Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb  (Przeczytany 52628 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #135 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 02:07 »
Lubika daję Ci Roszada za fanatyczną walkę o dobre imię kościoła.  :)

O który kościół chodzi? Możesz podać parafię i miejscowość?


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?


Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #137 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 12:57 »
Kolejny element pedofilskiej układanki:

https://opinie.wp.pl/jan-pawel-ii-wiedzial-o-pedofilii-w-kosciele-mogl-ukrecic-leb-tej-hydrze-dlaczego-tego-nie-zrobil-6290324431546497a

Normalnie jakbym czytała o aferze pedofilskiej z Australii - te same motywy! Czyli dbanie o dobre imię kościoła najważniejsze - bez względu na to ile dzieci ucierpiało.
Wypłacanie rodzinom odszkodowań i zamykanie im ust poprzez podpisywanie ugód w których zobowiązują się do milczenia.

No i to, że hierarchowie od kilkudziesięciu lat wiedzieli o ofiarach pedofilii, ale nie robią nic i nie współpracują z władzami, bo:

"Kluczowe sformułowanie oddaje wykładnię, jaką kierował się polski papież: otóż Kościół podlega "własnemu systemowi prawnemu, który nabył przy swoim założeniu przez Jezusa Chrystusa i to niezależnie od jakiegokolwiek porządku państwowego".

Jestem ciekawa co na to Jezus Chrystus, który rzekomo założył KK...? To on kazał papieżom kłamać i zatajać przestępstwa?

Wstyd i hańba dla każdej religii, która ukrywa pedofili!

P.S.
Jak pisałam o pedofilii u Świadków, to ani Roszada ani Tusia nie mieli do mnie żadnych pretensji. A teraz nagle widzę, że jeśli poruszam temat pedofilii i kościele katolickim, to to ja jestem ta zła!
Czyżby podwójne odważniki panowie i prawo Kalego?
Jak Świadek jest pedofilem, to można go potępiać i mówić o tym głośno, ale jak w KK jest pedofilia, to należy o niej milczeć?!

Dodam, że WIARA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA!

Możecie się licytować ze Świadkami, które wierzenia macie lepsze od nich, a które gorsze. Ale de facto wierzenia nie mają żadnego znaczenia, jeśli w obu tych religiach krzywdzone są dzieci.

Wstyd i hańba!


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #138 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 13:16 »
Teraz to może wpływ dysonansu poznawczego. A wiele jeszcze przed nimi. No cóż, na szczęście są tu ludzie na forum którzy też przechodzili przez to samo.
Tradycja ważniejsza niż człowiek. Skąd ja to znam.
Mnie do odejścia wystarczyły: pedofilia, przekręty finansowe i obłuda. Dogmaty to drugorzędna sprawa.

Taką ciekawostkę znalazłem:

"prawo kanoniczne w przypadku molestowania seksualnego, zgodnie z Crimen Sollicitationis zakłada przeprowadzenie tajnego procesu kościelnego sprawcy pedofilskiego czynu bez donoszenia na niego władzom cywilnym. Czyli bez współpracy Kościoła ze świeckim wymiarem sprawiedliwości. I kółko się zamyka"
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2018, 13:33 wysłana przez Rob Roy »


Offline Roszada

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #139 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 13:45 »
Gość Niedzielny wydany w czwartek opisał tę sprawę w art. Ciemna chwila (z datą 2 wrzesień 2018 s. 4-5) oraz w komentarzu Mamy problem.
Warto skonfrontować oba teksty. Ten z netu i ten z Gościa.
Zresztą sam papież F1 mówił do dziennikarzy by wczytywać się w tekst tego ex nuncjusza w USA. Długi tekst na 25 stron pono.


Offline miranda

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #140 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 13:57 »
Normalnie jakbym czytała o aferze pedofilskiej z Australii - te same motywy! Czyli dbanie o dobre imię kościoła najważniejsze - bez względu na to ile dzieci ucierpiało.

Co do motywów to zgoda. Zauważ jednak, że  sam Roszada gdzieś zacytował mi Strażnicę, która podała ilu świadków zostało wykluczonych z organizacji za złe postępowanie.
Obawiam się, ze co do pedofilii to mimo wszystko kościół katolicki mocno wygrywa z każdym innym wyznaniem. warto podkreślić, ze afera pedofilii w kościele katolickim  o której tak mocno rozpisują się media dotyczy tylko i wyłącznie samych księży. A co z pedofilami, którzy są tylko zwykłymi katolikami ?


Offline Safari

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #141 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 14:03 »
Cały czas UKRYWA.

