Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?  (Przeczytany 16975 razy)

Offline Terebint

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Maj, 2019, 16:01 »
niektórzy w tajemnicy,
Teraz to brzmi zabawnie, ale pamiętam, że jak szedłem "z duszą na ramieniu" głosować w sprawie referendum przystąpienia Polski do UE. Z samego rana, tak aby nikt mnie nie widział.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Maj, 2019, 19:02 »
a ja tam chetnie tez 6% odzaluje, niech maja te zrzutki, kazdy musi z czegos zyc ;-)
to by sie szanowni Rodzice zdziwili jakby sie dowiedzieli skad kasa sie wziela...
[/b][/size]
Adam naprawdę luzak jesteś. Spoko gość!! Aż parsknąłem śmiechem, gdy oczami wyobraźni zobaczyłem minę rodziców  ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Galadriela

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Maj, 2019, 20:02 »
Pozostaje jeszcze kwestia osoby towarzyszącej. Rodzice jak są ortodoksami, tak jak napisałaś, nie zgodzą się na kolegę "ze świata", bo to budziłoby zgorszenie. A na kogoś ze zboru nie masz chyba co liczyć. Bo jak taki ktoś byłby chętny, to znaczy że słaby duchowo i złe towarzystwo. A ortodoks nie pójdzie bo mu org zabrania i koniec.
Nie wiem jak było kiedyś, ale obecnie często są sytuacje że między klasami maturalnymi dobierają się w pary(wychodzi po prostu taniej niż za osobę towarzyszącą z zewnątrz) nieraz nawet koleżanka z koleżanką, lub idą po prostu sami. Ja zawsze mogę się zapytać mojego kolegi z innego zboru, który "silny duchowo" nie jest, albo pójdę sama, tańczyć i tak będę miała z kim  8-)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Maj, 2019, 20:06 »
Chętnie również wesprę finansowo wyjście na studniówke. Niech  betonowi, nadal zapatrzeni w niewolnika i jego "roztropne" rady, nie odbieraja radosci innym.


Offline HARNAŚ

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Maj, 2019, 20:14 »
To może zrzućmy się raz w miesiącu na LOTTO systemem . Byłaby korzyść z forum


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Maj, 2019, 20:35 »
Teraz to brzmi zabawnie, ale pamiętam, że jak szedłem "z duszą na ramieniu" głosować w sprawie referendum przystąpienia Polski do UE. Z samego rana, tak aby nikt mnie nie widział.

Ja z duszą na ramieniu podpisałem ostatnio listę poparcia dla konfederacji  przed eurowyborami ;D
Emocje niesamowite


Offline Niezapominajka

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Maj, 2019, 21:10 »
mtg:
https://wtsarchive.com/letter/20030219-p_dot-spotkan-towarzyskich

Te rady wcale nie są złe, biorąc pod uwagę co się dzieje, jaki rodzaj muzyki obecnie dominuje.

 Ale studniówka to całkiem coś innego.
U nas przygotowaliśmy program artystyczny część poważna i druga cześć na wesoło, wspominaliśmy nasze zmagania i naukę 4 lat.
Naśladowaliśmy nauczycieli, a oni naśladowali nas, było naprawdę wesoło.
Nauczyciele pilnowali aby nikt nie palił, aby nie było alkoholu pod stołami, sami też starali się dać nam dobry przykład.
Podobno ktoś wypił kilka głębszych gdzieś w samochodzie, poza oczami nauczycieli, było to już na sam koniec.
Ale cała reszta świetnie bawiła się bez jakichkolwiek używek.
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline Adam_73

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Maj, 2019, 21:15 »
Rodzice niech się zdziwią, niech młody idzie na studniówkę i zobaczy że poza organizacją są też porządni ludzie.
A gdyby nawet coś się działo np. palenie trawki młody ma na tyle rozumu, że potrafi powiedzieć  NIE i dalej się świetnie bawić.

A co do 6% :)
Mały Dawidek zbierał na operację serduszka 5 mln zł , 6% daje 300 tys. zł haraczu.
W tym czasie były 3 takie zbiórki 3 x 300 tys zł = 900 tys. zł tylko na 3 zbiórkach
Taki malutki malusi zarobek. Aaaa tam w końcu z czegoś trzeba żyć :) :) :)

troche pogrzebalem i rzekomo piszą, ze nie ma oplaty, jedynie dobrowolna darowizna dla zrzutki jak ktos chce
https://zrzutka.pl/koszty/
to co? dzialamy? niech kazdy wplaci dla oka po 20zl i dzieczyna bedzie krolowa balu ;-) a my satysfakcje...
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Niezapominajka

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Maj, 2019, 21:56 »
troche pogrzebalem i rzekomo piszą, ze nie ma oplaty, jedynie dobrowolna darowizna dla zrzutki jak ktos chce
https://zrzutka.pl/koszty/
to co? dzialamy? niech kazdy wplaci dla oka po 20zl i dzieczyna bedzie krolowa balu ;-) a my satysfakcje...

Aż mi serce rośnie gdy widzę Wasze zainteresowanie, chęć pomocy.
Jesteście WIELCY !!! :)
Ale ….studniówka dopiero za rok :)
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline ewa11

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Maj, 2019, 22:02 »
troche pogrzebalem i rzekomo piszą, ze nie ma oplaty, jedynie dobrowolna darowizna dla zrzutki jak ktos chce
https://zrzutka.pl/koszty/
to co? dzialamy? niech kazdy wplaci dla oka po 20zl i dzieczyna bedzie krolowa balu ;-) a my satysfakcje...
Ja się dorzucę.


Offline Adam_73

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Maj, 2019, 22:05 »
Aż mi serce rośnie gdy widzę Wasze zainteresowanie, chęć pomocy.
Jesteście WIELCY !!! :)
Ale ….studniówka dopiero za rok :)

nie wiem nie znam sie, ja mialem studniowke w poprzednim tysiacleciu.. :-)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Niezapominajka

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #72 dnia: 05 Maj, 2019, 22:08 »
nie wiem nie znam sie, ja mialem studniowke w poprzednim tysiacleciu.. :-)

Wariatuńcio !!!! hahaha
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline matowa

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #73 dnia: 06 Maj, 2019, 10:38 »
powiedział, że nie mogę pójść na studniówkę i nie pójdę.
Powiedziałem mu, że mogę i pójdę, i poszedłem.


Haha, genialne :D
A spróbowałby mi taki skomentować moją decyzję... Również byłam i bawiłam się świetnie. Jak już kiedyś opisywałam, coroczne imprezy braci w górach (i nie tylko) bywają dużo gorsze :)

Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline dziewiatka

Odp: Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Maj, 2019, 14:39 »
Sala gimnastyczna i siatka maskująca,to byli czasy w pasie było tyle co obecnie w szyi .Dzisiaj to ja próbuję się obejrzeć za pięknymi kobietami,próbuję ale nie zawsze jestem w stanie odwrócić głowę.