Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.  (Przeczytany 9553 razy)

Offline donadams

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Sierpień, 2019, 13:15 »
Proctor, Twój punkt widzenia ma według mnie rację bytu. Może być dokładnie tak, jak to opisujesz. Ja bym skłaniał się jednak bardziej w tym kierunku, że to i ja i oni mamy brudne okna. Nasze okna są usyfione po równo, może moje nawet bardziej. Różnica polega tylko na tym, że ja nigdy nie przekonywałem nikogo, że moje okna są krystalicznie czyste i stanowią wzór dla innych, natomiast sąsiad o którym rozmawiamy robi to z uporem maniaka dzień w dzień.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2019, 13:26 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Proctor

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Sierpień, 2019, 13:35 »
Proctor, Twój punkt widzenia ma według mnie rację bytu. Może być dokładnie tak, jak to opisujesz. Ja bym skłaniał się jednak bardziej w tym kierunku, że to i ja i oni mamy brudne okna. Nasze okna są usyfione po równo, może moje nawet bardziej. Różnica polega tylko na tym, że ja nigdy nie przekonywałem nikogo, że moje okna są krystalicznie czyste i stanowią wzór dla innych, natomiast sąsiad o którym rozmawiamy robi to z uporem maniaka dzień w dzień.
Masz rację w 100% :)


Offline Cytryna

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Sierpień, 2019, 13:39 »
W myśl Bennego Hilla :donadams:masz rację .Proctor:masz rację  ;D ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P


Offline donadams

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Sierpień, 2019, 13:45 »
Masz rację w 100% :)

Przestań, bo się rumienię.  ::)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Sierpień, 2019, 15:34 »
Świadków można, a nawet trzeba krytykować. Ale za coś konkretnego. Jak ktoś pisze, że to szuje, sekciarze, hydraulicy, inni sektokorporaciaże, to już wiadomo, że wiedzy taki ktoś nie ma. Więc dyskusja kończy się mimowolnie.

Samo witanie na międzynarodowych wzbudza mieszane uczucia. Kongresy międzynarodowe są przepełnione sprzecznościami. Nagle tańce są wow, ludowe stroje wskazane, imprezy z delegatami na salach można organizować, nawet głoszenie jest mniej ważne, itd.
Mnie nawet nie dziwi, że SJ się tym cieszą..., to dla nich naprawdę niezapomniane chwile. Przy innych okazjach są już inne normy, ale tu łaskawe CK na to pozwala, więc można... niech ktoś spróbuje zrobić spotkanie towarzyskie na Sali Królestwa... nie da się, jest na to list, ale dla delegatów można było, dla miejscowych nie wolno. Taka ciekawostka: jedną z polecanych atrakcji dla delegatów była wizyta w Muzeum Wódki Polskiej. Wyobrażacie sobie wycieczkę zborem ? :) - jakie zgorszenie by to wywołało....



Offline Martin

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Sierpień, 2019, 15:52 »
CK przymyka oko na wiele rzeczy podczas kongresów międzynarodowych z tej prostej przyczyny, że delegaci na nie są dla WTS-u chodzącymi bankomatami. Jest to po prostu kolejny organizacyjny przykład na: "Co wolno wojewodzie..."
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2019, 15:59 wysłana przez Martin »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Aliki

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Sierpień, 2019, 16:23 »
Mój komentarz do lotniskowych powitań, JW Brotkasting (sorry nie mogę się powstrzymać  ;D -  z niem. Brot chleb, Kasten skrzynka), Talk Show itp. : 1 Tesaloniczan 4:11
 "żebyście postawili sobie za cel prowadzić ciche życie+ oraz dbać o swoje sprawy+ i pracować własnymi rękami,+ tak jak wam nakazaliśmy"
Ciekawe, kto ze SJ pamięta ten werset?.... W srebrzance zmienili na spokojne życie.
Apostoł Paweł pisał o tym by nie zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi ludzi, CK wręcz przeciwnie...


Offline Blue

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Wrzesień, 2020, 15:58 »
Ehhh.... co za temat.

Powiem wam tak: brałem udział w kongresie międzynarodowym w Warszawie 2019 jako nadzorca. Może ja a może nie ja witałem jednego z członków Ciała Kierowniczego, Gerrita Löscha. Powitanie go było ani głośniejsze ani bardziej emocjonujące niż reszty delagatów. Jego "ochroniarzem" był jeden brat - dobrze mi znany nadzorca obwodu, misjonarz, Victor Shinkarenko. 
To duża manipulacja krytykować ŚJ za takie gorące przywitanie Samuela Herda. Jestem prawie pewien, że nikt nie wiedział, że akurat tym samolotem przyleci członek CK - to bardzo poufna informacja, transportem zajmuje się samo Betel a nie służby działu kongresu. Po prostu w Brazylii ŚJ są dużo bardziej żywiołowi, że tak ochoczo witają wszystkich. No i jak tu się doczepić do tego starego dziadka, że ma poczucie humoru i sobie potańczył?


