Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!  (Przeczytany 12536 razy)

Offline Martin

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Luty, 2019, 20:06 »
I oby tak się zachowywali (oby sobie przyswoili te wskazówki), a nie jak to miewali w zwyczaju w przeszłości: napominali, naznaczali albo wykluczali ofiary.
Nic się nie zmieni. Ten artykuł to politpoprawny bełkot, zasłona dymna dla naiwniaków wierzących w "ochronę Jehowy" i "czystość zboru".
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Luty, 2019, 20:20 »
Nic się nie zmieni. Ten artykuł to politpoprawny bełkot, zasłona dymna dla naiwniaków wierzących w "ochronę Jehowy" i "czystość zboru".
[/b][/size]
Masz rację jest po to aby uspokoić zaniepokojonych. Sprawy i tak będą załatwiane jak do tej pory.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Luty, 2019, 20:36 »
Proszę trzymać się tematu wątku.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline przebudzona2019

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Luty, 2019, 21:05 »
Nie mogę się doczekać tego artykułu bo moja ślepo wierząca rodzina twierdzi, ze CK nie wypiera się pedofilii 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻 Dziękuje żywemu Bogu, ze CK to idioci.
no moja ślepo wierząca mama jak jej wyrąbałam prawdą po oczach na temat pedofilii to usprawiedliwiała wszystko ludzką niedoskonałością i z przerażeniem mówiła, że nie wierzy w to wszystko, że te wszystkie informacje są z odstępczych zródeł.. czekam na ten artykuł i elegancko zestawię go z nagraniem przesłuchania Jacksona przez komisje królewską...
tylko wiesz Xevres jak ktoś nie chce widzieć to go nie zmusisz...

Matowa : wiec skoro nie sa przygotowani to niech sie nie odzywaja bo jeszcze bardziej kogos skrzywdza , np tekstem : "Rozumiemy jak ci ciezko ale......." , tutaj potrzebna jest przedewszystkim fachowa pomoc... wiadomo , kazdy moze byc pomocny jesli ma szczere checi ale zgrywanie psychologa kiedy nie ma sie pojecia jak zachowac sie w stosunku do osob w taki sposob skrzywdzonych jest bardzo nie na miejscu, delikatnie mowiac
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2019, 21:14 wysłana przez przebudzona2019 »


Offline Xevres

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Luty, 2019, 21:13 »
no moja ślepo wierząca mama jak jej wyrąbałam prawdą po oczach na temat pedofilii to usprawiedliwiała wszystko ludzką niedoskonałością i z przerażeniem mówiła, że nie wierzy w to wszystko, że te wszystkie informacje są z odstępczych zródeł.. czekam na ten artykuł i elegancko zestawię go z nagraniem przesłuchania Jacksona przez komisje królewską...
tylko wiesz Xevres jak ktoś nie chce widzieć to go nie zmusisz...

Pełna zgoda choć moja rodzina nie jest aż tak betonowa. Już nie przerywają rozmowy gdy mówię sekta, fałszywi prorocy itp 👍🏻👍🏻👍🏻
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline przebudzona2019

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Luty, 2019, 21:17 »
Pełna zgoda choć moja rodzina nie jest aż tak betonowa. Już nie przerywają rozmowy gdy mówię sekta, fałszywi prorocy itp 👍🏻👍🏻👍🏻
to kuj zelazo poki gorace...
 


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Luty, 2019, 00:00 »
I jeszcze jeden niezrozumiały kwiatek:
16 Gdy starsi dowiadują się, że ktoś ze zboru jest oskarżany o wykorzystanie seksualne dziecka, robią wszystko, żeby zastosować się do wszelkich przepisów prawa świeckiego dotyczących zgłaszania tego typu spraw,

Należałoby zadać pytanie. Co autor tekstu miał na myśli pisząc powyższy tekst?
  zaznaczenie dodałem


Jeszcze raz napiszę, to co oficjalnie podaje STRAŻNICA to jedno, co w listach instruktażowych to, odrębny temat i nie mam zamiaru zamiaru przepychać się o słowa. To listy TAJNE, ktoś napisze że spisek. heh


GRATULUJĘ POCZUCIA HUMORU W TAK ISTOTNYM TEMACIE, ilu szpiegów z "przyjaciół" tu jest?
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2019, 00:02 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Luty, 2019, 00:14 »
Skąd wiem, że pedofile w więzieniach mają z d...py robioną jesień średniowiecza? Gada się o tym. Kiedyś powiedziała mi o tym koleżanka (nie wiem, skąd ona wiedziała). Potem jakiś prokurator mówił o tym na jakiejś imprezie.

