Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet Sądowniczy Kleryka  (Przeczytany 10606 razy)

Marzena

  • Gość
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Luty, 2020, 19:38 »
Życzyłabym ci byś emocje pozostawił za sobą, ale niestety się nie da, to kosztuje sporo zachodu by zdobyć się na udział w tym co w żaden sposób nie jest sprawiedliwe. Dlatego zapytałam, czy chcesz tego, bo ja byłam za słabiutka by stawić czoła ludziom pozbawionych trzeźwego spojrzenia.


Offline Roszada

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Luty, 2020, 19:44 »
Ja też nie życzę nikomu kopania się z koniem. :-\
Ale niektórzy jednak chcą powalczyć.
To taka szkoła życia i przetrwania. :-\


Offline Sebastian

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #62 dnia: 03 Luty, 2020, 20:03 »
solidaryzuję się z Klerykiem, chociaż na jego miejscu raczej nie chciałoby mi sie kopać z koniem...
podziwiam Kleryka, że jemu chce sie chcieć...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Cytryna

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Luty, 2020, 20:30 »
Kleryku,jestem pod wrażeniem Twojej odwagi w uczestnictwie w przesłuchaniu komitetu.Niemniej zamieszczając zdjęcia ,wpisy na fb prowokowałeś.Spodziewałeś się braku reakcji ? Raczej nie.Zabawiłeś się,przysporzyłeś donosicielom i starszym roboty.Efekt był przewidywalny.Tyle.Powodzenia w prawdziwie wolnym życiu  :) :)


Offline NNN

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Luty, 2020, 20:41 »
A ja bym przygotował materiał jako swoją obronę z książki "Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego" ze strony 200 i 201 i z "Królestwo Boże panuje" str. 100-105, że ciało kierownicze i cała organizacja przez całe lata obchodziła urodziny, Boże Narodzenie, choinkę, obdarowywali się prezentami, wierzyli w krzyż i nosili go w klapach marynarek, krzyż był na Strażnicy, o której piszą dzisiaj, że ją wydają od 1879 roku,  na biurze głównym w latach 1909-1918, Nowy Rok i co tam jeszcze. Nikt nikogo nie oskarżył o odstępstwo i nikt nikogo nie wykluczył, chociaż ten niecny proceder trwał całymi latami. Niech najpierw osądzą samych siebie. I niech sobie CK najpierw wyjmie belkę z oka swego, a dopiero może doszukiwać się ździebełka w oku Kleryka. I jęzor dla nich :P Oczywiście nic to nie da, ale Kleryk odejdzie z podniesioną głową, a im będzie łyso, bo się okaże, że nie są lepsi.  Aha! Jeszcze Srażnica  ;) z 15. lipca 2013 roku dwadzieścia trzy zmiany nauk. To ci dopiero odstępstwo!
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2020, 20:47 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Luty, 2020, 20:47 »
Od razu widać, że głównym celem komitetu jest wykluczenie, nie żadna tam pomoc. Przecież w zborze aż huczy od plotek i trzeba się pozbyć problemu.
Jak ich Kleryk na koniec postraszył sądem i prokuratorem to się nagle okaże, że tak naprawdę nie było podstaw do powołania komitetu a dowody są zbyt słabe.
   Kleryku :'( :'(
   Jesteś żywym dowodem na to, co napisał w swojej wypowiedzi gerontas.
   To jest przykre, że organizacja, która rzekomo krzewi ..."mądrość miłość, sprawiedliwość i moc" ... nie liczy się z jednostką.
   Mnie osobiście to jeszcze raz przekonuje, że komitety sądownicze to odpowiednik średniowiecznej inkwizycji.
   Odpowiednie narzędzia przygotowane z góry, by ofierze odciąć łeb.
   A w czarnej teczce przyniesiony krwawy wyrok, prawie niepodważalny.

