Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam ponownie  (Przeczytany 12100 razy)

Offline Sebastian

Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Lipiec, 2018, 14:14 »
Chwala Bogu ze już nie masz tutaj pleców i możesz mi naskoczyć tym razem.
ani brzuch ani plecy nie mają nic do rzeczy - złamałeś regulamin i banan należy ci się jak psu zupa...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lipiec, 2018, 14:19 »
ani brzuch ani plecy nie mają nic do rzeczy - złamałeś regulamin i banan należy ci się jak psu zupa...
Nie wiem o jakich on plecach pisze, ale żeby się nie zdziwił. :)
Może się okazać, że jestem udziałowcem na forum. ;D
Moderatorem jestem w pewnych działach.
A i inne uprawnienia też mam, o czym nie ma on pojęcia. :-\


Michelangelo

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lipiec, 2018, 14:21 »
ani brzuch ani plecy nie mają nic do rzeczy - złamałeś regulamin i banan należy ci się jak psu zupa...

Złamałem regulamin bo? Bo nie posiadam wcześniejszego konta ani maila itp?

Badania dotyczące Catal Huyuk od wielu lat są prowadzone przez archeologów. Na rynku jest kilka książek na ten temat np. Grahama Hancocka. I nikt w środowisku archeologów nie podważa wyników odkryć.

Wg. części naukowców nie istnieje ciągłość cywilizacji na świecie, raczej fale cywilizacyjne, dlatego znajdujemy bardzo mało takich artefaktów z zamierzchłych cywilizacji, mimo wszystko jednak one są. A pismo a raczej materiały do jego utrwalania są na ogół nietrwałe i nie wytrzymują więcej niż parę tysięcy lat i to w ściśle określonych warunkach. Nic więc dziwnego , że nie zachowało się nic sprzed setek tysięcy czy milionów lat. 

Mnie zaciekawiło odnośnie tego ludu to, że określa się ich koniec na 3 tys lat p.n.e. A odnośnie ich początku są bardzo różne spekulacje i nikt nie mówi jednoznacznie kiedy były początki bo to domniemania :)

Co do pisma to nie zastanawia Cię dlaczego malunki niby z przed milionów lat przetrwały a pismo nie? Fajnie ze interesujesz się takimi rzeczami i maszciekawe argumenty choć widzę ze ukierunkowane ale ja tez mam ukierunkowane :D

Nie wiem o jakich on plecach pisze, ale żeby się nie zdziwił. :)
Może się okazać, że jestem udziałowcem na forum. ;D
Moderatorem jestem w pewnych działach.
A i inne uprawnienia też mam, o czym nie ma on pojęcia. :-\

Z szacunku dla wieku grzecznie Cię proszę: „idź spamuj inne wątki, proszę”


Nabot

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Lipiec, 2018, 14:42 »


Z szacunku dla wieku grzecznie Cię proszę: „idź spamuj inne wątki, proszę”

Odpuść Starszemu Panu, niech sobie pisze co chce. Nawet lepiej żeby pisał bo świadczy o swoim bogu.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Lipiec, 2018, 15:32 »
... zachęcam do mądrego i grzecznego działania. Po „owocach” ich poznacie także każdy kto jest wulgarny czy jest pieniaczem nie ma nic wspólnego z Jezusem dlatego nie uda się takim osobom pomagać innym...
Przyjmijcie moje serdeczne pozdrowienia i życzenia wielu błogosławieństw
Witaj Aniele  :)
Trochę mi głupio witać na forum bo jetem tu parę chwil  :)
Przytoczyłem Twoje słowa... fajne... czy szczere? fajnie by było  ;)
Widać niestety, że to świadkojehowowstwo od urodzenia odcisnęło głębokie piętno manii wyższości i wybraństwa na Twojej młodej jeszcze osobowości... Jest jeszcze czas popracować czego serdecznie życzę  :)


Michelangelo

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Lipiec, 2018, 15:46 »
Witaj Aniele  :)
Trochę mi głupio witać na forum bo jetem tu parę chwil  :)
Przytoczyłem Twoje słowa... fajne... czy szczere? fajnie by było  ;)
Widać niestety, że to świadkojehowowstwo od urodzenia odcisnęło głębokie piętno manii wyższości i wybraństwa na Twojej młodej jeszcze osobowości... Jest jeszcze czas popracować czego serdecznie życzę  :)

Nie uważam się w żaden sposób za lepszego od innych :) mam zapewne jakieś plusy ale i ogromne braki w mojej osobowości nad którymi muszę ciagle pracować bo dają o sobie często znać. Czy jestem wybrany? Wątpię, myśle ze Bóg z jakiegoś powodu mi błogosławi w wielu kwestiach jednak nie wiem dlaczego bo sadze ze nie zasługuje :) miło mi Cię poznać, długo już poza korporacja?


