Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziś 1 dzień ZLOTU w Polsce pt. "MIŁOSC NIGDY NIE ZAWODZI" - wrzucajcie newsy...  (Przeczytany 27240 razy)

Offline Asturia

Byłem dzisiaj przy Stadionie Ślaskim (mieszkam około 1,5 km od Stadionu) z dzieckiem. Byliśmy po godzinie 12:00 czyli w okolicach przerwy. Widziałem dużo świadków wychodzących ze stadionu na zakupy (po drugiej strony ulicy jest Carrefour), na lody itp. Ale najlepszy numer był gdy pojechaliśmy z dzieckiem kolejką linową Elka w obie strony. W jedną stronę jechaliśmy sami, ale w drugą stronę do naszej gondoli wszedł gość w wieku około 50-55 lat z córką (chyba) w wieku około 5-6 lat. Był to Świadek Jehowy z plakietką na krawacie.
Postanowiłem po świadkowskiemu wykorzystać okazję i przejeżdżając na wysokości Stadionu Śląskiego mówię "zupełnie przypadkowo" do swojego dziecka:
- zobacz synku ile ludzi tam na stadionie jest. Pewnie jakiś mecz albo coś podobnego.
Ten gość postanowił wykorzystać grunt do rozmowy i mówi:
- Proszę pana tam jest dzisiaj około 20 000 ludzi.
- O to jak tu trzy tygodnie temu byłem na koncercie Rammsteina to było ponad 60 000 ludzi.
Nadal udaję, że nie wiem, że to Świadek więc pytam go:
- A co to dzisiaj tam jest za wydarzenie?
Gość z wielką dumą w głosie mówi:
- Dzisiaj jest kongres Świadków Jehowy.
Ja mówię mu:
- O! witam! Jestem byłym świadkiem :)
I w tym momencie rozmowa się ucięła :)

Przypuszczam, ze teraz będzie uważał nawet podczas wsiadania do autobusu, żeby nie spotkać odstępcy. Dodam jeszcze, że miałem na sobie czarne glany, czarne spodnie krótkie i czarną koszulkę z logo Rammsteina no i oczywiście brodę :)

oczywiście powiedziałeś super, mogłeś też powiedzieć aha pewnie spotkaliście żeby rozwiązać problem ukrywania pedofilów, panie zacne zamiary, zacne  ;D


Offline Storczyk

Tyle godzin siedzenia  z dzieciakami ,obiadu w domu ugotować nie ma kiedy  .W przerwie by coś na ciepło braciom z milosci podali ,choć grochówke   :D


Online Nikt

Tyle godzin siedzenia  z dzieciakami ,obiadu w domu ugotować nie ma kiedy  .W przerwie by coś na ciepło braciom z milosci podali ,choć grochówke   :D

Takze tego woda jest posiłki są nawet darmowa komunikacja i hotele typu Mariot ale tylko dla tych co płacą  reszta sobie może tylko na to popatrzeć.
I to uczucie kiedy dziecko daje coś dla delegata ale tylko dla tych którzy też mają torbę tak oto mamy miłość wzajemna.

Co do samego programu to odkąd zaczynam na to patrzeć z innej strony strasznie to wszystko jej powtarzalne i płytkie, a o manipulacji już nie wspominam bo się zagotuje.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline UWAGA AWARIA

Kilka moich spostrzeżeń:
Gerit Losz czy jak mu tam, wczoraj po skończonym programie wyszedł do ludzi z ochroniarzem. Serio. Nie odstępował go na krok pewien dwumetrowy i dość dobrze zbudowany Amerykanin w kapeluszu. Czyżby bał się czegoś wśród ludu Jehowy?

Na międzynarodowym w Warszawie ludzie klaskali w rytm do niektórych pieśni. Klaskali rytmicznie czekając na połączenia z innymi miastami kongresowymi (dało się usłyszeć nawet przez chwilę We will rock you- bardzo to chrześcijańskie).  Robili nawet meksykańską falę. Krzyczeli "we love you" - od razu nasunał mi się obraz młodych ludzi na różnych akcjach, którzy jak naćpani krzyczą "Jezus cię kocha".
Delegaci mało skupiają się na wybornym programie duchowym. Ważniejsze były zdjęcia i lunch boxy.

