Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy regulamin forum - dyskusja  (Przeczytany 15143 razy)

Offline Matylda

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Czerwiec, 2018, 22:58 »


Nieładnie tak kłamać. Edit: Błędnie zinterpretowałem dane, przepraszam.

Swoją drogą jeśli byłeś obrażany to właśnie po to jest funkcja zgłaszania postów, żeby z niej w takich sytuacjach korzystać. A nie potem zarzucać nam, że nic z tym nie robimy.

eee mav,nie sztuka jest do raportowania namawiać. nadstawić drugi pliczek to jest coś.
A Haranś nie raz nadstawiał,ale był i jest prawdziwy w tym, co robi i mówii to jest rzadka cecha
Na starym forum był DziadekS,też miał chłop jaja i go wykurzyli swoimi przerośniętymi ambicjami.
Warto nie powielać tych samych błedów.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec, 2018, 23:19 wysłana przez Matylda »


Offline Villa Ella

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Czerwiec, 2018, 23:40 »
A ja zgłaszałam i to niejednokrotnie. Nie traktuję tego, jako donosicielstwo. Zgłaszałam np. kolejne wcielenia Trampka, lub wypowiedzi jednoznacznie wulgarne. Jestem za wolnością dyskusji i sama lubię rzucić mięsem, ale według mnie, to forum nie jest miejscem na język rynsztokowo-budowlany.
Co do regulaminu... Cóż... Rozumiem admina, który martwi się o wybudzonych, czy wybudzających się świadków i ich delikatną psychikę, żebyśmy jej nie zranili, czy nie pokazali się nowym ze z złej strony. No cóż... To jest prawdziwe życie, a nie orgowa bajka. Po tej stronie lustra ludzie myślą samodzielnie, nie według wzoru skrojonego w orgu. Czasem mają tylko różne zdania, czasem trwa zagorzała dyskusja, a czasem kłótnia, z wirtualnym (na szczęście) laniem się po gębach. Moderacja jes potrzebna, bo inaczej anarchia by panowała. Sama nie mam nic, przeciwko zwiedzaniu cmentarza, jeśli zasłużę. Dlatego podoba mi się pomysł dopisków moda, czym tym razem zgrzeszyłam. Co do teorii spiskowych, jeden wierzy w ukrywanie UFO przez rządy, inny w płaską Ziemię. Cóż, ja uważam wiele teorii, za wielce zabawne, ignorancja innych podnosi włosy na głowie. Prywatnie mogę sobie je krytykować, ale czy konieczne jest regulaminowe ich zakazywanie? Jeżeli niezgodne są z tematem wątku, to powinny wylecieć na cmentarz, podobnie, gdy tematyka niezgodna jest z założeniami forum i finito. Nie trzeba tego specjalnie wyróżniać w regulaminie...
Logując się na tym forum, najpierw przeczytałam regulamin. Zwykle staram się go trzymać, chociaż w ferworze dyskusji, zdarza mi się stracić panowanie nad klawiaturą. Jestem tu już jakiś czas, udzielam się i nawet udało mi się zrobić pioniera... Ale do czego zmierzam... Gdybym dziś, po raz pierwszy weszła na forum, to nie wiem, czy po przeczytaniu regulaminu, chciałabym tu zostać. Raczej miałabym obawy, że nie podołam, albo, że coś co napiszę, dla kogoś będzie nosiło znamiona teorii spiskowej. Przekrętów w wysokich kręgach nie brakuje i być może coś, co dziś uznajemy za mało prawdopodobne, jutro okaże się prawdą?...
Jest miejsce na dyskusję więc, co moim zdaniem powinno zostać?
-możliwość zgłoszenia postu
-zesłanie na cmentarz (w kosmos ewentualnie wulgaryzmy)
-szanowanie cudzych wierzeń /niewierzeń
-polemika z powyższymi dozwolona, wyśmiewanie niedopuszczalne
-odnoszenie się do poglądów, zamiast do osoby
-ogólnie pojęta kultura, posty bez wulgaryzmów
-jasno sformuowane zasady moderacji, tzn np. pierwszorazowa tydzień, drugoraziwa miesiąc itp. Z jednej strony długość trwania okresu moderacji powinna być jasno okrwślona, a nie uzależniona od czyjegoś widzimisie. Teraz mamy to tak, jak w zborze, gdzie od widzimisię starszych zależy ile razy ktoś ma pisać list o przyłączeniu i czy jego skrucha jest prawdziwa...
-to, co napisane na forum zostaje, nawet po lukwidacji konta przez użytkownika
-inne sprawy związane z cooki itp,
-no i termin wprowadzenia nowego regulaminu... Bez sensu jest to, że obowiązują przepisy, nad którymi jeszcze dyskutujemy. Albo to projekt do dyskusji, albo obowiązujące prawo. Powinien być czas na wprowadzenie zmian, powiedzmy do końca miesiąca, a w tym czasie obowiązywać stary regulamin. Oczywiście, co wymagane nową ustawą od razu ma zastosowanie, o tym nie mówię.
Wszystko powyższe, to tylko moje zdanie możecie/nie musicie brać pod uwagę.
Pozdrawiam.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 06:29 »
Popieram. Dlatego się zagotowałem po nowym regulaminie i powtarzam nie chodzi o dostosowanie do wymogów prawa.
 Nie ma sensu udawać kogoś , kim się nie jest tylko po to aby nie zrazić wchodzących .  Forum jest dla nas wszystkich a nie tylko dla grzecznych nowych . Nowy jak ma być to i tak będzie , bo ma dość intryg organizacji  i znajdzie tu dla siebie tyle miejsca , że ma gdzie czytać i pisać do czego serdecznie zapraszamy w wątkach powitalnych .
Chowanie natomiast  wątków , w których iskrzy , to jak ukrywanie grzesznego postępowania członków zboru przed  ludźmi ze świata , że niby u nich same najlepsze rzeczy się dzieją , wszyscy ulizani i przystojni , pedofilii brak bo to tylko ataki szatana na czystą organizację bożą. Dlaczego mamy się wstydzić swoich dyskusji , że aż ukrywamy tematy ? podwójnego oblicza ? tego chcemy? Ja się nie wstydzę , nawet gdy ostro zareaguję taki jestem i z założenia jestem na NIE , mam naturę wojownika , takiego mnie znają i nie zamierzam udawać tylko po to aby kogoś pozyskać .
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec, 2018, 06:31 wysłana przez HARNAŚ »


