Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: BOG (WIARA) A NAUKA.  (Przeczytany 14776 razy)

Offline Gremczak

Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Marzec, 2019, 18:54 »
A ja Go tak troszkę podpuściłem aby pazura pokazał a tu nic.


Offline Gremczak

Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Marzec, 2019, 19:35 »

Gdyby Łazarz przebywał w niebie, to Pan Jezus by nie płakał i nie ściągał go z powrotem na ten padół ziemski.
A nie jest to tak ,że Jezus płakał bo ściągał go z powrotem na ten padół ziemski.


Offline Sebastian

Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Marzec, 2019, 20:58 »
Krystianie, wierzysz w ewolucję czy w "bezpośrednie" stwarzanie?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Marzec, 2019, 21:15 »

Krystianie, wierzysz w ewolucję czy w "bezpośrednie" stwarzanie?


Wierzy to się w boga .
Na ewolucje to trzeba mieć dowody.
Zgadzasz się z tym Krystianie?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Marzec, 2019, 07:01 »
Co Ty mówisz. Nauka nie pozostawi religii samej sobie, bo naukę interesuje wszystko. Nauki społeczne i humanistyczne interesują się religią, bo religia jest przecie jakby nie patrzeć związana z jednostką ludzką i całymi społecznościami. W Krakowie na UJ mamy cały Instytut Religioznawstwa. Na całym świecie religioznawców jak psów. Uważasz, że to niepotrzebne?

Masz w tym rację. Może nieprecyzyjnie napisałem. Nie chodziło mi o nauki humanistyczne, chodziło mi o dziedziny nauki które bezpośrednio pomagają w codziennym życiu, takie jak medycyna, technologia.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Marzec, 2019, 15:11 »
Wyglada na to , ze religia  jest w odwrocie ...  " Wycofala sie na z gory upatrzone pozycje "  i  tam czeka na lepsze czasy .
Ten "odwrot" trwa juz jakis czas . Odkrycia naukowe pokazuja , ze nie jestesmy pepkiem wszechswiata , ze roznych swiatow  jest bezliku .  Teoria ewolucji tlumaczy , ze do powstania i rozwoju zycia nie potrzeba Stworcy . Medycyna wyjasnia , ze  rozne epidemie to nie kara  boska , a choroby psychiczne to nie opetanie przez demony .  Loty w kosmos pokazaly , ze w niebie  nie ma Boga i  choru  aniolow . Nauki spoleczne  ukazuja  przyczyny i skutki roznego typu kryzysow  bez koniecznosci odwolywania sie do  Boga , jako  przyczyny .  ( To bylo dosyc typowe u  Izraelitow .  Kiedy im sie wiodlo znaczylo to , ze  Bog blogoslawil  , a kiedy bylo zle  , to znaczylo ,ze  Bog ich karal .)

I to chyba nie koniec tego triumfalnego pochodu nauki .
Przypuszczam , ze nastepnym etapem  moze byc (w medycynie)   przedluzenie zycia , np .  do 150 lat .
Co na to powiedza radykalni chrzescijanie i zydzi   w swietle  tekstu z 1 Mojz. 6;3 ?

Albo   odkrycie  zycia na innych planetach  czy nawet  kontakt z inna cywilizacja .
Czy ofiara  Jezusa   obejmuje rowniez  LGM    (little green men) ?

Cos mi sie zdaje , ze   religie  beda musialy sie  intensywnie  zreformowac   , aby przetrwac ...
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2019, 15:13 wysłana przez listonosz »


Offline Światus

Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Marzec, 2019, 15:34 »
Mam pytanie;
Czy istnieją wierzący naukowcy?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Marzec, 2019, 16:10 »
Mam pytanie;
Czy istnieją wierzący naukowcy?

No wreszcie !    Swiatus  , stesknilem sie za Toba . :-*

No pewnie , ze istnieja   i mysle , ze to wlasnie oni  maja najwiekszy  problem  jak tu  " Panu Bogu swieczke  a Diablu ogarek "  zapalic.

Takie mam wrazenie  , ze ten caly  ewangelikalny  ruch  z pod znaku  intelligence design   jest  wlasnie  odpowiedzia wyksztalconych  i inteligentnych ludzi   na dylematy  jakie powstaja  na styku  nauki i religii (w tym przypadku chrzescijanskiej ).

Bo bycie  wierzacym  nie oznacza bycia  prymitywnym  nieukiem .
Nauka  oraz  Religia  to dwa  bardzo  istotne  filary w spoleczenstwie.
 