Może napiszę wprost. Nie pisz w tych Internetach głupot. Tu już jedna osoba chciała udzielać pomocy prawnej, a potem sama o nią prosiła. Inna po 2 dychach nawet awansowała, mimo ogólnie dostępnego wyroku sądowego, który jest analizą psychologiczną osobowości; ale jakoś nikt na to nie zwrócił uwagi. To idzie na tym forum poczytać.  Ale to może wątek na inne strony.
Powiedziała Ci koleżanka? Zdumiony wiedzą jestem.
Pokazałem koledze przed minutami wpisy niektórych (w tym Twoje). On nie orgowy. Ale coś tam ogarnia. Przy czym był zdziwiony.
Będę w miarę cytował jego słowa do mnie (po pierwszym zdziwieniu, tego co czyta): "ty, Moyses, zapytaj tej (...) gdzie festyniarze podbiegali" - tu się zaśmiał.
Ale wracając do tematu głównego. Tu, jak i wszędzie indziej, mówią ludzie co by zrobili takiemu zboczkowi. Widział ktoś kiedyś pedofila krwawiącego na chodniku po ucięciu tego i tamtego?
Jeśli ktoś potrafi myśleć, czyli zadawać sobie pytania i szukać odpowiedzi, to taki test.
Trynek dostał czapkę. a zamienili mu na ćwiartkę. Pomińmy błąd systemu. Zmiany tożsamości odmówili. Ale dalej trzymają na mój koszt w specjalnym sanatorium.
Pytanie jedno z podstawowych (oprócz wielu innych): jak przeżył? Gdzie była wiosna oświecenia z d...? Pytanie jest proste: skąd Ty wiedzę czerpiesz??? Komu Ty chcesz pomóc??? A dla mnie zwyczajne: jakie Ty głupoty wypisujesz?
Wiem, znowu nie na temat wątku, ale cóż.





Offline ewa11

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Luty, 2019, 00:46 »
Może napiszę wprost. Nie pisz w tych Internetach głupot. Tu już jedna osoba chciała udzielać pomocy prawnej, a potem sama o nią prosiła. Inna po 2 dychach nawet awansowała, mimo ogólnie dostępnego wyroku sądowego, który jest analizą psychologiczną osobowości; ale jakoś nikt na to nie zwrócił uwagi. To idzie na tym forum poczytać.  Ale to może wątek na inne strony.
Powiedziała Ci koleżanka? Zdumiony wiedzą jestem.
Pokazałem koledze przed minutami wpisy niektórych (w tym Twoje). On nie orgowy. Ale coś tam ogarnia. Przy czym był zdziwiony.
Będę w miarę cytował jego słowa do mnie (po pierwszym zdziwieniu, tego co czyta): "ty, Moyses, zapytaj tej (...) gdzie festyniarze podbiegali" - tu się zaśmiał.
Ale wracając do tematu głównego. Tu, jak i wszędzie indziej, mówią ludzie co by zrobili takiemu zboczkowi. Widział ktoś kiedyś pedofila krwawiącego na chodniku po ucięciu tego i tamtego?
Jeśli ktoś potrafi myśleć, czyli zadawać sobie pytania i szukać odpowiedzi, to taki test.
Trynek dostał czapkę. a zamienili mu na ćwiartkę. Pomińmy błąd systemu. Zmiany tożsamości odmówili. Ale dalej trzymają na mój koszt w specjalnym sanatorium.
Pytanie jedno z podstawowych (oprócz wielu innych): jak przeżył? Gdzie była wiosna oświecenia z d...? Pytanie jest proste: skąd Ty wiedzę czerpiesz??? Komu Ty chcesz pomóc??? A dla mnie zwyczajne: jakie Ty głupoty wypisujesz?
Wiem, znowu nie na temat wątku, ale cóż.
Taaa... napisz jeszcze, że wredna odstępczyni, to na pewno kłamie w sprawie "przenajświętszej".

Piszę głupoty? W którym temacie? Które konkretnie wpisy są głupie?

