Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry Wszystkim  (Przeczytany 7199 razy)

Offline Eustoma

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lipiec, 2019, 20:50 »
Witam ciepło i ja.
Już 8 miesięcy po odłączeniu, 3 lata po przebudzeniu.Powoli łapie grunt 😉.
Jak dobrze, że się nie ochrzciłeś, ostracyzm to wbijanie sztyletu w serce.
Powodzenia w zdobywaniu informacji 👍🏻
Buntuję się. Decyduję. Odnajduję siebie. Idę. Działam. Doświadczam. Podnoszę się. Marzę. Zwyciężam. Wymagam. Myślę. Wierzę. Rozwijam się. Jestem.
Paulo Coelho


Offline Storczyk

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Lipiec, 2019, 10:14 »
DPT,Mentalnie,  po sekcie to pewnie syjamskie bliźniaczki  ;) :D
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec, 2019, 10:17 wysłana przez Storczyk »


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lipiec, 2019, 11:42 »
DPT,Mentalnie,  po sekcie to pewnie syjamskie bliźniaczki  ;) :D

Zdeformowane, a jednak podobne :-)))   8-)
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec, 2019, 11:44 wysłana przez Takajaja »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Lipiec, 2019, 11:54 »
Zdeformowane, a jednak podobne :-)))   8-)

 :) Eee tam, zdeformowane  :) w awatarach wyraźnie stoi żeście obydwie ładne  ;) śladów deformacji nie stwierdzam  :D


Offline Gremczak

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Lipiec, 2019, 13:07 »
Na pewno nie jedno jajeczne. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Lipiec, 2019, 13:42 »
Na pewno nie jedno jajeczne. :)

 :) no wiadomo... jak to kobiety ... jajeczko co miesiąc  ;)


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lipiec, 2019, 14:03 »
:) no wiadomo... jak to kobiety ... jajeczko co miesiąc  ;)

Chlopaki o jajkach to nie to forum. Ja wiem że chcecie wprowadzic troche pikanterii w historie autora tego powitania, wiec wybaczam :-)) Tylko zeby on wam wybaczył hihi....

P.S jak już coś to napewno blizniaki syjamskie musza byc jednojajowe. No ale jak dla was mozemy byc jajeczne :-)


Offline 30LatPrzyPrawdzie

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Lipiec, 2019, 21:10 »
Dzień Dobry Tobie! - Ty paskudny nierobie (tu wybaczysz mi poczucie humoru >:D).
Swoją drogą, ciekawe czemu przy tak długofalowej indoktrynacji, jednak się nie kąpałeś.
Pozdrawiaj mamę, ciocie, wujki, i inne osoby. ;D

Moyses: Dobry humor nie jest zły. :D
Nie kąpałem się, tak jak wspomniałem z powodu widocznej obłudy, co dość mocno otwierało mi oczy i w ten sposób pojawiały się kolejne pytania, na które otrzymywałem nie jasne dla mnie odpowiedzi. (Większość tych pytań jest na forum)

Hej  ;D Czytaj i wyciągaj wnioski sam,bez wątpliwej pomocy CK....Co do ukrywania pedofilii Twoje odczucia podziela wielu ludzi.

Cytryna: Hej. ;-) Każdego dnia staram się poświęcić trochę czasu na analizowanie dostępnych materiałów i z dnia na dzień widzę coraz większy kontrast po między prawdą, a Prawdą.

Witaj,
te 15 lat studiowania to chyba jakiś rekordzik? :)

Terebint: Często słyszę to w rodzinie i wcześniej od Braci, z którymi studiowałem... ;)

:) Witaj, pozdrawiam z łódzkiego, formalnie Świadek Jehowy  ;) ale Twój brat w "odstępstwie"   :D  ;D  >:D

DeepPinkTool: Pozdrawiam. :D

Witaj :)

Nikt: ;-)

Hej, witaj! :) Gratuluję wyczulonego sumienia. Wierz mi, są tacy SJ, którzy pedofilię i jej ukrywanie nazywają niedoskonałością. Świetnie, że nie jesteś częścią org bo to Ci zaoszczędzi pewnej dawki ostracyzmu.

Aliki: Dzięuję! ;-) No właśnie dla mnie jak i wielu innych ten przykład z nazywaniem tego niedoskonałością to jakaś abstrakcja, to IMHO szkolny przykład dysonansu poznawczego...

witaj

Adam_73: :)

Witaj w naszej gromadce - zgłębiających PRAWDĘ o "prawdzie" ;)
Dobrze że jesteś  :)

Opatowianin: Dziękuję. :)

Witam i ja, także świadek Jehowy ;)

Gandalf Szary: ;-)

Cześć.

