Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?  (Przeczytany 5861 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Styczeń, 2020, 16:28 »
To jest tak duże i silne parcie na raportowanie tych godzinek że nic ich nie zatrzyma przed uporczywym nękaniem tz „prawdą”
To jest niewyleczalny nałóg  :)
Pewnie teraz wertuje wszystkie dostępne poradniki i szuka , od którego razu może zaraportować odwiedziny ponowne  :)


Offline klenczon

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Styczeń, 2020, 19:17 »
Pewnie teraz wertuje wszystkie dostępne poradniki i szuka , od którego razu może zaraportować odwiedziny ponowne  :)

W zborze zdarza się że b/starszy mimo że go widujesz 2-3 razy w tygodniu
to możesz z nim nie rozmawiać nawet lata. Natomiast jak starszy
zbiera sprawozdania to nawet zadzwoni do ciebie, zaczepi cię na sali itp.
Świadczy to o tym co jest tyko ważne w tym KULCIE.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline HARNAŚ

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Styczeń, 2020, 19:57 »
Po tym co napiszesz na sprawozdaniu ocenia się czy ktoś jest silny duchowo :o cokolwiek to znaczy


Offline klenczon

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Styczeń, 2020, 07:42 »
Po tym co napiszesz na sprawozdaniu ocenia się czy ktoś jest silny duchowo :o cokolwiek to znaczy

Nie wiem czy wszędzie ale u nas mimo wielu godzinek na sprawozdaniu niektórzy byli
uznawani za trędowatych. Niegodni do zaproszeń, przyjaźni ani nawet głosu na zebraniach.
Taki stosunek nie był za takie błędy jak Dawida i Batszeby. Ale jak był błąd to koniec,
przepadłeś tak, że musi chyba minąć pokolenie by zostało wybaczone zapomniane. :)

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline hiacynta

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Styczeń, 2020, 10:27 »
Nie wiem czy wszędzie ale u nas mimo wielu godzinek na sprawozdaniu niektórzy byli
uznawani za trędowatych. Niegodni do zaproszeń, przyjaźni ani nawet głosu na zebraniach.
Taki stosunek nie był za takie błędy jak Dawida i Batszeby. Ale jak był błąd to koniec,
przepadłeś tak, że musi chyba minąć pokolenie by zostało wybaczone zapomniane. :)

U nas to się liczył kaliber człowieka jak dużo głosił to był super a jak słabeusz jak mój mąż to nawet nie mógł przy wózku stać bo starszy mu powiedział że za mało robi 🙂taka menda wózek był tylko dla wybrańców 😜a tak w ogóle niewiem czy wy tak mieliście ale ja się wstydziłam przy wózku stać pomimo że miałam pozwolenie. Chyba już wtedy miałam zadatek na wstrętnego odstepcę😂😂
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2020, 10:43 wysłana przez hiacynta »


Offline Takajaja

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Styczeń, 2020, 11:00 »
U nas to się liczył kaliber człowieka jak dużo głosił to był super a jak słabeusz jak mój mąż to nawet nie mógł przy wózku stać bo starszy mu powiedział że za mało robi 🙂taka menda wózek był tylko dla wybrańców 😜a tak w ogóle niewiem czy wy tak mieliście ale ja się wstydziłam przy wózku stać pomimo że miałam pozwolenie. Chyba już wtedy miałam zadatek na wstrętnego odstepcę😂😂

A mialo byc tak pięknie!!! Wszyscy rowni!! Zadnych podzialow! Zadnego traktowania.."ty gorszy, ty lepszy". Wszyscy bracia tacy sami!
A tu glosiciele, pionierzy sracy i pionierzy owacy, nadzorcy sracy i nadzorcy owacy, koordynatorzy....., ty malo glosisz, ty duzo, ty jestes taki, a ty owaki.... Selekcja jak w korporacji!!!

Az sie scyzoryk w kieszeni otwiera że czlowieka wykorzystali i wiekszosci osob obnizyli poczucie wlasnej wartosci do zera!!
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2020, 11:02 wysłana przez Takajaja »


Offline hiacynta

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Styczeń, 2020, 11:08 »
Takajaja odpowiedź jest prosta jakby to była religia prawdziwa to by tak nie było 🙂🙂


Offline Sinéad

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Styczeń, 2020, 16:36 »
U nas to się liczył kaliber człowieka jak dużo głosił to był super a jak słabeusz jak mój mąż to nawet nie mógł przy wózku stać bo starszy mu powiedział że za mało robi 🙂taka menda wózek był tylko dla wybrańców 😜a tak w ogóle niewiem czy wy tak mieliście ale ja się wstydziłam przy wózku stać pomimo że miałam pozwolenie. Chyba już wtedy miałam zadatek na wstrętnego odstepcę😂😂

U nas tez tak jest. Kto za mało głosi nie moze stać przy wózku.
2018 - p.i.m.o.


