Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy  (Przeczytany 49724 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #90 dnia: 23 Grudzień, 2018, 09:10 »
Z tego co wiem to jest jeszcze jedna książka "poufna" tylko dla wybranych wtajemniczonych a mianowicie dla pionierów po kursach usługiwania.
Czyli widzimy kolejne stopnia wtajemniczenia jak to ma miejsce w masonerii.
Tak czy siak jest tu wyraźny podział na  "duchowieństwo"  parafian i resztę a ponoć wg. orga wszyscy jesteśmy braćmi .
Może przeciętni Świadkowie Jehowy nie są tego świadomi i nie bardzo się tym interesują, na pewno też nie mówi się o tym zainteresowanym, ale w organizacji jest wyraźnie wyodrębniona klasa duchownych.
"Art. 51. Ilekroć przepisy prawa państwowego mówią na temat osób duchownych oraz osób zakonnych, ustanowionych według przepisów prawa wewnętrznego kościołów i innych związków wyznaniowych, należy przez to rozumieć osoby sprawujące w Związku urzędy duchowe w rozumieniu niniejszego Statutu.
Art. 52. Ustanawia się następujące urzędy duchowe:
1) członek Wspólnoty;
2) starszy."
[STATUT Świadków Jehowy w Polsce, 2014.05.13]



WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #91 dnia: 23 Grudzień, 2018, 09:23 »
Dobra robota chłopaki i rozmówczyni z widowni. Wiemy, my którzy byliśmy w ogru latami że z tym podporządkowaniem się żon, nie do końca tak jest, oficjalnie tak, ale tylko oficjalnie, lata bycia w ogru, pozwoliły zobaczyć że w niejednym domu, to kobieta dyktuje, wręcz narzuca warunki bycia i życia.

Ciekawe jak by tak popracować nad emisją takiego programu w Polsacie, w programie "PAŃSTWO W PAŃSTWIE", bo czyż oni nie są państwem w Państwie?

    Swoje prawa stawiają nad prawa Cezara. Przykład, zaraz z brzegu, PURPUROWA PEDOFILIA. Starsi w zborze stwierdzają przypadek pedofilii, ale nie głoszą tego na policję, lecz pierwszy krok do B.O. Nadarzyn, jakieś kapturowe sądy ludzi bez żadnych prawniczych przygotowań, książka: "Paście powierzoną wam........" to ich TAJEMNICZE PRAWO i bat na myślących samodzielnie.

Jeszcze raz, dobra robota. Oby więcej tego i fakt że otrzymaliśmy o tym programie informację z wyprzedzeniem, co się przyczyniło do poinformowania i zachęcenia wielu by ten program obejrzeli.

INFORMACJA O ZAKŁAMANYCH PRAKTYKACH WRĘCZ NIELUDZKICH ZACHOWANIACH, MUSI, IŚĆ DO SPOŁECZEŃSTWA
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 09:27 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Estera

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #92 dnia: 23 Grudzień, 2018, 09:36 »
   Rozkminianie tego nakrywania głowy, czapka czy chustka.
   Te pytania prowadzącej, naprawdę, mamy 2018 rok,  XXI wiek...
   To jej niedowierzanie...

   Sama się uśmiałam, jak tego słuchałam.
   I to nakrywanie głowy matki w obecności nawet nieochrzczonego syna.
   Bo to być może przyszły starszy...
   Zapewne nie mającego większego doświadczenia, niż matka, która go urodziła.

   Przeczy zdrowej logice i rozsadkowi, co ta sekta tworzy i wymyśla.
   Te nonsensy, to jeszcze jeden dowód na to, że to ludzki twór.
   Dopiero stojąc z boku, człowiek widzi, jakie to jest niedorzeczne.
   A będąc tam, uważało się to za coś normalnego.
   A nawet pożądanego.

   👣...
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #93 dnia: 23 Grudzień, 2018, 09:38 »
Wczorajszy program oglądaliśmy wspólnie z dwójką naszych wczesnonastoletnnich dzieci. Odbiór nasz (tzn mój i żony) informacji przekazywanych przez Tomka, Maćka i Agatę był "normalny", wszystko to wiedzieliśmy, nic nie było wyolbrzymiane, przesadnie argumentowane... po prostu fakty. Natomiast nasze dzieci, które zdążyliśmy już oszczędzić w pewnej mierze przed jadem sekty dziwiły się np z nakrywania głowy przez kobiety, z "rózgi karności", zniechęcania do studiów. Wtórnego ostracyzmu niestety nasze dzieci doświadczają. Mimo, że wraz z żoną nie jesteśmy jeszcze formalnie wykluczeni to jednak naznaczonymi jesteśmy już od dość dawna, więc kontakty z rodziną świadkową nazwałbym marnymi, więc dzieci dziadków prawdziwych nie mają. Ale tak to już chyba musi być w religii prawdziwej... przykre ale prawdziwe.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #94 dnia: 23 Grudzień, 2018, 10:32 »
Świetny program.
Bardzo dobrze poprowadzony.
Stonowane, merytoryczne wypowiedzi.
Pomimo ograniczonego czasu poruszenie kilku drażliwych tematów.
Póki co najlepszy do tej pory program w temacie sekty Świadków Jehowy.
Moje gratulacje dla Tomka, Maćka I Agaty.
No a po występie Agaty mówiącej o podporządkowaniu bystrej kobiety tępej głowie rodziny, to już padłem ze śmiechu ;D
Szacun dziewczyno


