Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odchrzcić się...  (Przeczytany 9029 razy)

Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odchrzcić się...
« dnia: 11 Wrzesień, 2018, 22:42 »
Śledzę to forum od bardzo dawna - jeszcze przed rejestracją - i jedną z kwestii, która wyraźnie przebija z relacji byłych lub obecnych, ale wybudzonych, wieloletnich działaczy na rzecz doktryny SJ jest to, że ciężko ją wyrzucić z głowy.
Niektórzy piszą, że zrobiło im się lepiej, gdy napisali oficjalnie list o odłączeniu - tak, wyobrażam sobie, że to jest duża ulga, ale jednocześnie wielu nie decyduje się na to z uwagi na rodzinę w organizacji - i tu nie wychodzi kwestia jakiejkolwiek winy czy słabości po ich stronie, a raczej obrzydliwy, sekciarski charakter procedur w tym dziwnym tworze, który wpieprza się ludziom w rodziny i nastawia jednych przeciwko drugim.

Wracając do kwestii listu - nie uważam, aby to było odejściem równoważnym rangą z przyjściem, gdyż chrzest był wobec wielu świadków, a treści listu - innego wyznania swojej wiary - nikt na forum zboru nie przeczyta słuchaczom, co jest rzecz jasna bardzo nieuczciwe.
A zatem wyobrażam to sobie tak, że nawet gdybym list napisał, to nie rozliczam się z tym uniesieniem podczas chrztu - pisząc list po prostu wykonuję czarną robotę za instytucję zboru i oni mają ze mną spokój - im na tym zależy.

A gdyby tak 'odchrzcić' się?
Wielu pisze, że nie chce przystępować do żadnej więcej organizacji religijnej i przyjmować żadnego chrztu, jeździć do żadnych innych ośrodków wielbienia, ani na nabożeństwa lub nawet konferencje dla byłych SJ.
A myślę o szczególnego rodzaju spotkaniu osób, które nie godzą się z narzuconym przez orga sposobem wyjścia (list) a jednocześnie są świadome, że organizacja sprytnie je załatwiła - doszła do najgłębszych uczuć i wykorzystała je, by człowiek w chwili chrztu oddał im się całkowicie myśląc, że robi to wg polecenia Pana Jezusa.
Tu myślę o takim spotkaniu, na którym każdy każdego mógłby odchrzić z bycia SJ - normalnie w basenie z wodą. Doznalibyśmy takiego oczyszczenia, i to takiego prawdziwie równoważnego ceremonii wstąpienia - nie tam jakimś listem, kolejne polecenie CK - kurde że nawet i przy wyjściu taki wybudzony człowiek musi być jak baranek posłuszny procedurom Amerykanów - chodzi mi o prawdziwe zmycie się z chrztu w imię korporacji.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline gangas

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień, 2018, 22:51 »
 A tak na poważnie, co miało by Ci to dać? Wewnętrzne zadowolenie? uniesienie?
Jak chcesz, mogę mianować Cię Szermierzem Gwiazdy Polarnej na Usługach Sułtana Kairu lub mianować na Rycerza Okrągłego Stołu Króla Artura. ;) ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień, 2018, 23:16 »
Powiem Ci, jak to zrobię:-)
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień, 2018, 23:36 »
Było wpaść na zlot do Nunka, to byś doznał odchrzczenia. Został zakupiony na tę okoliczność basen i na każdym zlocie są kandydaci do odchrztu :).


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 08:33 »
Zaproś starszych ze swojego zboru i NO z obwodu do którego przynależysz. Będzie zabawnie. Jak oficjal to oficjal hehehe:)
A pytania do odchrztu jakieś są:)
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2018, 09:12 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 09:09 »

Tu myślę o takim spotkaniu, na którym każdy każdego mógłby odchrzić z bycia SJ - normalnie w basenie z wodą.

Było wpaść na zlot do Nunka, to byś doznał odchrzczenia. Został zakupiony na tę okoliczność basen i na każdym zlocie są kandydaci do odchrztu :).

