Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!  (Przeczytany 12535 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Luty, 2019, 19:38 »

Tzw tajemnica spowiedzi, ale czy dotyczy to także starszych zboru? Podczas spowiedzi uczestniczy tylko kapłan i osoba spowiadająca się, natomiast podczas komitetu czy wizyty pasterskiej przynajmniej 3 osoby. Czy w takiej sytuacji można podciągnąć to pod spowiedź?


   Tu nie ma mowy o podciągnięciu czegoś pod spowiedź, a to jest zasadnicza różnica, lecz o działanie w kierunku informowania odpowiednich służb o ohydnym przestępstwie pedofilii, o tym stanowi przywołany artykuł k.k.
Starszy nie będąc przesłuchiwany, ma obowiązek z urzędu informować o przestępstwie, proszę nie przekierowywać ważnych kwestii.


  Inna kwestia mnie zainteresowała, dzisiaj gdy przeglądałem wątek "Wizyta na komendzie", dokonałem wpisu, że zastanawiające jest iż na zgłoszonych 12 miejsc wykorzystywania seksualnego w Polsce tylko w przypadku jednego "wszczęto" postępowanie.
Przynajmniej to wynika z informacji Mava w temacie: "Wizyta na komendzie", co znalazło akceptację ponad dwudziestu forumowiczów.

Zatem rodzi całkiem zasadne pytanie, jak to jest z tym dochodzeniem przestępstwa pedofilii wśród św.j. skoro na tyle wskazanych miejsc, podejmuje się działania tylko wobec jednej miejscowości? o to zapytam zarówno Ministra Sprawiedliwości jak i Premiera Rządu R.P. wystosowując pismo po powrocie do kraju.

Mój dzisiejszy ranny wpis przemilczano, co jest? rzeczywiście t.w.a.?

Działanie to termin obcy, na mą informację o piśmie do ministra sprawiedliwości, zareagowały tylko dwie Damy.

Te miejscowości to: Jaszczów, Głogów, Leszno, Żory, Koszalin, Słupsk, Jarocin, Mszczonów, okolice Żyrardowa, Lublin, Polkowice, Lubin, owe miejscowości są ujęte w wątku: "Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Polsce".

« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2019, 19:42 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline ewa11

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Luty, 2019, 20:13 »

Tzw tajemnica spowiedzi, ale czy dotyczy to także starszych zboru? Podczas spowiedzi uczestniczy tylko kapłan i osoba spowiadająca się, natomiast podczas komitetu czy wizyty pasterskiej przynajmniej 3 osoby. Czy w takiej sytuacji można podciągnąć to pod spowiedź?
Jeszcze KS jak KS, ale chyba wizyta pasterska nie jest spowiedzią nawet według statutu SJ? Czyli jakby starsi się dowiedzieli o wykorzystywaniu podczas wizyty, to nie mogą się zasłaniać tajemnicą spowiedzi.
Mnie jeszcze coś innego zastanawia. Art. 240 par. 1 kk mówi "kto podjął wiarygodną wiadomość", czy jakoś tak. Trzeba by było obczaić, co to znaczy według aktualnego orzecznictwa "wiarygodna wiadomość". Jak zgwałcenie jest potwierdzone opinią lekarską, to wiadomość na pewno jest wiarygodna, ale co, jeśli takiej opinii nie ma, są tylko słowa dziecka? Czy wiadomość jest wiarygodna, czy nie? Trzeba by było to sprawdzić.
Na zdrowy rozum powinna być, ale jak już nieraz pisałam, poglądy sądów są jak światła CK - zmienne.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Luty, 2019, 20:58 »
Jeszcze KS jak KS, ale chyba wizyta pasterska nie jest spowiedzią nawet według statutu SJ? Czyli jakby starsi się dowiedzieli o wykorzystywaniu podczas wizyty, to nie mogą się zasłaniać tajemnicą spowiedzi.
Mnie jeszcze coś innego zastanawia. Art. 240 par. 1 kk mówi "kto podjął wiarygodną wiadomość", czy jakoś tak. Trzeba by było obczaić, co to znaczy według aktualnego orzecznictwa "wiarygodna wiadomość". Jak zgwałcenie jest potwierdzone opinią lekarską, to wiadomość na pewno jest wiarygodna, ale co, jeśli takiej opinii nie ma, są tylko słowa dziecka? Czy wiadomość jest wiarygodna, czy nie? Trzeba by było to sprawdzić.
Na zdrowy rozum powinna być, ale jak już nieraz pisałam, poglądy sądów są jak światła CK - zmienne.
[/b][/size]
I tu dochodzimy do sedna sprawy. Starsi nie mają odpowiedniego wykształcenia aby stwierdzić czy dziecko konfabuluje, ale biegli sądowi już tak. I dlatego wszystkie sprawy związane ze zgłoszeniem o wykorzystaniu seksualnym powinny trafiać do organów ścigania. Czy są dowody i świadkowie czy nie. Ale tego nie robią starsi i dlaczego drążę temat, bo z tego co Widzę Mroki pisze nie mogą zasłonić się tajemnicą spowiedzi. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline ewa11

