Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?  (Przeczytany 8394 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:26 »
Podaj gdzie Jezus podaje się za następcę swojego Ojca. Podaj gdzie Jezus uważa się za Jahwe. Podaj gdzie w Biblii ktoś pisze, że Jezus to Bóg równy Jehowie.

Klepsydro powtarzam: Jezus nie używał twojego ulubionego słowa Jehowa. Widocznie Ty nie czytałaś Biblii skoro twierdzisz inaczej.


Offline ihtis

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:31 »
Pan to to samo co Bóg? Chyba nie. Jezus cały czas uczy nas, że Bogiem jest jego Ojciec czyli Bóg o imieniu Jehowa.

Chć jeden wers poproszę, gdzie Jezus uczy że Bóg to Jehowa.


Offline Storczyk

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:34 »
Klepsydra,Bog Ojciec to ten ,ktory Jezusa zrodził co powoduje ,ze jest Bogiem Synem i ma wszystkie cechy Boskie.Nigdy nie stawiał sie równym Bogu Ojcu.


Offline Jaaqob

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:36 »
Chć jeden wers poproszę, gdzie Jezus uczy że Bóg to Jehowa.
Jezus za najważniejsze przykazanie uznał credo Izraela, z którego późniejsza tradycja usunęła Imię Boże. ;)

"Jezus odpowiedział: « Pierwsze jest : Słuchaj , Izraelu , Pan Bóg nasz , Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana , Boga swego , całym swoim sercem , całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą." (Marka 12:29)

Chyba, że uważasz, że skoro padło tu słowo "Pan" to musi chodzić o Jezusa. xD


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:44 »
Nie wszyscy są Żydami, więc to przykazanie jakby nie dotyczy ogółu ludzi. Chyba, że trudno dostrzec do kogo zostało adresowane.  ;)


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:46 »
Klepsydro powtarzam: Jezus nie używał twojego ulubionego słowa Jehowa. Widocznie Ty nie czytałaś Biblii skoro twierdzisz inaczej.
Jaaqub odpowiedział ci na moje pytanie. To, że w większości przekładów Biblii nie ma imienia Boga nawet tam gdzie Jezus cytuje ST to wina tych, którzy perfidnie usuwali je tworząc przekład Biblii.


Offline Jaaqob

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:48 »
Nie wszyscy są Żydami, więc to przykazanie jakby nie dotyczy ogółu ludzi. Chyba, że trudno dostrzec do kogo zostało adresowane.  ;)

Czy ja dobrze rozumiem, że wg Ciebie słowa Jezusa nie dotyczą ogółu ludzi (chrześcijan)? W takim razie ja wolę jednak wierzyć że to co Jezus nazwał swoim najważniejszym przykazaniem dotyczy także mnie...
Chyba tracimy grunt pod nogami. Bo możemy dyskutować jako osoby uważające się za chrześcijan wtedy, dopóki mamy wspólny autorytet.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 13:54 wysłana przez Jaaqob »


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:52 »
Nie wszyscy są Żydami, więc to przykazanie jakby nie dotyczy ogółu ludzi. Chyba, że trudno dostrzec do kogo zostało adresowane.  ;)
Pojechałeś po całości. Czy Jezus twoim zdaniem ma gdzieś w Biblii jakieś słowa tylko do Polaków?
Jezus za najważniejsze przykazanie uznał credo Izraela, z którego późniejsza tradycja usunęła Imię Boże. ;)

"Jezus odpowiedział: « Pierwsze jest : Słuchaj , Izraelu , Pan Bóg nasz , Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana , Boga swego , całym swoim sercem , całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą." (Marka 12:29)

Chyba, że uważasz, że skoro padło tu słowo "Pan" to musi chodzić o Jezusa. xD
Ważne, że jest przekład Biblii, w którym imię Boga zostało przywrócone do tego największego przykazania. Przekład ten wydali Świadkowie Jehowy i chwała im za to.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 14:01 wysłana przez Klepsydra »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 13:58 »
Pomimo, że w NT jest kilka razy użyte imię Boże, to z ewangelii wcale nie wynika, żeby Jezus używał imienia Bożego. Miał bliższe relacje ze swym Ojcem i tak do niego się zwracał: nasz Ojciec, Ojciec który jest w niebie, Ojcze nasz itd. Nie przypominam sobie przypadku aby Jezus zwrócił się do niego ,,Jehowo".
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 14:00 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Jaaqob

