Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biblijne pytanie-surowszy wyrok  (Przeczytany 21133 razy)

Offline sabekk

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Lipiec, 2015, 00:33 »
Myślę tak, jak Świadkowie Jehowy. Zastanawia mnie tylko, jak dochodzenie się teraz o to, kim są owi zwycięzcy, ma nam rozstrzygnąć, czym jest "surowszy wyrok", jakiemu poświęcony jest ten temat...?

Oczywiście że uświadomienie sobie w czym wierzący mają wytrwać do końca (życia i świata), ma ścisły związek z wyrokiem Sądu Bożego. Chodzi przecież o wytrwanie w wierze i lojalności Bogu do końca życia lub końca świata.

Do sedna, 'ambi', bo na razie proponujesz mi rozmowę kręcącą się w kółko czegoś, co pozwala na wydawanie ci się, że do sedna dążysz, ale brak konkretów z twojej strony świadczy o tym, że jedynie w kółko drepczesz.




Piszesz o wrzuceniu żywcem do jeziora ognia szatana, a cytujesz tekst o zwierzęciu i fałszywym proroku. Jak wcześniej powiedziałeś...

Cytat:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=847.msg11906#msg11906
ambasador
"Zauważam też ŚMIERĆ  DRUGĄ...
Tak więc surowszy wyrok można rozumieć w sensie doświadczenia tej drugiej śmierci.
"

Czy zwierzę oraz fałszywy prorok doświadczają drugiej śmierci?

Założyciel wątku zadaje pytanie zawarte w Ewangelii Łukasza 20;46-47. Lecz i w tym przypadku należy czytać całość. Gdy spojrzymy na przypowieść z początku tego rozdziału (9-19), to odpowiedź nasuwa się sama.
Chodzi o stosunek do  Osoby Jezusa Chrystusa.

Chyba logiczną jest rzeczą że inaczej będą osądzeni dyktatorzy winni ludobójstwa, inaczej drobni złodzieje, inaczej tzw. ludzie dobrzy według ludzkich standardów. Odmiennie też obłudnicy i hipokryci religijni. To chyba oczywiste ?

Owszem, inaczej. Jednak Biblia nie dzieli owej logiki na dyktatorów, drobnych złodziei, dobrych w/g ludzkich standardów, obłudników i hipokrytów religijnych, a raczej na 3 grupy. No ale...

Czy zwierzę oraz fałszywy prorok doświadczają drugiej śmierci?




A zwierzę oraz fałszywy prorok, to symbole określające stojących za nimi ludzi, czy ufoludków z Marsa?

No właśnie jak myślisz, co symbolizuje zwierzę, któremu kłanianie się związane jest z potępieniem przez Boga ? Oraz fałszywy prorok który czyni cuda ?

Myślę tak, jak Świadkowie Jehowy. A ty jak myślisz, co symbolizują?




Pisałem już, uzasadniając to zapisem biblijnym że, bestia, zwierzę i fałszywy prorok, to NIE ludzie. Chociaż również będą w jeziorze ognistym razem z ludźmi których imiona nie są zapisane w księdze żywota.

Jednak też i nie wskazałeś... czym są.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline ambasador

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Lipiec, 2015, 12:08 »




Założyciel wątku zadaje pytanie zawarte w Ewangelii Łukasza 20;46-47. Lecz i w tym przypadku należy czytać całość. Gdy spojrzymy na przypowieść z początku tego rozdziału (9-19), to odpowiedź nasuwa się sama.
Chodzi o stosunek do  Osoby Jezusa Chrystusa.

Chyba logiczną jest rzeczą że inaczej będą osądzeni dyktatorzy winni ludobójstwa, inaczej drobni złodzieje, inaczej tzw. ludzie dobrzy według ludzkich standardów. Odmiennie też obłudnicy i hipokryci religijni. To chyba oczywiste ?

Owszem, inaczej. Jednak Biblia nie dzieli owej logiki na dyktatorów, drobnych złodziei, dobrych w/g ludzkich standardów, obłudników i hipokrytów religijnych, a raczej na 3 grupy. No ale...

