Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry Wszystkim  (Przeczytany 7192 razy)

Offline 30LatPrzyPrawdzie

Dzień dobry Wszystkim
« dnia: 20 Lipiec, 2019, 11:48 »
Witam serdecznie wszystkich, o których wcześniej z automatu pomyślałbym "odstępcy".

Póki co nie chcę jeszcze zdradzać swojego imienia, mam 39 lat, nie jestem Świadkiem Jehowy,

Jestem "przy Prawdzie" 30 lat, z czego studiowałem ok. 15 lat.
Patrząc na liczby zastanawiacie się pewnie dlaczego tak długo studiowałem i nie zostałem ŚJ?
No właśnie...

Moja cała rodzina tj. Mama (wzór do naśladowania jako człowiek, kochająca wszystkich i nadgorliwa w miłości, często wykorzystywana przez innych w różnych sprawach, także finansowych, kochająca Jehowę całym sercem), Ciotki, Wujowie (Jeden jest starszym zboru), Kuzynostwo i dalsza rodzina są ŚJ. To co nie dawało mi spokoju przez tyle lat to obłuda, która jest bardzo widoczna wewnątrz rodziny, dlatego wisiałem przez ten czas w próżni, oczywiście co raz próbowano rozjaśnić mi umysł słowami o niedoskonałości, żeby nie patrzeć jeden na drugiego tylko zaufać Jehowie (i organizacji), byłem już bardzo blisko podjęcia decyzji o wznowieniu studium i przyłączenia się do "Ludu Bożego" kiedy pojawiła się "plotka" o pedofilii.

Oczywiście pierwsza myśl "Spoko, świetny ruch Szatanie, prawie Ci się udało ochłodzić mój zapał".
Na pokrzepienie i rozjaśnienie umysłu pomógł mi wykład członka CK o tym, że pojawiły się odstępcze pomówienia sugerujący problem z pedofilią wśród Świadków. Ucieszyłem się, że sprawa zostałą wyjaśniona.

Wszystko szło swoim prawidłowym torem do momentu, kiedy jeden z moich znajomych z pracy powiedział mi, że współczuje mi nieświadomości odnośnie ważnych tematów "pedofilii", które są dostępne online. Pomyślałem "Diabelstwo nie śpi". Zapytałem go jaki ma cel w tym, że wmawia mi oszczerstwa? Kolega zapytał czy może mi udowodnić, że nie kłamie. Pomyślałem "Spoko, przecież to nie prawda, CK się nie myli"...

I tu jak sądzę reakcja była identyczna jak u wielu z Was.
Dodatkowo doznałem lekkiego ataku paniki (Obecnie walczę z nerwicą) :)

Po pracy zacząłem drążyć temat online i kurcze... Mimo, że nie jestem Świadkiem i nie powinienem mieć do nikogo o nic pretensji to jednak poczułem się mega oszukany, bo skoro CK mówi, że problem nie istnieje, a dowody pokazujące przesłuchanie CK w sądzie twierdzą odwrotnie to jaki jest to przykład o osobach, które mają mi rozjaśniać wiedzę Biblijną??

Idąc dalej wpadłem na Waszą stronę (miałem opory, bo to w końcu świat, odstępcze myśli) znalazłem wiele przerażających faktów, do których zwykły SJ nie ma dostępu, ze względu na zakaz i wyuczone sumienie względem Jehowy.


Postanowiłem się zarejestrować, przywitać i podziękować za dostęp do tych informacji. :)

Pozdrawiam. :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec, 2019, 12:18 »
Chyba pomacham pierwszy. Ale zawsze ktoś jest pierwszy.
Dzień Dobry Tobie! - Ty paskudny nierobie (tu wybaczysz mi poczucie humoru >:D).
Swoją drogą, ciekawe czemu przy tak długofalowej indoktrynacji, jednak się nie kąpałeś.
Pozdrawiaj mamę, ciocie, wujki, i inne osoby. ;D


Offline Cytryna

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec, 2019, 12:44 »
Hej  ;D Czytaj i wyciągaj wnioski sam,bez wątpliwej pomocy CK....Co do ukrywania pedofilii Twoje odczucia podziela wielu ludzi.


Offline Terebint

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec, 2019, 12:47 »
Witaj,

te 15 lat studiowania to chyba jakiś rekordzik? :)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipiec, 2019, 13:03 »
 :) Witaj, pozdrawiam z łódzkiego, formalnie Świadek Jehowy  ;) ale Twój brat w "odstępstwie"   :D  ;D  >:D


Offline Nikt

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipiec, 2019, 14:06 »
Witaj :)
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Aliki

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipiec, 2019, 16:48 »
Hej, witaj! :) Gratuluję wyczulonego sumienia. Wierz mi, są tacy SJ, którzy pedofilię i jej ukrywanie nazywają niedoskonałością. Świetnie, że nie jesteś częścią org bo to Ci zaoszczędzi pewnej dawki ostracyzmu.


Offline Adam_73

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipiec, 2019, 17:40 »
witaj
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Opatowianin

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lipiec, 2019, 19:57 »
Witaj w naszej gromadce - zgłębiających PRAWDĘ o "prawdzie" ;)
Dobrze że jesteś  :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipiec, 2019, 21:40 »
Witam i ja, także świadek Jehowy ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Ola

  • Gość
Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lipiec, 2019, 22:15 »
Cześć.


Offline Storczyk

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipiec, 2019, 07:50 »
Witaj,na takich co tyle studiują i nic z tego nie wychodzi, ale z zewnatrz,mówią wieczny zainteresowany .O tych wewnątrz ,chyba czarna owca  :)


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipiec, 2019, 10:37 »
Witaj na forum :-)
Fajnie że zdobyłes się na rejestracje i podzielenie się z nami swoimi spostrzezeniami. Chętnie poczytamy twoje doswiadczenia.
Pozdrawiam


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipiec, 2019, 12:33 »
 :) Storczyk i Takajaja  :) ale jesteście podobne  ;) od razu widać, że jesteście ... siostrami  :D ... albo byłyście  ;D


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry Wszystkim
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lipiec, 2019, 14:07 »
:) Storczyk i Takajaja  :) ale jesteście podobne  ;) od razu widać, że jesteście ... siostrami  :D ... albo byłyście  ;D

Hihi.....no widzisz jak niewiele trzeba :-) Matrix zbliża!!