Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 - Obecność ?  (Przeczytany 26568 razy)

Offline Terebint

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #180 dnia: 13 Marzec, 2019, 13:08 »
Nie mogę uwierzyć że tak można dopasować  ;D ;D ;D
B/N/Ś Łukasza 22,17 Potem wziął kielich, złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i podawajcie jeden drugiemu"
Tyle lat w orgu, i tyle lat poza orgem a ja dopiero teraz na to zwracam uwagę. Dzięki!
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Ola

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #181 dnia: 13 Marzec, 2019, 13:57 »
Tyle lat w orgu, i tyle lat poza orgem a ja dopiero teraz na to zwracam uwagę. Dzięki!

Gdy rano natknęłam się na ten wątek zaniemówiłam ponieważ nie czytam najnowszego przekładu pisma świętego śj i tak sobie pomyślałam co jeszcze wymyślą, dodadzą, przekręcą... tu już brak jakiejkolwiek logiki... 


puma

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #182 dnia: 13 Marzec, 2019, 15:30 »
Jezus na ostatnia paschę wynajął pokój na pietrze,a nasz były koordynator
podszedł kilka lat temu dosłownie i przeszedł samego siebie.. też wynajął sale na pietrze,ale po byłym burdelu
i tam odbyło się kilka pamiątek ;D ;D..

bo było tanio,obrzydził tą uroczystszą ,wspomnienia na lata całemu zborowi

Hahahaha :D


Offline matowa

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #183 dnia: 13 Marzec, 2019, 16:04 »
Ciekawe ile osób w czasie pamiątki poczuje niesmak, ale to oleje i stwierdzi, że tak musi być.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Adam_73

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #184 dnia: 13 Marzec, 2019, 16:17 »
krew nie woda :) ... i nie wino
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #185 dnia: 13 Marzec, 2019, 16:33 »
Ciekawe ile osób w czasie pamiątki poczuje niesmak, ale to oleje i stwierdzi, że tak musi być.

Biblia tysiąclecia: 22,17 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł:
 «Weźcie go i podzielcie między siebie; Inne przekłady podobnie.
BNŚ....weźcie i podajcie dalej...
I tak podają od dziesięcioleci. I liczą, ilu to podało na pamiątce, jaki wzrost, ile będzie nowych odwiedzin i studiów i radość.  :D
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #186 dnia: 13 Marzec, 2019, 18:55 »
A mnie ostatnio zastanawia fakt dla czego na mszy po spożyciu opłatka tylko ksiądz popija winem a wierni nie mają tego przywileju  :(
To tylko iluzja do obchodów pamiątki ŚJ gdzie (prawie) nikt nie spożywa chleba i wina  :(
O co tu chodzi ?? - może ktoś to rozkmini  :)


Offline zenobia

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #187 dnia: 13 Marzec, 2019, 18:58 »
Do tej pory byli , obserwatorami ' Pamiątki
Teraz sie okazuje , ze scisle trzymają się słow biblii / swojej biblii / wszak tylko sobie podają ,nie spozywając w ten sposob wypaczając sens słow Jezusa.
Myslę , ze to co teraz zrobili dla wierzacych jest nie pojęte .
Jednakze oni swoim jezeli ktos odwazy sie zapytac , bedą mieli swoje pokrętne jak zawsze w wielu sprawach wytłumaczenia


Offline Brat Kardyga

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #188 dnia: 13 Marzec, 2019, 19:26 »
A mnie ostatnio zastanawia fakt dla czego na mszy po spożyciu opłatka tylko ksiądz popija winem a wierni nie mają tego przywileju  :(
To tylko iluzja do obchodów pamiątki ŚJ gdzie (prawie) nikt nie spożywa chleba i wina  :(
O co tu chodzi ?? - może ktoś to rozkmini  :)

Też się nad tym kiedyś zastanawiałem ale wydaje mi się, że to jest kwestia "techniczna"
No bo wyobraź sobie sprawy sanitarne, higieniczne itd.
W sumie mogli by podawać w jednorazowych plastikowych kubkach   :)
Obserwując ostatnio wiernych na mszy w KRK to 3/4 kościoła spożywa.
A opłatek tańszy i łatwiej go wyprodukować.

ps.
A ksiądz i tak napije się za ciebie   :D
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec, 2019, 19:38 wysłana przez Brat Kardyga »


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #189 dnia: 13 Marzec, 2019, 19:57 »
Swoją drogą w poprzednim tłumaczeniu też już było podobnie:



(Łk 22:17 [PNŚ 1997 4.5])
A wziąwszy kielich, złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i między sobą podawajcie jeden drugiemu;



(Łk 22:17 [PNŚ 2018])
Potem wziął kielich, złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i podawajcie jeden drugiemu.

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Ola

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #190 dnia: 13 Marzec, 2019, 20:01 »
Swoją drogą w poprzednim tłumaczeniu też już było podobnie:



(Łk 22:17 [PNŚ 1997 4.5])
A wziąwszy kielich, złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i między sobą podawajcie jeden drugiemu;



(Łk 22:17 [PNŚ 2018])
Potem wziął kielich, złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i podawajcie jeden drugiemu.

Zgadza się. Tylko teraz obraz tego wszystkiego jest jasny i przejrzysty bo nagle zdajesz sobie sprawę z tego co chcą ukryć, a czego zaczynają nauczać. Tylko najpierw trzeba swój umysł wyrwać z matni  orgowskich kłamstw.


Offline Fantom

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #191 dnia: 13 Marzec, 2019, 20:12 »
Jeżeli te ''symbole'' mogli i mają spożywać tylko namaszczeni duchem,a  drugie owce mają być tylko obserwatorami,to kielich i chleb powinien być podawany jeden drugiemu tylko pomiędzy namaszczonymi. Drugie owce nawet nie powinny brać ich do rąk,bo mają być tylko obserwatorami,a podawanie uważam już za uczestnictwo.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Terebint

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #192 dnia: 13 Marzec, 2019, 20:42 »
Swoją drogą w poprzednim tłumaczeniu też już było podobnie:



(Łk 22:17 [PNŚ 1997 4.5])
A wziąwszy kielich, złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i między sobą podawajcie jeden drugiemu;



(Łk 22:17 [PNŚ 2018])
Potem wziął kielich, złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i podawajcie jeden drugiemu.
Wychodzi na to, że w następnym przekładzie będzie napisane, że po prostu wspólnie pościli.  ;)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #193 dnia: 13 Marzec, 2019, 21:43 »
Teraz już nie mogę bo świadkowie zerwali ze mną kontakt ale miałem taki pomysł w tamtym roku by zaprosić ich na kolację na której potrawy były by tylko podawane z rąk do rąk ale tylko co któraś osoba mogła by zjeść
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline matowa

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #194 dnia: 13 Marzec, 2019, 23:22 »
Jakim cudem nigdy nie zauważyłam, ze ten werset mówił o podawaniu w poprzednim przekladzie? Byłam przekonana, ze to zmiana. Sprawdziliście w papierowym egzemplarzu?
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.