Czy zwierzę oraz fałszywy prorok doświadczają drugiej śmierci?




No właśnie jak myślisz, co symbolizuje zwierzę, któremu kłanianie się związane jest z potępieniem przez Boga ? Oraz fałszywy prorok który czyni cuda ?

Myślę tak, jak Świadkowie Jehowy. A ty jak myślisz, co symbolizują?




Jednak też i nie wskazałeś... czym są.

Jeśli już mamy trzymać się wątku, co podkreśliłeś. To nie rozumiem Twojego stwierdzenia „ Myślę tak, jak Świadkowie Jehowy. „ Skąd mam znać doktryny tej religii ?  I co to wnosi do zagadnienia ?
Zaznaczyłem na czym polega ten surowszy wyrok. Tej kwestii jednak nie rozwijasz, ciekawe dlaczego ?

ZWIERZĘ +BESTIA +FAŁSZYWY PROROK, to odpowiednik Bożej Trójcy. Czyli ta diabelska trójca, to Szatan. Dla niego jest przygotowane jezioro ogniste, czyli druga śmierć. Trafi tam on, wraz z ludźmi którzy dzisiaj mu służą.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline sabekk

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #77 dnia: 23 Lipiec, 2015, 22:31 »
Jeśli już mamy trzymać się wątku, co podkreśliłeś. To nie rozumiem Twojego stwierdzenia „ Myślę tak, jak Świadkowie Jehowy. „ Skąd mam znać doktryny tej religii ?  I co to wnosi do zagadnienia ?

Mówiąc "myślę jak Świadkowie Jehowy" właśnie zadaje ci to samo pytanie. Co to wnosi do zagadnienia? Zadajesz pytania typu: "Gdzie znajdujesz wskazówkę że aniołowie mają ciała duchowe ?"; "To dlaczego jest zapisana taka obietnica dla kościoła w Smyrnie ?"; "o jakich zwycięzców chodzi i czego to dotyczy ?". W jaki sposób odpowiedzi na te pytania mają rozstrzygnąć temat "surowszego wyroku"? Podaj mi coś sensownego, bo jak na razie to są świetne pytania, ale na osobne wątki.




Zaznaczyłem na czym polega ten surowszy wyrok. Tej kwestii jednak nie rozwijasz, ciekawe dlaczego ?

Ależ rozwinąłem... kontrą. Czyli to, czym zaznaczyłeś...


Cytat:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=847.msg11906#msg11906
ambasador
"Zauważam też ŚMIERĆ  DRUGĄ...
Tak więc surowszy wyrok można rozumieć w sensie doświadczenia tej drugiej śmierci.
"


...spotkało się z tekstami, które jasno pokazują, że termin "drugiej śmierci" należy rozumieć nieco "umownie", skoro pewne elementy trafiają tam tylko raz i tylko raz giną. Nie dotyczy to tylko postaci apokaliptycznych, ale i też ludzi, którzy wymienieni byli w szeregu tekstów, jakie padły już w tym temacie. Padły również teksty wskazujących na to, że pewien sąd ma miejsce już teraz. Ma to swoje znaczenie w kontekście na przykład takiego twierdzenia...


Cytat:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=847.msg8445#msg8445
Stanisław Klocek
"Z drugiej strony "oczekiwanie sądu" wskazuje, że do zmartwychwstania powinno dojść, chociażby aby usłyszeć wyrok "żar ognia" powodująca śmierć wieczną (Ob 20:14) i jego uzasadnienie."


...powiedziałbym, zbieżnego z twoim. Dlatego poraz kolejny zadaje pytanie:

Czy zwierzę oraz fałszywy prorok doświadczają drugiej śmierci?




ZWIERZĘ +BESTIA +FAŁSZYWY PROROK, to odpowiednik Bożej Trójcy. Czyli ta diabelska trójca, to Szatan. Dla niego jest przygotowane jezioro ogniste, czyli druga śmierć. Trafi tam on, wraz z ludźmi którzy dzisiaj mu służą.

Po pierwsze, jeśli owa "diabelska trójca - Szatan" ma umrzeć drugą śmiercią w jeziorze ognia, to zacytuj werset, gdzie giną po raz pierwszy.