Ola: :)

Witaj,na takich co tyle studiują i nic z tego nie wychodzi, ale z zewnatrz,mówią wieczny zainteresowany .O tych wewnątrz ,chyba czarna owca  :)

Storczyk: Dokładnie! :D

Witaj na forum :-)
Fajnie że zdobyłes się na rejestracje i podzielenie się z nami swoimi spostrzezeniami. Chętnie poczytamy twoje doswiadczenia.
Pozdrawiam

Takajaja: Jak tylko wszystko sobie poukładam to oczywiście się podzielę. ;-)

Witam ciepło i ja.
Już 8 miesięcy po odłączeniu, 3 lata po przebudzeniu.Powoli łapie grunt 😉.
Jak dobrze, że się nie ochrzciłeś, ostracyzm to wbijanie sztyletu w serce.
Powodzenia w zdobywaniu informacji 👍🏻

Eustoma: Często zastanawiam się jak potoczyłoby się moje życie, gdybym oddał się Jehowie i po jakimś czasie dostrzegałbym jaskrawiej nieprawidłowości, które nazywane są niedoskonałością... Co gorsza, moja rodzina jest po tej nieświadomej stronie, co będą czuli jak otworzą im się oczy, to osoby, które naprawdę są oddani temu w co wierzą... Mogę Tobie współczuć i gratulować siły. :)

Chlopaki o jajkach to nie to forum. Ja wiem że chcecie wprowadzic troche pikanterii w historie autora tego powitania, wiec wybaczam :-)) Tylko zeby on wam wybaczył hihi....

Takajaja: Jak już wspomniałem wyżej, dobry humor nie jest zły. :D


Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie.
Wierzę w to, że są tu osoby szczere, które w szczerych intencjach informują o tym czego same doświadczyły będąc gorliwymi w wierze i którzy nadal kochają Jehowę.

Pozdrawiam. :)


Offline Storczyk

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Lipiec, 2019, 21:35 »
DPT,dziękuję storczyki to piękne kwiaty😉Widzę ,ze facet z poczuciem humoru jesteś. Fajnie☺


Offline PoProstuJa

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lipiec, 2019, 01:28 »
Witaj 30latPrzyPrawdzie,

dowiedzieć się prawdy o "prawdzie" to tak samo miłe uczucie jak obudzenie się z ręką w nocniku albo w pełnym pampersie :D

Przechodzisz wtedy wszystkie możliwe etapy jeśli chodzi o emocje i myśli - normalnie jak na górskiej kolejce.
Jednym z takich etapów - którzy mają niektórzy Świadkowie - jest uspokojenie się i trwanie przy "prawdzie", bo w Strażnicy pojawia się jakiś artykuł, że Świadkowie bardzo dbają o ofiary molestowania. Itd. itp. W efekcie poważny problem zaczynają bagatelizować, aby na końcu stwierdzić, że przecież problem pedofilii dotyczy wszystkich religii (tylko ciekawe dlaczego Bóg ma zgładzić 8 miliardów ludzi w Armagedonie i zostawić 8,5 miliona osób należących do religii skalanej tym problemem?).

Dla mnie informacja o pedofilii była bodźcem do tego aby w końcu zbadać w co wierzę. Różowe okularki spadły mi z oczu. Okazało się, że wierzę w "prawdę", którą wymyślał i modyfikował Russell, Rutherford... Frederick Franz itp. A ja myślałam, że oni zostali oświeceni przez Boga... a tymczasem w Strażnicy czytamy, że "Ciało Kierownicze nie jest nieomylne... że nie jest natchnione przez Boga".

Cóż... jak zwykle polecam obie książki Raymonda Franza (cz. I - Kryzys sumienia). To 1000 stron wiedzy która pomaga uwolnić się mentalnie od orga.

Na koniec dodam, że przy czytaniu czegokolwiek najważniejsze jest nastawienie. Jeśli czytam książkę i uważam, że jej autor jest kłamcą/poplecznikiem szatana itd., to nigdy nie zrozumiem w pełni jej treści. Dopiero otwarcie umysłu pomaga poznać prawdę o "prawdzie".