Offline Trinity

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #95 dnia: 23 Grudzień, 2018, 11:13 »
Tomku jeszcze zostaniesz celebrytą 😁
ale czad żeby wywlekać takie rzeczy typu paście
wierchuszka musi być wściekła.

czekam jeszcze na temat o inwestowaniu w zbrojenie i tytoń.
Maćku jakbyś się przed kamerą urodził.
doceniam fakt wyeksponowania skarpet w tym nonszalanckim podniesieniu nogi 😉
nie dojrzałam ich jednak 😯
ach jakich "znam" odstępców


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #96 dnia: 23 Grudzień, 2018, 11:20 »
Z tego co wiem to jest jeszcze jedna książka "poufna" tylko dla wybranych wtajemniczonych a mianowicie dla pionierów po kursach usługiwania.

Miałem nawet tę książkę ze sobą ("Dokładnie pełnij swe usługiwanie", dostępna oczywiście w Archiwum WTS), ale nie było na scenie miejsca na wszystko, więc wziąłem jedynie książkę Paście i tom Strażnicy z 1989 mówiący o końcu w XX wieku (nie wyemitowano tego fragmentu).


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #97 dnia: 23 Grudzień, 2018, 12:18 »
Tomku jeszcze zostaniesz celebrytą 😁
ale czad żeby wywlekać takie rzeczy typu paście
wierchuszka musi być wściekła.

czekam jeszcze na temat o inwestowaniu w zbrojenie i tytoń.
Maćku jakbyś się przed kamerą urodził.
doceniam fakt wyeksponowania skarpet w tym nonszalanckim podniesieniu nogi 😉
nie dojrzałam ich jednak 😯
ach jakich "znam" odstępców

Zaznaczenie dodałem

   Byłem pewien że, w momencie gdy prowadząca wspomniała o tym że świadkowie jehowy nie idą do wojska, to padnie kwestia: 'tak do wojska nie idą, ale Warwick inwestuje w zakłady zbrojeniowe' , podejrzewam że prowadząca spadła by z fotela ;).

   Taki to pokojowy lód, z nawoływaniem drugiego prezesa Rutherforda, że dziś, nie mogą eliminować tych co opuszczają nasze szeregi. Cytat dosłowny ze strasznicy z 5-09-1952 PYTANIA CZYTELNIKÓW : "Nie żyjemy dziś wśród narodów teokratycznych, gdzie tacy członkowie naszego cielesnego związku rodzinnego mogli by zostać wytępieni za odstępstwo od Boga i jego teokratycznej organizacji, jak to było możliwe i zostało nakazane w narodzie Izraela na pustyni Synaj i w ziemi Palestyny." pogrubienie dodałem

Czy dobrze czytam? WYTĘPIENI? cóż za zapędy!

Powt. Prawa 13: 6-11

Na co wskazują te słowa? Gdzie tu jest mowa o odstąpieniu od teokratycznej organizacji? Nie wyrażę się >:(
Ośmiu cwaniaków, żerujących na zmanipulowanym ludzie, ciekawe kiedy za to się wezmą władze.

Podbijał do mnie facet z kościoła Adwentystów dnia siódmego, kilka fajnych rozmów było, jednakże gdy usłyszał ode mnie że nikt do mej głowy już nie zajrzy, żadna sekta, odpuścił, wie gdzie jest, ot i cała prawda.

Pozdrawim
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 12:20 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Reskator

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #98 dnia: 23 Grudzień, 2018, 13:15 »
Żona mówi: chodż szybko program jest o śj.
Nie słyszałem o akcjach w firmy zbrojeniowe farmaceutyczne.
Budowaniu i sprzedaży sal-jako biznesu.
To otworzyło  by chyba jeszcze bardziej puszkę Pandory.
Brawo za odwagę!