Co do pedofili w więzieniach: zapytaj jakiegokolwiek klawisza, jak się ich tam traktuje, będziesz miał odpowiedź z pierwszej ręki.

Czekam na odpowiedź, w którym wątku napisałam głupotę. Najlepiej, żebyś do tych "głupich" postów odniósł się w konkretnych wątkach. Będziesz miał okazję, żeby na moje "głupie" posty udzielić swoich mądrych odpowiedzi.

« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2019, 00:48 wysłana przez ewa11 »


Offline Puszek

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Luty, 2019, 02:06 »
Jak dla mnie te artykuły, to pstryczek w nos dla "wątpiących", a zarazem mocny argument dla starszaków. Wszyscy obrońcy WTSu dostali namacalny argument do rozmów i napomnień, że organizacja nie jest ślepa i głucha na ten problem. Z drugiej strony odnoszę wrażenie, że dobrze bo poruszyli ten temat, który jest powodem do odejść i przestali być cicho. Tylko raczej dali tym powód do popisu obrońcom, bo ten temat znamy już na wskroś i jednak milionowe ugody musiały ich mocno zaboleć.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2019, 02:09 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Luty, 2019, 07:06 »
Ktoś napisze: "temat nie jest rozwadniany" ,  o ile rozumie co pisze. Bez obrazy, żadne personalne wycieczki to nie są.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Luty, 2019, 09:12 »
  zaznaczenie dodałem


Jeszcze raz napiszę, to co oficjalnie podaje STRAŻNICA to jedno, co w listach instruktażowych to, odrębny temat i nie mam zamiaru zamiaru przepychać się o słowa. To listy TAJNE, ktoś napisze że spisek. heh


GRATULUJĘ POCZUCIA HUMORU W TAK ISTOTNYM TEMACIE, ilu szpiegów z "przyjaciół" tu jest?
[/b][/size]

Chyba źle zrozumiałeś mój wpis. Podkreślenie tekstu ze strażnicy zaznaczyłem aby wykazać ogólnikową wypowiedz TS na temat zgłaszania pedofilii. Niby tak ale: ak.13 - ,,zgłaszamy do działu prawnego BO", ,,zgłaszamy tam gdzie takie prawa obowiązują". Co to znaczy? A to, że w innych krajach bez takiego wymogu takiego obowiązku już nie ma. W ak. 15 piszą, że mają zastosować się do wszelkich przepisów świeckich...itp.
W moim odczuciu, skoro podjęli próbę naprawy sytuacji to powinni bez zaciemniania tematu napisać, że starsi mają bezwzględnie, natychmiast po uzyskaniu informacji o molestowaniu zgłaszać takie przypadki odpowiednim organom do zbadania.    

Ps. Nie jestem szpiegiem TS, a temat dla mnie jest wstrząsający i nie robię sobie z niego jaj.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2019, 09:18 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Luty, 2019, 09:34 »
  zaznaczenie dodałem


Jeszcze raz napiszę, to co oficjalnie podaje STRAŻNICA to jedno, co w listach instruktażowych to, odrębny temat i nie mam zamiaru zamiaru przepychać się o słowa. To listy TAJNE, ktoś napisze że spisek. heh


GRATULUJĘ POCZUCIA HUMORU W TAK ISTOTNYM TEMACIE, ilu szpiegów z "przyjaciół" tu jest?
  zaznaczenie dodałem, dziś rano

Gandalfie,  :), tu gra nie toczy się, co oficjalnie OSZUŚCI  z Warwick podają dla zamydlenia oczu, lecz o FAKTY, KTÓRE MY ZNAMY.

Strażnica "podaje" że oni się troszczą, choć nie do końca, o dzieci ze zboru, bo w którymś z instruktarzy czytamy że to rodzic odpowiada za bezpieczeństwo dziecka, CIEKAWE, na żebraniu też, w trakcie głoszenia też, w trakcie studium też, więcej przykładów, myślę że nie trzeba.

Natomiast co PODKREŚLAM Z CAŁĄ MOCĄ, LISTY TAJNE, DO GRON STARSZYCH, tylko do Gron Starszych zmieniają kierunki o 180 stopni.