Po drugie: jak wywnioskowałeś, że "ZWIERZĘ +BESTIA +FAŁSZYWY PROROK, to odpowiednik Bożej Trójcy. Czyli ta diabelska trójca, to Szatan."? Tylko konkretne teksty z wynikającym z nich sensownym wnioskiem logicznym, którego nie rozwalę w pył dwoma wersami znajdującymi się ze sobą w kontekście z 19 rozdziału Apokalipsy Jana. Innymi słowy... dowody na to, że nie dotyczy to ludzi.   
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline bene

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #78 dnia: 24 Lipiec, 2015, 17:18 »
No wybacz, ale swe... powiedzmy podsumowanie ("Jeśli coś nie istnieje nie może odebrać żadnego wyroku tym bardziej surowszego") wyprowadziłeś pytaniem ("Skoro już nie istnieją to co w takim razie zostanie wydane"), które przeprowadziłeś przez Apokalipsę 20:13, w którym mamy wzmiankę o wydaniu umarłych, a nieco wcześniej zmierzałeś do tego poprzez Jana 5:28, 29, które o zmartwychwstaniu właśnie mówi... i ty mi teraz piszesz, że nie napisałeś nic odnośnie zmartwychwstania? Może zatem swe pytania powinieneś zadawać w nieco innym wersetowo kontekście? Zapewne nie będziesz miał wówczas pretensji do mnie o to, że to ja ("To ty napisałeś że ci co obrócili się w proch nie istnieją") tak czy inaczej powiedziałem...? 
Wybacz ale gdybyś raczył odpowiadać na pytania wprost a nie pod ewentualną polemikę z kimś innym to może nie byłoby niezrozumienia z twojej strony. Może jednak to troche uporządkujemy. Zacznijmy od stwierdzenia które przykuło moją uwagę
Innymi słowy, odnosząc się do twych słów: "sądzę że w Millenium wszyscy ludzie zmartwychwstaną", odniosłem wrażenie, że w ogólnych swych wywodach pomijasz aspekt skąd mają oni zmartwychwstać, a chodzi właśnie o to mnemeion. A raczej nie wszyscy się w owej "pamięci" znaleźli. Jeśli jednak miałeś owo (według NWT) "grobowcach pamięci" na myśli w domyśle,  co oznaczałoby, że zmartwychwstaną wszyscy, ale chodzi tylko o tych co w owej pamięci się znajdują, to możemy sytuację potraktować jako nieporozumienie. Odnoszę jednak wrażenie, że zrozumiałem cię zgodnie z twymi intencjami, skoro nieco dalej piszesz "niezgodna z Biblią jest nauka, że zmartwychwstaną nie wszyscy, a tylko niektórzy".
Dlatego zadałem pytanie
Mam takie pytanie gdzie konkretnie są te grobowce pamięci. W jakim miejscu się znajdują?
Odpowiedziałeś
Owe grobowce są w glebie. To jest "jedna strona medalu" reprezentowana przez 'ariela'. "Druga strona" - to nie tylko w glebie, ale i w pamięci u Jahwe.
Po odpowiedi którą skierowałeś do ariela
Skoro zatem Jezus powiedział, że wszyscy znajdujący się w mnemeion zmartwychwstaną, a owo mnemeion oznacza słownikowo "visible object", to biblia mówi nam również o grobach...