Można się porzygać od bombardowania miłością. Z daleka widać jakie to płytkie. Pierwszy lepszy przykład. Ludzie podchodzą do siebie, obściskują się mówiąc "we love you, we love you", a kobiecie, która skręcił kostkę na schodach, albo dziewczynie, która prosi żeby ją zawieźć do domu bo źle się czuję nie pomoże zupełnie nikt.

Jedyny plus, to fajnie jest popatrzeć na ludzi ubranych w piękne ludowe stroje z różnych stron świata.

Ej no tak was słucham gdzie wy na tych kongresach jesteście Love Parade?
;)
PROGNOZUJĘ ŻE O ILE TERAZ NIE SPEŁNI SIĘ PROROCTWO O POKOLENIU TO TAK SIĘ SKOŃCZY 8-)
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2019, 19:41 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline falafel

A cóż to dzisiaj za "agresywny odstępca" pojawił się na MTP w Poznaniu?


Offline klenczon

W jaki niby sposób ta organizacja religijna pomaga "sierotom i wdowom"? Zna ktoś choć jeden taki przypadek?

Obejrzyj pomoc organizacji dla ŚJ  od 18,40 min  do 32,00 min
https://vod.tvp.pl/video/sprawa-dla-reportera,23072015,20731976
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Obejrzyj pomoc organizacji dla ŚJ  od 18,40 min  do 32,00 min
https://vod.tvp.pl/video/sprawa-dla-reportera,23072015,20731976
[/b][/size]
Obejrzałem, miałem odrobinę nadziei, że pomoc w części przyszła od zboru. Ale nie, nawet słowem nie wspomniano na ten temat. Jak był na chodzie to ok. Ale jak umierał na wózku inwalidzkim to rodzina została sama. Ot taka miłość chrześcijańska od zboru, choć w literaturze piszą zupełnie co innego.



w81/9 ss. 8-14
Czy możesz pomóc wdowom i dzieciom bez ojca będącym „w udręce”?

15 Niekiedy wyłania się konieczność, by starsi zorganizowali pomoc dla osamotnionych wdów. W Trynidadzie pewna 79-letnia wdowa chrześcijańska poważnie zachorowała na raka. W końcowym stadium trzeba było się nią opiekować dniem i nocą. Otrzymywała małą zapomogę od państwa, ale nie było żadnych krewnych, którzy by jej pomogli. Mając na uwadze, aby nie przeciążyć paru osób, starsi sporządzili plan grupowych dyżurów dla licznego zespołu sióstr, które ochotniczo zgłosiły się do pomocy. Ponad sześć miesięcy gotowały one dla chorej i dbały o jej czystość, przewoziły ją, prały jej odzież, a nawet kąpały ją, gdy już nie mogła się sama poruszać. Był to przykład miłości chrześcijańskiej, który wywarł duże wrażenie na sąsiadach. Z natury rzeczy starsi nie mogą w takich wypadkach załatwić wszystkiego osobiście. Najczęściej też mają własne rodziny, którymi muszą się opiekować. Ale chętnie robią, co mogą, i cenią sobie, gdy również drudzy z własnej inicjatywy spieszą z pomocą w tego rodzaju okolicznościach.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Martin

Kilka uwag na szybko, byłem dziś we Wrocławiu:
- obecnych ok.15 300, ochrzczono coś koło setki, czyli w sumie dość sporo,
- film o Jozjaszu, jak dla mnie, technicznie spoko zrobiony, merytoryka wiadomo :). Do tego narracja a la wtsowskie słodkopierdzące flaki z olejem,
- w doświadczeniu z Afryki(?) był motyw, po którym zbierałem szczękę z podłogi. Mianowicie, bracia sobie wybudowali jakiś dach przy sali zgromadzeń. Wiadomo, słońce, deszcz itp. Po czym narrator mówi, że Ciało Kierownicze POZWOLIŁO stosować taki dach przy innych salach. Serio, ludki z jakiejś zabitej dechami Afryki musieli pytać CK z USA o POZWOLENIE na wybudowanie jakiejś trywialnej rzeczy. :D Jeśli to komuś nie uświadomi, jak paranoiczna to religia, to nie mam pytań,
- przemówienie Losch'a to był dramat. Serio, bez urazy. Koleś próbował udowodnić, że małe dzieci to jacyś degeneraci, których nie wolno za bardzo chwalić, bo wyrasta nam z tego egoistyczne społeczeństwo. Czyli stare, dobre wtsowskie: "Wymyślmy sobie problem i bohatersko go pokonajmy". Plus koleś przemawiał, jakby się dowiedział o tym wykładzie 15 min. wcześniej. Plątał się, czytał z kartki, gubił myśli, mówił jednostajnie. A tłumaczem był facet z wadą wymowy. :o Także tego 2/10, nie polecam tego lokalu. :)
Zobaczymy, jakie pyszności jutro nam zostaną zaserwowane. :)