Jak to powiedzial Einstein ? :

Nauka bez religii jest kaleka, religia bez nauki jest ślepa. Die Naturwissenschaft ohne Religion ist lahm, die Religion ohne Naturwissenschaft ist blind. (niem.)

Ale  pomimo tego  wystepuja dosyc powazne  tarcia ...


Offline Krystian

Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Marzec, 2019, 16:18 »
Nie widzę w tym logiki co napisałeś.

Szkoda, że nie widzisz.
Nie ma miejsca, gdzie przebywają zmarli.
W miejsca przebywania umarłych wierzyli poganie, a nie Chrystianie pokładający nadzieję w zmartwychwstanie. Zgodnie z obietnicą daną przez Pana Jezusa.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Marzec, 2019, 17:21 »
Szkoda, że nie widzisz.
Nie ma miejsca, gdzie przebywają zmarli.
W miejsca przebywania umarłych wierzyli poganie, a nie Chrystianie pokładający nadzieję w zmartwychwstanie. Zgodnie z obietnicą daną przez Pana Jezusa.

Jak to?
Biblia mówi, że po śmierci (czyli chyba umarli) stają się prochem i wracają do ziemi.
Z tym z tego co mi wiadomo zgadza się też nauka.
Jeśli nie mamy pochodzenia hebrajskiego to wszyscy (przez Biblię) nazywani jesteśmy poganami czy to jakaś ujma?


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Marzec, 2019, 18:08 »
Podyskutujmy  wreszcie na   "powazne"  tematy  .

 Czy czlowiek wierzacy  potrzebuje  naukowego potwierdzenia swojej  wiary ?
Czemu dajemy  pierwszenstwo  , wierze  czy rozsadkowi ?
Jak ma wygladac  religijnosc  w  erze  postepujacych  odkryc  naukowych ?

O tym  chetnie bym podyskutowal , z wierzacymi  , ateistami   i   watpiacymi ... 
Pzdr.

Ja bym chętnie porozmawiał z kimś na poważnie o Czajniku  Russella.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Krystian

Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Marzec, 2019, 18:17 »
Jak to?
Biblia mówi, że po śmierci (czyli chyba umarli) stają się prochem i wracają do ziemi.
Z tym z tego co mi wiadomo zgadza się też nauka.
Jeśli nie mamy pochodzenia hebrajskiego to wszyscy (przez Biblię) nazywani jesteśmy poganami czy to jakaś ujma?
Do ziemi wraca ciało człowieka, ponieważ powstało z prochu ziemi. Naukowcy też stwierdzają, że ciało ludzkie ma wiele pierwiastków co ma ziemia.
Poganie to osoby nie wierzące w Pana Jezusa, a nie jakiś wyznawcy danej religii.
Pan Jezus powiedział: " kto we mnie wierzy, choćby umarł żyć będzie"
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Marzec, 2019, 18:42 »
Ja bym chętnie porozmawiał z kimś na poważnie o Czajniku  Russella.

Alez prosze Cie bardzo  ...


Ktory kolor  najbardziej Ci odpowiada ?    ;D


A  tak na powaznie , to  fajny temat  ale  raczej  dotyczy  argumentow  za lub  przeciw   wiary w  Boga .  Tutaj chcialbym raczej  abysmy sie skupili  na  stosunku  nauki do religii i odwrotnie  , oraz  na  konfliktach  jakie  to wywoluje .
Moze zaloz  osobny watek ?  :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Marzec, 2019, 19:51 »
Do ziemi wraca ciało człowieka, ponieważ powstało z prochu ziemi. Naukowcy też stwierdzają, że ciało ludzkie ma wiele pierwiastków co ma ziemia.
Poganie to osoby nie wierzące w Pana Jezusa, a nie jakiś wyznawcy danej religii.
Pan Jezus powiedział: " kto we mnie wierzy, choćby umarł żyć będzie"

a wcześniej napisałeś:

Szkoda, że nie widzisz.
Nie ma miejsca, gdzie przebywają zmarli.
W miejsca przebywania umarłych wierzyli poganie, a nie Chrystianie pokładający nadzieję w zmartwychwstanie. Zgodnie z obietnicą daną przez Pana Jezusa.

To jak to w końcu jest? Po śmierci zmarli wracają do ziemi czy nie ma miejsca gdzie przebywają zmarli? A może zmarli to nie ci którym się przytrafiła śmierć?


Offline Sebastian

Odp: BOG (WIARA) A NAUKA.
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Marzec, 2019, 21:33 »
Mam pytanie;
Czy istnieją wierzący naukowcy?
istnieją i zajmują się np. hermeneutyką i hebraistyką ew. grecczyzną koine
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)