Zdziwienie komisarza przesłuchującego mnie w tym temacie, to potwierdza i tyle i AŻ TYLE, że pierwsze co mają uczynić starsi, to NIE POWIADOMIĆ ORGANA ŚCIGANIA, O ZŁO CZYNIĄCYCH, lecz dzwonić do szefów z NADARZYNA.

Skoro prawo Państwa POLSKIEGO, nie wymusza na starszyźnie, RÓŻNYCH SEKT, takich działań co sugerowane jest w niektórych wpisach, to należy to zmienić i wystąpić z inicjatywą aby to zmienić. Jest może ciche przyzwolenie na pewne zachowania, by mieć co robić, przecież z alkoholizmem i narkotykami też walczą, efekty? Widzimy je wszyscy, reklamy piwska się prześcigają w swej barwności, a meliny (stacje benzynowe) z ALKOHOLEM SĄ OTWARTE CAŁĄ DOBĘ. Jakie larum podnieśli, że alkohol ma zniknąć z półek stacji benzynowych, ileż to z nich miało upaść, zaraz zaraz, to w końcu stacja benzynowa, czy alkoholowa, żałość ogarnia na bezsilność państwa wobec gangów alkoholowych.

Obecnie jestem poza granicami kraju, więc w nadchodzącym tygodniu tego nie uczynię, natomiast żadne kpiące wpisy mnie nie zniechęcą by wystąpić z oficjalny pismem o zmianę tych postanowień i działać, nie zaś rozpisywać się czy to lub tamto nie wypada lub jest nie stosowne. Oczywistym jest FAKT, że takie pismo z wielością podpisów nabrało by mocy :).

 Po prostu napiszę pismo ze stosownym wnioskiem popartym dowodami, to jest, kserami strażnic i ich, to jest Towarzystwa Strażnica, ukazanym dla zamydlenia oczu, podejściem do zagadnienia pedofilii w zborze świadków jehowy w Polsce dla kontrastu tym co podają w TAJNYCH LISTACH, by może ten czy ów zrozumiał w co grają "BIEL BIELSZA OD  BIELI" , w co grają          KRYSZTAŁOWO CZYŚCI?

  My wiemy i myślę, wielu z nas rozumie, nie piszę o mądrości i wiedzy, dla wyjaśnienia niektórym ;).

Pismo "pójdzie" do Ministra Sprawiedliwości i Premiera Rządu, tyle mam do napisania w tym wątku.
Prosiłem o wstawienie przytaczanego listu z dnia 01-09-2017 roku, w temacie ochrony dzieci przed pedofilami zboczonymi, w ten temat, jakoś nikomu nie zależy na tym by ów list tu był.

Przecież czytają ten wątek także obecni, zafascynowani "PRAWDĄ:, nic nie wiedzący św. j.
Dlaczego tego listu nie ma TU w tym temacie? mogę się tylko domyślać, co jest istotne dla mnie, tą sztukę też opanuję

List wyślę za tydzień.
Pozdrawiam   

Gandalfie, wysyłając mój wpis, Twój w między czasie zaistniał, dzięki za sprostowanie, przyjmuję to do wiadomości i jest o.k. ;) Faktycznie czegoś nie zrozumiałem, jeszcze raz dziękuję. Szarpie mną, gdy podejmuje się choćby cień zrozumienia dla działań OSZUSTÓW Z WARWICK.

 
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2019, 09:57 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Estera

Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Luty, 2019, 09:49 »
W moim odczuciu, skoro podjęli próbę naprawy sytuacji to powinni bez zaciemniania tematu napisać,
że starsi mają bezwzględnie, natychmiast po uzyskaniu informacji o molestowaniu zgłaszać takie przypadki
odpowiednim organom do zbadania.

   Towarzystwo "Strażnica", w Polsce działający jako Świadkowie Jehowy.
   NIGDY TAK NIE ZROBI !!!
   Za dużo się ukrywa.
   Za dużo nawywijali w tym temacie.
   A dbać będą przede wszystkim o swój interes, a nie osoby poszkodowane.