Poza tym, kto nie ukrywa?
Podaj przykłady...A kto nakazuje być zakonnicą, skoro tak źle się je traktuje i wszyscy, łącznie z Tobą o tym wiedzą? :-\

Boze, Roszado. Nie wierze. Jestes type lat z nami, tak duzo wiesz o swiadkach I nie wiesz Jakie zachodza w ludziach procesy myslowe jesli przebywaja w instytucji totalnej ? (A wiele zakonow takimi jest). Jesus. Czemu ksieza homoseksualisci noe ujawnia sie, nie zyja swoim zyciem?

Nie rozumiem co to za pytanie: "Kto nie ukrywa?"
Co chcesz przez to powiedziec? Inni tez tak robia to i my I przez to nasza wina mniejsza??

Poza tym nie jestem "fanatykiem antykatolickim". Tak co latwiej wypierac argumenty? Nie rozumiem Twojego toku argumentowania Roszado.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #142 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 15:07 »
Nic dziwnego , ze  KK  i SJ  w podobny sposob reaguja na afery pedofilskie we wlasnych szeregach.
Sa to spolecznosci  scisle  hierarchiczne , totalitarne  i  wedlug doktryn  przekonane o wlasnej wyzszosci moralnej nad reszta swiata .
Oczywiscie sa tez roznice , przede wszystkim  liczba wiernych , a co za tym idzie , w KK  brak mozliwosci  tak scislej kontroli  nad umyslami   jak to ma to  miejsce  u SJ .
No i , gdy pojawia sie   problem  z naruszaniem   prawa  wsrod  czlonkow spolecznosci ( czy to pedofilia , czy naduzycia finansowe , czy cokolwiek...)  reakcja  jest  jedna : CHRONIC ORGANIZACJE / KOSCIOL .
A wiec , zaprzecza sie faktom , zamiata wszystko pod  dywan , probuje sie dyskredytowac  ofiary i swiadkow ,  wyklucza sie ze zborow ( u  SJ) itp, itd .
Trzeba tez wziac pod uwage istnienie  roznych  klik  na szytach hierarchii , w zwiazku z czym  jakis biskup  przenosi do innej parafii  ksiedza pedofila  (bo byli razem w seminarium)  a nie donosi na niego na policje .
To sa  wlasciwie znane mechanizmy , ktore  wystepuja  w  duzych , silnie  hierarchicznych  organizacjach , czy to swieckich  , czy religijnych .

Mysle , ze mozna oczekiwac od kazdego przyzwoitego czlowieka  , swiadka Jehowy  czy  katolika , jednoznacznego  potepienia tego typu  zachowan  w  ich  spolecznosciach  ,  a nie  pieprzenia  glupot (za przeproszeniem )  o rzekomej "grzesznosci  i  swietosci  Kosciola"  , czy   opowiadania  bzdetow o  tym , ze  "Bog posluguje sie swoja swieta  Organizacja" .


Tusia

  • Gość
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #143 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 15:09 »
I nie wiesz Jakie zachodza w ludziach procesy myslowe jesli przebywaja w instytucji totalnej ? (A wiele zakonow takimi jest).

Totalna bzdura, oczywiście antykatolicka, by zdyskredytować.


Offline Safari

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #144 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 16:09 »
Wiesz co to jest instytucja totalna? Wg socjologow? Ja niczego nie dyskredytuje.
A zanim ocenisz czy czyjs wpis jest "totalna bzdura" to moze doczytaj.

Po co mam cos dyskredytowac? Wystarczy przeczytac wywiady z zakonnicami, ktore odeszly, by sie dowiedziec co sie dzieje w zakonach. Czy we wszystkich? Tego nie wiem, ale na pewno w jakiejs czesci. Niedawno rozpoczelam watek wlasnie o zakonnicach I ich historian orwz traumach.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2018, 16:12 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #145 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 16:17 »
Totalna bzdura, oczywiście antykatolicka, by zdyskredytować.

Kałach, Trampolini, Miranda w jednym. Tylko z innej strony. Chociaż Mirka jakby większy potencjał inteligenci emocjonalnej.


Offline Roszada

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #146 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 17:42 »
Nic dziwnego , ze  KK  i SJ  w podobny sposob reaguja na afery pedofilskie we wlasnych szeregach.
Zupełnie inaczej reagują.

U nas KK pisze się o tym. Drugi numer Gościa Niedzielnego przytaczam (wcześniej były inne).

U ŚJ o tym się WCALE nie pisze.

My nic nie bronimy tylko protestujemy przeciwko uogólnianiu i przypisywaniu prawie 100% pedofilii KK.