Jason.Bourne

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lipiec, 2018, 15:49 »
Nawiasem mówiac Roszada też by mnie zirytował gdyby wcinał się w mój wątek, przedstawiając swoje "mądrości" i jednocześnie mając mnie na liście ignorowanych. "Świadkojehostwo" nie ma tu nic do rzeczy. Pan Bednarski już wielokrotnie dał dowód swojej megalomanii i wąskiemu postrzeganiu faktów i wielokrotnie pisano mu o jego zachowaniu, lecz on w uporem maniaka twierdzi zawsze, że jest niewinny, ktos się na niego uwziął, jątrzy, albo że odchodzi (akurat to jakoś nigdy do skutku nie doszło) lub co śmieszne wyrzucał ludzi z forum. No litości! Bądźmy choć trochę obiektywni. W realu za taką wymianę zdań miałby przynajmniej pełne portki ze strachu gdyby trafił na krewką osobę.


Nabot

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Lipiec, 2018, 15:59 »
Nawiasem mówiac Roszada też by mnie zirytował gdyby wcinał się w mój wątek, przedstawiając swoje "mądrości" i jednocześnie mając mnie na liście ignorowanych. "Świadkojehostwo" nie ma tu nic do rzeczy. Pan Bednarski już wielokrotnie dał dowód swojej megalomanii i wąskiemu postrzeganiu faktów i wielokrotnie pisano mu o jego zachowaniu, lecz on w uporem maniaka twierdzi zawsze, że jest niewinny, ktos się na niego uwziął, jątrzy, albo że odchodzi (akurat to jakoś nigdy do skutku nie doszło) lub co śmieszne wyrzucał ludzi z forum. No litości! Bądźmy choć trochę obiektywni. W realu za taką wymianę zdań miałby przynajmniej pełne portki ze strachu gdyby trafił na krewką osobę.

Mój mąż jest daleki od tego aby komuś fizycznie grozić itp. Raczej skończyło by się na "upomnieniu" słownym :D Już ostatnio miał jechać nawet do Gliwic jak się dowiedział, że będzie tam Tusia, ale goście mu przeszkodzili w tym a jemu też należy się słowne "upomnienie" :D przypominam, że obrażanie kogoś w internecie i nazywanie go np. pedofilem jest również karalne jeśli są to zarzuty bezpodstawne.

Jason Bourne byłeś orgiem?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Lipiec, 2018, 16:00 »
Nie uważam się w żaden sposób za lepszego od innych :) mam zapewne jakieś plusy ale i ogromne braki w mojej osobowości nad którymi muszę ciagle pracować bo dają o sobie często znać. Czy jestem wybrany? Wątpię, myśle ze Bóg z jakiegoś powodu mi błogosławi w wielu kwestiach jednak nie wiem dlaczego bo sadze ze nie zasługuje :) miło mi Cię poznać, długo już poza korporacja?
:) Mentalnie jestem poza od kilkunastu lat (wtedy gdy WTS przyznało racje moim argumentom na nieprawidłowość nauk o pokoleniu, datach 1914, 607) czego jeszcze formalnie nie potwierdziłem oficjalnym odłączeniem lub poddaniem się wykluczeniu. Czekam na rozwój wypadków, niezbadane są wyroki nieba więc w tej kwestii oddaję się pod działanie dwójcy bogów wymienionych W Biblii, niech zdecydują Czas i Przypadek.  ;)


Offline lukier

Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Lipiec, 2018, 16:01 »


Zauważ ze w ogóle pogląd odnośnie tego ze Boga nie ma, zaczął się pojawiać w czasie oświecenia. Jeśli sięgniesz dalej wstecz to ludzie wierzyli w Boga, wierzyli w ogólnoziemski potop itp itd. Jeśli Boga nie było to sądzę, ze gdzieś w historii starożytnej taki pogląd by się pojawił.





Oj Panie, a Epikur? a oskarżanie i skazanie Sokratesa za ateizm? a cytat biblijny : "Głupi rzekł w swym sercu Boga nie ma" wskazujacy na to, że jednak w tych czasach tacy 'głupi' już się znaleźli?

Jakkolwiek witaj na forum, myślę że się tu odnajdziesz w grupie innych wierzących. Powodzenia!