   Domyślam się, że i tak znaleźli sposób, żeby Ciebie "utopić" w tej ich oliwie "miłości" do namaszczania.
   Nie masz prawa do decyzji według swojego sumienia i jesteś dla ich doktryn niebezpieczny i siejesz zgorszenie.
   Szczególnie u tych, którzy bezczelnie Cię podglądali, śledzili i rozpowszechniali gorszące wieści.
   Jak to Kleryk obchodził pogańskie "święta" i czytał "Kryzys Sumienia".
   I wykonywał pracę związaną z popieraniem religii fałszywej.

   Szkoda, że te bezduszne śrubokręciki z komisji inkwizycyjnej tego być może nigdy nie zobaczą.
   A ich sposoby na zdobywanie dowodów oskarżenia, to szczyt moralnej hipokryzji.
   Gratulacje, nadarzyniacy i ich wierni pomocnicy, starsi itp ludziki, powinniście zawodowo pracować w komisjach śledczych.
   By tak na bezczela inwigilować człowieka i niszczyć życie.
   Lepiej jak SB, KGB, FBI, CIA i Stasi razem wzięte :'(
   Kleryku, trzymaj się dzielnie wraz z rodziną.
   Buduj życie od nowa, bez tej sekto-korporacji.
   Bo nie da się żyć w tak zakłamanym klimacie.
   Normalnie, a tego właśnie potrzebujemy.
   Pozdrawiam serdecznie.
   I gratuluję odwagi.


  "Estera"
   :-*
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Luty, 2020, 21:40 »
Witaj Kleryk:
Jak wspomniałem na początku wątku w poście, sprawa nabrała znacznego postępowania wobec Ciebie, w tym pierwszym poście napisałem bezimiennie, tak wypadało napisać z mojej strony - przepraszam.
Zaznajamiając się skrupulatnie w dalszym toku postępowania (Ww) w tej nad wyraz nadzwyczajnej sprawie na ks (Ww) - Twojej sprawie, którą opisałeś bardzo szczegółowo ( materiał przesłany w dalszej części przez Ciebie).

Przesłany ten pozew czy wytyczne uzasadnienia przez BO i skierowany na niższy szczebel tzn. zboru w którym odbył się proces przeciwko Tobie, nie mało kosztowało zbiegu Działu Prawnego aby skonstruować odpowiednie zarzuty posługując się taką interpretacją, która będzie wskazywać jednoznacznie naruszenie pewnych zasad opartych na kodeksie Biblii, którym to ugrupowanie religijne się posługuje (mam na myśli PNS).
Nazwałbym ten komitet sądowniczy (Ww) jako  proces pokazowy wobec innych, którzy posługują się taką obroną czy podobną, oraz zaznaczę - osoby, które zmierzają wystąpić na drogę prawną przeciwko tej sekcie.

Trudno, bardzo trudno walczyć orężem przeciw (Ww), udowadniając jej kłamliwe pomówienia względem osobistych roszczeń, osobistą rację w doznanej krzywdzie i niesprawiedliwemu potraktowaniu, mamy na to jednoznaczne dowody w Polsce a przykładem jest np. D.K (Owca Jehowy).
Czy słynny proces w Australii, wytoczony temu ugrupowaniu religijnemu (potocznie zwany sektą), gdzie w tak poważnym oskarżeniu o pedofilię, karcenie dzieci (stosowanie przemocy) … itd. ck(Ww), pokrętnie z wyrachowaniem zastosowało swoją obronę.
Sekty mają wewnętrzne swoje zasady doskonale dopracowane prawnie w niektórych procesach sądowych trudno orzec ich jednoznaczną winę.

