Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?  (Przeczytany 8439 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 15:04 »
Klepsydro kłamiesz jak z nut.  ;D ;D ;D
W Biblii Tysiąclecia, Rzymian 10:13 brzmi: "Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony" Słowa tu nie ma o żadnych cytatach.  ;)


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 15:14 »
Klepsydro kłamiesz jak z nut.  ;D ;D ;D
W Biblii Tysiąclecia, Rzymian 10:13 brzmi: "Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony" Słowa tu nie ma o żadnych cytatach.  ;)
Zwróć uwagę na dole w przypisach z czego to jest cytat. W mojej tysiaclatce jest odniesienie do Jl 3,5, mało tego- werset ten jest w Rz 10,13 zapisany pochyłą czcionką jak każdy werset pochodzący ze ST.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 15:20 »
Zwróć uwagę na dole w przypisach z czego to jest cytat. W mojej tysiaclatce jest odniesienie do Jl 3,5, mało tego- werset ten jest w Rz 10,13 zapisany pochyłą czcionką jak każdy werset pochodzący ze ST.

Czy przypisy są natchnione?
Skąd teraz piszesz? Podaj województwo, region. Nie chodzi mi o namierzenie Ciebie. Mam natomiast dla Ciebie radę o wadze Twojego życia.  ;)


Offline julia7

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 15:40 »
Zwróć uwagę na dole w przypisach z czego to jest cytat. W mojej tysiaclatce jest odniesienie do Jl 3,5, mało tego- werset ten jest w Rz 10,13 zapisany pochyłą czcionką jak każdy werset pochodzący ze ST.

Owszem, jest to cytat. W takim razie ja się zapytuję: dlaczego Paweł napisał "imienia Pana", a nie "imienia Jahwe"?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 15:46 »
Owszem, jest to cytat. W takim razie ja się zapytuję: dlaczego Paweł napisał "imienia Pana", a nie "imienia Jahwe"?

Może chciał wskazać na boskość Pana i że bez Pana nie byłoby zbawienia.  ;)


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 17:24 »
Owszem, jest to cytat. W takim razie ja się zapytuję: dlaczego Paweł napisał "imienia Pana", a nie "imienia Jahwe"?
A skąd wiadomo co Paweł napisał w oryginale? Pytanie dlaczego nawet katoliccy tłumacze Biblii odnoszą Rz 10,13 do Jl 5,3 a w Joela na pewno jest imię Boga.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2019, 17:30 wysłana przez Klepsydra »


Offline julia7

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 18:26 »
A skąd wiadomo co Paweł napisał w oryginale? Pytanie dlaczego nawet katoliccy tłumacze Biblii odnoszą Rz 10,13 do Jl 5,3 a w Joela na pewno jest imię Boga.

No wiadomo, bo zachował się tekst grecki tego, co Paweł napisał. Jest zachowany Nowy Testament w języku oryginalnym, serio Ci mówię. Paweł nie pisał Listu do KORYNTIAN po hebrajsku.


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 18:56 »
No wiadomo, bo zachował się tekst grecki tego, co Paweł napisał. Jest zachowany Nowy Testament w języku oryginalnym, serio Ci mówię. Paweł nie pisał Listu do KORYNTIAN po hebrajsku.
Zachowało się to co Paweł napisał własnoręcznie?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 20:44 »
Cześć,
właśnie oglądam filmik o pomocy udzielanej delegatom na Kongresy międzynarodowe. (Sprawozdanie Komitetu Nauczania za rok 2018)
https://tv.jw.org/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-mwbv_201907_4_VIDEO

I tu zdziwienie, 8 minuta 34 sekunda dowiadujemy się już kilka sekund wcześniej, że delegaci mogą wybrać się na zwiedzanie atrakcji turystycznych, które organizuje Biuro Oddziału. A w tle przebitka jakiej pogańskiej świątyni, chyba w Grecji.

Moja myśl oczywiście prosta jest: czy to zachęta i przyzwolenie na odwiedzanie, świątyń i miejsc kultu. Tak sobie myślę o Rzymie. Czy Świadek Jehowy może się wybrać do Bazyliki św. Piotra w ramach zwiedzania atrakcji turystycznych?

No i cały szereg innych pytań....

Już nie wiem czego Ty nie rozumiesz? ???

Zwyczajnie na poziomie zboru, zabytki są be i fe. Bo to pogańskie i fałszywy kult. Gdzieś pisałem, ze 'kluska' w randze NO z ambony grzmiał, ze fotki na tle takich budowli są nie na miejscu, bo szatański system rzeczy przeminie.
To samo robią niektórzy starsi i inni fanatycy. Nawet jak pójdziesz do kościoła RK lub innej synagogi na ślub kolegi czy koleżanki, to możesz zostać zganiony. Albo nawet pozbawiony przywilejów.
Dla przykładu. Byłem z kolegą w kościele. W niedziele. Po zebraniu. Chciałem zobaczyć wnętrze, a szczególnie witraże. Przy okazji była msza. Ale byli też zwiedzający, więc żadnej sensacji. Posłuchaliśmy co ksiądz pitoli i wyszliśmy. Wieczorem świadkowe spotkanie towarzyskie, i ja się chwale gdzie byliśmy. Reakcja? Jak to możliwe, że tacy uduchowieńcy świecznikowi poszli do paszczy smoka a zarazem pogańskiego diabła. Toż to babilon największy z większych. I tak dalej przez jakiś kwadrans. Było też: katole, ...., bip, bip...
W między czasie, jak Arnold z Terminatora, dostaje komunikaty z kilkoma możliwymi odpowiedziami. Oczywiście, jedna z nich zaczynała się na magiczne, angielskie eF. Jak już im zabrakło powietrza, to odrzekłem coś w stylu: 'poszliśmy zobaczyć co się dzieje u konkurencji; trzeba znać pozycję wroga'. Myślałem, że się pośmiejemy wspólnie. Podobno normalny beton dojrzewa w 28 dni. Tu utwardzanie 100% zajęło mi 3 sekundy. Normalnie, lepiej niż Bob budowniczy  ;D. To był koniec imprezy.