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #108 dnia: 05 Luty, 2019, 21:52 »

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Starsi nie mają odpowiedniego wykształcenia aby stwierdzić czy dziecko konfabuluje, ale biegli sądowi już tak. I dlatego wszystkie sprawy związane ze zgłoszeniem o wykorzystaniu seksualnym powinny trafiać do organów ścigania. Czy są dowody i świadkowie czy nie.
Też tak uważam.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #109 dnia: 05 Luty, 2019, 23:31 »

Tzw tajemnica spowiedzi, ale czy dotyczy to także starszych zboru? Podczas spowiedzi uczestniczy tylko kapłan i osoba spowiadająca się, natomiast podczas komitetu czy wizyty pasterskiej przynajmniej 3 osoby. Czy w takiej sytuacji można podciągnąć to pod spowiedź?

Niekiedy więcej osób wie o sprawie, wliczając w to żony :)

Ciężko powiedzieć co by zrobił sędzia gdyby starsi zaslonili się tajemnicą spowiedzi. Czy wnikał by w wewnętrzne sprawy religijne czy uznał, że duchowny sam ma prawo określić co jest a co nie jest spowiedzia.

Ktoś może podać definicję prawną spowiedzi podając źródło w kodeksie?
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #110 dnia: 06 Luty, 2019, 01:06 »
Niekiedy więcej osób wie o sprawie, wliczając w to żony :)

Ciężko powiedzieć co by zrobił sędzia gdyby starsi zaslonili się tajemnicą spowiedzi. Czy wnikał by w wewnętrzne sprawy religijne czy uznał, że duchowny sam ma prawo określić co jest a co nie jest spowiedzia.

Ktoś może podać definicję prawną spowiedzi podając źródło w kodeksie?

Art. 178. Nie wolno przesłuchiwać jako świadków:

1)  obrońcy lub adwokata działającego na podstawie art. 245 § 1, co do faktów, o których dowiedział się udzielając porady prawnej lub prowadząc sprawę, 

2) duchownego co do faktów, o których dowiedział się przy spowiedzi. 
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #111 dnia: 06 Luty, 2019, 06:34 »
Art. 178. Nie wolno przesłuchiwać jako świadków:

1)  obrońcy lub adwokata działającego na podstawie art. 245 § 1, co do faktów, o których dowiedział się udzielając porady prawnej lub prowadząc sprawę, 

2) duchownego co do faktów, o których dowiedział się przy spowiedzi.
zaznaczenie dodałem

 Jacy z nich obrońcy? tak chyba że ekspertów z Warwick, natomiast adwokatami to są, diabła, co do duchowieństwa i spowiedzi, to wiemy wszyscy, którzy to rozumiemy, że oficjalnie, w zborze św.j. w Polsce nie ma żadnej klasy duchownych, to są ich gierki, niczym nie różniące się od cwaniaków w tak zwanym "tym świecie".
Jaka spowiedź? dowiedział się o przestępstwie, ten czy ów, jego jak i każdego obywatela w naszym kraju obowiązuje tak samo prawo, zobowiązujące do poinformowania odpowiednich służ o zaistnieniu takiego zdarzenia.