Offline Bruner

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Grudzień, 2018, 15:43 »
Świetne!
I "armagedon jest tuż tuż od stu lat " :P system rozwalony  ;D
 


Offline Matylda

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #100 dnia: 23 Grudzień, 2018, 18:18 »
przeszło mi przez myśl, czy aby Polsat mógłby hipotetycznie beknąć za udostępnianie wewnętrznych dyrektyw świadków Jehowy. Podręcznik wyraźnie mówi że nie jest do wglądu dla osób trzecich (poza konkretnymi starszymi). Skoro tak, to czy Nadarzyn nie mógłby się przyczepić do tego faktu, że publiczna telewizja wyemitowała coś poufnego?

Nie mógł by się przyczepić z samego tylko tego powodu że podręcznik nakłania do łamania prawa obowiązującego w naszym kraju i ujawnienie zawartych w nim treści jest ze wszech miar usprawiedliwione.


Offline Disorder

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #101 dnia: 23 Grudzień, 2018, 18:24 »
   Byłem pewien że, w momencie gdy prowadząca wspomniała o tym że świadkowie jehowy nie idą do wojska, to padnie kwestia: 'tak do wojska nie idą, ale Warwick inwestuje w zakłady zbrojeniowe' , podejrzewam że prowadząca spadła by z fotela ;).

 

Jeśli chodzi o ścisłość informacji to WTS nie inwestuje w zakłady zbrojeniowe. Robi to fundusz powierniczy HENRIETTA M RILEY TRUST którym co prawda jedynym benificjentem jest WTS, ale formalnie i oficjalnie to nie oni kierują inwestycjami, a jedynie czerpią zyski. To tak jakby zewnętrzna firma inwestycyjna wynajmowała np. hale produkcyjne innej firmie - np. zbrojeniowej i cały zysk miesiąc w miesiąc przelewała na konta WTS.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #102 dnia: 23 Grudzień, 2018, 18:30 »
Jeśli chodzi o ścisłość informacji to WTS nie inwestuje w zakłady zbrojeniowe. Robi to fundusz powierniczy HENRIETTA M RILEY TRUST którym co prawda jedynym benificjentem jest WTS, ale formalnie i oficjalnie to nie oni kierują inwestycjami, a jedynie czerpią zyski. To tak jakby zewnętrzna firma inwestycyjna wynajmowała np. hale produkcyjne innej firmie - np. zbrojeniowej i cały zysk miesiąc w miesiąc przelewała na konta WTS.
[/b][/size]
Czyli nie ma bezpośredniego dowodu na to, że WTS ma związek z zakładami zbrojeniowymi. Co nie oznacza, że czerpanie zysków nawet w pośredni sposób  ze sprzedaży broni jest moralne z ich strony.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Disorder

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #103 dnia: 23 Grudzień, 2018, 18:39 »

Czyli nie ma bezpośredniego dowodu na to, że WTS ma związek z zakładami zbrojeniowymi. Co nie oznacza, że czerpanie zysków nawet w pośredni sposób  ze sprzedaży broni jest moralne z ich strony.

Byłby dowód gdyby na taki fundusz WTS wpłacił pieniądze. Ale z tego co czytałem (jeśli się mylę proszę o sprostowanie) to ktoś kto był właścicielem tego funduszu po prostu zadecydował kiedyś, że 100% zysków idzie co roku na konta WTS. Pewnie jakieś biuro inwestycyjne to obsługuje. Niemniej jednak WTS ma wgląd do zakresu inwestycji ponieważ te dane są dostępne dla każdego (z tego co pamiętam rozliczenia są co roku na stronach IRS) i jak dla mnie mając taką świadomość - czerpanie dochodu nawet pośrednio z firm tytoniowych czy zbrojeniowych jest niemoralne.

Ale wiadomo - pieniądze nie śmierdzą  ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 18:43 wysłana przez Disorder »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #104 dnia: 23 Grudzień, 2018, 18:46 »
Byłby dowód gdyby na taki fundusz WTS wpłacił pieniądze. Ale z tego co czytałem (jeśli się mylę proszę o sprostowanie) to ktoś kto był właścicielem tego funduszu po prostu zadecydował kiedyś, że 100% zysków idzie co roku na konta WTS. Pewnie jakieś biuro inwestycyjne to obsługuje. Niemniej jednak WTS ma wgląd do zakresu inwestycji ponieważ te dane są dostępne dla każdego (z tego co pamiętam rozliczenia są co roku na stronach IRS) i jak dla mnie mając taką świadomość - czerpanie dochodu nawet pośrednio z firm tytoniowych czy zbrojeniowych jest niemoralne.

Ale wiadomo - pieniądze nie śmierdzą  ;)
[/b][/size]
Logiczne! Czyli inwestujemy pieniądze w brudny interes przez pośredników. My mamy czyste ręce, gdyż bezpośrednio tego nie robimy i nie odpowiadamy za to co robi z naszą kasą fundusz inwestycyjny.
Sprytne!!!
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 18:49 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,