Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spotkanie ze świadkami  (Przeczytany 31217 razy)

werbik44

  • Gość
Spotkanie ze świadkami
« dnia: 28 Sierpień, 2018, 12:42 »
Witam,

moim zdaniem ruch JW to fabryka późniejszych ateistów, mam kilka obserwacji "z życia wziętych".
Spotykałem się ze świadkami aby konfrontować opinie, tyle absurdów i zaprzeczeń własnym słowom jeszcze nie słyszałem.

Za każdym razem twierdzili że są ludźmi otwartymi i swoje wierzenia opierają na wcześniejszej otwartości wobec argumentów.
Najciekawsze było to że po kilku spotkaniach zaproponowałem że może ja umówię się u Was i omówimy sprawę z punktu widzenia katolickiej doktryny. Niestety żaden ze świadków odwiedzających mój dom nie zgodził się na to aby mnie przyjąć :)
Zostałem nawet zwyzywany od sekciarzy i dowiedziałem się że dla nich moja wizyta byłaby stratą czasu... :)))

Jak to wygląda u Was?


Offline Kerostat

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:11 »
...Za każdym razem twierdzili że są ludźmi otwartymi i swoje wierzenia opierają na wcześniejszej otwartości wobec argumentów...

Bo są o tym przekonywani, że niby tacy otwarci, że dzięki tej otwartości poznali "prawdę".
Sam próbowałem na terenie gdzie mnie nie znają, prowadzić z głoszącymi merytoryczne rozmowy.
Po dwóch-trzech wizytach, przestają przychodzić :)
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Roszada

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:14 »
Witam,

moim zdaniem ruch JW to fabryka późniejszych ateistów, mam kilka obserwacji "z życia wziętych".
Witaj!
Ale tu na forum ateiści nie są gorszym sortem. :-\
Chcesz podyskutować o ateizmie to wejdź w odpowiedni wątek:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ateizm/


Offline salvat

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:18 »
Jeśli ktoś chce spędzać czas na światopoglądowych i religijnych dyskusjach jego wybór.
Jednak są ciekawsze zajęcia.
Prawdą jest ze Świadkowie widząc mało podatny grunt na siew dobrej nowiny dają sobie spokój.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


werbik44

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:20 »
Ja mam wrażenie że świadkowie którzy przestają być świadkami bardzo często stają się ateistami.
Z jednej skrajności w drugą skrajność, skąd to może się brać???
Mam swoją teorię, ale chciałbym się dowiedzieć czy się zgadzacie czy raczej nie widzicie związku???



Offline Roszada

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:22 »
Ja mam wrażenie że świadkowie którzy przestają być świadkami bardzo często stają się ateistami.
A katolicy co przestają być katolikami kim się stają?
Ateistami czy ŚJ? :)


werbik44

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:24 »
Zależy, wydaje mi się że raczej zostaną przekonwertowani do innych wyznań - raczej protestanckich czy też do jw niż na atei


Offline Sebastian

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:27 »
możliwe że moje skojarzenie z ksywą nowego usera jest błędne, ale szanse na to że werbik44 zwerbuje świadka Jehowy do Kościoła Kat. są niewielkie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline salvat

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:30 »
Ludzie przestający być SJ często wiodą życie spokojniejsze. Bóg na ogół bywa w ich życiu obecny na zasadzie wiary w jego istnienie, niekoniecznie manifestowanej w postaci chodzenia na nabożeństwa innych wyznań czy ponownego chrztu. Ot po prostu tacy ludzie żyją w zgodzie z sobą i własnym sumieniem. Jeśli zaś dana osoba przeżyła piekło w organizacji niewykluczone że szybciej zostanie ateista.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Roszada

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:32 »
Zależy, wydaje mi się że raczej zostaną przekonwertowani do innych wyznań - raczej protestanckich czy też do jw niż na atei
To jest tak zwany 'ateizm katolicki'.
Niby wierzę, a jednak poprzestaję na chrzcie, 1 komunii, ślubie i pogrzebie.
Zero często wiedzy, a praktykujących niedzielną mszę jest aktualnie 36%

Nie wiem czy nie pomyliłeś forum. :-\


Offline Światus

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:33 »
Ja mam wrażenie że świadkowie którzy przestają być świadkami bardzo często stają się ateistami.
Z jednej skrajności w drugą skrajność, skąd to może się brać???
Mam swoją teorię, ale chciałbym się dowiedzieć czy się zgadzacie czy raczej nie widzicie związku???

Niedawno czytałem najowszą, listopadową strażnicę do studium. W pewnym momencie pomyślałem, że gdybym był ŚJ, to własnie po jakimś czasie stałbym się ateistą. Bóg, który niby kocha, ale wszystkiego zakazuje, nawet przyjaźni... Nauki, które NA PODSTAWIE BIBLII raz mówią TAK, a raz NIE na ten sam temat. Jak w takim razie można miećzaufanie do Boga i Biblii?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


werbik44

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:35 »
możliwe że moje skojarzenie z ksywą nowego usera jest błędne, ale szanse na to że werbik44 zwerbuje świadka Jehowy do Kościoła Kat. są niewielkie..



A jednak możliwe ;) i dokonane :)

Było to bardzo trudne, gdyż skala wcześniejszych manipulacji na osobach uczestniczących w JW jest ogromna, to w większości są dobrzy ludzie którzy odpowiednio zmanipulowani wyzbywają się własnej wolności


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:36 »
Nie nazwałbym odchodzenia ŚJ do ateizmu przechodzeniem ze skrajności w skrajność. Wierząc wcześniej w Organizację (twór ludzki) gdy odchodzą z niej mówiąc że są ateistami, moim zdaniem deklarują, że zawiedli się na ludziach.
Jeśli zaś chodzi o moje obserwacje z mojego podwórka to znani mi ŚJ którzy wyszli z Orga lub są w trakcie, nie poszli w ateizm tylko właśnie wiara kazała wyjść z tej sekty.


werbik44

  • Gość
Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:40 »
To jest tak zwany 'ateizm katolicki'.
Niby wierzę, a jednak poprzestaję na chrzcie, 1 komunii, ślubie i pogrzebie.
Zero często wiedzy, a praktykujących niedzielną mszę jest aktualnie 36%

Nie wiem czy nie pomyliłeś forum. :-\

Czy przez to uważasz że są te osoby często faktycznie nie posiadające wiedzy są w jakiś sposób niekatolikami? "co dla Ciebie oznacza ateizm katolicki"?



Offline Roszada

Odp: Spotkanie ze świadkami
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:43 »
Czy przez to uważasz że są te osoby często faktycznie nie posiadające wiedzy są w jakiś sposób niekatolikami? "co dla Ciebie oznacza ateizm katolicki"?
Żyjący jakby Bóg nie istniał.
Jak katolik myli Sybillę z Biblia to o czymś to świadczy.
Mam za sobą 24 lata udzielania się w poradni religijnej więc liznąłem trochę.