  Nie ma "świętych krów", przynajmniej taka jest oficjalna informacja.

Tak że Bukareszcie, sama logika podpowiada, że niektóre wpisy, to bujanie w chmurach, albo próby przekierowania myśli, co jest wypracowane u św.j. do perfekcji, nie umiejąc z jakimś tematem sobie poradzić to, albo, mówią wprost, że nie znają kwestii, zatem po zapoznaniu się wrócą by udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi, stosowane bardzo często,albo nie mają już czasu bo coś tam......, albo przekierowują rozmowę na inny temat, wykorzystując to, że może rozmówca jest rozkojarzony i nie zauważy zakrętu.



W dalszym ciągu, nie ma odniesienia, oprócz jednej akceptującej myśl Estery, co do wpisu:



  Inna kwestia mnie zainteresowała, dzisiaj gdy przeglądałem wątek "Wizyta na komendzie", dokonałem wpisu, że zastanawiające jest iż na zgłoszonych 12 miejsc wykorzystywania seksualnego w Polsce tylko w przypadku jednego "wszczęto" postępowanie.
Przynajmniej to wynika z informacji Mava w temacie: "Wizyta na komendzie", co znalazło akceptację ponad dwudziestu forumowiczów.

Zatem rodzi całkiem zasadne pytanie, jak to jest z tym dochodzeniem przestępstwa pedofilii wśród św.j. skoro na tyle wskazanych miejsc, podejmuje się działania tylko wobec jednej miejscowości? o to zapytam zarówno Ministra Sprawiedliwości jak i Premiera Rządu R.P. wystosowując pismo po powrocie do kraju.

Mój dzisiejszy ranny wpis przemilczano, co jest? rzeczywiście t.w.a.?

Działanie to termin obcy, na mą informację o piśmie do ministra sprawiedliwości, zareagowały tylko dwie Damy.

Te miejscowości to: Jaszczów, Głogów, Leszno, Żory, Koszalin, Słupsk, Jarocin, Mszczonów, okolice Żyrardowa, Lublin, Polkowice, Lubin, owe miejscowości są ujęte w wątku: "Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Polsce".


  zaznaczenie dodałem
Wyjaśniam:
t.w.a.- towarzystwo wzajemnej adoracji

Czyżby jakaś prowokacja? :o

Zauważyłem ,że na forum są karierowicze, na podobieństwo zboru, ganiał, "latał", to tu, to tam, przyszedł nowy, zaraz "SZCZERE" zainteresowanie, bo tak należy ;) a to takie faryzejskie obliczone na zysk, dla nas, bez sensu, ale lizus był aktywny, podobał się pastuchom, pod napięciem, z resztą :D

Ale tu nie zbór, zbiór różnych osobowości tak, i pewne rzeczy nie przejdą, ba, nawet każdy kto choć trochę "liznął" gry w szachy, wystarczy że sobie piony poustawia na szachownicy, wychwyci, tych co pięknie pisząc, elaboraty w przeróżnych, a jak że, sensowne, żeby nie napisać krasomówcze, grają, i jak na wszystko, i na to potrzeba czasu.