Łukasza 11:44
44. Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą.
(BT)
Zwróciłem ci uwagę
Dlaczego nie przytoczyłeś tego w arcy super przekładzie robionym pod doktrynę ŚJ czyli PNŚ a tam jest napisane w ten sposób Luk 11:44 nwt-pl "(44) Biada wam, gdyż jesteście jak te grobowce pamięci, które nie są widoczne, tak iż ludzie chodzą po nich, nie wiedząc o tym!"" Czy tylko dlatego by czytający przypadkiem nie odniósł wrażenia że zgodnie z wykładnią WTS ludzie ci tak naprawdę chodzą po pamięci Jahwe coś na wzór reklam jednego z banków.
Odpowiedzi na to pytanie pozwól że nie będę komentował. Po pewnym czasie stwierdziłeś że
Punkt zaczepienia jest w Jana 5:28,29. Jak już powiedzialem, w tym konkretnym przypadku 'ariel' mógłby dojść do wniosku, że przeginam.
Moja odpqwiedzią było
A co jest napisane w fragmencie który polecasz 
Cytuj
Joh 5:28,29 bw "(28) Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;"
Wytłumacz mi dlaczego ktoś co jest w pamięci u Jahwe ma coś usłyszeć. Jak to możliwe iż coś co teoretycznie  nie istnieje może słyszeć. Nadal czekam na odpowiedź jak to jest z tym chodzeniem po pamięci Jahwe bo oprócz wykrętów nic nie napisałeś
w odpowiedzi napisałeś
Wielu obróconych w proch już nie istnieje. Fizycznie nie są w stanie nic usłyszeć. Być może i nawet Łazarz nie słyszał fizycznie zawołania "Łazarzu wyjdź!" (Jana 11:42).
Pojawiło sie pytanie
Skoro już nie istnieją to co w takim razie zostanie wydane Rev 20:13 nwt-pl "(13) I wydało morze umarłych, którzy się w nim znajdowali, i śmierć, i Hades wydały umarłych, którzy się w nich znajdowali, i byli sądzeni każdy z osobna – według swych uczynków."
Jak widać przebieg rozmowy wygląda nieco inaczej niż to zasugerowałeś. Ale to nie wiele wnosi do tematu. Wiele wniosłyby konkretne twoje odpowiedzi na zadawane przezemnie pytania. Ale takie jakie wynikają z Biblii a nie z polemiki z kimś innym. Postaram się je zadać w miarę przejrzysty sposób.
Co wydało morze śmierć i hades?(Chodzi mi tutaj w jakim stanie lub postaci byli ci umarli) Czy można wydać coś co nie istnieje?
Gdzie konkretnie znajdują się te grobowce pamięci (mnemeion)? Co się w nich znajduje?

Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline sabekk

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #79 dnia: 25 Lipiec, 2015, 08:32 »
No wybacz, ale swe... powiedzmy podsumowanie ("Jeśli coś nie istnieje nie może odebrać żadnego wyroku tym bardziej surowszego") wyprowadziłeś pytaniem ("Skoro już nie istnieją to co w takim razie zostanie wydane"), które przeprowadziłeś przez Apokalipsę 20:13, w którym mamy wzmiankę o wydaniu umarłych, a nieco wcześniej zmierzałeś do tego poprzez Jana 5:28, 29, które o zmartwychwstaniu właśnie mówi... i ty mi teraz piszesz, że nie napisałeś nic odnośnie zmartwychwstania? Może zatem swe pytania powinieneś zadawać w nieco innym wersetowo kontekście? Zapewne nie będziesz miał wówczas pretensji do mnie o to, że to ja ("To ty napisałeś że ci co obrócili się w proch nie istnieją") tak czy inaczej powiedziałem...?


Wybacz ale gdybyś raczył odpowiadać na pytania wprost a nie pod ewentualną polemikę z kimś innym to może nie byłoby niezrozumienia z twojej strony. Może jednak to troche uporządkujemy. Zacznijmy od stwierdzenia które przykuło moją uwagę

Cytat:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=847.msg8254#msg8254
sabekk
"(...) odniosłem wrażenie, że w ogólnych swych wywodach pomijasz aspekt skąd mają oni zmartwychwstać, a chodzi właśnie o to mnemeion. A raczej nie wszyscy się w owej "pamięci" znaleźli (...)"


(...)

Joh 5:28,29 bw

Rev 20:13 nwt-p


Jak widać przebieg rozmowy wygląda nieco inaczej niż to zasugerowałeś. Ale to nie wiele wnosi do tematu.


Różnicy nie widzę, prócz tego, że ująłeś to w oczywistym kontekście moich słów, od którego zacząłeś rozmowę, a której przebieg zaprowadził cię do takich konkluzji:

Cytat:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=847.msg13327#msg13327
bene
"Jeśli coś nie istnieje nie może odebrać żadnego wyroku tym bardziej surowszego."