PS. Obecnych na wszystkich kongresach było ponad 120 tys. osób. Wydaje mi się to bardzo mało, zważywszy na liczbę głosicieli w PL i dodatkowych zagranicznych delegatów.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2019, 21:45 wysłana przez Martin »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


DeepPinkTool

  • Gość
Wrocław w liczbie 15352 rano i 15215 po południu pozdrawia odstępców od prawdy biblijnej z Nadarzyna:-D

:) Czyżby 137 osób nie wytrzymało dopołudniowych bredni i postanowiło opuścić sesję popołudniową zgromadzenia?  :) ;D >:D

Jeśliby to głębiej zbadać to mogłoby się okazać że tych opuszczających było więcej niż 137 osób. Piątek dla wielu mógł być pracujący od rana i może przyszli tylko po południu. Jeśli tak się zdarzyło i skoro więc po południu frekwencja mniejsza o 137 to musiało ucztę Jehowy opuścić więcej osób. Widać nie wszystkim catering smakował.  >:D


Offline Mefiboszet

Mefiboszet, jakiś link do wypowiedzi rzecznika? żeby nie było, że tekst o nieprzeprowadzaniu zbiórek pieniężnych odstępcy wymyślili.... Please :)


Ola

  • Gość


Rzygam tęczą 🤣🤣🤣 przepraszam, ale nie udźwignęłam tego 🤣🤣🤣


Offline BrodataMalpa

:) Czyżby 137 osób nie wytrzymało dopołudniowych bredni i postanowiło opuścić sesję popołudniową zgromadzenia?  :) ;D >:D

Jeśliby to głębiej zbadać to mogłoby się okazać że tych opuszczających było więcej niż 137 osób. Piątek dla wielu mógł być pracujący od rana i może przyszli tylko po południu. Jeśli tak się zdarzyło i skoro więc po południu frekwencja mniejsza o 137 to musiało ucztę Jehowy opuścić więcej osób. Widać nie wszystkim catering smakował.  >:D
Pewnie tak, ja sobie też na przykład odpuściłem. Zawinąłem rodzinę do auta i przynajmniej w korku nie stałem. Prawdę powiedziawszy to i tak z roku na rok coraz ciężej mi tego słuchać, a odkąd wprowadzili te filmiki to już na prawdę czasem jest mi wstyd że tego słucham.


Offline Storczyk


Zawsze na zebraniach byly przemowy i porównanie jak to w kosciele podchodza z taca do każdego, a u nas nie ma tak nachalnie .A ze u nas spore skrzynki zamiast malej tacki  ,kto tym zawraca sobie glowe. :)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Tak jak pisał Gandalf - ok. 100 osób poddało się zanurzeniu we Wrocławiu.
15329 naliczono.
Co do ogólnopolskiej liczby 120856 odejmijmy 7000 z zagranicy. Roszada doda swoich przypraw do potrawy zwanej statystyką i mamy w Nadarzynie sraczkę.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Tak jak pisał Gandalf - ok. 100 osób poddało się zanurzeniu we Wrocławiu.
15329 naliczono.
Co do ogólnopolskiej liczby 120856 odejmijmy 7000 z zagranicy. Roszada doda swoich przypraw do potrawy zwanej statystyką i mamy w Nadarzynie sraczkę.
Wychodzi na to że z 116000 głosicieli dotarło na zgromadzenia 113000 ale odejmijmy od tego dzieci i zainteresowanych tak uczciwe 30% i potem jeszcze uczciwie 10% odstępców to system klęka, wynik jest jeden.
BRAWO MY !!!

A co to jest 100 osób i jeden basenik, 20 lat temu były w sumie 4 baseny, 2 we Wrocławiu i 2 w Legnicy a kandydatów łącznie około 500 albo i lepiej
Kiedyś w 2 basenach chrzczono do końca przerwy.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2019, 23:06 wysłana przez Efektmotyla »