Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odchrzcić się...  (Przeczytany 9050 razy)

Offline ewa11

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 00:43 »
Nigdy apostołowie nie chrzcili w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Kurde, już nie pamiętam, jaką formułkę mówił i czy w ogóle coś mówił podczas chrztu. Pamiętam na pewno, że nie było: a/ gołębicy, b/ datków, były za to 1/ zdjęcia ze chrztu, 2/ impreza.


 

- jako fotograf (kiedyś) zawodowy - rozdawałem zdjęcia (ochrzczonym) za 'fri' (w zborze)
Toś pięknie czynił.


Offline sawaszi

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 00:54 »
Nigdy apostołowie nie chrzcili w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Zawsze, tylko w Imię Pana Jezusa.
Jeżeli, ktoś uważa inaczej, niech zapoda werset biblijny.
 
 Krystianie bracie - a kto Cię chrzcił i kiedy ? (jako niemowlę nie mogłeś zapamiętać tego) - jako dorosły młodzieniec możesz o tem pamiętać
Napisz coś więcej (o tym) - bo ja 2 razy (w istocie to 3 ....) ..
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2018, 01:12 wysłana przez sawaszi »


Offline Krystian

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 01:11 »
Chrztu jako niemowlak w Krk nie uznaję, ponieważ niczego nie byłem świadomy. W organizacji, byłem nieochrzczonym głosicielem, czyli już świadomym człowiekiem w wieku 19 lat. Jednakże zorientowałem się, że ich doktryny nie pokrywają się z naukami biblijnymi i dałem sobie spokój z WTS.
Tak więc - nie mam żadnego chrztu.

« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2018, 01:18 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Sebastian

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 02:09 »
Tak więc - nie mam żadnego chrztu.
to dziwne, gdyż wydawało mi się że utożsamiasz sie z grupą chrystianie (i że właśnie dlatego jako nicka użyłeś imienia Krystian) czyżby grupa ta nie chrzciła swoich wyznawców?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 11:22 »
to dziwne, gdyż wydawało mi się że utożsamiasz sie z grupą chrystianie (i że właśnie dlatego jako nicka użyłeś imienia Krystian) czyżby grupa ta nie chrzciła swoich wyznawców?

Są odłamy chrześcijańskie, które się nie chrzczą. A precyzyjniej, które jako chrzest uznają zanurzenie w Chrystusie, czy też w Duchu a nie w wodzie.
Armia Zbawienia na przykład.
A z innych to bodaj Biblical Unitarians z USA. Choć tutaj może mnie pamięć mylić https://www.truthortradition.com/
Teologię "niechrzeczenia" w wodzie wprowadził chyba pod koniec XIX wieku jakiś dyspensacjonalista, bodaj o nazwisku zbliżonym do Barclay.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Tusia

  • Gość
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 12:02 »
Chrztu jako niemowlak w Krk nie uznaję, ponieważ niczego nie byłem świadomy.

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie zabraniajcie im" (Łk 18, 16). Powyższa wypowiedź Jezusa odnosi się do niemowląt przynoszonych do Niego, aby włożył na nie ręce (por. Łk 18, 15). Określenie "niemowlęta" jest tu dosłownym tłumaczeniem greckiego terminu "brefos", oznaczającego niedawno narodzone niemowlę. O tych właśnie niemowlętach Jezus następnie powiedział: "Do takich należy Królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" (Łk 18, 16-17). Jezus zatem wyraźnie stwierdza, że nasza wiara musi być taka, jak wiara tych dzieci. Tak więc z wypowiedzi samego Jezusa wynika, że małe dzieci mogą mieć same wiarę wystarczającą aby "wejść do Królestwa Bożego", do którego bramą jest chrzest. Oto Jezus stawia wiarę małych dzieci za wzór do naśladowania.



