Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - marzec 2020  (Przeczytany 1006 razy)

Offline Roszada

JW Broadcasting - marzec 2020
« dnia: 02 Marzec, 2020, 19:37 »
Tym razem młodzianin przemawia w JW Broadcasting

https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#/pl/categories/VODStudio

Popatrzcie czy coś mądrego mówi. :)


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - marzec 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec, 2020, 13:55 »
Podobno członek CK przypomina że:

przede wszystkim dawać ludziom ulotki, które kierują na jw.org, a nie same publikacje;
nie zajmować się długo osobami, z których nic nie będzie; podano przykład rozmowy z panem mającym 75 lat, który sam mówi, że jest w pewien sposób niereformowalny;
wspomina się, że chrzest w młodym wieku może okazać się dużym błogosławieństwem; ja nie wiem jak by się to miało przejawiać? ;)


Offline lma

Odp: JW Broadcasting - marzec 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec, 2020, 17:23 »
Póki co tylko przeglądałem z przeskokami. W końcówce uderza muzyka, która ewidentnie ma grać na emocjach.
Dawniej jednostka była przygotowywana do budowania swoich przekonań na "bitej wiedzy".

Obecnie trend jest chyba dokładnie odwrotny - wielbienie staje się coraz bardziej grupowe (stadne), a jednostka otrzymuje coraz bardziej spauperyzowane treści, i coraz więcej bodźców emocjonalnych.


Offline ondre

Odp: JW Broadcasting - marzec 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec, 2020, 18:38 »
wspomina się, że chrzest w młodym wieku może okazać się dużym błogosławieństwem; ja nie wiem jak by się to miało przejawiać? ;)
Czyżbyś był teraz za biblijnym wzorcem i przeciw chrztowi dzieci, skoro pytasz o przejawy błogosławieństw chrztu w młodym wieku?

Tych błogosławieństw nie znasz?
"Chrzest włącza człowieka do Ciała Chrystusa, którym jest Kościół Święty (1Kor 12, 13). Chrzest jest "powtórnym narodzeniem" do życia w łasce Bożej (J 3, 7). Bez chrztu nie można oczekiwać zbawienia (J 3, 5). Przez chrzest Bóg odpuszcza nam grzechy (Dz 2, 38). Stajemy się wówczas uczestnikami Bożej natury: "Wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa" (Gal 3, 27)."
"Odmawianie chrztu niemowlętom jest czynem krzywdzącym je, do którego żaden człowiek, także i rodzice nie są upoważnieni. Jest nawet bezprawiem i samowolą usprawiedliwianą fałszywym, powierzchownym rozumieniem słów Pisma Świętego w oderwaniu od Tradycji tj. całych wieków chrześcijańskich"

https://piotrandryszczak.pl/chrzest_dzieci.html
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2020, 19:02 wysłana przez ondre »


Offline zawsze letni

Odp: JW Broadcasting - marzec 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec, 2020, 23:14 »
chrzest w młodym wieku może okazać się dużym błogosławieństwem; ja nie wiem jak by się to miało przejawiać? ;)

Jest bardzo dużym błogosławieństwem dla władców organizacji.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/