No ale ok, przejdźmy dalej.




Wiele wniosłyby konkretne twoje odpowiedzi na zadawane przezemnie pytania. Ale takie jakie wynikają z Biblii a nie z polemiki z kimś innym. Postaram się je zadać w miarę przejrzysty sposób.
Co wydało morze śmierć i hades?(Chodzi mi tutaj w jakim stanie lub postaci byli ci umarli) Czy można wydać coś co nie istnieje?
Gdzie konkretnie znajdują się te grobowce pamięci (mnemeion)? Co się w nich znajduje?

No ok. Jako punkt wyjścia w stosunku do twych pytań zastosuję moją wypowiedź, która przykuła twoją uwagę. Przy czym ograniczę do aspektu pamięci, bo chyba to cię najbardziej interesuje, o ile postawione przez ciebie pytanie mi na to pozwoli.


- Co wydało morze śmierć i hades?(Chodzi mi tutaj w jakim stanie lub postaci byli ci umarli)

Wyda żywych w postaci ludzkiej. (np: Jana 5:28, 29; Ps 37:29)


- Czy można wydać coś co nie istnieje?

Tak (określiłem to jako odtworzenie), ale potrafi to tylko Bóg (np: Łukasza 20:37, 38; Mateusza 19:28)


- Gdzie konkretnie znajdują się te grobowce pamięci (mnemeion)?

No właśnie w pamięci Jahwe. Biblia to oddaje jako "Księga Pamięci", czy też "Księga Życia" (np: Malachiasza 3:16; Filp. 4:3 )


- Co się w nich znajduje?

Najprościej, jak to PS ujmuje - Imiona. Konkretną indywidualną osobowość (np: Filip. 4:3; Ps. 146:4)


Co dalej...?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline bene

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #80 dnia: 25 Lipiec, 2015, 21:46 »

- Gdzie konkretnie znajdują się te grobowce pamięci (mnemeion)?

No właśnie w pamięci Jahwe. Biblia to oddaje jako "Księga Pamięci", czy też "Księga Życia" (np: Malachiasza 3:16; Filp. 4:3 )
Wybacz ale zrobię mały eksperyment i przytoczę kilka wersetów a w miejsce grobowców pamięci wstawię twoją lokalizacje Mar 6:29 nwt-pl "(29) Kiedy o tym usłyszeli jego uczniowie, przyszli i zabrali jego zwłoki, i złożyli je w grobowcu pamięci[/u] pamięci Jahwe."Luk 11:44 nwt-pl "(44) Biada wam, gdyż jesteście jak te grobowce pamięci pamięci Jahwe, które nie są widoczne, tak iż ludzie chodzą po nich, nie wiedząc o tym!""
Nie sądzisz że to brzmi nieco absurdalnie.
 A swoją drogą dlaczego to Paweł doskonale znał kto jest zapisany w księdze życia a ludzie żyjący w czasach Malaciasza ją spisywali.
- Co się w nich znajduje?

Najprościej, jak to PS ujmuje - Imiona. Konkretną indywidualną osobowość (np: Filip. 4:3; Ps. 146:4)
Mógłbys to nieco rozwinąć bowiem z wersetów które przytoczyłeś nie mogę jakoś załapać o czym piszesz. Szczególnie chodzi mi o tą konkretną indywidualną osobowość która to znajduje się w grobowcu pamięci
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline sabekk

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Lipiec, 2015, 17:02 »
'bene', sorki, ale wrócimy do dyskusji, jak modom nieco temperatura w czajnikach opadnie. Mając nałożoną moderację nie jestem w stanie przeczytać jeszcze raz postu, przez co edytować, gdybym uznał, że dla lepszego zrozumienia się powinienem coś poprawić.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline bene

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #82 dnia: 26 Lipiec, 2015, 17:30 »
spokojnie poczekam ale jakbym się od razu nie odzywał to miej cierpliwość bo forum nie jest najważniejsze chciasz poszerza horyzonty na niektóre sprawy
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline sabekk

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Lipiec, 2015, 00:56 »
Czajnik się grzeje moderacji wciąż równo, mimo, że ognia już nie ma. No ale pomalutku, 'bene'...


