Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy  (Przeczytany 49706 razy)

Offline Sebastian

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #105 dnia: 23 Grudzień, 2018, 18:52 »
Logiczne! Czyli inwestujemy pieniądze w brudny interes przez pośredników. My mamy czyste ręce, gdyż bezpośrednio tego nie robimy i nie odpowiadamy za to co robi z naszą kasą fundusz inwestycyjny.
Sprytne!!!
w ten sposób rozumując można "udowodnić" że Hitler nie był zbrodniarzem, gdyż osobiście nikogo nie zastrzelił - on "tylko" kierował machiną wojenną, ale palca do spustu nie przyciskał
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #106 dnia: 23 Grudzień, 2018, 18:58 »
w ten sposób rozumując można "udowodnić" że Hitler nie był zbrodniarzem, gdyż osobiście nikogo nie zastrzelił - on "tylko" kierował machiną wojenną, ale palca do spustu nie przyciskał
[/b][/size]
Dokładnie tak. Co jednak nie zwalnia go z odpowiedzialności za ludobójstwo.
Tak więc WTS mając wiedzę jak działa fundusz inwestycyjny operujący ich mamoną powinien uderzyć się w piersi i tego nie robić. Uważam taką postawę za skrajnie niemoralną. Skoro mienią się religią prawdziwą to nie powinni mieć nic wspólnego z handlowaniem bronią.
I jak to powiedzieć owieczkom, które za neutralność poszły do więzienia?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Disorder

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #107 dnia: 23 Grudzień, 2018, 19:01 »

Logiczne! Czyli inwestujemy pieniądze w brudny interes przez pośredników. My mamy czyste ręce, gdyż bezpośrednio tego nie robimy i nie odpowiadamy za to co robi z naszą kasą fundusz inwestycyjny.
Sprytne!!!

w ten sposób rozumując można "udowodnić" że Hitler nie był zbrodniarzem, gdyż osobiście nikogo nie zastrzelił - on "tylko" kierował machiną wojenną, ale palca do spustu nie przyciskał

Nie to żebym bronił WTS, ale może wytłumaczę jak widzę tutaj różnicę. Zaznaczam, że czerpanie zysków nawet pośrednio jest moim zdaniem nie moralne.

WTS oficjalnie nie inwestuje pieniędzy w tym funduszu tylko czerpie z niego zyski. Pieniądze zainwestowała osoba który ten fundusz założyła (czyli osoba prywatna) i zadecydowała, że po jej śmierci zyski będą przelewane na WTS. I tak się dzieje. Aby można było mówić w jakimkolwiek sensie o inwestycji w tym przypadku to WTS musiałby przelać tam pieniądze lub przynajlmniej kierować w jakiś sposób działaniem tego funduszu. Osobiście nie znam informacji aby byłoby to udowodnione. Pewnym natomiast jest to, że fundusz inwestuje w firmy związane z przemysłem np. zbrojeniowym czy tytoniowym i jednocześnie rok w rok przelewa zyski do WTS (dokumenty w IRS). Przynajmniej tak to zrozumiałem.

Co do Hitlera to różnica polega na tym, że Hitler oficjalnie kierował działaniami III Rzeszy natomiast WTS oficjalnie w żaden sposób nie kieruje, ani nie inwestuje w RILEY TRUST. Czerpie jedynie zyski.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 19:07 wysłana przez Disorder »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #108 dnia: 23 Grudzień, 2018, 19:05 »
Nie to żebym bronił WTS, ale może wytłumaczę jak widzę tutaj różnicę. Zaznaczam, że czerpanie zysków nawet pośrednio jest moim zdaniem nie moralne.

WTS oficjalnie nie inwestuje pieniędzy w tym funduszu tylko czerpie z niego zyski. Pieniądze zainwestowała osoba który ten fundusz założyła (czyli osoba prywatna) i zadecydowała, że po jej śmierci zyski będą przelewane na WTS. I tak się dzieje. Aby można było mówić w jakimkolwiek sensie o inwestycji w tym przypadku to WTS musiałby przelać tam pieniądze lub przynajlmniej kierować w jakiś sposób działaniem tego funduszu. Osobiście nie znam informacji aby byłoby to udowodnione. Pewnym natomiast jest to, że fundusz inwestuje w firmy związane z przemysłem np. zbrojeniowym czy tytoniowym i jednocześnie rok w rok przelewa zyski do WTS. Przynajmniej tak to zrozumiałem.[/b][/size]

Co do Hitlera to różnica polega na tym, że Hitler oficjalnie kierował działaniami III Rzeszy natomiast WTS oficjalnie w żaden sposób nie kieruje, ani nie inwestuje w RILEY TRUST.

Ale zyski czerpie mając wiedzę w co fundusz inwestuje.
A pro po co to za człowiek, który zdecydował, że wszystkie zyski z funduszu są kierowane do WTS? Miał on związek z organizacją, był jej sympatykiem? Jakoś nie wierze w to, aby była to osoba postronna nie związana z WTS.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 19:21 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Disorder

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #109 dnia: 23 Grudzień, 2018, 19:14 »

Ale zyski czerpie mając wiedzę w co fundusz inwestuję.
A pro po co to za człowiek, który zdecydował, że wszystkie zyski z funduszu są kierowane do WTS? Miał on związek z organizacją, był jej sympatykiem? Jakoś nie wierze w to, aby była to osoba postronna nie związana z WTS.

Ten człowiek to Henrietta Riley. Kim była - nie wiem. Ale tutaj są coroczne zeznania podatkowe tego funduszu zawierające między innymi szczegółową listę firm w których były inwestowane pieniądze - miłej lektury:
https://projects.propublica.org/nonprofits/organizations/386043103

Co ciekawe ostatnie zeznanie jest za 2016 rok.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #110 dnia: 23 Grudzień, 2018, 19:19 »
Ten człowiek to Henrietta Riley. Kim była - nie wiem. Ale tutaj są coroczne zeznania podatkowe tego funduszu zawierające między innymi szczegółową listę firm w których były inwestowane pieniądze - miłej lektury:
https://projects.propublica.org/nonprofits/organizations/386043103

Co ciekawe ostatnie zeznanie jest za 2016 rok.
[/b][/size]
Dzięki o sprawie słyszałem, ale szczegółów nie znałem.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Disorder

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #111 dnia: 23 Grudzień, 2018, 19:25 »

Dzięki o sprawie słyszałem, ale szczegółów nie znałem.

Moje "czepialstwo" o szczegóły wynika z doświadczenia, że ze ŚJ trzeba rozmawiać z chirurgiczną precyzją. Przyczepią się każdego szczegółu, dlatego skrót myślowy o "inwestowaniu WTS w przemysł zbrojeniowy" może zostać użyty przeciwko nam. Lepiej powiedzieć precyzyjnie, że WTS czerpał zyski z funduszu inwestującego w tytoń, banki krwi czy militaria. I są na to twarde dowody. To, że oni mogą sypać cytatami wyrwanymi z kontekstu, "pewnymi naukowcami" i "pewnymi encyklopediami" to już inna bajka. My musimy być bardzo dokładni jeśli chcemy zawalczyć o tych ludzi.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #112 dnia: 23 Grudzień, 2018, 20:06 »
moje trzy grosze:
Oczywiście jak określiłeś, trzeba z nimi rozmawiać z ''chirurgiczną precyzją'', są zmanipulowani dogłębnie, ale, ale napotykam niektórych śj z którymi rozmawiam swobodnie na różne tematy, są bardzo wystraszeni jeżeli mogę tak ich postawę nazwać- boją się wpadki ze strony swoich strażników, bo wiadomo jaki zaistnieje finał pod ich adresem - konsekwencja wykluczenia.
W kilku rozmowach jakie odbyłem zgadzają się z moimi prawdziwymi zarzutami i tokiem postępowania sekty(Ww), ale podjęcie odpowiednich kroków to wyczyn dla tych osób jest karkołomny.
Miotają się sami z sobą, znajdując się w labiryncie bez wyjścia- dlatego doskonale rozumiem takie postępowanie, ponieważ przez pewien okres czasu byłem w sekcie (Ww) jako nr. statystyczny zanim podjąłem zdecydowane kroki, oficjalnego odejścia z tej obrzydliwej sekty.