Offline Safari

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #147 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 18:43 »
Zupełnie inaczej reagują.

U nas KK pisze się o tym. Drugi numer Gościa Niedzielnego przytaczam (wcześniej były inne).

U ŚJ o tym się WCALE nie pisze.

My nic nie bronimy tylko protestujemy przeciwko uogólnianiu i przypisywaniu prawie 100% pedofilii KK.

No I dobrze, niech pisza.
Zaczeli pisac, Bo dziennikarze ujawnili skale (przynajmniej w niektorych miejscach) tego zjawiska I nie da sie juz ukryc, tego, ze ono wystepuje. Teraz jeszcze pojedynczych osobnikow nalezy wydac policji orqz wdrozyc INSTYTUCJONALNe rozwiazania w razie przyszlosci wypadkow pedofilii. I tyle.
Kosciol ma wplyw na zycie wielu ludzi. Dlatego to jest takie wazne.

Tak sobie pomyslalam, gdyby cos takiego ujawniono w Zwiazku Nauczycielstwa Polskiego - ze wladze zwiazku ukrywaja kolegow pedofili I wysylaja ich do innych szkol - bylyby procesy. Chodzi o to Takze, by przedstawiciele ZADNEJ religii w takich sprawach nie byli traktowani lagodniej.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #148 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 18:48 »
Zupełnie inaczej reagują.

U nas KK pisze się o tym. Drugi numer Gościa Niedzielnego przytaczam (wcześniej były inne).

U ŚJ o tym się WCALE nie pisze.

My nic nie bronimy tylko protestujemy przeciwko uogólnianiu i przypisywaniu prawie 100% pedofilii KK.
Mysle , ze  te dwie spolecznosci  sa na roznych etapach  reagowania  na  kryzys , ktorym sa dotkniete .
Hierarchowie  KK nie moga juz sobie pozwolic na  totalne zaprzeczanie  istnienia  problemu  , podczas gdy  CK  jeszcze mysli  , ze jest to najlepsza taktyka .

I to jest  na plus  u KK , chociaz  nie wyglada mi to na  szczegolny przejaw skruchy  u hierarchow .  Po prostu  , KK jest o wiele mniej hermentyczny  niz  SJ (chociazby ze wzgledu na liczbe wyznawcow) i nie jest wstanie kontrolowac wszystkich wydawnictw.

Mimo wszystko zauwazam pozytywny zwrot w polityce  KK ,  jezeli chodzi o ta problematyke .
A wiec :  przyznanie , ze problem istnieje  , wspolpraca z wladzami , karanie winnych , szukanie  przyczyn  i proby zapobiegania zjawisku  , czy wreszcie wyplaty odszkodowan  ofiarom .
Sa to jednak dzialania  wymuszone okolicznosciami  kiedy skandal  zostal  ujawniony .
Wydawaloby sie  , ze od religii chrzescijanskiej  mozna by bylo oczekiwac  procedur  wewnatrzorganizacyjnych , ktore zapobiegaja  molestowaniu seksualnemu .

Oczywiscie  SJ  sa lata swietlne oddaleni  od  rzetelnych prob radzenia sobie  z tym tematem .  Na razie  tylko zaprzeczaja , ze w ogole problem istnieje ...


Offline Safari

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #149 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 19:14 »
Totalna bzdura, oczywiście antykatolicka, by zdyskredytować.

P.S. Tusiu, to co napisales powyzej odbieram jako ocenienie mnie jako osoby zlosliwej, ktorej celwm jest atakowanie KK (jak to Roszada tutaj napisal ogolnie, nie zaadresowales Roszado, ale mysle ze to bylo tez do mnie).
Wiec Tusiu.

Instytucja totalna to pojecie socjologiczne. W podrecznikach do socjologii podaje sie rozne przyklady takich instytucji… np. Wiezienie, statek (tak tak), zakony, czasem szpitale nawet. W takiej instytucji MOGA wystepowac patologiczne uklady wewnatrzgrupowe z uwagi na to, ze sa to zazwyczaj instytucji zamkniete I silnie zhierarchizowane. Moga, ale nie musza.

Chcialam Ci tylko zwrocic uwage, ze to, co napisales jest nie tylko niemerytoryczne, ale rowniez agresywne w swej wymowie.

Oceniles mnie tak, jak uwazales za sluszne. Mam o sobie inne zdanie.

P.S. jak ci sie nie chce sprawdzac podrecznikow socjologicznych, to na wiki calkiem niezle to opisano.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2018, 19:36 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris