Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spotkanie ze świadkami  (Przeczytany 31216 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #225 dnia: 05 Wrzesień, 2018, 20:26 »
Czegoś to się obawiasz że mnie tak zastraszasz?
Kończę dyskusję z Tobą. Nie da się rozmawiać ze ślepym o kolorach. Dodatkowo napiszę. Osoba która na publiczne forum wyciąga to co się w dobrej wierze, nie chcąc robić afery, pisze na PW, jest osobą niegodną zaufania. Ty się taką osobą okazałeś.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #226 dnia: 05 Wrzesień, 2018, 20:26 »
Watek nie byl dla mnie, tylko dla osób uwikłanych w praktyki JW i zdaje sobie sprawę że był niewygodny dla wielu o czym świadczyła cisza.

Nie zamierzam nikomu nic udowadniać ani z niczego się tłumaczyć. Możecie wziąść coś dla siebie z tego co pisałem albo i nie.

Waszą decyzją (to sie nazywa wolnosc wyboru).
werbik44- To bądź usatysfakcjonowany, że napisałeś, ale wiedź nie każdy musi odpisywać natychmiast dla wielkiego Księcia.
A czy zamierzasz czy nie udowadniać-  nie Nasza, lecz Twoja sprawa- kończę tą gadaninę pisarską


werbik44

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #227 dnia: 05 Wrzesień, 2018, 20:27 »
Założyciel wątku założył że on wie, a Wy wszyscy nic nie wiecie. :-\

Zakładam że wolni ludzie nie potrzebują Twojej myśli przewodniej aby wyciągnąć wnioski dla siebie.
Pozdrawiam :)


Offline Roszada

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #228 dnia: 05 Wrzesień, 2018, 20:30 »
Zakładam że wolni ludzie nie potrzebują Twojej myśli przewodniej aby wyciągnąć wnioski dla siebie.
To są wnioski dla Ciebie, bo ciągle mylisz miejsca. :(
Takim jak Ty mówię: idź tam skąd przyszedłeś.
Powinieneś pójść na forum, gdzie Ciebie oczekują.
Tu nic nie wnosisz poza zamieszaniem. :(


Offline Sebastian

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #229 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 01:02 »
nie mam wiele czasu ale chciałem sensownie podyskutować z werbikiem44 - jednakże po tym co tutaj odstawia zwątpiłem czy to ma jakikolwiek sens
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


werbik44

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #230 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 09:42 »
Moim celem było:

- poznanie trochę "środowiska byłych śJ" w jakimś stopniu to mi się udało (ze środowiskiem śJ aktywnych spotykałem się na codzień)
- od około 10 lat zajmuję się zawodowo kwestiami technik manipulacji, technikami wpływu na człowieka, jest to moja praca, pasja i hobby (sam jestem bardzo podatny na techniki wpływu np. w sprzedaży, ale co nieco na ten temat też wiem, chyba więcej niż kilka przeczytanych artykułów;)
- sprowokowanie dyskusji, aby każdy mógł na przykładzie swego zachowania, reakcji na niektóre pytania zobaczyć w jakim miejscu jest obecnie
- miałem w swoim wyobrażeniu ideę dyskusji o technikach którymi każdy śJ jest poddany,  na ile udało się to osiągnąć sami oceńcie (pamiętajcie dyskusja to dwie strony medalu ;) )

Powiem tak, każdy myśli że ma dobre chęci i skuteczne sposoby na to aby komuś pomóc.
Zostawmy jednak ludziom wolność wyboru... Nie narzucajmy im swoim autorytetem promocji pewnych postaw (Liderzy Opinii).
Aby to zrobić trzeba im pozwolić szukać różnych dróg, nie zabraniać im możliwości poznawania innych perspektyw.

Moja opinia jest taka że forum na którym miałem przyjemność gościć przez kilka dni - powinno być forum z równymi prawami dla wszystkich użytkowników. Nie mam pewności czy moja wypowiedź nie zostanie usunięta, bo komuś się moje zdanie nie spodoba.
Nie lubię cenzury,dlatego rezygnuję z dalszej dyskusji w tym miejscu.

Z dużymi pozdrowieniami i podziękowaniem dla Was wszystkich :)
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2018, 10:12 wysłana przez werbik44 »


Offline Kerostat

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #231 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 09:56 »
Nie lubię cenzury,dlatego rezygnuję z dalszej dyskusji w tym miejscu.