Offline HARNAŚ

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #113 dnia: 23 Grudzień, 2018, 20:14 »
Moje "czepialstwo" o szczegóły wynika z doświadczenia, że ze ŚJ trzeba rozmawiać z chirurgiczną precyzją. Przyczepią się każdego szczegółu, dlatego skrót myślowy o "inwestowaniu WTS w przemysł zbrojeniowy" może zostać użyty przeciwko nam. Lepiej powiedzieć precyzyjnie, że WTS czerpał zyski z funduszu inwestującego w tytoń, banki krwi czy militaria. I są na to twarde dowody. To, że oni mogą sypać cytatami wyrwanymi z kontekstu, "pewnymi naukowcami" i "pewnymi encyklopediami" to już inna bajka. My musimy być bardzo dokładni jeśli chcemy zawalczyć o tych ludzi.
Genialnie to wyjaśniłeś , dziękuję. Nigdy nie miałem parcia aby się w temat wgryźć wystarczyło mi , że maja swoje udziały w przedsięwzięciach. Teraz mi rozjaśniłeś.


Offline Helleboris

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #114 dnia: 23 Grudzień, 2018, 21:09 »
Brawo! Bardzo dobre wystąpienie. Najważniejsze, że poruszyliście tematy, których na 100% jesteście pewni. Pokazaliście książkę, co do Australii to samemu można znaleźć informacje. Myślę, że temat inwestycji by nie przeszedł, za mało przystępnych danych. Wszystko co powiedzieliście, każdy obecny i przyszły Świadek może sobie sprawdzić i to jest bardzo ważne. Zalanie informacjami bez możliwości skonfrontowania tego z rzeczywistością byłoby niewłaściwe. Nic co powiedzieliście nie było kłamstwem. I bardzo mi się podobało jak wytłumaczyliście dlaczego Świadkowie zareagują na ten program tak a nie inaczej.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #115 dnia: 23 Grudzień, 2018, 21:18 »
Poprosiłem dziś znajomego świadka o komentarz i co było do przewidzenia powiedział że to odstępcy i nie ma się co ich słuchać , oczywiście programu nie oglądał i nie dał się skusić na oglądnięcie nagrania u mnie, by móc powiedzieć w którym miejscu jest coś kłamliwego o organizacji, i stwierdził ze nie ma żadnej książki ukrytej przed głosicielami i wszytko jest jawne. Oczywiście ten świadek twierdzi że pedofilii u nich nie ma hehe
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 21:20 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Roszada

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #116 dnia: 23 Grudzień, 2018, 21:20 »
Cytuj
nie ma żadnej książki ukrytej przed głosicielami i wszytko jest jawne
To podaj mu 3 tytuły:
dla starszych
dla NO po ang.
dla biura oddziału po ang.

Niech przyniesie pokazać. A Ty mu pokaż PDF jeśli nie może.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #117 dnia: 23 Grudzień, 2018, 21:22 »
To podaj mu 3 tytuły:
dla starszych
dla NO po ang.
dla biura oddziału po ang.

Niech przyniesie pokazać. A Ty mu pokaż PDF jeśli nie może.
Ale ja mu książkę mogę pokazać a on i tak powie że to jest oszustwo
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Roszada

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #118 dnia: 23 Grudzień, 2018, 21:25 »
Ale ja mu książkę mogę pokazać a on i tak powie że to jest oszustwo
To niech pokaże oryginał. On ma Ci udowodnić, że kłamiesz.
Że wszystko jawne jest ma pokazać.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #119 dnia: 23 Grudzień, 2018, 21:41 »
Mnie już nic nie zdziwi u świadków , jestem pewny że nawet jak by Jezus przed nimi stał a ciało kierownicze by powiedziało że to nie Jezus to by posłuchali ciała kierowniczego
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.