- Gdzie konkretnie znajdują się te grobowce pamięci (mnemeion)?

No właśnie w pamięci Jahwe. Biblia to oddaje jako "Księga Pamięci", czy też "Księga Życia" (np: Malachiasza 3:16; Filp. 4:3 )

Wybacz ale zrobię mały eksperyment i przytoczę kilka wersetów a w miejsce grobowców pamięci wstawię twoją lokalizacje Mar 6:29 nwt-pl "(29) Kiedy o tym usłyszeli jego uczniowie, przyszli i zabrali jego zwłoki, i złożyli je w grobowcu pamięci[/u] pamięci Jahwe."Luk 11:44 nwt-pl "(44) Biada wam, gdyż jesteście jak te grobowce pamięci pamięci Jahwe, które nie są widoczne, tak iż ludzie chodzą po nich, nie wiedząc o tym!""

Nie sądzisz że to brzmi nieco absurdalnie.

Owszem, ale weź pod uwagę moją wcześniejsza wypowiedź:

Cytat:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=847.msg13100#msg13100
sabekk
"W przeciwieństwie do Łukasza 11:44, Jana 5:28,29 osadzone są w kontekście zmartwychwstania, co nieco wykracza już poza dosłowny, słownikowy sens, na który uwagę zwracał 'ariel'."




A swoją drogą dlaczego to Paweł doskonale znał kto jest zapisany w księdze życia a ludzie żyjący w czasach Malaciasza ją spisywali.


Jesteś pewny, że to dokładnie wynika z zapodanych przeze mnie tekstów?




- Co się w nich znajduje?

Najprościej, jak to PS ujmuje - Imiona. Konkretną indywidualną osobowość (np: Filip. 4:3; Ps. 146:4)

Mógłbys to nieco rozwinąć bowiem z wersetów które przytoczyłeś nie mogę jakoś załapać o czym piszesz. Szczególnie chodzi mi o tą konkretną indywidualną osobowość która to znajduje się w grobowcu pamięci

Psalm 146:4
4. Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli.
(NWT)

Zwróć uwagę, że dość często o zmarłym mówi się "zapamiętajmy go takim, jakim był", wiec gdy czytamy "bo dla niego oni wszyscy żyją" (Łukasza 20:38 NWT) nasuwa nam się podobne skojarzenie. A pamiętamy to, co z racji śmierci takiej osoby... "w tymże dniu giną jego myśli". Taki mniej więcej będzie sens imienia w Księdze Życia.

Co dalej?

M: Drobne poprawki w poście na prośbę sabkka.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2015, 23:20 wysłana przez M »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline bene

Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Lipiec, 2015, 14:52 »
Czajnik się grzeje moderacji wciąż równo, mimo, że ognia już nie ma. No ale pomalutku, 'bene'...


Wybacz ale zrobię mały eksperyment i przytoczę kilka wersetów a w miejsce grobowców pamięci wstawię twoją lokalizacje Mar 6:29 nwt-pl "(29) Kiedy o tym usłyszeli jego uczniowie, przyszli i zabrali jego zwłoki, i złożyli je w grobowcu pamięci[/u] pamięci Jahwe."Luk 11:44 nwt-pl "(44) Biada wam, gdyż jesteście jak te grobowce pamięci pamięci Jahwe, które nie są widoczne, tak iż ludzie chodzą po nich, nie wiedząc o tym!""

Nie sądzisz że to brzmi nieco absurdalnie.

Owszem, ale weź pod uwagę moją wcześniejsza wypowiedź:

Cytat:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=847.msg13100#msg13100
sabekk
"W przeciwieństwie do Łukasza 11:44, Jana 5:28,29 osadzone są w kontekście zmartwychwstania, co nieco wykracza już poza dosłowny, słownikowy sens, na który uwagę zwracał 'ariel'."