Więcej:

http://piotrandryszczak.pl/chrzest_dzieci.html


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 12:56 »
"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie zabraniajcie im" (Łk 18, 16). Powyższa wypowiedź Jezusa odnosi się do niemowląt przynoszonych do Niego, aby włożył na nie ręce (por. Łk 18, 15). Określenie "niemowlęta" jest tu dosłownym tłumaczeniem greckiego terminu "brefos", oznaczającego niedawno narodzone niemowlę. O tych właśnie niemowlętach Jezus następnie powiedział: "Do takich należy Królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" (Łk 18, 16-17). Jezus zatem wyraźnie stwierdza, że nasza wiara musi być taka, jak wiara tych dzieci. Tak więc z wypowiedzi samego Jezusa wynika, że małe dzieci mogą mieć same wiarę wystarczającą aby "wejść do Królestwa Bożego", do którego bramą jest chrzest. Oto Jezus stawia wiarę małych dzieci za wzór do naśladowania.



Więcej:

http://piotrandryszczak.pl/chrzest_dzieci.html
Oddawanie chwały Bogu przez niemowlaki a chrzest niemowląt to jednak jakby dwie różne rzeczy.
Dzieci lubią kaszkę na mleku ale nikt nie każe im podpisywać wieczystej umowy z producentem na jej kupowanie. ;-)

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 13:02 »
Ale Ty nie masz żadnej propozycji, tylko negację.
Bogu nawet natura oddaje cześć, a ty niemowlakom wzbraniasz.
A kim ty jesteś by wzbraniać chrztu? :(
Bogiem jesteś? ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 13:46 »
Oddawanie chwały Bogu przez niemowlaki a chrzest niemowląt to jednak jakby dwie różne rzeczy.
Dzieci lubią kaszkę na mleku ale nikt nie każe im podpisywać wieczystej umowy z producentem na jej kupowanie. ;-)

Praktyka chrztu niemowląt ma jeszcze jedną podstawę biblijną. Wiadomo, że przy chrzcie niemowląt wiarę wyznają za nie ich rodzice. Mają oni obowiązek wraz z rodzicami chrzestnymi wychować po chrześcijańsku swe dzieci. Ta praktyka "wiary zastępczej" ma bardzo mocne podstawy biblijne. Z Pisma Świętego dowiadujemy się, że Jezus dokonywał cudów i odpuszczał grzechy ludziom ze względu na wiarę innych ludzi.

Tak zatem sługa setnika został uzdrowiony ze względu na wiarę setnika (Mt 8, 5-13), córka niewiasty kananejskiej - dla wiary matki (Mt 15, 21-28). Podobnie Jezus odpuścił też grzechy paralitykowi ze względu na okazaną przez ludzi wiarę, którzy go przynieśli (Mt 9, 2). A przecież odpuszczenie grzechów należy do istoty chrztu (por. Dz 2, 38). Widzimy więc, że dla Jezusa czynienie cudów i odpuszczanie grzechów jednym ludziom dla wiary innych, było praktyką zupełnie normalną. Kościół katolicki ściśle zatem trzyma się nauki Chrystusa, udzielając chrztu niemowlętom. Rodzice chrzczonych dzieci wyznają w ich zastępstwie wiarę i w ten sposób ich dzieci zostają oczyszczone z grzechu pierworodnego przez Jezusa Chrystusa. Tę naukę o "wierze zastępczej" dobrze rozumiały pierwsze pokolenia chrześcijan, o czym świadczy cała Tradycja.

Chrzest niemowląt towarzyszy chrześcijaństwu od samych jego początków. W II wieku biskup Lyonu, św. Ireneusz, nawiązują do chrztu niemowląt pisał: "Chrystus przyszedł przez siebie samego wszystkich zbawić, wszyscy powiadam, przez niego odradzają się Bogu: dzieci i niemowlęta, pacholęta, młodzieńcy i starsi" (Przeciw herezjom, ks.IV, 22,4). O chrzcie niemowląt świadczy też Tertulian w swoim dziele "O chrzcie" napisanym ok.205-206 roku. Podobnie i inni Ojcowie Kościoła z III wieku potwierdzają stosowanie tej praktyki. Orygenes pisał: "Kościół od apostołów przejął praktykę udzielania chrztu nawet dzieciom. Wiedzieli bowiem ci, którym powierzone były sekrety Bożych tajemnic, że we wszystkich są przyrodzone zmazy grzechowe, które powinny być zmyte przez wodę i Ducha Świętego" (Wykład Listu do Rzymian ks.V, nr4). Święty Cyprian w liście posłanym w imieniu synodu biskupów afrykańskich pisał: "Jeżeli największym przestępcom przedtem wiele obrażającym Boga, gdy później uwierzą, daje się przebaczenie grzechów i ani od chrztu, ani od łaski nikogo się nie powstrzymuje, o ile więcej nie należy powstrzymywać dziecka, które niedawno narodzone, nic nie zgrzeszyło, a tylko jako potomek Adama wpadło przez pierwsze narodzenie się w zarazę śmierci wiecznej. Dziecko do otrzymania przebaczenia grzechów tym łatwiej przystępuje, że jemu darowują się grzechy nie własne, ale cudze" (List 63).