Michelangelo

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Lipiec, 2018, 16:09 »
:) Mentalnie jestem poza od kilkunastu lat (wtedy gdy WTS przyznało racje moim argumentom na nieprawidłowość nauk o pokoleniu, datach 1914, 607) czego jeszcze formalnie nie potwierdziłem oficjalnym odłączeniem lub poddaniem się wykluczeniu. Czekam na rozwój wypadków, niezbadane są wyroki nieba więc w tej kwestii oddaję się pod działanie dwójcy bogów wymienionych W Biblii, niech zdecydują Czas i Przypadek.  ;)

Rozumiem i szanuje, nie jest łatwo opuścić orga bo wygodniej jest być w orgu. Kwestie które poruszasz również mi pomogły odejść.

Oj Panie, a Epikur? a oskarżanie i skazanie Sokratesa za ateizm? a cytat biblijny : "Głupi rzekł w swym sercu Boga nie ma" wskazujacy na to, że jednak w tych czasach tacy 'głupi' już się znaleźli?

Jakkolwiek witaj na forum, myślę że się tu odnajdziesz w grupie innych wierzących. Powodzenia!



Epikurejczycy między innymi bali się rozgniewania Bogów także nie wiem dlaczego uważasz ze byli to ateiści? Skąd taki pomysł?

Biblia mówi o tym ze głupi mówi w swoim sercu nie ma Boga w tym znaczeniu ze byli ludzie którzy chcąc zaspokajać swoje cielesne pragnienia wypierali istnienie Boga.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Lipiec, 2018, 16:13 »
Rozumiem i szanuje, nie jest łatwo opuścić orga bo wygodniej jest być w orgu.
Nie jest mi wygodnie. Męczy mnie ten stan. Podpowiedz jak odnaleźć tę wygodę.


Michelangelo

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Lipiec, 2018, 16:19 »
Nie jest mi wygodnie. Męczy mnie ten stan. Podpowiedz jak odnaleźć tę wygodę.

Wydaje mi się ze łatwo być w orgu, co prawda ja mam kontakt z bardzo wieloma świadkami i nawet nie boja się starszych głosiciele bo przy nich się ze mna witają, ba nawet starsi to robią. Jednak gdybym miał stracić kontakt z większością to bym został w orgu być może.

Wygoda wydaje mi się właśnie z towarzystwa bo duża cześć świadków jest serio spoko, najgorsi są karierowicze i faryzeusze


Offline lukier

Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Lipiec, 2018, 16:23 »


Epikurejczycy między innymi bali się rozgniewania Bogów także nie wiem dlaczego uważasz ze byli to ateiści? Skąd taki pomysł?

Biblia mówi o tym ze głupi mówi w swoim sercu nie ma Boga w tym znaczeniu ze byli ludzie którzy chcąc zaspokajać swoje cielesne pragnienia wypierali istnienie Boga.

Epikureizm nie wykluczał istnienia bogów to prawda, ale odmian epikureizmu jest sporo, a sam Epikur bogów się nie bał, bał się raczej więzienia, czym grożono wtedy za wyznawanie ateizmu w tamtych czasach. Wniosek jest więc dość słuszny, ze skoro w przepisach prawnych znajdujemy kary i procesy za ateizm to musiał istnieć.

A czy wypieranie istnienia Boga, jak to napisałeś, to nie ateizm, nieważne z jakich pobudek? Ateizm to nie tylko niekończące się dyskusje akademickie ale też zwykła filozofia życiowa, przyjmuję, że Boga nie ma. Niektórzy zakładają tak po długoletnich badaniach dla innych to wybór być może z mniej wyszukanych pobudek. Biblia wskazuje więc że problem ten istniał i w tamtych czasach.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Lipiec, 2018, 16:24 »
Wydaje mi się ze łatwo być w orgu, co prawda ja mam kontakt z bardzo wieloma świadkami i nawet nie boja się starszych głosiciele bo przy nich się ze mna witają, ba nawet starsi to robią. Jednak gdybym miał stracić kontakt z większością to bym został w orgu być może.

Wygoda wydaje mi się właśnie z towarzystwa bo duża cześć świadków jest serio spoko, najgorsi są karierowicze i faryzeusze
W moim wypadku życie zweryfikowało wartość znajomości świadkowskich. Swego czasu w ciągu 2,5 roku przeszedłem 3 poważne operacje. Bliźnimi okazali się tylko katoliccy sąsiedzi i współpracownicy. Niestety męczę się niepodejmowaniem kroków w kierunku opuszczenia tego "Babilonu" z innych powodów.