Offline salvat

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 08:13 »
Bardzo dobrze powiedziane.
Tazla gdzie widzisz niekonsekwencję w moim pisaniu?
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec, 2018, 08:16 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 08:59 »
Ech, a mogłem zostać zostać spawaczem... :). Mam wrażenie, że cokolwiek nie napiszę to urażę jakąś grupę odwiedzających to miejsce. Nie jest to przyjemne uczucie, ale taka rola mi przypadła, więc co zrobić.

Regulamin nie jest po to, żeby zdusić indywidualność czy ustalać "jedyną słuszną prawdę". Jest po to, żeby forum dało się czytać. Bywały momenty, nie tak dawno, że dosłownie całe forum było zawalone jakimiś przepychankami, w niemal każdym temacie. To jest właśnie sytuacja, której chcemy jako administracja uniknąć. I nie ma to nic wspólnego z tym, że to forum byłych Świadków Jehowy. Wejdźcie sobie na jakiekolwiek forum tematyczne - o samochodach, o Biblii, o grach. Na każdym jednym znajdziecie regulamin, którego celem jest zachowanie porządku i wygody korzystania z forum przez każdego, niezależnie od stażu. Bywam w Internecie od samych jego początków i w każdej jednej społeczności w której uczestniczyłem był szczegółowy regulamin zawierający zasady współżycia w niej. Co więcej, z reguły im dłużej dana społeczność istnieje, tym bardziej szczegółowy staje się regulamin, bo pojawia się więcej problematycznych sytuacji. Dodatkowo nasze forum jest szczególne, bo często trafiają tutaj osoby po przejściach, poobijane psychicznie, zdezorientowane światopoglądowo, więc potrzebna jest tym większa uwaga, żeby stworzyć im przyjazną atmosferę do zdobywania informacji i dzielenia się swoimi przeżyciami.