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:00 »
Pomimo, że w NT jest kilka razy użyte imię Boże, to z ewangelii wcale nie wynika, że Jezus używał imienia Bożego. Miał bliższe relacje ze swym Ojcem i tak do niego się zwracał: nasz Ojciec, Ojciec który jest w niebie, Ojcze nasz itd.

Nie wynika, ale myślę że są uzasadnione podstawy by sądzić, że kiedy cytował Stary Testament jak najbardziej używał tego imienia - na przykład podczas kuszenia czy kiedy czytał w synagodze.

"Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»" (Mateusza 4:10) <- jak dla mnie jest to ewidentna składniowa pozostałość po tym że tu było imie Boże. Identycznie jest w Starych Testamentach, które nie zawierają tego imienia.

Dziękuję wszystkim za rozmowę, muszę już lecieć, ale jakby ktoś chciał kontynuować ze mną dyskusję to chętnie na priv. Mogę zapomnieć sobie o tym wątku i nie zajrzeć tu.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 14:05 wysłana przez Jaaqob »


Offline Storczyk

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:03 »
Klepsydra, w takim razie kim jest Jezus dla świadka Jehowy?W srebrnej Biblii ponoć Jezusa nie ma nawet w spisie .


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:04 »
Pomimo, że w NT jest kilka razy użyte imię Boże, to z ewangelii wcale nie wynika, żeby Jezus używał imienia Bożego. Miał bliższe relacje ze swym Ojcem i tak do niego się zwracał: nasz Ojciec, Ojciec który jest w niebie, Ojcze nasz itd. Nie przypominam sobie przypadku aby Jezus zwrócił się do niego ,,Jehowo".
Uważasz, że Jezus cytując ST unikał imienia swojego Ojca? Poza tym ja również rzadko używam imienia mojego ojca ale nie wyobrażam sobie aby mój ojciec nie miał imienia.
Klepsydra, w takim razie kim jest Jezus dla świadka Jehowy?W srebrnej Biblii ponoć Jezusa nie ma nawet w spisie .
Jezus jest dla świadków przede wszystkim synem Jehowy, jest też dla nich Panem czy Nauczycielem. Jest też i Bogiem ale nie Bogiem równym Jehowie.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 14:07 wysłana przez Klepsydra »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:15 »
Ja tam ze słowami Biblii się nie kłócę. Skoro czytam w Biblii "Słuchaj , Izraelu..." to wytłumaczcie mi na jakiej podstawie mam sądzić, że słowa te nie były skierowane do Żydów?


Offline Storczyk

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #88 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:19 »
Klepsydra,skoro Zydzi bali się mowic do swojego Boga po imieniu zastepowali to imie  ,slowem Adonai to czemu swiadkowie nie ida za ich przykladem,tylko szastaja na lewo i prawo tak swietym imieniem?


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #89 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:20 »
Ja tam ze słowami Biblii się nie kłócę. Skoro czytam w Biblii "Słuchaj , Izraelu..." to wytłumaczcie mi na jakiej podstawie mam sądzić, że słowa te nie były skierowane do Żydów?
Skoro więc ST był tylko dla Izraela to twoja Biblia składa się tylko z Nowego Testamentu?
Klepsydra,skoro Zydzi bali się mowic do swojego Boga po imieniu zastepowali to imie  ,slowem Adonai to czemu swiadkowie nie ida za ich przykladem,tylko szastaja na lewo i prawo tak swietym imieniem?
A kto Żydom kazał bać się wymawiania imienia Boga? Sam Bóg czy Żydzi sami to sobie wymyślili? Gdzie w Biblii Bóg czy Jezus zabraniają używania imienia Boga?
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 14:24 wysłana przez Klepsydra »