Pragnę Kleryku, abyś nie popadł w stan przygnębienia czy pewnego załamania jaki doznałeś przez tą okrutną sektę(Ww).
Wiesz sam doskonale, że jesteś kochającym ojcem dla swoich dzieci i wobec żony i tak najbliżsi Ciebie spostrzegają. Wiedz, że Oni, również przeżywają na swój sposób traumę z zaistniałej  sytuacji.
Musisz wiedzieć, że Oni bardziej potrzebują Twojej miłości i wsparcia niż TY sam w tej chwili. Mimo wszystko gdy Ty głośno wołasz w rozpaczy w zaciszu czy ustronnym miejscu, aby najukochańsze dzieci i żona nie zauważyli twego dramatu życiowego zaistniałego przez sektę(Ww).
Życzę Tobie z całego serca wytrwałości, żeby wszystko ułożyło się po Twojej myśli  aby pokój i wzajemna miłość gościła w Twym rodzinnym domu. Głowa do góry – serdecznie pozdrawiam Nadaszyniak
 



Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Luty, 2020, 23:01 »
Niemniej zamieszczając zdjęcia ,wpisy na fb prowokowałeś.Spodziewałeś się braku reakcji ? Raczej nie.Zabawiłeś się,przysporzyłeś donosicielom i starszym roboty.Efekt był przewidywalny.

Chciałbym nauczyć dzieci aby nie bały się mieć swoje zdanie i je wyrażać. Nie mogłem więc bać się wrzucić ich zdjęcia gdy są przebrane za czarownice czy chować książkę kryzys pod łóżko. Jak mógłbym nauczyć ich odwagi skoro sam bałbym się robić to co uważam za słuszne?
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Luty, 2020, 23:29 »
Cześć Kleryk. Odkąd się pojawiłeś na forum śledzę Twoje wpisy i bardzo cenię ich treść. Teraz w Twoim "komitetowym" wątku kibicuję tej Twojej nierównej rozgrywce. Wiadomo, że wygrasz ten mecz, bo przecież jego wynik będzie taki jaki Ty chcesz by był. Ode mnie masz brawa już teraz  :)


Offline parasin

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #69 dnia: 04 Luty, 2020, 06:48 »
Witaj Kleryku.
 Bardzo kibicuję Twemu wątkowi. Wracają wspomnienia, czuję na nowo komitetowe koła zębate rozgniatające każdy cm kw moich najdelikatniejszych uczuć. Pozdrawiam z Doliny Parsęty.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Luty, 2020, 07:22 »
Chciałbym nauczyć dzieci aby nie bały się mieć swoje zdanie i je wyrażać. Nie mogłem więc bać się wrzucić ich zdjęcia gdy są przebrane za czarownice czy chować książkę kryzys pod łóżko. Jak mógłbym nauczyć ich odwagi skoro sam bałbym się robić to co uważam za słuszne?
Pouczający post.

FUNDAMENTALIZM RELIGIJNY W PRAKTYCE.

Przypominam sobie dwa fakty odnośnie fundamentalizmu religijnego i dosłownie śledzenia w ogóle jest to stalking jest to bezprawne traktowanie członków zboru przez  starszych kogoś kto zaczyna zachowywać się analitycznie a nie   jak bezmózgi baran feligijny .


1. Z pierwszych ust informacje i znam osobę która miała problemy jako usługujący starszy w zborze bo uwaga miała pracę na 3 zmiany również w niedzielę i niestety nieregularna(w praktyce gdy byly 3 zebrania wtedy w tygodniu to 16 w miesiacu zdarzało się to 2...3 razy w mcu) obecność czasem jako przewodniczący studium strażnicy lub szkoły teokratycznej nie nadawał się na tą funkcję..zamiany w pracy na takiej funkcji od Organizacji Bożej są dowodem braku doceniania spraw świętych..jak to brzmi...🤣.

2. Usłyszałem zapewnianie że Starsi w zborze nie zajmują się prywatnymi sprawami nie śledzą są tylko pasterzami starają się pobudzić zachęcić owce a nie śledzą i wnikają w to co ich nie dotyczy a Jehowa sam kieruje sprawami w swojej organizacji.....
Jak usłyszałem to zdanie to Jedyne co mogę powiedzieć że Świstak siedzi i zawija w sreberka tak naprawdę zachowują się jak nieudolne śledczy w Korei Północnej bo wyrok i tak jest oczywisty a mają znaleźć powód oficjalny.

Jeszcze raz gratuluję cierpliwości i podziwiam za czas poświęcony ale warto niech to ludzie czytają Niech to się ludziska uczą jaka to mądrość i wrażliwość religijnych funkcjonariuszy w praktyce wygląda.