Zdajemy sobie sprawę, że czasami są tematy, które są na tyle kontrowersyjne, że muszą polecieć iskry. W tym właśnie celu powstał dział "Dyskusje światopoglądowe" - po pierwsze, żeby było miejsce na takie rozmowy i po drugie - żeby nie zdominowały one forum, bo to forum o organizacji Świadków Jehowy, a nie o [tu wstaw swój ulubiony kontrowersyjny temat].

Aha, jeszcze jedno. Jeśli komuś nie przeszkadza bycie wyszydzanym lub obrażanym to spoko, ja to szanuję. Ale uszanujcie proszę też fakt, że nie wszyscy tak mają. I dlatego właśnie usuwamy posty, które są wulgarne, obraźliwe bądź wyszydzające wierzenia drugich. Dlatego też istnieje funkcja zgłaszania postu do moderacji, bo przy setkach nowych wiadomości dziennie nie jesteśmy zawsze w stanie wszystkiego na bieżąco przeglądać.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec, 2018, 09:04 wysłana przez mav »


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 09:32 »
Tylko , że dzieje się tak jak napisała VillaElla , że regulamin przy ilości swoich zasad i uwarunkowań stał się mało przyjazny. Regulamin musi być to oczywiste ale ilość warunków do spełnienia przytłacza .
 Natomiast  chowanie wątków gdzie iskrzy to już szczyt . Chcemy pokazać tylko to co ładnie uczesane ? A co takiego było złego , w wątku o parach gejowskich ? Nabot broniła się dzielnie i logicznie pokazała swój tok myślowy , pod którym nie jeden z organizacji by się podpisał , wulgaryzmów nie było a jak były to wyleciały na cmentarz i dobrze. Uważam , że oszukujemy , gdy chcemy pokazać odwiedzającym nas gościom , siebie tylko z dobrej strony . Ukrywamy niewygodne fakty ale czy faktycznie niewygodne ?
 Uważam , że ludziom z organizacji , którzy decydują się tu mimo zakazu zajrzeć , nawet imponuje ostre wyrażanie zdania , bo tego im w ułożonej organizacji brakuje .


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 09:44 »
Mam wrażenie, że cokolwiek nie napiszę to urażę jakąś grupę odwiedzających to miejsce. Nie jest to przyjemne uczucie, ale taka rola mi przypadła, więc co zrobić.


Jatiw-Mav
Rób swoje według zasad regulaminu nie zniechęcaj się, zawsze znajdzie się osoba, osoby czy pewna grupa niezadowolonych - tak jest w wszędzie, ale podziwiam CIEBIE, że podjąłeś się, tak trudnego zadania z czasem wszystko się dotrze - w przyszłości kiedy będziesz rezygnował wielu forumowiczów będzie zaskoczonych taką  TWOJĄ decyzją.Więc działaj, działaj na tym polu minowym ile starczy sił  :) :) :)   


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 09:45 »
Uważam , że ludziom z organizacji , którzy decydują się tu mimo zakazu zajrzeć , nawet imponuje ostre wyrażanie zdania , bo tego im w ułożonej organizacji brakuje .

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale z rozmów z takimi właśnie ludźmi (a z racji bycia administratorem dostaję sporo wiadomości o nich) wynika coś zupełnie innego. Owszem, ludzie chcą miejsca, w którym mogą swobodnie wyrażać myśli, ale chcą też jednocześnie czuć się bezpieczni - że nie zostaną zaraz zaatakowani przez kogoś dlatego, że myślą inaczej.

