świątynia Ludu" Jima Jonesa, w której prawie 1000 osób popełniło samobójstwo trąci ostrym przegięciem.
Co chciałbyś mi swoim wpisem wmówić?


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Marzec, 2020, 17:37 »
To ja nie wiem. Ostatnio chleb wcinałem zaraz po Pamiątce, jak sprzątałem ze sceny. Nawet najbardziej ortodoksyjny starszy powiedział mi tylko, żebym nie jadł tak na widoku, bo ktoś może się zgorszyć.
Wytyczne, aczkolwiek dawne, mówią:

*** w90 15.2 s. 18 ak. 11 ‛Należyte osądzenie siebie’ — w okresie Pamiątki ***
Wino i chleb to jedynie emblematy, inaczej mówiąc symbole, jeśli więc nie zostaną wykorzystane, można je zabrać do domu i później spożyć jako zwykły pokarm lub napój

*** km 3/87 s. 7 Skrzynka pytań ***
Co zrobić z emblematami po zakończeniu Pamiątki?
Emblematy same w sobie nie są święte, toteż po zakończeniu uroczystości i całego zebrania, chleb i wino można zabrać do domu, a następnie wykorzystać jak inne artykuły spożywcze (1 Sam. 21:5).

*** w82/4 s. 24 Pytania czytelników ***
W następnych dniach po obchodzeniu Wieczerzy Pańskiej nie ma potrzeby uważać użytych podczas niej emblematów za coś specjalnego lub świętego, bo w dalszym ciągu jest to tylko zwykły chleb i wino. Nie trzeba też na tę okazję przechowywać z roku na rok butelki z winem, jeżeli nabycie go nie nastręcza większych trudności.


Offline ondre

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Marzec, 2020, 18:07 »
Co chciałbyś mi swoim wpisem wmówić?
Nic nie mam zamiaru wmawiać, tylko uważam że za bardzo galopujesz


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Marzec, 2020, 18:40 »
Nic nie mam zamiaru wmawiać, tylko uważam że za bardzo galopujesz

Koń jak wygląda, każdy widzi. Przestań cwałować. Wtedy nie będzie się Tobie wydawać, że inni galopują. Jak czegoś nie rozumiesz to pytaj  ;) w przeciwnym wypadku osmieszasz się... nie napisałem nic by CK miało przy okazji pamiątki nawoływać do samobójstw ... Czyżbyś już zaczął próbować winko paschalne?


Offline ondre

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Marzec, 2020, 19:00 »
Koń jak wygląda, każdy widzi. Przestań cwałować. Wtedy nie będzie się Tobie wydawać, że inni galopują. Jak czegoś nie rozumiesz to pytaj  ;) w przeciwnym wypadku osmieszasz się... nie napisałem nic by CK miało przy okazji pamiątki nawoływać do samobójstw ... Czyżbyś już zaczął próbować winko paschalne?
OK Ok dużo tych tematów. Myślałem że chodzi o zgromadzenia.
Tak czy owak rozważania jakby zachowali się SJ gdyby był zakaz zgromadzeń ze względu na epidemię, pandemię, w przypadku czy pamiątki czy innych zgromadzeń, przypomina mi trochę zachowania opozycji w obecnej kampanii prezydenckiej.
Czyli chyba chętnie zaprosiliby tego koronawirusa, żeby mieć dodatkową okazję do krytyki rządzących.
Dlatego tego typu dywagacje uważam z du... wzięte

« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2020, 19:26 wysłana przez ondre »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Marzec, 2020, 23:21 »
OK Ok dużo tych tematów. Myślałem że chodzi o zgromadzenia.
Tak czy owak rozważania jakby zachowali się SJ gdyby był zakaz zgromadzeń ze względu na epidemię, pandemię, w przypadku czy pamiątki czy innych zgromadzeń, przypomina mi trochę zachowania opozycji w obecnej kampanii prezydenckiej.
Czyli chyba chętnie zaprosiliby tego koronawirusa, żeby mieć dodatkową okazję do krytyki rządzących.
Dlatego tego typu dywagacje uważam z du... wzięte

W tym ustępie się z Tobą prawie zgadzam. Z d..y wzięte są, ale nie dywagacje na temat taktyki ŚJ a swiadkojehowowskie znaki końca, że niby to co teraz na świecie , jakieś wojny, jakieś choroby itd itp. Co do koronawirusa i ewentualnego zakazu zgromadzeń w okresie pamiątki. Wystarczy pomyśleć... Czy ŚJ zrezygnują z obchodzenia pamiątki? Śmiem sądzić , że nie. Czy złamią zakaz zgromadzeń. Tego nie wiem. Jeśli nie, to zorganizują pamiątkę zdalną, internetowo- telewizyjną. Jaką liczbę obecnych zaraportują. Nie wiem. Czy emblematy też będą zdalne? Jeśli nie, to ilu popiję winka zagryzając plackiem? Czy liczba 144000 pęknie? Czy to już będzie Armagedon ?


Offline ondre

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Marzec, 2020, 08:14 »
Jest, jest, jest !!!!
Macie czego chcieliście  ;D ;D ;D
Koronawirus w Polsce. W Zielonej Górze
Będzie nadal temat do rozważań  co zrobią SJ
Dawać, dalej gdybać


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 7 kwietnia 2020
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Marzec, 2020, 08:25 »
Jest, jest, jest !!!!
Macie czego chcieliście  ;D ;D ;D
Koronawirus w Polsce. W Zielonej Górze
Będzie nadal temat do rozważań  co zrobią SJ
Dawać, dalej gdybać

Kto chciał? Z czego się tu cieszyć. Idź się przebadaj. Zdrowia Ci życzę.