Offline ewa11

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 14:05 »
Akurat ta ceremonia odchrzczenia zbiegła się z rocznicami ślubu dwóch par odstępczuchów.  ;D
A i kiedyś spotkanie statutowe w celu planowania odchrztów zbiegło się z moimi urodzinami. Dostałem odstępczy tort.  ;D Normalnie demony z niego wychodziły. Nad Nadarzynem utworzyła się wielka czarna dziura, bratu Leet-owi uśmiech z twarzy zszedł, wywróciły się dwa stojaki na rynku w Parzymiechach, siostrze Leonii ze zboru Kocborowo ogórki kiszone nie wyszły, jak jedliśmy ten odstępczy tort.

... Warwick zatrzęsło się w posadach. Tego dnia widoczne były znaki na niebie i ziemi.


Offline dziewiatka

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 16:22 »
Etykieta zastępcza to mieści się w moim wyobrażeniu bo to widziałem za komuny ale wiara zastępcza.Dziecku darowuje się grzechy nie własne lecz cudze.Zbytek łaski to tak samo jakby bank napisał do mnie ,że łaskawie daruje mi dług Kowalskiego.I ja się dziwię CK skąd oni wzięli naukę o zazębiającym się pokoleniu.


Offline Roszada

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 16:27 »
A na podstawie czyjej wiary został uzdrowiony paralityk?
Kto wierzył, czy nie ci co go nieśli przez dach?
dziewiatka potrafisz mędrkować, a Biblię słabo znasz. :-\
Poszukaj jeszcze kilka wypowiedzi i sam nam je tu podaj.

A obrzezanie na podstawie czyjej wiary było? :(
Dziecka 8 dniowego czy rodziców?


Offline dziewiatka

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 16:52 »
Obrzezanie było obowiązkiem i nie podlegało interpretacji.Tu poruszamy się w świecie domysłów i przypuszczeń. Biorąc pod uwagę wypowiedź Jezusa,to albo nie bardzo rozumiemy tekst biblijny,lub źle jest oddany przez pisarzy .Bo teksty te wyraźnie mówią że chodzi o dzieci które potrafią swoją mową oddać chwałę bogu.pierwsza część wersetu 16 z rozdziału 21 Ewangelii Mateusza  ,,rzekli do Niego słyszysz co one mówią'' . Odpowiedź Jezusa była reakcją na ten zarzut.Tak więc obowiązek wychowania w jakiejś wierze nie upoważnia do czynienia członkiem danej wspólnoty.


Offline Krystian

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 17:53 »
to dziwne, gdyż wydawało mi się że utożsamiasz sie z grupą chrystianie (i że właśnie dlatego jako nicka użyłeś imienia Krystian) czyżby grupa ta nie chrzciła swoich wyznawców?

Krystian to moje imię nie nick.
Chrystianie, to osoby przynależne Panu Jezusowi.
Już kiedyś tłumaczyłem, że chrzest jest tylko symbolem.
Jak chcesz Sebastianie, to znajdę swój post i zapodam, ponieważ nie chcę mi się tego samego powtarzać.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline sawaszi

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 21:24 »
Podaje (kolejną) propozycję -
- pierwej wykąpać się w rzece Ganges
- potem czarterem udać się do Izraela i zanurzyć się całkowicie w rzece Jordan
- to powinno pomóc (oczyszczeniu z grzechu)  ::)
Ps. - to tylko propozycja  :-\ ..


Oczywiście TO był tylko mój Żart a nie sugestia  :D
Ps. - czasem lubię sobie pożartować (nawet z poważnych rzeczy) - Przepraszam .
- kiedyś wszystko traktowałem (śmiertelnie poważnie) - aż się "przebudziłem" ..