Co do wątku o gejach to nikt go nie schował, po prostu został przeniesiony tak gdzie było jego miejsce. Wcześniej był bodajże w dziale Biblijne dyskusje, który w moim odczuciu nie był najodpowiedniejszym do tego działem :).


Offline Villa Ella

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 10:08 »
@Mav...Nie zazdroszczę funkcji. Uważam funkcję admina i moda, za trudną i niewdzięczną, dlatego nie krytykuję. Nie ma, niestety tak, że wszystkim dogodzisz...
Tylko widzisz... Dałeś możliwość dyskusji nad regulaminem... W jakim celu? Przecież mogłeś się spodziewać, że przeczytasz wiele niepochlebnych postów. Stworzyłeś wątek, niezgodny z tematem forum i dałeś możliwość wypowiedzi więc wystawiłeś się niejako dobrowolnie do bicia, chyba, że oczekiwałeś wyłącznie oklasków?!
Ja wyrażam swoje zdanie. Nie mam nic przeciwko szczegółowemu regulaminowi, ale takie szczegóły powinny być jasno określone. Co admin ma na myśli, pisząć teorie spiskowe? Albo alternatywne metody leczenia? Czy jak polecę komuś sprawdzoną zielarkę, czy kręgarza, to już jest to? Czy jeżeli napiszę, że JHWH, to antyczni kosmici, to zarobię moderację? Gdzie przebiega granica?
Jestem tu już trochę, na wspominanym często starym forum, nigdy nie byłam, nie mam doświadczenia. Ale jego starzy użytkownicy, przeprowadzeni tutaj, mają. Może warto ich posłuchać?
Co do nowych użytkowników... Poobijani, myślę jesteśmy wszyscy. Zauważ, że na forum są użytkownicy, którzy już po kilkadziesiąt lat są poza orgiem. Dlaczego? Bo org zostanie w nas na zawsze. Coś takiego jest w tej sekcie, że zostawia trwałe blizny. Dotyka świadków, ich nieorgowych małżonków, dzieci, znajomych... Nie pozostawia nikogo obojętnym. Nie ma reguły, jak sądzę, kiedy nowi się logują, niektórzy po miesiącach czytania, inni od razuJeżeli o mnie chodzi, to zalogowałam się praktycznie kilka dni po trafieniu na forum. Dlatego uważam, że nie ma sensu czegokolwiek ukrywać. Ktoś poczyta tydzień, zachęcony zaloguje się i co? Zonk. O tym napisał Harnaś... Zrobisz, jak chcesz.
Nikt w czarnej robocie cię nie wyręczy, Mav. Ja już napisałam kiedyś, że mam wiele szacunku do posady admina, czy moda. Nie miałam nic przeciw Gedeonowi, nie mam przeciw tobie. Staram się pisać rzeczowo, kulturalnie i bez personalnych przytyków. To, że mam swoje zdanie, nie znaczy, że muszę je za wszelką cenę przeforsować. A, że wypowiadam się szczerze tam, gdzie autor wątku zostawił miejsce na przedstawienie swojej opinii....




Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Sebastian

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 14:12 »
odnośnie zmian w funkcjonowaniu forum podoba mi się istnienie działu przeznaczonego do dyskusji światopoglądowych

mav: Usunąłem fragment personalny odnoszący się do Gedeona

od kilku tygodni widzę jakby nieco więcej spokoju na forum i to paradoksalnie właśnie dlatego że administracja jest spokojniejsza i rzadziej uspokaja użytkowników.

ogólnie forum zmierza ku lepszemu, co mówię z dużym zaskoczeniem...

a odnośnie regulaminu - uważam że powinien być szczegółowy ale nie nadmiernie  gdyż i tak nigdy wszystkiego abstrakcyjnie nie zdefiniujemy

uważam także że regulamin nie powinien zawierać nadmiernej liczby zakazów, powinien mieć charakter ogólny.