Offline Takajaja

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Styczeń, 2020, 16:58 »
U nas tez tak jest. Kto za mało głosi nie moze stać przy wózku.

Wszedzie tak jest i bedzie jeszcze gorzej. Ale wiekszosc tych co stoją i mają przywileje tego nie widzą bo prestiż stania przy wozku lub prestiż bycia starszym i posadania wladzy nad innymi zaciemnia im umysły.
Tylko osoby o szczerym sercu i poczuciu sprawiedliwosci sa w stanie sie wybudzic.
 Inni zyją w ciemnogrodzie!!! I wprowadzaja w czyn werset: "czlowiek, panuje nad czlowiekiem ku jego szkodzie"


Offline HARNAŚ

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Styczeń, 2020, 17:09 »
I tu mam dylemat z tym stojaczkowaniem . Osobiście nigdy nie stałem , bo za moich czasów tego jeszcze nie było . Liczyło sie naśladowanie Chrystusa , rozesłanie po dwóch i w teren  :) Wiem , że była to forma wyróżnienia , opcja wyselekcjonowana mogła reprezentować zbór w takiej służbie . Ale swego czasu , nie dalej jak rok temu , widzę , że stoi na posterunku dziewczyna , z której mężem wypiliśmy parę razy do spodu  ;) . Sama była negatywnie nastawiona do Organizacji aż czasami musiałem jak to się mówi przywoływać ja do porządku  :-[ No więc dzwonię do niej i mówię :
-słuchaj widziałem cię na stojaku . Zwariowałaś czy co ? Przecież mówiłaś , że to wstyd , siara , że ty nigdy .
-przez dwa miesiące nie zdałam sprawozdania , to mi zaproponowali żebym chociaz godzinkę na stojaku to sobie postałam.
Opcje są dwie . Primo po pierwsze brakuje silnej obsady , primo po drugie zmienili wytyczne ?


Offline Roszada

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Styczeń, 2020, 17:19 »
Pytanie tytułowe brzmi:

Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?

Ostatnio to tam prokuratorzy przychodzą, szczególnie na Zachodzie. ;)


Offline Takajaja

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Styczeń, 2020, 17:22 »
I tu mam dylemat z tym stojaczkowaniem . Osobiście nigdy nie stałem , bo za moich czasów tego jeszcze nie było . Liczyło sie naśladowanie Chrystusa , rozesłanie po dwóch i w teren  :) Wiem , że była to forma wyróżnienia , opcja wyselekcjonowana mogła reprezentować zbór w takiej służbie . Ale swego czasu , nie dalej jak rok temu , widzę , że stoi na posterunku dziewczyna , z której mężem wypiliśmy parę razy do spodu  ;) . Sama była negatywnie nastawiona do Organizacji aż czasami musiałem jak to się mówi przywoływać ja do porządku  :-[ No więc dzwonię do niej i mówię :
-słuchaj widziałem cię na stojaku . Zwariowałaś czy co ? Przecież mówiłaś , że to wstyd , siara , że ty nigdy .
-przez dwa miesiące nie zdałam sprawozdania , to mi zaproponowali żebym chociaz godzinkę na stojaku to sobie postałam.
Opcje są dwie . Primo po pierwsze brakuje silnej obsady , primo po drugie zmienili wytyczne ?

Opcja pierwsza i druga są realne i na czasie

Pytanie tytułowe brzmi:

Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?

Ostatnio to tam prokuratorzy przychodzą, szczególnie na Zachodzie. ;)

Oczywiscie ze NIE, bo nie mają po co! I nie maja do kogo! Amen :-)
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2020, 17:26 wysłana przez Takajaja »


Offline Proctor

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Styczeń, 2020, 19:42 »
I tu mam dylemat z tym stojaczkowaniem ....
Primo po pierwsze brakuje silnej obsady , primo po drugie zmienili wytyczne ?

Raczej zmienili. Dochodzą słuchy że każdy już może stać.


Offline Roszada

Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Styczeń, 2020, 19:53 »
Co do stojaków to zapominamy, że one są tylko w części krajów używane.
W roku 2018 podano, że tylko w 35 krajach, na 240 państw:

https://sjwp.pl/nowe-swiatla/2018-wzrastajaca-liczba-wozkow-i-stojakow-na-swiecie/msg135662/#msg135662

W każdej chwili mogą zlikwidować i oddać do Wietnamu. >:D


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy współcześnie ludzie przychodzą do zborów?
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Styczeń, 2020, 21:03 »
(mtg): Wieści takie obiły się o moje kłapciate uszyska, coś tam, coś tam w Francji, Polsce nie wiem ile w tym prawdy, ale wózki  podobno zastosowali, aby nie naruszać prywatności w głoszeniu na ulicy- może ktoś z WAS jest w temacie - dziękuję
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2020, 21:05 wysłana przez Nadaszyniak »