No i dobrze. Twoje manipulacje zaczęły nasz drażnić, a zwłaszcza jak nie zaprzestałeś, gdy zwrócono Ci uwagę że nie lubimy takiego traktowania.
Żegnaj nie wracaj. Chyba że zmienisz podejście.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #232 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 10:50 »
...
- od około 10 lat zajmuję się zawodowo kwestiami technik manipulacji, technikami wpływu na człowieka, jest to moja praca, pasja i hobby (sam jestem bardzo podatny na techniki wpływu np. w sprzedaży, ale co nieco na ten temat też wiem, chyba więcej niż kilka przeczytanych artykułów;)
...
Nie mam pewności czy moja wypowiedź nie zostanie usunięta, bo komuś się moje zdanie nie spodoba.
Nie lubię cenzury,dlatego rezygnuję z dalszej dyskusji w tym miejscu.
...
Werbik44 od około 10 lat pracuje zawodowo a ja odniosłem wrażenie, że ma mentalność jak 2 lata temu mój dwunastoletni obecnie syn.  ;)
A ten foch i mazanie się po usunięciu jego forumowego wpisu-odpowiedzi na wiadomość prywatną od Nemo, bezcenne.  ;)
Jak to Harnaś napisał werbik44 "byle co je i byle co wie" a dodatkowo psychika też siada. Dał się zmanipulować swoimi manipulacjami bidulek.  ;)


Offline odzyskana

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #233 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 11:03 »
Nie często tu goszcze ale czytam te Wasze farmazony -dorośli ludzie !!!
Nie dość ,że wstydzicie się sami przed sobą jak bardzo wyssała Was organizacja JW i do dziś ma wpływ na Wasze życie  to wciąż nie wyzbyliście się traktowania innych z góry i wyśmiewania z nich -Katastrofa!!!
Zajżyj może we własny tyłek jeden z drugim i zastanów się co możesz u siebie poprawić ,żeby być lepszym człowiekiem"wolnym"
Wez sobie z tego forum to co przyniesie Ci korzyść -a nie brudz Wszystkiego czego dotnkniesz ....


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #234 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 11:12 »
Może właśnie dlatego, że nie gościsz tu często, to nie zauważyłaś, że czasami rejestrują się tutaj osoby, których jedynym celem jest wywołać zamęt, sprowokować kłótnie i ogólnie obrzucić byłych Świadków Jehowy błotem. Tak, takie osoby traktujemy z góry, bo im się to należy. Normalny człowiek nawet jeśli ma inne zdanie stara się dyskutować w cywilizowany sposób. Niestety sympatykom Świadków Jehowy bardzo często brakuje tej cechy.

Edit: Dopiero po napisaniu powyższego posta zauważyłem, że "odzyskana" to "werbik44" na drugim koncie.

Właśnie zarabiasz bana drogi werbiku44, ponieważ założyłeś drugie konto chociaż wcześniej zostałeś poinformowany, że nie jest dozwolone na tym forum rejestrowanie po kilka kont z których korzysta jedna osoba. Do widzenia.

Nie wiem co siedzi w głowach ludziom, którzy wyzywają innych od bycia zmanipulowanym lub zarzucanie im manipulowania innymi, jednocześnie samemu dopuszczając się dokładnie tego samego.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2018, 11:17 wysłana przez mav »


Offline Kerostat

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #235 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 11:42 »
Nie wiem co siedzi w głowach ludziom, którzy wyzywają innych od bycia zmanipulowanym lub zarzucanie im manipulowania innymi, jednocześnie samemu dopuszczając się dokładnie tego samego.

To proste. Kogoś innego manipulacja :)
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #236 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 11:52 »
moje trzy grosze:
Poczytał niektóre artykuły związane z manipulacją, obierając Forum na przetestowanie swojej nikłej wiedzy- dziecinada, wypełnienie zbędnego prywatnego czasu i głupkowaty śmiech do monitora, takie jego skrzywienie.
Myśli, że tutaj są naiwni, płyto myślące osoby.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #237 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 16:34 »
Do dzyskanej werbika44: Twoja znajomość zagadnień manipulacji u SJ oraz produkcji ateistów kojarzy mi się z tezą radzieckich naukowców, jakoby rzekomo picie wody prowadziło do alkoholizmu, bowiem każdy alkoholik zaczynał swoje pisie od wody.  ;)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #238 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 17:32 »
Do dzyskanej werbika44: Twoja znajomość zagadnień manipulacji u SJ oraz produkcji ateistów kojarzy mi się z tezą radzieckich naukowców, jakoby rzekomo picie wody prowadziło do alkoholizmu, bowiem każdy alkoholik zaczynał swoje pisie od wody.  ;)

Pogrubiłem i podkreśliłem od siebie. Nie wiem czy miało być pisie. Przyznasz, że to jednak działa na wyobraźnię.
Teraz zachodzi pytanie: czy Ty manipulujesz mną, czy raczej ja Tobą? Tu bym zrobił pauzę na zadumę.

A główny bohater mający jakąś fobie na temat manipulacji wśród ŚJ, prawdopodobnie ma na myśli manipulację z 'Paście' rozdz. 5, ak. 5:
"Nie jest to przygodne dotknięcie cudzych narządów płciowych, lecz manipulowanie tymi narządami."

Więc ŚJ manipulują i sami są manipulowani. To zależy tylko od pozycji w danym momencie. Zawsze może nastąpić nieoczekiwana zmiana miejsc, i zwierzyna staje się myśliwym 8-)
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2018, 17:44 wysłana przez Moyses »