Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?  (Przeczytany 8393 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:30 »
Skoro więc ST był tylko dla Izraela to twoja Biblia składa się tylko z Nowego Testamentu?A kto Żydom kazał bać się wymawiania imienia Boga? Sam Bóg czy Żydzi sami to sobie wymyślili? Gdzie w Biblii Bóg czy Jezus zabraniają używania imienia Boga?

Czy ty w ogóle potrafisz czytać? Gdzie napisałem, że ST był dla Izraela? Zapytałem: "Skoro czytam w Biblii "Słuchaj , Izraelu..." to wytłumaczcie mi na jakiej podstawie mam sądzić, że słowa te nie były skierowane do Żydów?". Klepsydro udajesz mądrą? Skoro coś twierdzisz, to wytłumacz.

Mam ponad to pytanie z czego składa się Twoja Biblia? Najczęściej twierdzisz, że Biblia uczy tego czego w Biblii nie ma.


Offline Światus

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:39 »
Uważasz, że Jezus cytując ST unikał imienia swojego Ojca? Poza tym ja również rzadko używam imienia mojego ojca ale nie wyobrażam sobie aby mój ojciec nie miał imienia.Jezus jest dla świadków przede wszystkim synem Jehowy, jest też dla nich Panem czy Nauczycielem. Jest też i Bogiem ale nie Bogiem równym Jehowie.

Świadkowie Jehowy, w swojej własnej książce piszą, że "pierwotne brzmienie imienia Bożego jest nieznane. Zresztą nie jest to najważniejsze, gdyby bowiem tak było, Bóg postarałby się o to, żeby zostało ono dla nas zachowane."

Jeśli wiesz coś wiecej na ten temat, napisz do ŚJ. Każdy dowód jest na wagę złota.
*****************

Jeżeli dla ŚJ Jezus jest Panem, to dlaczego werset; "Pobierajcie się w Panu", tłumaczą;

"Bracia i siostry na całym świecie mogą potwierdzić, że poślubienie kogoś „tylko w Panu” to najlepsze rozwiązanie. Chrześcijanie w stanie wolnym są zdecydowani rozweselać serce Boga — chcą poślubić odpowiedniego kandydata jedynie z grona współwyznawców."
**************

Skoro ŚJ uznają Jezusa za mniejszego Boga, to jak tłumaczą wersety mówiące, że jest jeden Bóg?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:56 »
Nie wynika, ale myślę że są uzasadnione podstawy by sądzić, że kiedy cytował Stary Testament jak najbardziej używał tego imienia - na przykład podczas kuszenia czy kiedy czytał w synagodze.[/b][/size]

Nie można tego wykluczyć zapewne masz rację. Jezus był bardzo blisko swego Ojca.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:05 »
Świadkowie Jehowy, w swojej własnej książce piszą, że "pierwotne brzmienie imienia Bożego jest nieznane. Zresztą nie jest to najważniejsze, gdyby bowiem tak było, Bóg postarałby się o to, żeby zostało ono dla nas zachowane."

Jeśli wiesz coś wiecej na ten temat, napisz do ŚJ. Każdy dowód jest na wagę złota.
*****************

Jeżeli dla ŚJ Jezus jest Panem, to dlaczego werset; "Pobierajcie się w Panu", tłumaczą;

"Bracia i siostry na całym świecie mogą potwierdzić, że poślubienie kogoś „tylko w Panu” to najlepsze rozwiązanie. Chrześcijanie w stanie wolnym są zdecydowani rozweselać serce Boga — chcą poślubić odpowiedniego kandydata jedynie z grona współwyznawców."
**************

Skoro ŚJ uznają Jezusa za mniejszego Boga, to jak tłumaczą wersety mówiące, że jest jeden Bóg?
Na świecie są tysiące Bogów o czym czytamy w samej Biblii.  Jednocześnie w Biblii czytamy, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem, potwierdza to w NT i Jezus. Zastanawiałeś się kiedykolwiek kto to jest Bóg?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #94 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:11 »
Na świecie są tysiące Bogów o czym czytamy w samej Biblii.  Jednocześnie w Biblii czytamy, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem, potwierdza to w NT i Jezus. Zastanawiałeś się kiedykolwiek kto to jest Bóg?

Klepsydro, czy to co napisałaś to bzdury czy prawda?
Gdzie w Biblii można przeczytać o tysiącach Bogów?
Czy czytałaś całą Biblię? W Biblii wspomniano o wielu Bogach, którzy zostali opisywani jako prawdziwi.