Do czytających to Świadków Jehowy kieruje zdanie Zastanówcie się gdyby taka rozprawa bo jest to rozprawa nad faktami dowodami rzekomymi działa się w zwykłym sądzie gdzie byłby prokurator ze Strażnicy i obrońca który broni oskarżonego jak bardzo wstydzilibyście się tego O czym jest tam mowa jak bardzo wtracacie się  w życie prywatne jak czepiacie się szczegółów z życia z faktów z internetu jakieś zdjęć półek i gdyby tak odwrócić te pytania do was do roku 1975 do pokolenia roku 1914 dawnego rób tego które się zazębia do tego jak postępuje ciało kierownicze które mówi wyraźnie Jeffrey Jackson że nie są jedynymi przedstawicielami Boga Jehowy na ziemi więc ta buta religijna zeszła by w miejscu publicznym jak powietrze z napompowanego balonu.
 nabrali byście wtedy może pokory i stwierdzili byście że jesteście jedną z wielu grup religijnych gdzie ludzie czczą sobie różne bożki o różnych imionach z różnych świętych ksiąg ale na litość Nie ingeruję się w  prywatne życie ludzi i nie niszczcie ich
To byście wtedy zobaczył by kolega, koleżanka  w pracy stenogram z takich rozpraw inie musielibyście się kryć jakie to macie wspaniałe zasady Jak to was pięknie prowadzi Bóg przez jakąś organizację przypominam słowo organizacja nie istnieje ani razu w waszej świętej w przekładzie nowego świata nawet księdze.
 tak naprawdę dzięki temu że działacie w ukryciu czujecie swoją siłę.
 A  czy światłość dobro boi się jawności, czy raczej za słowami Jezusa światło stawia się w miejscu widocznym dla innych aby świeciło.
Coś widać to światło jest trochę ciemnością bo trzeba go ukrywać chyba Jezus tego nie popiera i takich metod działania śledzenia rozmów o takich rzeczach drobnych argumentów rodem z Urzędu Bezpieczeństwa z lat 50-tych po wojnie.


Myślę że nawet Prawda sama się wtedy broni bo ludzie czytając te stenogramy z rozpraw  Sami by się ogarnęli po prostu pod salami królestwa ustawiały się kolejki

 Tylko nie jestem pewien czy do wypisania się A może Pomóżcie Czy ludzie by się ogarnęli żeby przyjść do takiej organizacji co by wtedy było Jakby wyglądała wasza opinia w oczach społeczeństwa przed którymi wstydzicie się swoim pięknym nieskazitelnym rzekomo sposobem bycia i życia oraz traktowania innych.



Drogi kochany bracie i siostro,
 Świadku Jehowy, przedstawicielu Boga Jehowy na ziemi Ogarnij się i zacznij myśleć błagam.
 UZYWAJMY MÓZGU..TO NIE BOLI I MA PRZYSZŁOŚĆ.
Amen.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2020, 07:51 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline HARNAŚ

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #71 dnia: 04 Luty, 2020, 08:20 »
Chciałbym nauczyć dzieci aby nie bały się mieć swoje zdanie i je wyrażać. Nie mogłem więc bać się wrzucić ich zdjęcia gdy są przebrane za czarownice czy chować książkę kryzys pod łóżko. Jak mógłbym nauczyć ich odwagi skoro sam bałbym się robić to co uważam za słuszne?
Doskonale Cię rozumiem .
Igrałeś z systemem . Z technicznego punktu widzenia , nie mieli prawa  nawet powoływać  komitetu Gdyby to była sala rozpraw , to na podstawie przedstawionej linii obrony , każdy Sąd przychyliłby się do Twoich argumentów .
Ważne aby godnie żyć a bez tego nurtu religijnego łatwiej funkcjonować w społeczeństwie , które okazywaniem empatii już dawno prześcignęło zbór . 


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Luty, 2020, 09:07 »
To i ja jeszcze coś napiszę.
Musicie tylko wyobraźnię uruchomić.