Oto taki "orzeł" wieloletni straszy, ba, pionier stały, tu na forum, do ogólnego wglądu nie napisze jakie stosuje jazdy do jednego czy drugiego na "priv", bo przecież nie wypada, ale prywatnie podejmuje próby ustawienia żeby jednego, kilka osób do swego obozu.
   CO TO NIBY MA BYĆ? Co dalej zbór, tam nie dał ten czy ów rady, to tu próbuje?
Dziwi mnie, że niektórzy takich wpisów na "priv" nie publikują, wyszło by szydło z wora, a zarazem zapędy niektórych karierowiczów, mamy się wspierać, pomagać w zrozumieniu OGRÓW Z OGRA, a nie ciąć się, bo to "mój folwark" nie "forumowiczu", to nie twój folwark

Tu nie chodzi o erudycję, a szczerość. Powtórzę jeszcze raz, tu nie chodzi o erudycję, a o szczerość.
Wojenki, tu na forum? :-\ Bujanie w obłokach ??? Ubliżanie komuś, bo nie pasuje czyjś wpis do "mej koncepcji"?

Tak że, dobrze że jest NNN i od czasu do czasu wyprostuje komuś zesztywniały kręgosłup lub napastuje ciasne buty i włoży je w prawidła, by je rozciągnąć, inna kwestia czy ktoś skorzysta z "masażu" :)

Moderatorzy również trzymają porządek, oczywiście na ile mogą i chcą, bo zaraz posypią się krzyki, że cenzura.

To tak jak z sędziowaniem na meczu, jeden arbiter pozwala na twardą grę i trzech wyszło z połamanymi nogami, dwóch wyleciało za czerwone kartki, po mimo tego że wartościowi i mogli dużo wnieść dla, ogólnie meczu, nie ma ich, bo sędziowie pozwolili. Do tego doszło trzech kalek, którzy już nie zagrają meczu, bo się okazało że to bardzo skomplikowane złamania, które z gry wykluczą ich do końca życia. 
I odwrotnie, dla wyobraźni :)
Pozdrawiam

 
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2019, 07:12 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline matowa

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #112 dnia: 06 Luty, 2019, 09:41 »
Wśród Świadków Jehowy panuje pogląd, że nie ma spowiedzi, jak w KK, więc nie powinni się tym zastanawiać. Dla mnie jest jasne, że takie rzeczy nie powinny być ukrywane w imię bezpieczeństwa.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline ewa11

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #113 dnia: 06 Luty, 2019, 09:56 »
Ktoś może podać definicję prawną spowiedzi podając źródło w kodeksie?
Nie ma takiej definicji. W Polsce sądy za spowiedź uznają to, co jakiś kościół czy związek wyznaniowy w swojej doktrynie czy wewnętrznym prawie uznaje za spowiedź.


Offline Sebastian

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #114 dnia: 06 Luty, 2019, 12:28 »
Nie ma takiej definicji. W Polsce sądy za spowiedź uznają to, co jakiś kościół czy związek wyznaniowy w swojej doktrynie czy wewnętrznym prawie uznaje za spowiedź.
czy są w tej sprawie jakieś rozstrzygnięcia sądowe? Chodzi mi o sytuację w której ktoś na sali sądowej podnosi argument że "komitet to nie spowiedź" i sędzia nie podziela takiej argumentacji, gdyż "sądy za spowiedź uznają to, co jakiś kościół czy związek wyznaniowy w swojej doktrynie czy wewnętrznym prawie uznaje za spowiedź";

bardzo zależy mi na takim orzeczeniu sądowym
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline wrzesien

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #115 dnia: 06 Luty, 2019, 14:49 »
  zaznaczenie dodałem, dziś rano

Gandalfie,  :), tu gra nie toczy się, co oficjalnie OSZUŚCI  z Warwick podają dla zamydlenia oczu, lecz o FAKTY, KTÓRE MY ZNAMY.

Strażnica "podaje" że oni się troszczą, choć nie do końca, o dzieci ze zboru, bo w którymś z instruktarzy czytamy że to rodzic odpowiada za bezpieczeństwo dziecka, CIEKAWE, na żebraniu też, w trakcie głoszenia też, w trakcie studium też, więcej przykładów, myślę że nie trzeba.