No to zobaczmy jak to wygląda z twoimi poprawkami Mar 6:29 nwt-pl "(29) Kiedy o tym usłyszeli jego uczniowie, przyszli i zabrali jego zwłoki, i złożyli je w grobowcu pamięci[/u] pamięci Jahwe do zmartwychwstania."Luk 11:44 nwt-pl "(44) Biada wam, gdyż jesteście jak te grobowce pamięc
[/quote]
i pamięci Jahwe, które nie są widoczne, tak iż ludzie chodzą po nich, nie wiedząc o tym!(Aż do zmartwychwstania)" Bardziej szczegółowo a czy mniej absurdalnie

Jesteś pewny, że to dokładnie wynika z zapodanych przeze mnie tekstów?
Powołałeś się na Flp 4:3 nwt-pl "(3) Owszem, proszę również ciebie, prawdziwy duchu we wspólnym jarzmie, dopomagaj tym niewiastom, które wraz ze mną walczyły ramię w ramię dla dobrej nowiny, razem z Klemensem oraz resztą moich współpracowników, których imiona są w księdze życia." Specjalnie przytoczyłem to w tym przekładzie byś nie zarzucał że źle przetłumaczone. To jak Paweł wiedział czy też nie wiedział o tym kto jest zapisany w księdze życia. Jeśli tak to na jakiej podstawie? Drugim tekstem było Ml 3:16 nwt-pl "(16) Wtedy bojący się Jehowy rozmawiali między sobą, każdy ze swym towarzyszem, a Jehowa uważał i słuchał. I zaczęto przed nim spisywać księgę pamięci dla bojących się Jehowy i dla myślących o jego imieniu." Jak myślisz kim byli i gdzie się znajdowali ci dla których spisywano księgę pamięci? Ja uważam że byli to ludzie na ziemi. Jeżeli uważasz inaczej to jestem gotowy na poznanie twojego punktu widzenia.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Biblijne pytanie-surowszy wyrok
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Wrzesień, 2015, 01:41 »
w Łuk20:46 czytamy: «Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 47 Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok».
  Myślę,że pozostała tu jakaś część osób ,która zgadza się,że karą za grzechy jest śmierć,czyli ostateczne unicestwienie.
O co chodzi w tym wersecie? Co może być surowszego od śmierci/niebytu?W czym ich wyrok miałby byc surowszy od pozostałych?
 Skojarzyło mi się prawo w USA.Delikwent dostaje 2 razy dożywocie i 300 lat do odsiadki.TO jest surowy wyrok.Tylko co z tego,skoro jak za pierwszym razem umrze to i tak nie będzie mógł odbyć pozostałej części wyroku.Chodzi o wyrok jako sentencję czy ostateczną karę?
 Fajnie by było abyście napisali swoje przemyślenia na czym polegałaby ta różnica w surowszym wyroku od innych grzeszników,ktorych również czeka śmierć.Przemyślenia swoje czyli nie zaglądamy do innych źródeł,publikacji itp.

Porównaj podobną myśl w liście Jakuba 3:1
"Niech niewielu z was zostaje nauczycielami, bo czeka nas surowszy SĄD"

Zarówno w Łukasza 20:46 jak i tym fragmencie występuje popularne, to samo
słowo krima które trafniej moim zdaniem jest oddawane
słowem "sąd".
Słowa krima użyto też relacjonując słowa naszego Pana,
 "jakim sądem sądzicie, takim was osądzą" Mat 7:2

Więc takich ludzi czeka większy lub cięższy SĄD, co oznacza,
że do zakwalifikowania ich do życia lub śmierci Bóg weźmie
pod uwagę surowsze kryteria. Nie sam wyrok jest więc podmiotem
tej przestrogi, lecz narażanie się na surowsze wymagania,
niż te, które Bóg weźmie pod uwagę w przypadku ludzi, którzy
nie kreowali się w oczach innych na szczególnie pobożnych lub znaczących.

Jeśli ktoś decyduje się tłumaczyć słowo krima na "wyrok" zamiast
 trafniej na "sąd", to raczej uwypuklić tu należy nie tyle sam skutek karny,
co wielkość surowoścí kryteriów, jakie z takich czy inych przyczyn
zostaną dodatkowo wzięte przez Boga podczas sądzenia.
Pozdrawiam serdecznie