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:37 »
Klepsydro, czy to co napisałaś to bzdury czy prawda?
Gdzie w Biblii można przeczytać o tysiącach Bogów?
Czy czytałaś całą Biblię? W Biblii wspomniano o wielu Bogach, którzy zostali opisywani jako prawdziwi.
Naprawdę słabo znasz Biblię. Czytając twoje posty tylko utwierdzam się w tym.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:56 »
Naprawdę słabo znasz Biblię. Czytając twoje posty tylko utwierdzam się w tym.

Więc proszę Cię o pomoc, bo ja na to co piszę, że jest w Biblii mogę przytoczyć cyraty z Biblii natomiast na to co Ty piszesz, że jest w Biblii też mogę przytoczyć cytaty tyle, że z tego szmatławca o tytule "Strażnica"  ;)


Offline julia7

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #97 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:56 »
Na świecie są tysiące Bogów o czym czytamy w samej Biblii.  Jednocześnie w Biblii czytamy, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem, potwierdza to w NT i Jezus. Zastanawiałeś się kiedykolwiek kto to jest Bóg?

Gdzie Biblia mówi, że bogów jest tysiące? Nie znam takiego wersetu. A może wielu oznacza setki? Albo dziesiątki?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:59 »
Śmierdzi trampkiem w wielu wątkach. Ojjj... szambo wybiło w upał...  ;D ;D ;D ;D


Offline Światus

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 16:14 »
Na świecie są tysiące Bogów o czym czytamy w samej Biblii.  Jednocześnie w Biblii czytamy, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem, potwierdza to w NT i Jezus. Zastanawiałeś się kiedykolwiek kto to jest Bóg?

Twierdzisz zatem, że Jezus jest Bogiem fałszywym, ale ŚJ go uznają.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Storczyk

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 16:29 »
Klepsydra ,Kto zabrania używać imienia Bożego nadatemno?Ten kto je nosi!2 przykazanie Dekalogu .


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #101 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 16:41 »
Gdzie Biblia mówi, że bogów jest tysiące? Nie znam takiego wersetu. A może wielu oznacza setki? Albo dziesiątki?

Nie wnikając zbytnio w tekst Biblii można odnaleźć tam wielu bogów (na pewno nie tysiące) ale na szczęście bohaterowie Bibli potrafią odróżnić tego swojego którego uważali za stwórcę

Ale Pan jest Bóg prawy, jest Bóg żywy, i król wieczny; przed jego zapalczywością ziemia drży, a narody nie mogą znieść rozgniewania jego.Tak im tedy powiecie: Bogowie ci, którzy nieba i ziemi nie stworzyli, niech zginą

Boże, Twoja droga jest święta:
który bóg* dorówna wielkością naszemu Bogu?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #102 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 16:41 »
Gdzie Biblia mówi, że bogów jest tysiące? Nie znam takiego wersetu. A może wielu oznacza setki? Albo dziesiątki?
Możliwe że jest mowa o wielu bogach, zresztą każdy kto zna mitologię wie ilu bogów to było.
Twierdzisz zatem, że Jezus jest Bogiem fałszywym, ale ŚJ go uznają.
Twierdzę, że Jezus jest synem Boga o imieniu Jehowa. Wyjaśnij mi kto to jest bóg ? Biblia nazywa bogiem diabła, ludzi. Jezus też jest Bogiem. Szatan w/g Biblii też jest Bogiem i to też na pewno prawdziwym. Więc pytam, kto to jest Bóg?
Klepsydra ,Kto zabrania używać imienia Bożego nadatemno?Ten kto je nosi!2 przykazanie Dekalogu .
A co to znaczy używać czyjegoś imienia nadaremno? Wyjaśnij mi.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 16:48 wysłana przez Klepsydra »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #103 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 17:13 »
Klepsydro, producentko bzdur.
Ponawiam prośbę:
Gdzie w Biblii można przeczytać o tysiącach Bogów?
Czy czytałaś całą Biblię? W Biblii wspomniano o wielu Bogach, którzy zostali opisywani jako prawdziwi.


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #104 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 17:53 »
Klepsydro, producentko bzdur.
Ponawiam prośbę:
Gdzie w Biblii można przeczytać o tysiącach Bogów?
Czy czytałaś całą Biblię? W Biblii wspomniano o wielu Bogach, którzy zostali opisywani jako prawdziwi.
Nie ma dosłownie o tysiącach Bogów. W Biblii bogami nazwani  są Jehowa, Jezus, Szatan , ludzie, bogowie w których wierzyły różne plemiona czy narody. Wnioskuję więc, że bogów są nie tysiące ale miliardy!