Natomiast co PODKREŚLAM Z CAŁĄ MOCĄ, LISTY TAJNE, DO GRON STARSZYCH, tylko do Gron Starszych zmieniają kierunki o 180 stopni.

Zdziwienie komisarza przesłuchującego mnie w tym temacie, to potwierdza i tyle i AŻ TYLE, że pierwsze co mają uczynić starsi, to NIE POWIADOMIĆ ORGANA ŚCIGANIA, O ZŁO CZYNIĄCYCH, lecz dzwonić do szefów z NADARZYNA.

Skoro prawo Państwa POLSKIEGO, nie wymusza na starszyźnie, RÓŻNYCH SEKT, takich działań co sugerowane jest w niektórych wpisach, to należy to zmienić i wystąpić z inicjatywą aby to zmienić. Jest może ciche przyzwolenie na pewne zachowania, by mieć co robić, przecież z alkoholizmem i narkotykami też walczą, efekty? Widzimy je wszyscy, reklamy piwska się prześcigają w swej barwności, a meliny (stacje benzynowe) z ALKOHOLEM SĄ OTWARTE CAŁĄ DOBĘ. Jakie larum podnieśli, że alkohol ma zniknąć z półek stacji benzynowych, ileż to z nich miało upaść, zaraz zaraz, to w końcu stacja benzynowa, czy alkoholowa, żałość ogarnia na bezsilność państwa wobec gangów alkoholowych.

Obecnie jestem poza granicami kraju, więc w nadchodzącym tygodniu tego nie uczynię, natomiast żadne kpiące wpisy mnie nie zniechęcą by wystąpić z oficjalny pismem o zmianę tych postanowień i działać, nie zaś rozpisywać się czy to lub tamto nie wypada lub jest nie stosowne. Oczywistym jest FAKT, że takie pismo z wielością podpisów nabrało by mocy :).

 Po prostu napiszę pismo ze stosownym wnioskiem popartym dowodami, to jest, kserami strażnic i ich, to jest Towarzystwa Strażnica, ukazanym dla zamydlenia oczu, podejściem do zagadnienia pedofilii w zborze świadków jehowy w Polsce dla kontrastu tym co podają w TAJNYCH LISTACH, by może ten czy ów zrozumiał w co grają "BIEL BIELSZA OD  BIELI" , w co grają          KRYSZTAŁOWO CZYŚCI?

  My wiemy i myślę, wielu z nas rozumie, nie piszę o mądrości i wiedzy, dla wyjaśnienia niektórym ;).

Pismo "pójdzie" do Ministra Sprawiedliwości i Premiera Rządu, tyle mam do napisania w tym wątku.
Prosiłem o wstawienie przytaczanego listu z dnia 01-09-2017 roku, w temacie ochrony dzieci przed pedofilami zboczonymi, w ten temat, jakoś nikomu nie zależy na tym by ów list tu był.

Przecież czytają ten wątek także obecni, zafascynowani "PRAWDĄ:, nic nie wiedzący św. j.
Dlaczego tego listu nie ma TU w tym temacie? mogę się tylko domyślać, co jest istotne dla mnie, tą sztukę też opanuję

List wyślę za tydzień.
Pozdrawiam   

Gandalfie, wysyłając mój wpis, Twój w między czasie zaistniał, dzięki za sprostowanie, przyjmuję to do wiadomości i jest o.k. ;) Faktycznie czegoś nie zrozumiałem, jeszcze raz dziękuję. Szarpie mną, gdy podejmuje się choćby cień zrozumienia dla działań OSZUSTÓW Z WARWICK.
Ja rozumiem o co Ci chodzi i popieram. Jednak moim zdaniem lepiej złóż zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez starszych - za niezgłoszenie niezwłoczne tylko najpierw zadzwonili do działu prawnego.
List jest dostępny na wtsarchive.com


Offline ewa11

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #116 dnia: 06 Luty, 2019, 19:00 »
czy są w tej sprawie jakieś rozstrzygnięcia sądowe? Chodzi mi o sytuację w której ktoś na sali sądowej podnosi argument że "komitet to nie spowiedź" i sędzia nie podziela takiej argumentacji, gdyż "sądy za spowiedź uznają to, co jakiś kościół czy związek wyznaniowy w swojej doktrynie czy wewnętrznym prawie uznaje za spowiedź";

bardzo zależy mi na takim orzeczeniu sądowym
Masz sprawę Owcy Jehowy, gdzie sąd łyknął, że KS to spowiedź.