30-letni... przybrałeś nick troszeczkę "nieszczęśliwy", bo może się okazać, że za jakiś czas nie będzie aktualny. Dopóki wierzysz, że u Świadków była/jest Prawda, dopóty będziesz się z nim utożsamiał... No ale jak już się przekonasz, że tam wcale nie ma prawdy... :D

W każdym razie witaj i powodzenia :)

PS. Wcale się nie zdziwię jeśli jednym z etapów będzie Twoje opuszczenie forum na jakiś czas... bo jednak myśl, że działają tu sami odstępcy podżegani przez Szatana czasem jest silniejsza od rozsądku  ;D Ale później pójdziesz na zebranie... zobaczysz, że tam jest Boga "jak na lekarstwo", a cała strażnica i zebrania skupiają się wokół czczenia boga JW-ORGA... i wtedy znów powrócisz :)


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Lipiec, 2019, 08:16 »

Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie.
Wierzę w to, że są tu osoby szczere, które w szczerych intencjach informują o tym czego same doświadczyły będąc gorliwymi w wierze i którzy nadal kochają Jehowę.

Pozdrawiam. :)

Bylabym daleka od wrzucania nas do jednego wora i mowienia ze "my" nadal kochamy Jehowę. I milosc i Jehowa to wszystko jest pod znakiem zapytania. Ale moze kazdy wypowie ci sie na ten temat z osobna.
Ja na dzien dzisiejszy pod tymi slowai podpisac sie nie potrafie, że niby kocham Jehowę.... Odpoczywam od Org i nie zamierzam się deklarować z miloscią do niczego.
Napewno kocham moja rodzinę, a jesli Bog istnieje...to jestem mu wdzieczna na przyrode ktora nas otacza i tyle. Lubie i cenie szczere i pozytywne osoby. Chce byc dobra osoba i otaczac sie takimi tez osobami. A czy Bog istnieje czy nie to nie ma dla mnie teraz znaczenia bo zawsze bylam i jestem dobra osobą.
I mam dosc zycia pod dyktando jakiejkolwiek organizacji ktora dyktuje zasady zycia i wprowadza czlowieka w niskie poczucie wlasnej wartosci.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Lipiec, 2019, 08:40 »
Dopisując się do opinii wyrażonej przez moją przedmówczynię, w temacie miłości do Jehowy, mogę stwierdzić, że moja rzeczona miłość jest podobna do miłości mojego psa do Jehowy.  ;) Gdy spytałem dziś z rana pieska czy kocha Jehowę, ten w odpowiedzi pomerdał ogonem i spiesznie przyniósł gumową kość do aportowania.   ;D
Żywe Słowo Boże, które mam wypisane na tablicach swego serca, przywiodło natychmiast do mojej pamięci poniższy fragment:

Powiedziałem sobie: Ze względu na synów ludzkich [tak się dzieje]. Bóg chce ich bowiem doświadczyć, żeby wiedzieli, że sami przez się są tylko zwierzętami. Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością. Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca. Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę, a siła życiowa zwierząt zstępuje w dół, do ziemi? Zobaczyłem więc, że nie ma nic lepszego nad to, że się człowiek cieszy ze swych dzieł, gdyż taki jego udział. Bo któż mu pozwoli widzieć, co stanie się potem? [Kazn. 3:18~22]

 :) Święte słowa  ;) Nie ma nic lepszego by cieszyć się tym co tu i teraz, skupiając się na działaniach, emocjach i uczuciach nam dostępnych bez sięgania w wyimaginowane sfery. Zapewniam was, że kwadrans aportowania z pieskiem dał mi więcej frajdy niż 1,5 godzinne zebranie.  :) ;D >:D


Offline Storczyk

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Lipiec, 2019, 11:14 »
30latPrzyPrawdzie,możesz nam przybliżyć o co chodzi?. Bo faktycznie Nik mylący ...czy przewrotny? Powinien brzmieć prawidłowo, 30latPrzyKłamstwie!
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec, 2019, 11:16 wysłana przez Storczyk »


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Lipiec, 2019, 11:17 »
30latPrzyPrawdzie,możesz nam przybliżyć o co chodzi?. Bo faktycznie Nik mylący ...czy przewrotny? Powinien brzmieć prawidłowo, 30latPrzyKłamstwie!

Pomylił się chlopak :-))) był nieświadom tego co czyni (wymyslił)
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec, 2019, 11:51 wysłana przez Takajaja »


Offline Cytryna

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Lipiec, 2019, 11:49 »
30latPrzyPrawdzie,możesz nam przybliżyć o co chodzi?. Bo faktycznie Nik mylący ...czy przewrotny? Powinien brzmieć prawidłowo, 30latPrzyKłamstwie!

Raczej przewrotny,co jest wyjaśnione w opisie