A teraz dalej. Na gruncie wyższym, zwiedzanie zabytków, zwłaszcza powiązanych z zapisem biblijnym jest mega cool. Nie tylko u świadków. Jeden gość ze środowiska katolickiego (czyli od niepraktykujących do moherów) pokazywał fotki z Grecji. Były różne. Podobne do tych zamieszczonych w filmiku. Był Partenon, Meteory, Ateny, i inne zeusy. Nikt się tym nie podniecał. I była fotka z Areopagiem. Też by się nikt tym nie podniecił. Ale pada fraza: tu był Święty Paweł!. I reakcja: no co Ty nie powiesz?! Serio?! Jakie piękne miejsce! Oh Ah!.
Świadkowie Jehowy mają podobnie. To zaszczyt, sukces, nobilitacja, zobaczyć miejsce związane w jakiś sposób z tekstem biblijnym. Dlatego na filmiku, przez ułamek sekundy, jest pokazany Areopag. W Rzymie będzie to samo. Przecież Paweł pisał list do Rzymian.
Gorzej będzie w Perge dla świadków. Przy czym, tych bardziej mądrzejszych można poznać, gdy szukają portu. Śmieszne też jest jak przeciętny znawca Biblii z pod znaku jakiegoś herbu chrześcijańskiego ląduje w Salonikach, a Ty mu przypominasz, że Paweł tam listy wysyłał, a oni kręcą oczami, myśląc, że coś się Tobie stało. Laodycea to już chyba dla wybitnych.

Podobnie jest z wykształceniem. Na poziomie zboru jest be i fe i fuj. Za to można zlecieć z piedestału. Inaczej jest na poziomie BO. Tam się zatrudnia/współpracuje z profesjami takimi jak: architekt, prawnik, lekarz.
Przeciętnie głupi informatyk lub tłumacz-samouk po 6 klasach podstawówki mogą być OK. Do tego papier nie jest potrzebny; a mogą to być bardzo wartościowi ludzie, znający się na zagadnieniu.

Dziwie się, że nie jest poruszany temat kosztów zgromadzeń, o którym film mówi. Dlaczego się dziwię? Po pierwsze dlatego, że WTS o tym wspomina. Po drugie: analizując kalkulacje orgow(ą/om)  jednego z kongresów międzynarodowych, prosto dojść do wniosku, że za połowę z tego można być w lepszych warunkach. Ale nie mamy wtedy statusu delegata. Kto zarabia? Oto jest pytanie jutro na śniadanie zamiast tekstu dziennego.


Offline julia7

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 22:07 »
Zachowało się to co Paweł napisał własnoręcznie?

Nie, ale przecież chrześcijanie i ŚJ też wierzą, że kopiści odpisywali to w formie niezmienionej. A tekst z Jl zachował się też własnoręczny, Joelowy?


Offline Storczyk

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 23:27 »
Wystarczy przeczytać caly 10  rozdział listu do Rzymian aby wywnioskowac z kontekstu, ze chodzi  o Jezusa.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 06:16 »
 :) Najwidoczniej Klepsydra wciąż czeka w Jerozolimie, zmieniając stanie na głowie na stanie na nogach i odwrotnie, bo przecież zgodnie z Joela 3:5 to na Syjonie ma być wybawienie od Jehowy. Myślę że to by tłumaczyło dlaczego nie może pojąć nic co się do niej mówi. Od tych ciągłych klepsydrowych zmian pozycji to co w głowie wymieszało się jej z tym co niżej, lub wyżej w zależności czy stoi na głowie czy na nogach.  ;)


Offline julia7

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 08:48 »
Zachowało się to co Paweł napisał własnoręcznie?

Po prostu okazuje się, że dzisiejszy tekst Biblii jest zasadniczo taki sam, jak tekst zredagowany przez pierwotnych pisarzy. Technika ery kosmicznej przerzuciła pomost nad przepaścią 19 wieków i dowiodła, że Jehowa Bóg nie tylko inspirował Pismo Święte, ale je też zachował (Przebudźcie się! Nr 2, 1989 s. 27).


Offline Drengr

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 09:00 »
Ej, a o czym Wy wogole gadacie?


Offline Klepsydra

Odp: Betel organizuje zwiedzanie świątyń pogańskich?
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 09:29 »
Po prostu okazuje się, że dzisiejszy tekst Biblii jest zasadniczo taki sam, jak tekst zredagowany przez pierwotnych pisarzy. Technika ery kosmicznej przerzuciła pomost nad przepaścią 19 wieków i dowiodła, że Jehowa Bóg nie tylko inspirował Pismo Święte, ale je też zachował (Przebudźcie się! Nr 2, 1989 s. 27).
Skoro tak jest to i katolicy i świadki uznają, że Rz 10,13 to cytat z Joela 3,5 a więc jest tam imię Boga.