Jedziecie do rodziny. Tam przyjęcie. Urodzinowe z tortem. Prawdę mówiąc, zwyczajny zjazd rodziny. Dostajecie szklankę lemoniady i talerzyk z ciastem. Szybka rodzinna fotka, którą tzw. światus umieszcza gdzieś w sieci. Dwóch takich się znalazło, co chcą pognębić pioniera. Pokazują mu na smartfoniku to zdjęcie. Na początek chodzi o zabranie przywileju pionierowania. W dalszej perspektywie kolejne gnębienia. Mam wrażenie, że dalej się gnębią, bo są w jednym zborze. Zdjęcie wyszukała tzw wredna koleżanka i dostarczyła starszakom, którzy tego właśnie nie miłują. 8-)

Teraz idziecie do sąsiada. Sąsiad z Wami robi sobie zdjęcie. Umieszcza fotkę w sieci. W tle jest jego choinka. Zaczynają ludzie głośno mówić o tym 'incydencie'. Nie wiem kto złapał to zdjęcie. Jednak echo się roznosi. Ta osoba chciała być pionierem 30 - to godzinnym. No i hydraulicy z jednej ulicy zaczęli się zastanawiać, czy jest to przykładna osoba. Poszedłem w 4 oczy załatwić sprawę. Mówię w czym rzecz. Mi to nie przeszkadza, ale inni nie odpuszczą na następny raz, i nic ci nie podpiszą.

Już zdobyłem doświadczenie. Kilka osób ma na FB w znajomych wykluczonych, z którymi chcą normalnie jakiś kontakt utrzymywać. Jeden nawet na przywileju. Szybko podpowiedziałem, żeby to jakoś 'przykryli', bo zaraz zacznie się polowanie. I polowanie się rozpoczęło. Na dodatek wyszło, że to całe inwigilowanie jest na poziomie niższym niż starsi zboru. O dziwo, albo może nie, robią to często kobiety. Niektóre są żonami funkcyjnych. Inne nie lubią innych. Jedną znam taką, co żre tyle prochów, że niedługo w proch się obróci.

Tak mi przyszło do głowy zrobić sobie zdjęcie z flagą i na 1 Maja upublicznić. Ciekawe jakie to będzie święto? Flaga będzie Syryjska, bo Polskiej nie mam. Ale 30 Kwietnia mogę zajumać Polską. Będę miał komitet? Za posiadanie flagi, za obchody pierwszomajowe, czy za złodziejstwo? Jeden dzień, a znalazłem 3 paragrafy na siebie.
Wcale się czasy nie zmieniły.


Offline Roszada

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Luty, 2020, 09:21 »
A tak w ogóle, to już za sam nick Kleryk powinni Cię posunąć. ;D

Na mnie kiedyś ze 3 osoby mówiły Kleryk, ale dlatego, że wtedy byłem prelegentem w seminarium duchownym.
Twoje agnostyczne podejście całkiem nie pasuje mi do Kleryka. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Luty, 2020, 09:36 »
...
Tak mi przyszło do głowy zrobić sobie zdjęcie z flagą i na 1 Maja upublicznić. Ciekawe jakie to będzie święto? Flaga będzie Syryjska, bo Polskiej nie mam. Ale 30 Kwietnia mogę zajumać Polską. Będę miał komitet? Za posiadanie flagi, za obchody pierwszomajowe, czy za złodziejstwo? Jeden dzień, a znalazłem 3 paragrafy na siebie.
Wcale się czasy nie zmieniły.

Moyses, jeśli chcesz mieć zdjęcie z flagą i uniknąć komitetu to proponuję flagę Chilijską  ;)
To ponoć flaga uświęcona przez samego Jehowę. Zdobi przecież elewację jego świętego domu.  ;D
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=_0FeSAWqlJs&feature=emb_logo
Temat omawiany tutaj:
https://sjwp.pl/neutralnosc/swiadkowie-jehowy-a-flaga-(chile)/

« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2020, 09:39 wysłana przez DeepPinkTool »