Zgadza się. Niektórzy członkowie tego forum, łącznie ze mną, dokonali aktu odchrztu.
Wyznaczony brat odchrzciciel wykonywał tą procedurę fachowo i z należną oprawą.
I tu co najważniejsze... bez żadnych pytań i za całkowitą darmochę.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gangas

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 09:12 »
 Oj Nemo;
Zgadza się. Niektórzy członkowie tego forum, łącznie ze mną dokonali aktu odchrztu.
Wyznaczony brat odchrzciciel wykonywał tą procedurę fachowo i z należną oprawą.
I tu co najważniejsze... bez żadnych pytań i za całkowitą darmochę

Niezli z Was jajcarze ;D ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 15:14 »
Moje 12 groszy.
Ja się odchrzszczam* każdego dzionka. Robię to w wannie. Zwyczajnie: 'ty i ja, ty i ja, mydełko fa'. Do tego: 'szczotka, pasta, kubek, ciepła woda'. W między czasie jest szampon BB https://www.youtube.com/watch?v=NQ0WZD5v3Uo

* nie wiem jak to się odmienia, ale myślę, że Julka z pod numeru siódmego coś z polonistyki podpowie ;)


Offline Sebastian

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 15:19 »
A pytania do odchrztu jakieś są:)
np.: "(1) czy rozumiesz, że odłączając się od świadków Jehowy NIE porzucasz prawdziwej religii, ale kłamliwą sektę? (2) czy pojmujesz, że Towarzystwem Strażnica NIE kieruje duch święty, ale jest to jedna z wielu zakłamanych sekt?"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 16:47 »
np.: "(1) czy rozumiesz, że odłączając się od świadków Jehowy NIE porzucasz prawdziwej religii, ale kłamliwą sektę? (2) czy pojmujesz, że Towarzystwem Strażnica NIE kieruje duch święty, ale jest to jedna z wielu zakłamanych sekt?"

Ciało Nie Kierownicze musiałoby zatwierdzić:)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline ewa11

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 17:17 »
A basen do odchrzeczenia wypełniony wodą czy wódką? Może chociaż piwem?


Offline Michu72

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 17:40 »
A basen do odchrzeczenia wypełniony wodą czy wódką? Może chociaż piwem?
Jak piwem to wskakuje do basenu,juz dwa razy bylem ochrzczony a trzeci raz moglbym ze wzgledu na te piwo,oj dlugo bym sie moczyl w nim :D


Offline ewa11

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 18:27 »
W Batumi była kiedyś fontanna, w której płynęła czacza (ichniejszy bibmber). Pomyślałam sobie, że basen dla odchrzczenia odstępców też powinien być napełniony czymś nietypowym.

PS. Fontanna jest tam nadal, ale płynie w niej zwykła woda. Jak łatwo się domyślić, ludzie przychodzili z butelkami i łapali w nie tę czaczę, tak że nie nadążano z napełnianiem fontanny. Miałam kiedyś okazję spróbować specyfiku (choć nie z fontanny), a byłam trochę przeziębiona. Zaprawdę piwiadam Wam dziś: żaden witus ani żadna bakteria nie ma prawa po czymś takim się ostać.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Wrzesień, 2018, 00:26 »
Było wpaść na zlot do Nunka, to byś doznał odchrzczenia. Został zakupiony na tę okoliczność basen i na każdym zlocie są kandydaci do odchrztu :).
moje trzy grosze:
Na tak WAŻNE WYDARZENIE, chętnie bym się w przyszłości wpisał, jeżeli tak wielka uroczystość ponownie zaowocuje


Offline Sebastian

Odp: Odchrzcić się...
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Wrzesień, 2018, 01:06 »
Ciało Nie Kierownicze musiałoby zatwierdzić:)
działając jako samozwańcze jednoosobowe ciało niekierownicze niniejszym zatwierdzam ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)