Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy  (Przeczytany 49623 razy)

Offline Brat Kardyga

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Grudzień, 2018, 23:51 »
Już na samym początku reportażu szok, wizyta reporterki w Nadarzynie z rzecznikiem prasowym.
Rzecznik prasowy w Nadarzynie to jakaś farsa albo kpina, czy  może ktoś dysponuje wywiadem video tej fikcyjnej postaci ?
Kto to i czy wogóle istnieje w rzeczywistości taka osoba czy tylko na piśmie jakieś grono wypowiada się za zgodą USA ?
Brawo dla Maćka Tomka i Agaty, oby więcej takich  programów uświadamiających społeczeństwo o ciemnej stronie tej destrukcyjnej sekty.
 
Reportaż suuuper !!!


Offline PoProstuJa

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Grudzień, 2018, 23:53 »
:P super i gratulacje. !!!!
Teraz nakręćmy o dominikanach, frankach i jezuitach.  :P

Jak zaczną pukać do domów ludzi i naprzykrzać się o każdej porze dnia oraz stać na ulicach ze stojakami i ulotkami, to warto będzie taki program zrobić. Ale to już nie z naszym udziałem :)


Offline Terebint

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #77 dnia: 23 Grudzień, 2018, 00:06 »
Wracając dziś z pracy podszedłem sobie do wózka zapytać czy to prawda, że Świadkowie Jehowy zniechęcają do kształcenia się. Zdębiałem słysząc odpowiedź - według miłych sióstr to nieprawda :o  Na kłamstwo już nie miałem argumentów, więc pozostało mi polecić oglądanie Polsatu w sobotę o 20:00.
Zależy dużo od samego zboru. Ja byłem w takim, w którym było dużo nauczycieli w tym dwóch starszych i zachęcano do kształcenia się tylko z rozwagą, by nie robić z tego bożka.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline PoProstuJa

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Grudzień, 2018, 00:12 »
Zależy dużo od samego zboru. Ja byłem w takim, w którym było dużo nauczycieli w tym dwóch starszych i zachęcano do kształcenia się tylko z rozwagą, by nie robić z tego bożka.

A moim zdaniem zależy to od:
1. Zboru
2. wielkości miasta
3. Czasów

Kiedyś podejście do studentów było bardziej liberalne. Natomiast od kilku lat głowy starszych (mających studiujące dzieci) lecą równo.
Zatem w kwestii edukacji Świadkowie powrócili do swoich "najlepszych wzorców" sprzed 80 lat:

"Nie pozwól żeby Armagedon zastał cię w szkolnej ławie"!
 ;D


Offline Overthinker

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Grudzień, 2018, 00:31 »
Zależy dużo od samego zboru. Ja byłem w takim, w którym było dużo nauczycieli w tym dwóch starszych i zachęcano do kształcenia się tylko z rozwagą, by nie robić z tego bożka.

W ostatnich latach widoczne jest zaostrzenie tych zasad. Zgadnij dlaczego nie poszedłem na studia? :)
Uważam, że momentem przełomowym było wprowadzenie zasady 'analizy kwalifikacji' usługującego, którego dziecko jest na studiach. Świetnie, że było powiedziane w programie, sama prawda! :)


Za sam program, gratulacje, podziw i szacunek dla wszystkich zaangażowanych w nagranie. Maciek, Tomek, Agata - możemy wszyscy napisać nawet milion postów na forum, ale dla rozwoju świadomości społecznej i tak zrobiliście więcej, dziękuję  :D
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline CEGŁA

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Grudzień, 2018, 00:41 »
Mav czy dźwięk jest nieadekwatny co do wizji czy to moje kodeki mają urojenia?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Grudzień, 2018, 00:44 »
Mav czy dźwięk jest nieadekwatny co do wizji czy to moje kodeki mają urojenia?
cześć Cegła, wygląda na to że kodeki u Ciebie, gdyż u mnie na 3 kompach jest ok


Offline Terebint

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Grudzień, 2018, 01:23 »
Nie wiedziałem, że tak zaostrzyli przepisy w tej kwestii, byłem pewien że tam wszystko powoli się liberalizuje.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Tortowy SkrytoŻerca