Offline sawaszi

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Wrzesień, 2020, 16:45 »
Blue zatem jesteś wśród naczelnych w org JW - tak ?
- więc co sprawiło ,że teraz brudzisz w swoje gniazdo ?
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2020, 16:48 wysłana przez sawaszi »


Offline Blue

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Wrzesień, 2020, 17:09 »
Usługuje jako sługa pomocniczy.
Nie rozumiem pytania.


Offline sawaszi

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Wrzesień, 2020, 17:15 »
Usługuje jako sługa pomocniczy.
Nie rozumiem pytania.


Ehhh.... co za temat.

Powiem wam tak: brałem udział w kongresie międzynarodowym w Warszawie 2019 jako nadzorca. Może ja a może nie ja witałem jednego z członków Ciała Kierowniczego, Gerrita Löscha. Powitanie go było ani głośniejsze ani bardziej emocjonujące niż reszty delagatów. Jego "ochroniarzem" był jeden brat - dobrze mi znany nadzorca obwodu, misjonarz, Victor Shinkarenko.



- he he  ;D - to jak to z Tobą / bo ja już sam nie wiem  :-\


Offline Blue

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Wrzesień, 2020, 17:32 »
Lubię prawdę.

Ze względu na prawdę wybudziłem się z doktryny ŚJ. Jednak to, że wybudziłem się z doktryn ŚJ i zdaje sobie sprawę z ogromnych problemów, których WTS jest źródłem nie oznacza, że będę krytykować każdy aspekt tego wyznania lub wszystkie zdarzenia, które były moim udziałem.

Uważam, że wyolbrzymianie błędów Strażnicy lub dezinformacja na temat WTSu nie przynosi niczego dobrego. Prawdziwe problemy związane z Strażnicą są niepodważalne i ogromne. Naprawdę nie trzeba uciekać się do wypominania im każdej najmniejszej rzeczy.

PS. Słudzy pomocniczy mogli być nadzorcami w działach kongresowych :) W tym sensie byłem nadzorcą.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2020, 17:54 wysłana przez Blue »


Offline sawaszi

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Wrzesień, 2020, 18:01 »
Lubię prawdę.

Ze względu na prawdę wybudziłem się z doktryny ŚJ. Jednak to, że wybudziłem się z doktryn ŚJ i zdaje sobie sprawę z ogromnych problemów, których WTS jest źródłem nie oznacza, że będę krytykować każdy aspekt tego wyznania lub wszystkie zdarzenia, które były moim udziałem.

Uważam, że wyolbrzymianie błędów Strażnicy lub dezinformacja na temat WTSu nie przynosi niczego dobrego. Prawdziwe problemy związane z Strażnicą są niepodważalne i ogromne. Naprawdę nie trzeba uciekać się do wypominania im każdej najmniejszej rzeczy.

PS. Słudzy pomocniczy mogli być nadzorcami w działach kongresowych :) W tym sensie byłem nadzorcą.


A cha - teraz rozumie Twoją postawę i zwracam Ci honor  :)


Offline Storczyk

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Wrzesień, 2020, 18:08 »
Fakt, że Brazylijczycy to wesoły i energetyczny naród .
Jednak czy w ten sam  sposób lub choć podobnie :) by Ciebie powitali, gdybyś tam  pojechał  jako Blue, sługa pomocniczy
wykładem z Polski ?



Offline Blue

Odp: Samuel Heard członek CK powitany jak celebrta w Brazylii.
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Wrzesień, 2020, 18:26 »
Fakt, że Brazylijczycy to wesoły i energetyczny naród .
Jednak czy w ten sam  sposób lub choć podobnie :) by Ciebie powitali, gdybyś tam  pojechał  jako Blue, sługa pomocniczy
wykładem z Polski ?

Nie wiem, nie byłem.

Wiem jednak, że w Polsce bracia entuzjastycznie witali wszystkich delegatów bez względu na ich stopień. Jak Gerrit przyjechał, to też entuzjastycznie go witali ale staruszek widać było, czuł się bardzo zagubiony i dawał się prowadzić obsługującym go braciom jak dziecko. Jednak nikt nie robił z tego jakiejś wielkiej kwestii. Oprócz tego wiem od znajomych, którzy a to byli w USA lub Ekwadorze, że tam równie entuzjastycznie ich witano.

Słuchajcie, sprawa kongresu międzynarodowego to bardzo ciekawy temat. Rozpisze się o nim kiedyś, ale obecnie mam za dużo innych zajęć.