A propos statutu SJ, art. 52 pkt 2 stanowi, że starsi są osobami pełniącymi urzędy duchowe.
Art. 54 stanowi, że osoby sprawujące urzędy duchowe mają obowiązek zachować w tajemnicy wszystko, czego dowiedziały się w związku z pełnieniem posługi (czyli podczas wizyt pasterskich też).
Czyli ktoś napisze do MS, że starsi nie zgłaszają przypadków pedofilii, a oni zasłonią się tajemnicą spowiedzi (czyli artykułrm 54 statutu), a MS czy inny organ - jak znam życie - to łyknie.
Pamiętam, że w sprawie Candace Conti WTS też zasłaniał się tajemnicą spowiedzi, ale wtedy jej adwokat przedstawił argumenty, że KS to jednak nie spowiedź, i sąd się do tej argumentacji przychylił.
Polska to jednak nie Ameryka. Dotychczasowe doświadczenie uczy, że za spowiedź uznaje się to, co związek wyznaniowy za spowiedź uznaje.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2019, 19:23 wysłana przez ewa11 »


Offline Sebastian

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #117 dnia: 06 Luty, 2019, 19:37 »
Masz sprawę Owcy Jehowy, gdzie sąd łyknął, że KS to spowiedź.
a oprócz tego przypadku jest jeszcze jakiś inny opisany w orzecznictwie?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ewa11

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #118 dnia: 06 Luty, 2019, 19:45 »
a oprócz tego przypadku jest jeszcze jakiś inny opisany w orzecznictwie?
Kiedyś sprawdzałam w Lexie, ale nic ciekawego nie znalazłam. Ale może coś się zmieniło od tamtej pory. Istnieje coś takiego jak Portal Orzeczeń Sądów Powszechnych. Wejdź tam i wpisz w wyszukiwarkę spowiedź albo tajemnica spowiedzi, to może znajdziesz coś ciekawego.


Offline Estera

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #119 dnia: 07 Luty, 2019, 23:21 »
Tu nie chodzi o erudycję, a szczerość. Powtórzę jeszcze raz, tu nie chodzi o erudycję, a o szczerość.
Wojenki, tu na forum? Bujanie w obłokach Ubliżanie komuś, bo nie pasuje czyjś wpis do "mej koncepcji"?
Tak że, dobrze że jest NNN i od czasu do czasu wyprostuje komuś zesztywniały kręgosłup lub napastuje ciasne buty
i włoży je w prawidła, by je rozciągnąć, inna kwestia czy ktoś skorzysta z "masażu" :)
   A i owszem, jest czas na zabawę.
   Ale to forum nie jest ... tylko ... dla zabawy.
   Trafiają tu ludzie, którzy potrzebują wsparcia po traumie tej sekty.
   A takim, jest przede wszystkim potrzebna rzetelna wiedza o niej.

   Jak trafiłam na to forum, to i owszem, niektóre wątki mnie bawiły i relaksowały.
   Były taką małą odskocznią od tych wieści orgowych, od których już momentami to mi pękała głowa.
   Ale przede wszystkim ceniłam sobie różne konkretne zawarte tu informacje.
   Upewniające mnie, że podjęłam właściwą decyzję.
   Też jakieś pomysły na konkretne działania.
   Jeśli ktoś tu jest tylko po to żeby bawić, to może nie to miejsce.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.