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Grudzień, 2018, 03:32 »
Bardzo podobał mi się ten wyskok z 'Paście trzodę' 8-) to gruba sprawa dla Nadarzyna. Szanuję bardzo poziom tego wywiadu, chłopaki zrobili dobrą robotę. Mało kto potrafił by powiedzieć coś sensownego z marszu kilku milionom Polaków. Przez chwilę przeszło mi przez myśl, czy aby Polsat mógłby hipotetycznie beknąć za udostępnianie wewnętrznych dyrektyw świadków Jehowy. Podręcznik wyraźnie mówi że nie jest do wglądu dla osób trzecich (poza konkretnymi starszymi). Skoro tak, to czy Nadarzyn nie mógłby się przyczepić do tego faktu, że publiczna telewizja wyemitowała coś poufnego? Wiadomo że w Warwick są niezłe cwaniaki, mogliby się postarać o dobrego papugę i dopięli by swego. Ale ciekawe jakby to wytłumaczyli na jworg haha. Nie było by to chyba czymś tak godnym nagłaśniania jak wydarzenia z Rosji. Było by im wstyd przyznać się przed 120 tysiącami Polaków że jest jakaś wewnętrzna instrukcja. Myślę że z tego powodu Nadarzyn nie podejmie działań, bo nie chcą ruszać gówna które nie śmierdzi. Jak się nie upomną to też nie będą się musieli z niczego tłumaczyć. Z resztą, Panowie exowie wspomnieli że świadkowie i tak wezmą cały program za kłamstwo i ustawkę, a książkę Paście wezmą za falsyfikat wydrukowany w drukarni znajomego kolegi Kaisera.


Offline farlopa

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Grudzień, 2018, 06:33 »
Super wywiad☺gratulacje


Offline Estera

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Grudzień, 2018, 06:40 »
   Nie zgodzę się z Tobą, mój przedmówco.
   Jeśli tajny dokument wycieka z poufnych akt,
   to nie jest wina tego, który go upublicznia.
   Ale właściciela, że nie zadbał odpowiednio o jego poufność.
   I jego bezpieczeństwo.

   😅

   To też pokazuje Nadarzynowi,
   jaka jest lojalność starszych, którzy mają do dyspozycji powyższą pozycję.
   Niech sobie robią własne dochodzenie, jak to się stało,
   że owa pietnujaca trzode książka, jest taka publiczna.

   Jeszcze raz brawo za wywiad.
   Również uważam, że użycie tej pozycji w programie.
   Jest wspaniałym gwoździem do trumny "strażnicy".

   💞
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Jadźka

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Grudzień, 2018, 07:17 »
Brawa wielkie brawa dla "trójcy".Agato,Maćku,Tomku pokazaliście całą prawdę o tej prawdzie.Książka dla starszych strzał w dziesiątkę.Ponieważ od dwóch miesięcy pracuję w jednym zakładzie ze śj ,a ona jest lojalna wobec org (wiecej pisałam na ten temat w watku Swiadek Jehowy odstępca w pracy)dlatego poleciłam ten program swojej szefowej.Jeszcze raz wielkie dzięki ☺


puma

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Grudzień, 2018, 07:52 »
Wszystko wyszło super.Pedofilia wiadomo krew wiadomo ale że Maciek powiedział o tych notatkach to mega ekstra.Jak mówiłam sasiadom, że Świadkowie robią sobie takie notatki że Pani Krysia 50 lat itd to mi nie wierzyli.Bardzo dobrze że to poszło w Polskę niech wszyscy wiedzą


Offline Brat Kardyga

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #88 dnia: 23 Grudzień, 2018, 08:41 »
Z tego co wiem to jest jeszcze jedna książka "poufna" tylko dla wybranych wtajemniczonych a mianowicie dla pionierów po kursach usługiwania.
Czyli widzimy kolejne stopnia wtajemniczenia jak to ma miejsce w masonerii.
Tak czy siak jest tu wyraźny podział na  "duchowieństwo"  parafian i resztę a ponoć wg. orga wszyscy jesteśmy braćmi .


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #89 dnia: 23 Grudzień, 2018, 09:01 »
Przybliżył Maciej w programie . Resztę sobie poszukaj sobie w necie

To że Biblia nakazuje kobietą to wiem tylko pierwszy raz się spotkałem z tym że swiadkowie się do tego stosują dlatego moje zdziwienie
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.