   Sami zapowiedzieli, że nigdy nie odstąpią od zasady dwóch świadków.
   Pedofilię traktują w kategoriach grzechu.
   Przed władzami jeśli tylko się da, będą wszystko ukrywać, nawet jeśli będzie obowiązek zgłaszania.
   A lojalne owieczki będą cierpieć i milczeć, jak to w wielu przypadkach ma miejsce teraz.
   Brak słów.
   :'( :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Pobito najnowszy rekord hipokryzji w straznicy do studium z maja !!!
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Luty, 2019, 09:52 »
  zaznaczenie dodałem, dziś rano

Gandalfie,  :), tu gra nie toczy się, co oficjalnie OSZUŚCI  z Warwick podają dla zamydlenia oczu, lecz o FAKTY, KTÓRE MY ZNAMY.

Strażnica "podaje" że oni się troszczą, choć nie do końca, o dzieci ze zboru, bo w którymś z instruktarzy czytamy że to rodzic odpowiada za bezpieczeństwo dziecka, CIEKAWE, na żebraniu też, w trakcie głoszenia też, w trakcie studium też, więcej przykładów, myślę że nie trzeba.

Natomiast co PODKREŚLAM Z CAŁĄ MOCĄ, LISTY TAJNE, DO GRON STARSZYCH, tylko do Gron Starszych zmieniają kierunki o 180 stopni.

Zdziwienie komisarza przesłuchującego mnie w tym temacie, to potwierdza i tyle i AŻ TYLE, że pierwsze co mają uczynić starsi, to NIE POWIADOMIĆ ORGANA ŚCIGANIA, ZŁO CZYNIĄCYCH, lecz dzwonić do szefów z NADARZYNA.

Skoro prawo Państwa POLSKIEGO, nie wymusza na starszyźnie, takich działań co sugerowane jest w niektórych wpisach, to należy to zmienić i wystąpić z inicjatywą aby to zmienić.

Obecnie jestem poza granicami kraju, więc w nadchodzącym tygodniu tego nie uczynię, natomiast żadne kpiące wpisy mnie nie zniechęcą by wystąpić z oficjalny pismem o zmianę tych postanowień i działać, nie zaś rozpisywać się czy to lub tamto nie wypada.

 Po prostu napiszę pismo ze stosownym wnioskiem popartym dowodami, to jest, kserami strażnic i ich, to jest Towarzystwa Strażnica, ukazanym dla zamydlenia oczu, podejściem do zagadnienia pedofilii w zborze świadków jehowy w Polsce dla kontrastu tym co podają w TAJNYCH LISTACH, by może ten czy ów zrozumiał.

Pismo "pójdzie" do Ministra Sprawiedliwości i Premiera Rządu, tyle mam do napisania w tym wątku.
Prosiłem o wstawienie przytaczanego listu z dnia 01-09-2017 roku, w temacie ochrony dzieci przed pedofilami zboczonymi, w ten temat, jakoś nikomu nie zależy na tym by ów list tu był.

Przecież czytają ten wątek także i obecni, zafascynowani, nic nie wiedzący św. j.
Dlaczego tego listu nie ma, TU, mogę się tylko domyślać, co jest istotne dla mnie, tą sztukę też opanuję

List wyślę za tydzień.
Pozdrawiam
[/b][/size]

Dla mnie też ten artykuł to mydlenie oczu i próba zniwelowania oddźwięku afery australijskiej.
A jeżeli chcesz wiedzieć to po nie czasie dowiedziałem się, że w zborze gdzie przez pewien czas chodziłem na zebrania był przypadek dostawiania się przez byłego ŚJ do małoletnich. Częściowo opisałem tą sytuację w wątku powitalnym. Starsi wiedząc o skłonnościach homoseksualnych tego człowieka przez kilka lat tolerowali jego zamieszkiwanie niby z kuzynem, a naprawdę z jego kochankiem. Po wyrzuceniu obydwu ze zboru okazało się, że podczas swej bytności w tym zborze składali niedwuznaczne propozycję młodym chłopcom, dzieciom naszych braci. Wyszło to przypadkiem. Dla mnie bulwersującym jest fakt, że całe grono starszych miało wiedzę na temat wykluczenia tego człowieka z poprzedniego zboru, gdyż po odkryciu jego statusu (rozpoznał go przyjezdny wykładowca z jego rodzimego miasta) zwrócili się do starszyzny z jego rodzimego zboru o dokumenty dot. jego wykluczenia. Żaden ze starszych nie ostrzegł rodziców małoletnich dzieci o zagrożeniu!!!
Jak widzisz nie mam złudzeń co do WTS i tego artykułu.
 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,