ogólnie ten regulamin jest dobry, zobaczymy jak będzie wyglądać praktyka w jego stosowaniu i za kilka miesięcy poprawimy go sobie
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec, 2018, 15:02 wysłana przez mav »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Czerwiec, 2018, 17:51 »
Mav wszystko z mojej strony OK.  :) Odreagowałem kilka tygodni napięcia :'(  i mi lepiej . Choć wydaje mi się , że jeszcze powinienem styrać parę osób dla własnego dobrego samopoczucia  8-) bez względu na konsekwencje . :-[  Źle nie jest ale powinniśmy jeszcze pomyśleć nad pomysłami aby ulepszyć to miejsce. Zawsze jest coś do zrobienia . Nie wolno przeoczyć momentu , w którym obudzimy się z ręką w nocniku uśpieni pozornym sukcesem .


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Czerwiec, 2018, 10:13 »
Rozumiem Twój punkt widzenia, ale z rozmów z takimi właśnie ludźmi (a z racji bycia administratorem dostaję sporo wiadomości o nich) wynika coś zupełnie innego. Owszem, ludzie chcą miejsca, w którym mogą swobodnie wyrażać myśli, ale chcą też jednocześnie czuć się bezpieczni - że nie zostaną zaraz zaatakowani przez kogoś dlatego, że myślą inaczej.
Już widzę , jak osoby cichaczem przyglądające się forum , które same nie wiedzą czy przypadkiem z tego powodu nie popełniają grzechu i maja wyrzuty sumienia , że tu w ogóle   zajrzały , wypisują , wydzwaniają czy cokolwiek innego do administratora , którego nie znają i żalą że:
- pisalibyśmy na tym forum panie administratorze  ale się obawiamy ataków , niech pan nas ochroni nowym regulaminem.
Mav , może na swoich awatarach czasami głupio wyglądamy , ale głupi nie jesteśmy.


Drajwer

  • Gość
Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Czerwiec, 2018, 11:24 »
Już widzę , jak osoby cichaczem przyglądające się forum , które same nie wiedzą czy przypadkiem z tego powodu nie popełniają grzechu i maja wyrzuty sumienia , że tu w ogóle   zajrzały , wypisują , wydzwaniają czy cokolwiek innego do administratora , którego nie znają i żalą że:
- pisalibyśmy na tym forum panie administratorze  ale się obawiamy ataków , niech pan nas ochroni nowym regulaminem.
Mav , może na swoich awatarach czasami głupio wyglądamy , ale głupi nie jesteśmy.

Nie rozumiem tych wszystkich żali do administracji, mi też nie zawsze wszystko się podoba ale pamiętam o tym że admin i mody pilnują porządku poświęcając swój czas i pięniądze żeby to forum istniało i trzymało poziom i nie zniechęcało wątpiących śj którzy zaczynają tu zaglądać a widząc gównoburzę w niektórych wątkach stwierdzili by że to forum nie jest zbyt wiarygodne i przyjazne, No i zostali by sami ze swoimi wątpliwościami dalej dusząc się w zborze.


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Czerwiec, 2018, 12:21 »
Nie rozumiem tych wszystkich żali do administracji, mi też nie zawsze wszystko się podoba ale pamiętam o tym że admin i mody pilnują porządku poświęcając swój czas i pięniądze żeby to forum istniało i trzymało poziom i nie zniechęcało wątpiących śj którzy zaczynają tu zaglądać a widząc gównoburzę w niektórych wątkach stwierdzili by że to forum nie jest zbyt wiarygodne i przyjazne, No i zostali by sami ze swoimi wątpliwościami dalej dusząc się w zborze.
Jak napiszesz 1000 postów na tym forum to wrócimy do tej rozmowy . Trzymaj się ciepło. :)


Offline Roszada

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Czerwiec, 2018, 12:32 »
Jak napiszesz 1000 postów na tym forum to wrócimy do tej rozmowy . Trzymaj się ciepło. :)
Ja mu dorzucę swoje posty i swe poparcie. :)
Jak administracja się nam nie spodoba, to ją zmienimy. ;)
A jak nie da się zmienić, to my się zmienimy. ;D